Forum » Myślenice

zarabie a gdzie wolny czas?

 • 13 kwi 2009

  same śmieci na tym zarabiu i zero atrakcji.Ludzie tylko łażą tam i z powrotem, samochody podobnie z tą tylko różnicą,że jadą:P

  Cytuj
 • 13 kwi 2009

  Proponujesz w takim razie żeby wszyscy tam zostali i już nie wrócili? Zawsze jakieś urozmaicenie ;)

  Cytuj
 • 14 kwi 2009

  a mi to sie marzy jakiś porządny klub, gdzie zapraszane byłyby fajne kapele z okolic, gdzie mogłyby się pokazać i zaistnieć; miejsce, gdzie można byłoby i posiedzieć i poskakać :)

  Cytuj
 • 14 kwi 2009

  artuj- widać,że z Myślenic to Ty się chyba nie ruszasz.Chodzi oto, że nie ma tam żadnej atrakcji i miejsca w którym nożna się zaczepić na trochę dłużej niż parę piw. Wszyscy człapią maks. do placu zabaw i wracają, a reszta drobnych cwaniaczków jeździ tam i z powrotem swoimi wspaniałymi furami i wystawia ryje (obowiązkowo w okularach przeciwsłonecznych-bez względu na pogodę)) przez okno.
  Jeśli tak ma wyglądać spędzanie wolnego czasu to dzięki.
  Tak wo góle to nie chce mi się z tobą dyskutować bo robisz wrażenie osoby niezbyt inteligentnej.

  Cytuj
 • 14 kwi 2009

  @ori: piszesz tak, jakby w Myślenicach były same puby, może czas ruszyć swoje 4ry litery i pobiegać, pojeździć na rowerze, pograć w piłkę ? Jest sporo rzeczy, które można robić w wolnym czasie, trzeba tylko chcieć ;]

  Cytuj
 • 14 kwi 2009

  sfaww-swoją paplaniną zabiłeś dyskusję

  Cytuj
 • 28 lip 2009

  Przepraszam a powie mi ktoś gdzie dokładnie jest Zarabie w Myślenicach????

  Cytuj
 • 28 lip 2009

  Wejdz sobie na: myślenice zarabie.

  Cytuj
 • M G 28 lip 2009

  Na południowej stronie miasta za rzeką Rabą , pod północnymi zboczami gór: Chełmu i Ukleiny.

  Cytuj
 • adzygmunt 29 lip 2009

  Uściślę ... U K L E J N Y ...

  Cytuj
 • 29 lip 2009

  Zarabie jest mocno przereklamowane, szczególnie latem. A już szczególnie w weekendy wieczorem kiedy grupy podpitych łeboni zaczepiają spokojnych ludzi. No chyba że ktos lubi uliczne walki to łatwo można znaleźć taką zabawę.

  Cytuj
 • 29 lip 2009

  Witroz,
  masz rację. Pewnie dlatego, że Zarabie jest przereklamowane wiele młodych osób swoje rozczarowanie zalewa piwem czy innymi alkoholami... A potem swoje frustracje rozładowują na spokojnych ludziach, którzy spacerują po tymże Zarabiu.
  Szkoda że w Myślenicach brak miejsc organizujących bezpłatnie czas wolny dzieci i młodzieży, gdzie prowadzone byłyby różnorodne zajęcia: plastyczne, muzyczne, teatralne, filmowe, bębniarskie i sportowe np. treningi capoiery (sztuka walki która jest chętnie uprawiana przez młodzież bo jest połączona z muzyką) czy survival. Poza tymi zajęciami powinny być też warsztaty realizowane przez osoby, które mają uprawnienia do pracy terapeutycznej z młodzieżą (np. psycholodzy po rocznym kursie BAZY, terapeuci). Takie zajęcia zmieniają postawy młodych ludzi, którzy uczą się aktywnie spędzać czas współpracując ze sobą i realizując swoje często bardzo ciekawe pomysły i projekty. Poza tym takie zajęcia zapobiegają nudzie i są alternatywą dla picia, narkotyzowania się, czy innych destrukcyjnych zachowań. Młodzi uczą się być liderami w swoich grupach.
  Nasze społeczeństwo nie jest nauczone integrować się inaczej niż przy alkoholu i żeby to zmienić trzeba zatrudniać animatorów działań środowiskowych:)
  Z tego co wiem za organizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży odpowiedzialne są urzędy miast i gmin. Może nasza gmina weźmie przykład z innych, w których takie działania prowadzone są od lat np. w Krakowie w placówkach U Siemachy, w Kielcach Młodzieżowe Kluby Osiedlowe Wolna Strefa, w Lesznie Młodzieżowe Centrum Profilaktyki ALTERNATYWA i wiele, wiele innych.

