Forum » Okolice

Smolarnia Bysina

  • 13 paź 2018

    [cytat=pan Kracy]
    To troche dziwen że macie taki prosty problem do rozwiązania a nikt za to sie nie wezmie a tu taka gruba sprawa i są ludzie .

    4 2 Cytuj
  • 15 paź 2018

    Mamy grupę znudzonych mamusiek którym wszystko nie pasuje. Z nudów pisza petycje na wszystko i wszystkich, dzięki nim nie mamy nadajnika gsm ( bo miał być na polu sasiada), obwodnicy nie ma( bo nie po ich działkach miała iść) cięzarówki zamknąc bo za duży ruch, smolarnie bo za blisko domów ( jakoś dawniej była od nich daleko (ciekawe czyje to domy ?) czują smród którego nie czuja inni, jak ich dziecko nie jest najlepsze w klasie to od razu petycje że nauczycielka zła i trzeba zmienić. Zamiast zbierać podpisy zajmijcie się rodzinami albo idźcie do pracy, będziecie społecznie bardziej pożyteczne niż pisząc te donosy, a jak nie pomoże to do lekarza.

    20 12 Cytuj
  • 15 paź 2018
    alinek napisał/a:

    Mamy grupę znudzonych mamusiek którym wszystko nie pasuje. Z nudów pisza petycje na wszystko i wszystkich, dzięki nim nie mamy nadajnika gsm ( bo miał być na polu sasiada), obwodnicy nie ma( bo nie po ich działkach miała iść) cięzarówki zamknąc bo za duży ruch, smolarnie bo za blisko domów ( jakoś dawniej była od nich daleko (ciekawe czyje to domy ?) czują smród którego nie czuja inni, jak ich dziecko nie jest najlepsze w klasie to od razu petycje że nauczycielka zła i trzeba zmienić. Zamiast zbierać podpisy zajmijcie się rodzinami albo idźcie do pracy, będziecie społecznie bardziej pożyteczne niż pisząc te donosy, a jak nie pomoże to do lekarza.

    Brawo! Brawo! Brawo!
    Kwintesencja całego bysińskiego chaosu!

    12 13 Cytuj
  • 15 paź 2018

    Mamy to ale troli na tym forum którzy swoimi wpisami reprezentują właściciela smolarni próbując ośmieszać osoby walczące z nią.

    Sądząc po przytłaczającej ilości podpisów oraz opinii mieszkańców Bysiny to smród emisji i ciężarówki rozjeżdżające Bysinę nie są czymś normalnym i akceptowalnym jak co niektórzy tutaj twierdzą. Każdy rozsądny chce by miejscowość w której przyszło mu żyć była przyjazna dla zdrowia i życia.

    W całym kraju jest program "czyste powietrze" i wzrastająca świadomość jak to powietrze wpływa nasze zdrowie tymczasem na Bysinie smolarnia truje a forumowe trole jęczą że to "normalne" a problem jest po stronie ludzi którzy chcą to zmienić. Doprawdy niepojęte to jest.

    16 9 Cytuj
  • 15 paź 2018

    Primo! Trolle należy pisać przez "ll".
    Secundo-program "czyste powietrze" zakłada wymianę byle jakich pieców tzw. Kopciuchów na te najnowszej generacji. A we wsi towarzystwo pali jak szalone w piecach czym popadnie. Śmieci, mokre drewno, stare meble, ubrania, a nawet zdechłą kurę spalą.
    Kto we wsi wymienił piec w ramach programu? Kto nie truje mieszkańców spalanymi syfami w swoim piecu?
    Pisałam już o tym, że naokoło Smolarni notorycznie latem pali się śmieci "ma ciepłą wodę". Zimą smród z piecy jest nie lepszy.
    Jeden dom w okolicy Smolarni ma solary, a reszta kopci jak stary baca fajkę!!! Oni nie trują pozostałych mieszkańców, o nie!!!
    Mam gdzieś właściciela Smolarni- z całym szaunkiem!, nie znam kolesia, a szkoda,bo podobno przystojny! Dostaje chłopina rykoszetem za całe zło na wsi.
    O smogu głośno jest od kilku lat. A jak Smolarnia 50 i 40 i 30 ...lat temu kopciła i dzień w dzień szła produkcja, to wtedy nie było smogu ani w Bysinie, ani w Myślenicach, ani nawet w Krakowie. A teraz się zrobił nagle!
    Jak często obecnie Smolarnia produkuje asfalt? Raz w miesiącu?
    Czemu w Krakowie chodzi się w maseczkach jak są normy zanieczyszczeń przekroczone, a w Bysinie nie?

    8 14 Cytuj
  • 16 paź 2018

    Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna.

