Forum » Myślenice

Gastroskopia..boję się, czy ktoś miał to badanie?:(

  • Maria 18 kwi 2015
    Skarbek napisał/a:

    Polecam tylko w Certusie dawna Telefonika dr. Panuś tak gastroskopia jak , i kolonoskopia mistrzostwo świata. Można mu zaufać całkowicie .

    Nie zgadzam się z opinią !!! kolanoskopia może i do przeżycia..ale gastroskopia tortura jakich mało! Nigdy w życiu! 100 zł więcej i Kr można zrobić w 5-cio minutowym uśpieniu ,nawet się nie zorientowałam kiedy miałam badanie..dodatkowo robią test na helikobakter w cenie ...
    dr Panuś owszem może i miły,ale bardzo mało zaangażowany,..wiadomo dla niego to rutyna...
    chętnie pomogę i dam dobry namiar na priv zeby reklamy nie robić...

    6 5 Cytuj
  • 19 kwi 2015

    Co człowiek to inna opinia, miałem robioną i gastroskopię i kolonoskopię i nie mogę narzekać chociaż strach był. Gastro robiłem w Krakowie na rynku jest gabinet pełen profesjonalizm co prawda płaciłem ale tylko ze względu na czas, zero bólu tylko częste odbijanie(ze względu na pompowane do żołądka powietrze) badanie około 10min. Kolonoskopię robiłem na NFZ w szpitalu w Myślenicach i również strach miał wielkie oczy, badanie samo w sobie nieprzyjemne - wiadomo, ale spokojnie do przeżycia. Najważniejsza sprawa w tym badaniu to tak naprawdę psychika. Ból za całe badanie może poczułem dwa razy(kiedy rurka przechodzi przez załamania jelita grubego, sprawdźcie na necie na zdjęciach które to dokładnie miejsca) ale też nic specjalnego. Całe badanie ok. 15-20 minut. Nie warto się stresować i spinać bo w niczym to nie pomoże a wręcz zaszkodzi bo spięte mięśnie ścisną jelito i rurka będzie się ciężko przesuwać a wręcz przebijać a wtedy naprawdę może być nieprzyjemnie. Warto przemóc strach bo takie badania mogą uratować zdrowie i życie. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

    4 Cytuj
  • Def Ibrylator 20 kwi 2015

    Guzik dobrze mówi. W życiu trzeba sobie dawać radę z trudnymi sytuacjami. Zacisnąć pięść i nie przejmować się. Badania nigdy nie są przyjemne ale są częścią naszego życia. Żyjemy nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Warto się badać i nie ma sensu się stresować. Wiem, trudno to mówić, ale sam mam za sobą skomplikowane badania. Po czasie zacząłem do wszystkiego podchodzić z uśmiechem, bo doszedłem do wniosku, że co się ma stać to i tak się stanie. Nerwy tu nie pomogą a mogą tylko zaszkodzić. A dla tych, którzy boją się badań "bo coś mi może wyjść". Pomyślcie, że lepiej żyć ze zdiagnozowaną chorobą i świadomie z nią walczyć niż któregoś dnia się przekręcić bez zapowiedzi i zostawić tyle niedokończonych spraw na ziemi. Badać się i żyć :)

    I najważniejsze - nie czytajcie o chorobach w internecie ! Od tego jest tylko lekarz.

    11 2 Cytuj
  • 7 wrz 2015

    Ja jestem po gastrokopii w będzińskim intermedzie i co mogę powiedzieć, że badanie jest dość nieprzyjemne. piekęgniarka znieczuliła mnie przed zabiegiem, lekarz kazał polożyć się na boku i wsunął mi do gardła gastroskop. Trwało to może 5 minut. Na poczatku możesz mieć odruchy wymiotne.

    1 Cytuj
  • ania 27 paź 2017
    Maria235 napisał/a:

    Nie zgadzam się z opinią !!! kolanoskopia może i do przeżycia..ale gastroskopia tortura jakich mało! Nigdy w życiu! 100 zł więcej i Kr można zrobić w 5-cio minutowym uśpieniu ,nawet się nie zorientowałam kiedy miałam badanie..dodatkowo robią test na helikobakter w cenie ...
    dr Panuś owszem może i miły,ale bardzo mało zaangażowany,..wiadomo dla niego to rutyna...
    chętnie pomogę i dam dobry namiar na priv zeby reklamy nie robić...

    a gdzie można takie badanie zrobić w uśpieniu za 100 zł więcej? Możesz dać mi jakiś namiar?