  Cytuj
 • 29 lip 2009

  Luna czy Ty myślisz, że na te zajęcia: plastyczne, muzyczne, teatralne, filmowe, bębniarskie i sportowe młodzież by zechciała przyjść .... o naiwności

  Cytuj
 • Łukasz Dragosz 30 lip 2009

  [quote=Luna]Witroz, masz rację. Pewnie dlatego, że Zarabie jest przereklamowane wiele młodych osób swoje rozczarowanie zalewa piwem czy innymi alkoholami... A potem swoje frustracje rozładowują na spokojnych ludziach, którzy spacerują po tymże Zarabiu.[/quote]

  czyli że ktoś przyjeżdża na zarabie, rozczarowuje się i idzie pić? Grubaaa przesada, wręcz herezja moim zdaniem ale każdy ma prawo do własnej opinii.
  [quote]
  Szkoda że w Myślenicach brak miejsc organizujących bezpłatnie czas wolny dzieci i młodzieży, gdzie prowadzone byłyby różnorodne zajęcia: plastyczne, muzyczne, teatralne, filmowe, bębniarskie i sportowe np. treningi capoiery (sztuka walki która jest chętnie uprawiana przez młodzież bo jest połączona z muzyką) czy survival. (...)Z tego co wiem za organizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży odpowiedzialne są urzędy miast i gmin. Może nasza gmina weźmie przykład z innych, w których takie działania prowadzone są od lat np. w Krakowie w placówkach U Siemachy, w Kielcach Młodzieżowe Kluby Osiedlowe Wolna Strefa, w Lesznie Młodzieżowe Centrum Profilaktyki ALTERNATYWA i wiele, wiele innych.[/quote]

  Każda organizacja skądś musi czerpać pieniążki na swoje cele. Gościliśmy w Hotelu Forum "U Siemachy" i przyznaję, wzieliśmy kaske chodź z dużym rabatem. Przy okazji pogadałem z animatorami troszkę bo podziwiam tego typu ludzi, wolontariuszy ale... część osób ma tam normalne wypłaty. KAsa pochodzi od sponsorów i np. Urząd Miasta Krakowa jest jednym z wieluuu... W Myślenicach pieniądze na organizację wolnego czasu dla młodzieży idą w przetargach które wygrywają organizacje jak np. harcerze organizujący Dzień Dziecka co roku. I dobrze że to robią. Tylko nie patrz na firmy robiące imprezy ze zniżkami dla dzieciaków źle, oni (czyli np. my) takich dotacji nie mają a chcą coś robić.

  [quote]taki gosc napisał:
  Luna czy Ty myślisz, że na te zajęcia: plastyczne, muzyczne, teatralne, filmowe, bębniarskie i sportowe młodzież by zechciała przyjść .... o naiwności[/quote]
  Nooo w sumie, ale już koncert by mógł przyciągnąć ludzi. Najbliższy po Dniach Myślenic (ta impreza jakoś średnio edukacyjna mi się wydaje ;) ) odbędzie się 22 VIII w Parku Przygody na zarabiu obok hali sportowej.