    4 6 Cytuj
  • 16 paź 2018

    Zagadnienie pieców to jest osobna sprawa. Są przyjęte przez państwo środki, ustawy czy też programy dotyczące wymiany pieców, termomodernizacji, solar oraz ubóstwa a także śmieci. Wszystko po to by się żyło zdrowo i dłużej. To że niektóre osoby mają gdzieś całą ekologię to jest cieżka sprawa ale nikt nie pójdzie się bić z sąsiadami bo dym leci. Są od tego odpowiednie służby by reagować, karać, uświadamiać ludzi. Zmiana nawyków ludzi trwa latami a dioksyny realnie zabiją już teraz.

    Generalizowanie i twierdzenie że "całe" "towarzystwo" Bysiny pali czym popadnie jest grubym fałszerstwem, bo przez ostatnie lata wiele się zmieniło.

    Wracając do smolarni. Jak to jest że są coraz to nowe programy np to "czyste powietrze" mające na celu poprawę powietrza są wdrażane tymczasem smolarnia z aparaturą i technologią z wczesnego polskiego komunizmu dalej działa. Miała działać do śmierci technicznej tymczasem kopci dalej. Inne zakłady np w Jaworniku mają filtry i przeróżne systemy redukujące odprowadzane zanieczyszczenia.

    8 8 Cytuj
  • 16 paź 2018

    [cytat=m_markos]

    A mam takie pytanie czy posiada dokumenty dopuszczajace ją do działania?? Bo jak ktos dopuscił to znaczy ze spelnia jakies dopuszczalne normy wiec w czym problem.

    8 3 Cytuj
  • 16 paź 2018
    m_markos napisał/a:

    Mamy to ale troli na tym forum którzy swoimi wpisami reprezentują właściciela smolarni próbując ośmieszać osoby walczące z nią.

    Sądząc po przytłaczającej ilości podpisów oraz opinii mieszkańców Bysiny to smród emisji i ciężarówki rozjeżdżające Bysinę nie są czymś normalnym i akceptowalnym jak co niektórzy tutaj twierdzą. Każdy rozsądny chce by miejscowość w której przyszło mu żyć była przyjazna dla zdrowia i życia.

    W całym kraju jest program "czyste powietrze" i wzrastająca świadomość jak to powietrze wpływa nasze zdrowie tymczasem na Bysinie smolarnia truje a forumowe trole jęczą że to "normalne" a problem jest po stronie ludzi którzy chcą to zmienić. Doprawdy niepojęte to jest.

    Jesteś najlepszym przykładem swojego postu, pleciesz w kółko jedno i to samo jak klasyczny trol. Widać chiałbyś mieszkać w skansenie z tabliczką z opisem na szyji, turyści karmili by Cię ekologiczną marchewką zakupioną w okienku obok, zachowywali by ciszę aby Cie nie spłoszyć itp.

    Żyjemy w nrmalnym świecie, nie reprezntuję włąsciciela firmy "omega" która jest użytkownikiem "smolarni" ale znam wiele osób z tej firmy i wiem jak tam wygląda praca. Dawna "smolarnia" to obecnie baza sprzętowo/magazynowa, masy produkowane są sporadycznie bo tylko do napraw.
    Mieszkam w Bysinie od urodzenia i dobrze wiem jak wyglądało to kiedyś i obecnie.
    Firma płaci podatki, daje pracę więc jest bardziej wartościowa dla miejscowości od rozkapryszonych mamusiek.

    10 10 Cytuj
  • 16 paź 2018

    Działalność która jest uciążliwa i emisyjna powinna być zlokalizowana na specjalnych industrialnych terenach by nie truć ludzi a nie koło terenów zamieszkałych. Koniec kropka.
    Smolarnia powinna zostać zamknięta po śmierci technicznej tak się nie stało.

    Sprawdź sobie proszę jeszcze raz jak to jest z podatkami. Gmina zarabia na procencie od podatku dochodowego i prawnego gdy dana firma ma siedzibę na terenie gminy.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Dochody_gminy
    Gdzie masz siedzibę firmy?
    http://omegaruda.com.pl/o-firmie/

    Nasi dotyczasowi włodarze stworzyli za całą strategię jak gmina ma się zrównoważenie rozwijać. http://www.myslenice.pl/pro_myslenice/zasoby/files/strategia-2016-2020.pdf

    Mieszkańcy Bysiny chcą po prostu realizacji tego co im jest obiecywane. Nic ponad to.
    zdjecie

    Kandydaci na burmistrza również widzą problem w zanieczyszczeniu powietrza.
    http://jaroslawszlachetka.pl/2018/10/czyste-powietrze-w-myslenicach/

    6 7 Cytuj
  • 16 paź 2018

    czyli firma nie ma pozwolenia na działalność m_markos.???
    A to firma jest wina temu ze ludzie budują domy bliżej smolarni.

    A co teraz do tego maja ciezarówki jeżdżące.

    10 8 Cytuj
  • 16 paź 2018

    Drogi m_marcos, napisz proszę na czym polega ta szkodliwa działalność emisyjna Smolarni. Jeżeli wiesz to napisz też proszę jak często tam produkuje się asfalt.