    Cytuj
  • Dariusz Chmiel 31 paź 2017

    Jeszcze o gastroskopii słów kilka bo widzę że trzeba, mimo moich wcześniejszych uwag
    Otóż jak już wspominałem ja i kilku będących pacjentami w swoich wypowiedziach oba badania tzn gastroskopia i kolonoskopia są do przeżycia. Zależy to od indywidualnego podejścia (czytaj nerwów), umiejętności lekarza (b. ważna jest tez empatia) oraz od wrażliwości gardła i ewentualnie "drugiego otworu wylotowego". Znieczulenie ogólne do gastroskopii u dorosłych powinno być zarezerwowane dla tych którzy mają rzeczywisty strach przed badaniem lub są pacjentami upośledzonymi umysłowo i nie będą współpracować. Znieczulenie ogólne nie jest obojętne dla organizmu a poza tym ja przynajmniej po takowym miałem długiego kaca i gadałem straszne głupoty. Znane są przypadki napadów agresji i szału po znieczuleniu. Niech Wam się nie wydaje że znieczulenie to działa tylko na czas wykonania badania czyli te 10 min no i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę ryzyko takiego znieczulenia - istnieje zagrożenie zgonem, zachłyśnięciem itp. Jeżeli już miałbym polecić znieczulenie to własnie do kolonoskopii gdyż u niektórych pacjentów to badanie przebiega z dolegliwościami bólowymi-czasami dość silnymi. Jest też spora grupa pacjentów która nie godzi się na żadne znieczulenie mimo że wcześniejsze badanie łączyło się to z dużym bólem - po prostu czują się bardzo źle tracąc kontrolę nad swoim ciałem, a niektórzy czują przed tym paniczny strach. Tak jak przechodzenie każdego z badan jest -jak to się mówi po medycznemu - osobniczo zmienne tak też osobniczo zmienne jest działanie wszelakiego rodzaju znieczuleń ogólnych, sedacji itp.
    Czyli podsumowując - znieczulenie ogólne do gastroskopii dla dorosłego - NIE za wyjątkiem (jak powyżej), do kolonoskopii - mocno do rozważenia

    4 Cytuj
  • 30 mar 2018

    a powiedzcie mi czy dobry wynik markerow w kierunku raka jelita grubego pozwala na spokojny sen ,czy niestety kolonoskopia jest konieczna.

    Cytuj
  • Szczadoniecki 30 mar 2018

    Nie wiem jak daleko za murzynami jest nasza myślenicka służba zdrowia, ale w wielkopolsce już są inne standardy. Gastroskopia jest na innym poziomie. Pacjent dostaje do połknięcia kamerkę wielkości połowy migdała z przewodem o grubości cieniutkiej żyłki. Zero bólu, zero odruchu wymiotnego, zero nieprzyjemnego odczucia. Połykasz jak tabletkę i zaraz wyciągają. I to już wszystko, koniec badania. Może gdzieś w Krakowie też już coś takiego jest? Nie wiem...

    4 Cytuj
  • Szczadoniecki 30 mar 2018

    Kolanoskopia - welfron do dłoni. Drzemka 15 min. W tym czasie całe badanie + zaraz po po wykryciu zabieg wycięcia polipa. Całość 15 min.!!! Inny świat...

    4 Cytuj
  • 30 mar 2018

    Nie bój się. Nieprzyjemne ale do przeżycia.

    1 Cytuj
  • 21 sie 2018

    Podpowiedzcie jak obecnie wygląda kolonoskopia w.myślenickim szpitalu? Kto.wykonuje i czy można.dopłacić za znieczulenie?

    Cytuj
  • Jagienka Mur. 22 sie 2018
    Kaja83 napisał/a:

    Podpowiedzcie jak obecnie wygląda kolonoskopia w.myślenickim szpitalu? Kto.wykonuje i czy można.dopłacić za znieczulenie?

    Witam Cię, dopłata dużo kosztuje, więc jeśli miałaś wcześniej operacje na brzuchu /np. cesarka, wyrostek robaczkowy itd./, to zgłoś się na ul. Barską w Krakowie, tam znieczulają na NFZ.
    Polecam, bo byłam. Parking płatny. A jeżeli busem pojedziesz się zarejestrować, to wysiadasz przy ICE Centrum.

    1 Cytuj

Odpowiedz