Forum » Okolice

Smolarnia Bysina

  • 8 paź 2018
    Bysinianka napisał/a:

    Smolarnia nas zabije, nadajnik nas zabije, a co nas nie zabije?
    Może trzeba zacząć od ekologicznego żywienia i nie faszerowania się lekami?
    Smolarnia przeszkadza, a Ci co mieszkają w nowych ( i starych też ) domkach, nieopodal palą śmieci co dwa dni - niby na ciepłą wodę. Fura stoi koło domu, ale nie ma na ogrzewanie wody np. gazem, tylko śmieci i śmieci. Wiosna, lato, jesień,zima lecą dymy z kominów, bo się kąpią. Potem się przechwalają, że pala np. nocą, żeby nikt nie widział. Stąd jest największy syf w okolicy!!!
    Ile ludzi na wsi grzeje wodę gazem, prądem czy solarami - niewiele. Ile śmieci jest przed domami w dniu wywozu? Niewiele!
    Smolarnia jest w Bysinie od około 50 lat, jak nie lepiej. I dopiero teraz zaczęła przeszkadzać ludziom. Teraz kiedy młode matki z Bysiny wzięły się za walkę i pisanie petycji.
    Najpierw przeciwko nadajnikowi, potem za nadajnikiem, potem przeciwko Smolarni i nawet na nauczycielki w szkole się szykują. Obwodnica Bysiny pod Dalinem też zła i oprotestowana. Wszystko źle!!! Co za szaleństwo!!! Ciągle jedni i Ci sami protestują i blokują wszystko co się da. Co będzie następne, albo kto?
    Smolarnie zlikwidować, nadajnika nie budować, obwodnicy nie budować, ciężarówkom z kamieniołomu nie pozwolić jeździć, w szkole zrobić rewolucje, bo nauczycielki nie takie jak matkom odpowiada... Koncepcja wspaniała...

    A ja się pytam kto ma protestować? starzy? interes goni interes..Byle by się kasa zgadzała..mylę się ? jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ! jeśli jest interes i dojenie kasy problemu nie ma. Za dużo ludzi jednej "spóle" gdzie rączka rączkę myje. PO co w to mieszać szkołę... gównoburza murowana. Zastanawia mnie jedno skoro problem z nadajnikiem smolarnia i szkołą gdzie są włodarze ? zero komunikacji ... jedno bajoro które chłonie wszystko. NIEZGODA W TEJ WASZEJ WSI AŻ WSTYD ŻE podpisujesz się BYSINIANKA... wylewać wiadro pomyj na swoją wieś. Zamiast działać lokalnie mądrzysz się tu

    6 15 Cytuj
  • 8 paź 2018

    Po pierwsze nie jesteśmy i nigdy nie będziemy koleżankami.
    Po drugie szykanowanie i obrażanie członka dyskusji jest nieeleganckie i mało kulturalne.
    Po trzecie każdy ma prawo do swojego zdania.
    Po czwarte tak! Jestesm Bysinianką z krwi, kości i sadła.

    14 4 Cytuj
  • 8 paź 2018
    RUDA napisał/a:

    A ja się pytam kto ma protestować? starzy? interes goni interes..Byle by się kasa zgadzała..mylę się ? jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ! jeśli jest interes i dojenie kasy problemu nie ma. Za dużo ludzi jednej "spóle" gdzie rączka rączkę myje. PO co w to mieszać szkołę... gównoburza murowana. Zastanawia mnie jedno skoro problem z nadajnikiem smolarnia i szkołą gdzie są włodarze ? zero komunikacji ... jedno bajoro które chłonie wszystko. NIEZGODA W TEJ WASZEJ WSI AŻ WSTYD ŻE podpisujesz się BYSINIANKA... wylewać wiadro pomyj na swoją wieś. Zamiast działać lokalnie mądrzysz się tu

    Chapeau bas! Masz rację: zero komunikacj i wrzechobecna niezgoda.

    13 3 Cytuj
  • 8 paź 2018

    Brak argumentów rodzi agresję słowną.