    8 7 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Wiesz co Bysinianka, jezeli sprzedałas dom to co Ci tak przeszkadzało na Bysinie ? Może to co nam teraz przeszkadza. Przeprowadzilam sie i wybudowałam na Bysinie 10 lat temu. Mam dzieci w szkole i w przedszkolu. Dzieci spedzaja tam kilka godz dziennie podczas ktorych leci ten smród. Podpisałam się pod petycją. I będę dalej się podpisywać. Jestem za ekologia, nie palę śmieciami, nie wyrzucam papierkow za siebie, staram się odżywiać siebie i rodzinę Eko. A Ty skoro już nie mieszkasz tutaj, to po prostu zakończ swoje wywody i pozwól MIESZKAŃCOM Bysiny zająć się problem który ich dotyczy. Miłego dnia

    12 7 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Wiesz co Blanka67 Mam tu dom i ziemię i bywam często. Smrodu ze smolarni nie czuję. Bo ona bardzo rzadko pracuje.

    7 9 Cytuj
  • 18 paź 2018

    No tak... Jeżeli ktoś ma inne zdanie to ma siedzieć cicho,a najlepiej spier.... Gdzie pieprz rośnie! A nie po to jest np. Takie forum,żeby wyrażać swoje zdanie? Wypowiadają sie tutaj też ludzie nie będący mieszkańcami np. Pan z Jawornika. I co też nie ma prawa do tego?

    8 6 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Czy cała Bysina się podpisala po pismem u likwidacje Smolarni,a ja jestem dziwnym wyjatkiem?

    7 7 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Była "Bysinianka" jak Ty się znasz na wszystkim... jesteś ekologiem od zdrowego żywienia, lekarzem od stawiania diagnoz, a nawet potrafisz badać jakość powietrza i stwierdzić że nam nie szkodzi ! I ba, nawet wiesz ile razy w tygodniu pracuje smolarnia ! Dzwonilas i pytalas czy masz wgląd do dokumentów?A może tak Cię ta sprawa interesuje że stoisz pod smolarnią cały tydzień ? Piszesz że sprzedałas dom i wyniosłas się hen daleko, a za chwilę mówisz że masz tu dom. To ile domów jeszcze ci tu zostało ? Zdecyduj się i pamiętaj co piszesz. No cóż z daleka "czuć" na tym forum pracownika pana X.... Nikt by smolarni tak nie bronił jak tylko ktoś ,kto ma w tym biznes. Miłego dnia jeszcze raz i nie myśl że na tym forum są głupsi niż Ty .

    8 9 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Dom jeden sprzedałam,a drugi jeszcze mam. Ktoś w nim mieszka.. Teraz możesz się łatwo domyśleć kim jestesem.

    9 4 Cytuj
  • 18 paź 2018

    No i na tym polega cały cyrk na Bysinie. Młode damy, które przybyły tutaj w ciagu ostatnich lat walczą ze wszytkim i wszystkimi. Ale o tym już pisałam. Szkoda się powtarzać.
    Smolarnia, szkoła, wszystko zmienić.
    Nie wolno nic powiedzieć inaczej,bo się dostaje baty.

    8 8 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Do szkoly nie mam nic a nic ... nie biorę udziału w cyrku ktory sie tam odbywa. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
    Ty się wyprowadzilas a ja owszem, przybyłam , mieszkam , moje dzieci mieszkają....moja rodzina . I jak każdy rodzic chce dla dzieci dobrych warunków życia. Tu mamy domy, tu mamy działki budowlane. Tu jest nasza przyszlosc .Tu mamy życie. I nie bedziemy sprzedawac domów. Smolarnia niech będzie ale na terenie przemysłowym. Tam , gdzie jej miejsce ,czyli z dala od zabudowań. Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - skoro jesteś tak bardzo ekologiczną jak się przedstawiasz ,promujesz niby zdrowy tryb życia, to skąd jednak te antyekologiczne przestarzale poglądy że skoro tyle lat już działa to niech sobie dalej truje ludzi. Piszesz jedzcie zdrowo, nie palcie śmieci itd. a z drugiej strony mówisz niech smolarnia dalej truje. Przeczysz sama sobie.

    9 6 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Przynajmniej szanuję odmienne zdanie innych ludzi na dany temat.
    Szkoda mi czasu na czcze pyskówki słowne.

    8 6 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Prawda w oczy kole. Przeciez mowilas ze to tylko wymiana poglądów. Nie szanujesz zdania innych ponieważ broniac swojego zdania używasz w swoich wypowiedziach ironicznych określeń wobec mieszkańców Bysiny a także włączasz tematy które ze smolarnią i tematem forum nie mają nic wspólnego. Szukasz u kogoś błędów stylistycznych nie czytając swoich. Ale masz rację, szkoda mojego czasu na bezsensowną polemizacje i puste frazesy.

    8 7 Cytuj

Odpowiedz