Forum » Myślenice

ceny ziemi

  • 14 sie 2010

    Szukam działki pod budowę domu. Czy możecie podzielić się swoimi uwagami na temat cen? Okolice centrum miasta odpadają bo ceny z nieba wzięte, ale gdzieś nieco dalej - może K.Wielkiego, Średniawskiego, Daszyńskiego, Zarabie.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    ha ! Zarabie :) ale wymyśliłeś, tam to dopiero wyśrubowali ceny

    3 Cytuj
  • 15 sie 2010

    na K. Wielkiego też ceny z kosmosu :)

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    Wcale nie jest tak drogo,zobaczcie za ile poszedł dworzec.Super lokalizacja i za taką cenę.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    130EUR za 1m2 wiec ar wychodzi jakieś 52 tyś zł. Jak na takie zadupie jakim jest Myślenice to chyba dużo.

    2 1 Cytuj
  • 15 sie 2010

    Gościu masz na myśli sprzedaż pierwszej części dworca czy tą drugą część.

    Z tego co pisali pierwsza działka poszła za 3,5 mln a było tego około 120 arów, czyli ar po około 29 tysięcy zł.

    Ta druga działka to około 100 arów i podawano w prasie chyba cenę około 2,5 mln zł., czyli wychdzi ar po ok. 25 tyś zł.

    Hehehe spróbuj poszukać bo chyba sporo przesadzasz.

    Cytuj
  • agata 16 sie 2010

    witam, od ponad roku poszukuje działki w Myślenicach budowlanej, raczej nie Zarabie bo tam zalewa, jakie sa ogólnie ceny za ar, czy znacie moze jakies solidne firmy ktore zajmuja sie budawaniem domow i ptojektami ?

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    Polecam Ci projekt indywidualny robiony przez lokalnego arch. Nie powinno wiele drożej kosztowac, a jak sie dogadasz z architektem to całą papierologie do PNB ci załatwi. Omijanie tych leniwych urzędasów z Myślenic - bezcenne.

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    Nad Lewiatanem jest (koło mleczarni) jest biuro architektoniczne, ale można też skorzystać z projektu typowego z Archonu (siedziba starej raby). A jeśli chodzi o działki budowlane to w Myślenicach ceny dochodzą do 100 tys. zł za ar, powodem jest brak działek budowlanych. W rynku jest godne polecenia biuro pośrednictwa.
    Jeśli chodzi o budowę to najpierw trzeba się zastanowić jak chcemy budować tzn. czy jedna firma buduje "pod klucz", czy kilka ekip po kolei, a może warto poszukać inwestora zastępczego?

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    cyt anumar ;A jeśli chodzi o działki budowlane to w Myślenicach ceny dochodzą do 100 tys. zł za ar,

    ILE ?!?!?! Gdzie tyle kosztuje ar?

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    HeHeHe a gdzie ty uczyłeś się matematyki,sprawdź jeszcze raz za ile poszły działki i podziel przez powierzchnię ile wyjdzie.Gdy byś miał kłopoty w Starostwie pracuje człowiek który sprzedał dworzec to może pomoże w obliczeniach.

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    Kilka miesięcy temu była działka w centrum Myślenic na sprzedaż z domem do wyburzenia, cena przekraczała 100 tys. zł/ar. Można podejść do Rapitu i sprawdzić dokładnie gdzie to było. A jak myślisz renaw skąd takie ceny domów w Myślenicach?
    Za 700 tys. można kupić stary dom na działce 4 ar. Za nowy dom trzeba zapłacić około 1 miliona. Samo postawienie domu to koszty około 300-400 tys. zł, reszta to cena działki.

    Cytuj
  • 17 sie 2010

    Jeśli chodzi o projekt domu, to szczerze polecam projekt indywidualny (przemawia skrzywienie zawodowe, ale bez obaw, nie liczę na zlecenie, nie pracuję tutaj). Początkowo wyda się to dużo, ale w skali całej inwestycji (i cen tutaj) różnica nie jest porażająca a można mieć budynek skrojony dla własnych potrzeb. A gdy jeszcze działka jest nietypowe (najczęściej są takie) to już wciskanie typowca jest nieporozumieniem. Przecież to jest najczęściej wydatek życia, więc warto wydać go na coś naprawdę wartościowego.

    1 Cytuj
  • 17 sie 2010

    Zgadzam się z tą opinią, ponadto typówki "zabijają" naszych architektów, których praca często kończy się na ich adaptacji. Niestety w Polsce 90% projektów sprzedaje się typowych.

    Cytuj
  • 29 sie 2010

    A ja mam typówkę z lekkimi zmianami (moimi ale dozwolonymi). Wyszło mi dwa razy tanie (architekt robił problemy z dostosowaniem do terenu do autorskiego planu) a efekt ekstra. Zależy na co się trafi.

    Cytuj
  • 29 sie 2010

    Wiem że jakaś działka w centrum za 550 tyś ponad 8 arów, ale usługowo-mieszkalna.

    2 Cytuj
  • 16 wrz 2010

    Cena za 1ar na terenie dolnego przedmieścia to ok. 20000pln, nie mało chociaż to pojęcie bardzo względne. Ja zdecydowałem się na piękną 16-sto arową działkę kilka kilometrów od Myślenic i cena 8tyś za ar. no ale to już nie Myślenice.

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    Tak w temacie planów zagospodarowania.
    Czy w tym roku coś uchwalą? zdążą przed wyborami? wiem, że jest przygotowane studium zagospodarowania dla Trzemeśni i w październiku ma być uchwała, i tyle?

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 16 wrz 2010

    Pan Zdzichó zaprzedał Panu Bronisławu z firma ZIMET kilka działek po tysiomc złotyh za ar, jako na filjantropie i hodownictwo koni, ale znaleziono warzniejszo rzecz i zez łzami w oczah zaprzedano do miast Myślenice Panu Burmiszczu jako na gospodarzenie śmieciem popoprzez Pan Bronisław.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 20 mar 2019
    mon napisał/a:

    Wiem że jakaś działka w centrum za 550 tyś ponad 8 arów, ale usługowo-mieszkalna.

    Mam działkę budowlana 19ar 600m od rynku na ul.Sredniawskiego/Sikorskiego z starym murowanym domem który ma potencjał do rozbudowy ,przebudowy, remontu i chce za nią 1.5mln zł.

    3 Cytuj
  • 20 mar 2019
    robkop napisał/a:

    Mam działkę budowlana 19ar 600m od rynku na ul.Sredniawskiego/Sikorskiego z starym murowanym domem który ma potencjał do rozbudowy ,przebudowy, remontu i chce za nią 1.5mln zł.

    Teraz trochę późno, bańka sto poszła za działkę w Głogoczowie...

    1 3 Cytuj

Odpowiedz