    11 3 Cytuj
  • 9 paź 2018

    oj tam oj tam nikogo personalnie nie obraziłam...też wyrażam swoją opinię i jak widać chyba szpileczka mocno ukuła.ZOSTAWIAM TO GŁĘBOKIEJ RELFEKSJI. LOVE& PEAS

    3 10 Cytuj
  • 9 paź 2018

    oj tam oj tam nikogo personalnie nie obraziłam...też wyrażam swoją opinię i jak widać chyba szpileczka mocno ukuła.ZOSTAWIAM TO GŁĘBOKIEJ REFLEKSJI. LOVE& PEAS

    3 9 Cytuj
  • 9 paź 2018

    Produkcja mas bitumicznych jest procesem w którym substancje bardzo toksyczne są poddawane obróbce. Szkodliwość tego i idący za tym wzrost ryzyka powstawania nowotworów jest od dawna udowodniony. W sieci jest mnóstwo publikacji na ten temat na przykład:
    http://archiwum.ciop.pl/5834.html

    Smolarnia to twór który został narzucony Bysinie przez władze PRL. Gdy na początku tego wieku przechodził on w ręce prywatne był zapis że działalność powinna być kontynuowana tylko do "śmierci technicznej maszyn". Dlatego czymś naturalnym dla wszystkich było że dni tego tworu są policzone, niestety ten żywot jest sztucznie przedłużany. Lata mijają, normy środowiska są coraz bardziej wyśrubowane, wzrasta świadomość ludzi jak żyć zdrowo. Tymczasem Bysina jest zatruwana przez 50-cioletnią machinerię i sądząc po komentarzach tutaj niektórym to nawet pasuje. Dobrze tylko że to są jednostki.

    8 7 Cytuj
  • 9 paź 2018

    Może warto sprzedać dom jak komuś nie pasuje lokalizacja tak jak ja to zrobiłam i wyprowadzić się daleko stąd? Ale ostrzegam! Smog jest wszedzie aż po Zakopane i Gorlice!

    11 8 Cytuj
  • 9 paź 2018
    Bysinianka napisał/a:

    Może warto sprzedać dom jak komuś nie pasuje lokalizacja tak jak ja to zrobiłam i wyprowadzić się daleko stąd? Ale ostrzegam! Smog jest wszedzie aż po Zakopane i Gorlice!

    POST chyba czegoś innego dotyczy ... najlepiej sprzedać a reszta niech ma co ma... i siedzieć na d... i cicho sza

    4 12 Cytuj
  • 9 paź 2018
    Bysinianka napisał/a:

    Może warto sprzedać dom jak komuś nie pasuje lokalizacja tak jak ja to zrobiłam i wyprowadzić się daleko stąd? Ale ostrzegam! Smog jest wszedzie aż po Zakopane i Gorlice!

    Ciekawa logika. Mieszkańcy Bysiny wywodzący się z dziada pradziada mają sprzedawać domy bo im rakotwórcza emisja przeszkadza.

    Otóż zapewniam Cię że tak się nie stanie. To źródło emisji ma zniknąć a nie mieszkańcy Bysiny. Jest szereg narzędzi począwszy od planu zagospodarowania by tak to zakończyć.

    10 8 Cytuj
  • 9 paź 2018

    Podstawą kulturalnej dysputy jest poszanowanie innych, inteligentna wymiana poglądów - tak jak np. robi to m_markos, a nie atak i hamstwo.

    12 3 Cytuj
  • 9 paź 2018

    Chodzi o to, że jeżeli ludziom przeszkadza Smolarnia to po co budują w okolicy nowe domy? Z roku na rok ich przybywa.

    13 4 Cytuj
  • 9 paź 2018

    To ciekawe kto wyszedl z tą inicjatywą pisania petycji??? Czy to jest ktos z starych mieszkańców (Domów) czy ktos kto wybudowal nowy dom i nagle doszedl do wniosku ze to mu przeszkadza. W jaworniki też czuć zapachy i jakos nie widac tu petycji. A w samych Myślenicach na Słowackiego nie bylo wytwórni masy asfaltowej?

    11 5 Cytuj
  • 9 paź 2018
    kar9876 napisał/a:

    To ciekawe kto wyszedl z tą inicjatywą pisania petycji??? Czy to jest ktos z starych mieszkańców (Domów) czy ktos kto wybudowal nowy dom i nagle doszedl do wniosku ze to mu przeszkadza. W jaworniki też czuć zapachy i jakos nie widac tu petycji. A w samych Myślenicach na Słowackiego nie bylo wytwórni masy asfaltowej?

    a może po prostu zapytać na BYSINIE "o co kaman" a nie doszukiwać się drugiego dna.

    7 5 Cytuj
  • 9 paź 2018

    Petycja jest dziełem młodych Pań, które mieszkają w nowowybudowanych domkach w okolicach Smolarni.

    9 11 Cytuj
  • 9 paź 2018
    Bysinianka napisał/a:

    Petycja jest dziełem młodych Pań, które mieszkają w nowowybudowanych domkach w okolicach Smolarni.

    a możesz napisać coś więcej ? skoro piszesz to pisz dosadnie co CI NA WĄRTOBIE leży... po co niedomówienia ?

    4 8 Cytuj
  • 9 paź 2018

    A o co Ci chodzi? Czemu się ciągle rzucasz na mnie?

