Forum » Okolice

Tematy Trzemeśni i Miejscowości Sąsiadujących

 • 22 paź 2018

  Witam jak podobają się wyniki wyborów 2018 u nas w Parafii?

  5 16 Cytuj
 • 22 paź 2018

  a parafia to jakiś okręg administracyjny? Parafialne to mogą być dożynki a nie ... wybory.

  26 7 Cytuj
 • 24 paź 2018

  obserwator660 nie miał na myśli okręgu adminstracyjnego tylko kto u nas w parafii dostał sie do rady miasta i powiatu . nie rozumiem co Cie irussus tak zbulwersowało w tym pytaniu ?

  9 6 Cytuj
 • Andrzej 24 paź 2018

  A gdzie znajdę wyniki z poszczególnych miejscowości/komisji wyborczych?

  3 Cytuj
 • 25 paź 2018
  Endrju napisał/a:

  A gdzie znajdę wyniki z poszczególnych miejscowości/komisji wyborczych?

  https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/120903?fbclid=IwAR1mrRzzx_fpSiTolYPx9fFvJ2Olmjjf7IIOo0418NCbrQcEuoOFBBGJuY4#general_stat

  6 1 Cytuj
 • Andrzej 25 paź 2018

  Dziękuję, właśnie o takie coś mi chodziło!

  2 2 Cytuj
 • 19 sie

  Rozwydrzony bandzior wybił już drugą szybę w wiacie przystankowej obok kościoła To samo się stało w Osieczanach przy sklepie EURO Nie ma sposobu by drania przyskrzynić,, ukarać grzywna i zmusić do usunięcia szkód w tym sprzątanie szkła? Jesienią i zimą będzie ponuro, mokro i zimno !!!

  8 Cytuj
 • 19 sie

  Dołożyć jeszcze do tego dyżurny worek śmieci na wjeździe do Osieczan (za mostem) który pojawia się od razu jak posprzątają, oraz ciągłe wory ze śmieciami na przystanku koło Euro i mamy obraz tej wioski..... Inna sprawa, że pewnie połowa wsi wie kto zostawia tam swoje śmieci, no ale nikt zaczynać nie chce bo tradycyjnie za rękę nikt nie chwycił, a sąd uzna znikomą szkodliwość czynu.... Może by straż miejska sprawdziła kto NIE ma umowy na wywóz śmieci to pewnie coś by się wyjaśniło.....

  8 Cytuj
 • adzygmunt 19 sie

  Oburzony jestem dewastacja wiat przystankowych. Bandziorów sami wychowujemy w naszych domach. Do obrazy "porządków" w Osieczanach dodam, że śmieci z rowów wydobyte po majowej ulewie leżą do teraz Jeszcze moment i zimą razem ze śniegiem pługi wepchną je na dawne miejsce. Do Siego Roku Osieczny

  10 Cytuj
 • 29 sie

  "Orlik" w Trzemeśni nie ma szczęścia do pogody JUŻ DRUGA WARSTWĘ ZIEMI ZMYWA WRAZ Z NASIONAMI TRAW DESZCZ. Wczorajsza nawałnica pokazał, że projektant zapomniał o murkach oporowych. Spływające błoto nie zatkałoby kanalizacji burzowej w obrębie szkoły Zatkane studzienki wzdłuż drogi od placu kościelnego nie odprowadziły wody i ta wlała się do szkoły.

  5 Cytuj
 • adzygmunt 25 wrz

  Odszedł na drugą stronę życia nasz wolontariusz Franciszek Skałka. Był jednym z nas, lecz nie tuzinkowy. Wyróżniał się codzienną pracą dla stowarzyszenia. Wieloletni skarbnik a przez ostatnie dwa lata działalności w SIO wiceprezes. Wyjątkowo staranie traktował swoją pracę społeczną dla nas wszystkich. Bedę zawsze po kres mojej pamięci wspominał Jego chęć do wspólnego rozwiązywania zadań,do bieżącej pracy dla stowarzyszenia. Będę miał zawsze szacunek dla Ciebie, adz.

  9 Cytuj
 • adzygmunt 25 paź

  Piękna jesień nastraja do czynnego wypoczynku. Wybrałem się na "Zakościele" Teraz las jak wiele w okolicy. Ale czy to prawda? Nie, to były cmentarz utworzony około roku 1780. Od tego czasu tam odbywały się pochówki mieszkańców parafii Trzemeśnia. Bywały okresy "chude" w pogrzeby ale także obfite jak w latach 1847-8 chowano po 15, 16 ludzi często po 2, 3 z jednego domu. Ówczesny proboszcz Joannes Morongfi zmuszony był poszerzyć cmentarz o "sośninę" Postawił tam centralny duży krzyż Niestety z wiekiem zniszczał Później odnawiany został także tylko w pamięci najstarszych Trzemeśnian. Czy ktoś te miejsca odwiedza jako miejsce pochówku swoich bliskich? Wątpię, Nie ma jednak wątpliwości że to był cmentarz Pozostał jeden relikt z XIX wieku Kamienny obelisk nagrobny Marianny Kalisz z roku 1883 Odnawiany kilkanaście lat temu ponownie chyli sie ku upadkowi by zniknąć jak wszystkie groby wokół niego Miejsce cmentarne żyje już swoim leśnym tchnieniem. Od roku 1889 nastał czas nowego - obecnego cmentarza W roku 1889 Ksiądz Antoni Łazowski nabywa POLE POD GÓRKĄ .Pierwszym "lokatorem" został Łukasz Ulman z Poręby. Nie można jednak zapomnieć o naszych nieobecnych, którzy odeszli od nas Oni mają swoje miejsce i pamiętajmy o nich choćby odrestaurowując wspaniały obelisk naszej parafianki.

  8 Cytuj

Odpowiedz