  Tak tylko na marginesie (bynajmniej nie chodzi mi o reklamę), od sierpnia rusza tor quadowy i park linowy. Wskażcie miasteczko tej wielkości które posiada tyle takie atrakcje? W sumie to będzie jedyny Park Przygody w Małopolsce (w Polsce jest ich koło 5-6), charakteryzuje się nagromadzeniem wieluuu świetnych atrakcji, u nas to głownie poligon paintball / asg, tor quadowy i park linowy ale dochodzi do tego ścianka wspinaczkowa, 100m tyrolka, zorbing oraz bezpłatna petanque/bule, siatka, badminton, konkurencje sprawnościowe itp. a w sierpniu jak się uda to będzie można zagrać w baseball i futbol amerykański...

  [quote]Hej napisał:
  CZy ktoś wie kiedy bedzie gotowa strona Myślenice wrota gór www.wrotagor.pl[/quote]

  Taaa, wg. projektu ze 3 miesiące temu jednak wycofali się partnerzy projektu i a) nie zapłacili pieniążków w związku z czym trzeba było uzbierać kilka ładnych tysięcy samemu lub b) nie przygotowali treści portalu. Portal powiązany jest z www.zarabie.myslenice.pl, ma promować nie zatłoczone szlaki turystyczne Beskidu Makowskiego z hasłem przewodnim "Myślenice - Wrota Gór" + równoległe akcje Gminy i Nadleśnictwa z remontem "Zamczyska" i ogólną poprawą stanu szlaków turystycznych. Portal rusza w najbliższym tygodniu.

  Moja peunta: mało ludzi coś chcących zrobić, dużo narzekających i pogarszających stan. Np. ta dyskusja już szkodzi wizerunkowi Zarabia bo część osób zdecydowanie przesadza w narzekaniu a czytają to potencjalni odwiedzający... Mieliśmy kilka szalonych projektów z czego nie wszystko się udało, pytanie czemu? SAM, Stowarzyszenie Aktywne Myślenice poszło w zapomnienie bo... brak aktywnych wolontariuszowo Myśleniczan chętnych np. do zorganizowania darmowej nauki salsy w Myślenicach. Można coś zdziałać, tylko że w grupie.

  Cytuj
 • 30 lip 2009

  Luna dziwią mnie takie jęki o to, że wszystko ma być bezpłatne. Z doświadczenia wiem, że jak coś jest za darmo to niestety jest nic nie warte. Wyjątkiem jest działalność wolontariuszy ale z zasady żadna działalność nie powinna odbywać się siłami samych wolontariuszy a materiały i tak kosztują więc nie ma niczego za darmo.

  Druga sprawa to ci co piją na Zarabiu maja kasę bo piją i to częściej droższe piwo w barach (choć i w parku pełno amatorów tańszych trunków ze sklepów). Po prostu dla młodzieży alkohol kojarzy się z wakacyjnym luzem, a wśród tych letnich chuliganów spotkasz niejednego z capoiery lub innych bokserów więc nie wariował bym z tymi darmowymi zajęciami ze sportów walki. Dziś na ulicy i tak nie jest łatwo.
  Wolałbym raczej żeby Zarabie nie przyciągało tylu młodych chuliganów. Z rodzimymi poradzimy sobie sami. Ale wtedy trzeba zakończyć gadki o kurorcie na Zarabiu.

  Cytuj
 • 30 lip 2009

  Jaaaasne - nikt by nie przyszedł na wymienione przeze mnie zajęcia bo są nudne i totalnie beznadziejne;);)

  Łatwo orzec iż coś nie ma sensu zamiast spróbować podjąć wyzwanie i przekonać się w praktyce...

  Właśnie dlatego w Myślenicach tak mało się dzieje, bo ludzie krytykują już sam pomysł, ideę...

