Forum » Myślenice

Bezpieczeństwo osobiste. Samoobrona dla kobiet.

  • 28 wrz 2010

    Karolu - wiele rzeczy które piszesz o krav madze to prawda. Owszem z założenia jest to tylko dodatek do uzbrojenia, nie wymaga wielkiego przygotowania więc można jej nauczać w jednostkach wojskowych itd. Co do obrony przed nożem zgodze się również. Ale walka z kilkoma przeciwnikami... Myślę że zawodnik BJJ miałby problem pokonac swoimi technikami kilku napastników... ale wyobraź sobie konfrontacje Mike Tyson`a vs czterech kolesi spod Vegi w Myślenicach:) Można walczyć z kilkoma. Krav maga jako jedna z nielicznych przygotowuje w sparingach do tego typu sytuacji poprzez markowane ataki z zastosowaniem maksymalnych ochraniaczy tak aby móc używać maksymalnej siły z jednej i drugiej strony. Nie wiem jak to wyglada na zarabiu... Wiem natomiast mniej więciej jak powinno:)

    Cytuj
  • 28 wrz 2010

    Hm, ale wynik walki zależy od jednego ważnego aspektu: trzeba narzucić przeciwnikowi swój styl walki. Obojętnie czy ćwiczysz Krav Magę czy BJJ czy Karate, Grapling czy Kung Fu. Jeżeli boksera dopadnie grapler i narzuci mu walkę w parterze to poskłada boksera raz dwa. W drugą stronę jest dokładnie tak samo. Dlatego dyskusja nad skutecznością danego systemu walki to jak udowadniać wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi:)

    Cytuj
  • 28 wrz 2010

    To zjednostakmi wojskowymi na plakatch i reklamach Krav Maga podoba mnie się najbardziej... To, ze wojsko coś trenuje - niekoniecznie musi oznaczac, że to dobry system. - wystarszy wygrac np. przetarg na szkolenie armii... Inna metoda instruktorów KM jest tez odwiedzanie Jednostek Wojskowych z darmowymi szkoleniami - potem w podziece otrzymuja ładny dyplomi i na strone internetowa jest jak znalazł
    Z ciekawostek i aby zadac kłam temu co jest niby prawda:

    Co trenuja jednostki wojskowe?

    * Marines (piechota morska USA) trenują MCMAP (który to system to nic innego jak FMA + BJJ + Muay Thai)
    * Rangersi trenują (co za zaskoczenie) BJJ (Brazylijskie Ju-jitsu)
    * US Army (zwykła armia amerykańska) trenuje BJJ -> patrz program szkoleniowy FM 3-25-150,
    * Navy Seals trenują m.in. BJJ,
    * "NIE JEST PRAWDĄ, że te różne combaty są na wyszkoleniu jednostek AT na świecie" ,
    * dziesiątki armii ma własne systemy walki i bynajmniej nie jest to Krav maga

    A na koniec..:-)))
    Wiecie co to jest "Hisardut" - system walki wrecz używany w Izraelskiej armii podobnie jak Kapap

    Trzeba odrzucic sloganyn reklamowe i treniowac Krav Maga w spokoju - nie wierzac jednak do konca " superskuteczność" technik oraz metody treningowej

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 28 wrz 2010

    TU MACIE RANGERS TRENUJĄYCH BJJ:

    http://video.google.com/videoplay?do...angers&pl=true

    TU MACIE PROGRAM SZKOLENIOWY ARMI AMERYKAĂ?SKIEJ OPARTY O BJJ:

    http://www.globalsecurity.org/milita...150/index.html

    Cytuj
  • 28 wrz 2010

    a tu macie jak moze wygladc walka z dwoma przeciwnikami...:-)))

    http://video.google.com/videoplay?docid=-8160900936324597093&q=vunak&pl=true #

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    karolu - czyżbyś również należał do rzeszy stawiajacej BJJ na pierwszym miejscu skuteczności wszelkich walk i sportów? Twoja anegdota dot. jednostek wojskowych i BJJ jest chyba obarczona drobnym błedem... Otóż w żdnej z tych jednostek BJJ nie jest tak naprawde podstawą treningu walki wręcz. Gdybyś się zastanowił co jest podstawą takiego szkolenia w polskiej Policji musiałbyś stwierdzić że judo i np C56... a to nie bedzie prawda bo szkolenie technik interwencyjnych w policji to nie zdefiniowana wypadkowa wielu technik.Pamiętaj że ilość skutecznych dźwigni na stawy jest ograniczona. To nie jest sekretna magiczna wiedza. Nie trzeba trenować BJJ od podstaw żeby nauczyć sie pewnych technik... bo są one wspólne dla większości styli graplerskich.

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    Co do walki: 1 przeciwko kilku... wystarczy na YT wpisać "bójka na parkingu". Jeśli jesteś zarejstrowany to zobaczysz jak może taka bójka wyglądać:)

    Cytuj
  • 1 paź 2010

    Dziekuje za potwierdzenie mojej tezy - ten człowiek to Mike Valley - zawodnik MMA ... Pozdrawiam

    Cytuj
  • 1 paź 2010

    Moi drodzy, chcę Wam przedstawić najlepszy system samoobrony jaki znam. Systiema rosyjskiego Spetsnazu. Krav-maga jest lekko przereklamowana. Dlaczego tak twierdzę? Miałem wątpliwą przyjemność konfrontacji obu szkół. Systiema okazała się lepsza. Dlaczego? Bo jest instynktowna i nie stosuje skomplikowanych "kombinacji". Oto mały przykład konfrontacji z kilkoma przeciwnikami;
    http://www.youtube.com/watch?v=AvF17Wd4Fz4

    Cytuj
  • 1 paź 2010

    karolu - ten Mike Valley (bo nie znam gościa w ogóle) to możnaby sie zastanawiać czy jest zawodnikiem MMA czy po prostu ulicznym zabijaką który walczy w tej formule. Myślę że w MMA jakimś wielkim kozakiem nie jest, natomiast to nie dlatego macha rączkami bo walczy w klatce. Myślę że walczy w klatce bo macha rączkami.Poprostu. Ten film pokazuje tylko że wystarczy być brysiem i w miare kręcić ramionami żeby rozgonić kilku leszczy:) Siła, dynamika itd.
    Myśleniczanin - systiema jest o tyle ciekawym systemem że bazuje w dużej mierze na pracy stóp i umiejetnościu utrzymania równowagi... co może byc zaskakujące biorąc pod uwagę wojsko rosyjskie:)

    Cytuj
  • 1 paź 2010

    Mike Valley - jest dobrym zawodnikiem (inaczej bym go raczej nie kojarzył)

    Co do sistiemy to duzo zależy od szkoły... Jeżeli byli by chetni to mogę zorganizowc seminarium... Znajomy jest instruktorem - szkolony w Moskwie przez. p.Ryabko . Pozsdrawiam

    Cytuj

Odpowiedz