    9 3 Cytuj
  • 9 paź 2018

    Ktoś kto uzurpuje sobie prawo do rdzennego mieszkańca Bysiny powinien doskonale znać CAŁĄ historię i przebieg działań podjętych od zarania dziejów w związku z trucicielską działalnością wytwórni mas bitumicznych. Nawet gdy spółką zarządzającą był KZL już wtedy było gro sprzeciwów rdzennych mieszkańców, napływowych mieszkańców i władz miejscowości Bysina, szkoły, przedszkola oraz kościoła, przedstawionych w różnorakiej formie(ok. 70 różnych do teraz). Petycja jest jedną z form wyrażenia problemu społecznego, który był już NIEJEDNOKROTNIE i permanentnie od lat podnoszona w tej właśnie formie. Więc subiektywnym jest twierdzenie, iż to teraźniejszy wymysł i został stworzony na potrzebę chwili. Osoby mającą nieco większą świadomość intelektualną i nie są pozbawione myślenia przyczynowo skutkowego po prostu kontynuują działania podjęte przez mieszkańców (nawet tych starszych mających pobudowane domy, myślę wcześniej niżeli były urodzone osoby które wypowiadają przedziwne sentencje na forum) oraz organów w/w. Gdyby państwo Polskie byłoby osadzone w prawodawstwie amerykańskim nikt nigdy nie pozwoliłby sobie na tego typu działalność, gdyż odszkodowania z tytułu trwałych uszczerbków na zdrowiu byłyby astronomiczne. Rdzenni mieszkańcy z pewnością pamiętają śmierć z 13.03.2005r. bardzo młodego człowieka z bezpośredniego otoczenia smolarni, która miała wpływ na tą ogromną tragedię….. Prostolinijne analizowanie, kto, dlaczego itp. jest za mało wysublimowane i eskaluje niepotrzebnie wyimaginowany konflikt. Myślę, że KAŻDY chce zdrowej, czystej, bezpiecznej a przede wszystkim przyjaznej w ludzi i otoczenie Bysiny.

    12 6 Cytuj
  • 9 paź 2018

    Oj...będzie wioska idealna jak zlikwidują Smolarnię! Wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Skończą się nowotwory, ludzie będą dla siebie dobrzy i uczynni. Zniknie przestępczość, przemoc,alkohol i narkotyki. Będzie jak w raju!
    Będzie przyjazne otoczenie...
    Wystarczy zlikwidować Smolarnię.
    Daj Boże!

    8 14 Cytuj
  • 10 paź 2018
    Bysinianka napisał/a:

    Oj...będzie wioska idealna jak zlikwidują Smolarnię! Wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Skończą się nowotwory, ludzie będą dla siebie dobrzy i uczynni. Zniknie przestępczość, przemoc,alkohol i narkotyki. Będzie jak w raju!
    Będzie przyjazne otoczenie...
    Wystarczy zlikwidować Smolarnię.
    Daj Boże!

    Nikt tutaj nie pisał, że gdy zniknie smolarnia będzie idealnie. Może po prostu od czegoś trzeba zacząć.

    8 6 Cytuj
  • 10 paź 2018

    Trzeba zacząć od niepalenia śmieci w piecu i niekupowania wysokoprzetworzonej żywności w najpopularniejszym dyskoncie w Myślenicach. Trzeba cofnąć czas i nie dopuścić do wybuchu w Czarnobylu ???? trzeba kupować ekologiczne kosmetyki i porządnej jakości ubrania, nie barwione chemicznymi świństwami.

    10 9 Cytuj
  • 10 paź 2018

    To jak smolarnia zniknie to przyjdzie czas na rolników że gnojowice, obornik do pola daja i we wsi bedzie smierdziało.Bizonem do pola tez nie bo sie kurzy. Siana zbierac tez nie bo dzieci uczulone.

    8 10 Cytuj
  • 10 paź 2018

    Zamiast próbować coś zmienić lepiej sprzedajmy domy i się wyprowadźmy.

    10 4 Cytuj
  • 10 paź 2018

    [cytat=Jaaa

    Ale jak smolarnia i kamieniołom maja wszytko zgodne z prawem i maja papiery to czego sie trzepiać. To jakie widzisz rozwiazanie tego problemu .

    8 7 Cytuj
  • 11 paź 2018
    kar9876 napisał/a:

    To jak smolarnia zniknie to przyjdzie czas na rolników że gnojowice, obornik do pola daja i we wsi bedzie smierdziało.Bizonem do pola tez nie bo sie kurzy. Siana zbierac tez nie bo dzieci uczulone.

    Póki co gnojowica trafia do Bysinki. Nos chce urwać przechodząc przez którykolwiek most.

    9 3 Cytuj

Odpowiedz