Forum » Okolice

Bus Łęki/Trzemeśnia Myślenice

 • 3 sty 2018

  Bus podrożał o 0,50 zł i to zarówno kurs z Poręby jak i z Wiśniowej. Z tego co kojarzę to konkurencyjne firmy. Czyżby zmowa cenowa?

  19 2 Cytuj
 • 3 sty 2018

  Dość prawdopodobne. Ceny paliwa są mniej więcej stałe. Ogólnie powodów może być wiele. Między innymi to o czym piszesz czyli zmowa cenowa, jak i podniesienie pensji kierowców (z czegoś im trzeba płacić). Chyba też, że przez ruch płyt tektonicznych Trzemeśnia oddaliła się o kilka kilometrów od Myślenic XD

  11 3 Cytuj
 • Andrzej 4 sty 2018

  A może wykorzystanie inflacji oraz podniesienia płacy minimalnej do podwyżek. Ubezpieczenia też mają iść jeszcze w górę. Cena paliwa, to nie wszystko. Decyzja o podwyżkach mogła być niezależna, ale zapewne obaj przewoźnicy wiedzieli o planowanym wzajemnie podniesieniu cen przejazdów.

  4 5 Cytuj
 • 4 sty 2018

  Jak każdy sobie na wszystko podniesie ceny o 15-20% i wytłumaczy to inflacją/ rosnącą płacą minimalną czy wzrostem ubezpieczeń to gdzie my dojdziemy... Nie pomoże ani wzrost wynagrodzeń ani 500+ ani nic.
  Faktem jest, że 2 firmy które normalnie powinny konkurować między sobą podnoszą ceny o tyle samo/ Do takiej samej wysokości/ tego samego dnia. Zmowa cenowa jest prawnie zabroniona.

  6 1 Cytuj
 • 5 sty 2018

  ludzie jeździjcie autami sami lub z kimś i po problemie

  2 11 Cytuj
 • 5 sty 2018

  W Krakowie bilet normalny 20-minutowy kosztuje 2,80, a ulgowy 1,40. W trakcie tych dwudziestu minut możemy się przesiadać. W obecnej chwili praktycznie 100% taboru to autobusy niskopodłogowe, w znacznej części nowe. Z Trzemeśni do Myślenic też jedzie się około 20 minut. Tyle że starym, zdezelowanym busem za 3,50, oczywiście o ulgach można zapomnieć. Widać do czego prowadzi tzw. "wolny rynek" i "uczciwa konkurencja" według busiarzy.

  11 3 Cytuj
 • Marcin 5 sty 2018

  Tylko, że w Krk "przemiał" ludzi i ich ilość pozwala na tak niskie stawki. A już o pustych lub kursach z 2-3 osobami nie wspomnę... Nie wiem na jakiej zasadzie zarabiają busiarze, ale nic z tym nie zrobicie. Wszystko idzie w górę; ubezpieczenia również. Wzrost o kilkanaście %.

  6 7 Cytuj
 • 5 sty 2018

  Nie chodzi o żaden "przemiał". W Krakowie też są linie którymi praktycznie nikt nie jeździ a mimo to są uruchamiane. Jest różna częstotliwość w zależności od pory dnia, a nie jeden rozkład od pięciu lat i jazda co 15 minut cały dzień. Wystarczyłoby minimalne zainteresowanie komunikacją publiczną ze strony UMiG i ewentualna dopłata do kursów normalnym taborem lub stworzenie gminnej spółki.

  12 2 Cytuj
 • 8 sty 2018

  Do Poręby-3,50, to jeszcze nic. Jeden przystanek to 3 złote! Powinny być mniejsze opłaty, dla krótkich przejazdów!

  14 4 Cytuj
 • 11 sty 2018

  powinni przede wszystkim wymienić kierowców co niektórych bo niektórzy widać że się boją jazdy busem. jada jak ciule na każdym łuku hamulec do 30 a potem ludzie wkurzeni że się na przesiadkę do kraka nie zdążyło.

  8 1 Cytuj
 • Danuta Kotarba Kotarba 16 mar 2021

  Czy ma Ktoś może Aktualny rozkład jazdy busa Myślenice - Trzemesnia???

  4 Cytuj

Odpowiedz