  A dla tych którzy działają szacunek, bo mają odwagę sprawdzać siebie i swoje pomysły pomimo krytyki:)

  Ostatnio odkryłam taką informację w necie: http://dobreszkolenia.blog.onet.pl/
  istotne jest dla mnie to co jest opisywane 7 czerwca 2009r bo dotyczy projektu realizowanego w Myślenicach. Jakoś na te zajęcia młodzież przyszła...

  Cytuj
 • Euzebiusz Konstantynopolitanczykiewicz 30 lip 2009

  nie ma to jak przejsc sie po poludniu nad rzeczke, strzelic piwko i poogladac dupeczki :) ha ha :)

  Cytuj
 • 10 sty 2010

  Luno organizacja taka jak U Siemachy skupia młodzież i dzieci z rodzin patplogicznych bądź niepełnych w których isnieje ryzyko patologizacji któregokolwiek z członków rodziny. Tam dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, rozwiązać zadania, a dopiero później udać się na zajęcia rozwijające szerokopojętą rozrywkę.
  Jeśli zaś chodzi o uatrakcyjnienie zarabia:
  Wystarczyło by odnowić boisko do siatkówki i zrobić obok kolejne. Boisko do kosza też powinno zostać odremontowane. W czym problem aby otworzyć wypożyczalnię sprzętu typu: badminton, piłki, rowery itp.
  Luna rozumiem że obracasz się w środowisku pedagogiczno socjologicznym, ale dziwi mnie że masz o młodzieży wyobrażenie leniwej i pijącej i jedynym ratunkiem jest pomoc osób dorosłych którzy ukierunkowali by młodych. Uwierz, młodzi na prawdę sami by chcieli gdyby tylko mieli ku temu warunki. Niestety, istotnie Zarabie to jedynie jedzenie i picie i małpi gaj z 2 huśtawkami na krzyż.
  Młodzież potrafi się kulturalnie zabawić. Trzeba jedynie stworzyć im ku temu odpowiednie warunki. A póki co władze walczą o stołki a nie interesują się młodymi.
  Zrobili skatepark na zarabiu. Dobrze, co z tego, kiedy tam siedzi jedna grupa młodych, co mają robić Ci którzy nie jeżdżą ani na deskach, ani na rolkach ani na bmx'ach?

  Cytuj
 • 27 sty 2010

  Wszystko fajnie w lecie. Ale zima to co tam robić oprócz spacerku i małej górki na której zjeżdżają dzieci.

  Cytuj
 • adzygmunt 27 sty 2010

  I to jest także ok. Niekoniecznie muszą być czynne bary piwne i grać bandy.
  jest bez smrodu spalin hałasu czysty śnieg. Żeby jeszcze było mniej mrozu byłaby bajka!

  Cytuj
 • 27 sty 2010

  A mnie nie chodziło o bary!! Czy już się nie da bez piwa żyć??

  Cytuj
 • 26 lip 2010

  Uważam, że wiele jeszcze Myślenicom brakuje - bo tak naprawdę rozrywki, które wymieniliście dotyczą tylko ludzi, którzy lubią sport. A nie każdy jest wielbicielem aktywnego wypoczynku :P Brakuje różnorakich warsztatów. Brakuje też porządnego klubu muzycznego w którym można by potańczyć przy alternatywnej muzyce. Jeżeli chciała bym się pobawić gdzieś to pozostaje mi tylko jakaś techniawa w otoczeniu szesnastolatków, albo dancing w takiej banderozie :/
  I renowacja kina by się przydała.

  Cytuj
 • 26 lip 2010

  Polecam gofry u Dziubusia, nabijajcie mu kasę bo jak przyjdzie następna fala i woda zabierze mu gofrownicę to znów jakiś koleś zostanie człowiekiem miesiąca w Sednie !

  Cytuj
 • 6 sie 2010

  zazdrosze ci sfsAWW JA CHYBA JESTEM Z TYCH DRUGICH

  Cytuj
 • adzygmunt 6 sie 2010

  nado o czym Ty piszesz?

  Cytuj

Odpowiedz