Forum » Okolice

Tematy Trzemeśni i Miejscowości Sąsiadujących

  • 22 paź 2018

    Witam jak podobają się wyniki wyborów 2018 u nas w Parafii?

    5 17 Cytuj
  • 22 paź 2018

    a parafia to jakiś okręg administracyjny? Parafialne to mogą być dożynki a nie ... wybory.

    27 8 Cytuj
  • 24 paź 2018

    obserwator660 nie miał na myśli okręgu adminstracyjnego tylko kto u nas w parafii dostał sie do rady miasta i powiatu . nie rozumiem co Cie irussus tak zbulwersowało w tym pytaniu ?

    10 6 Cytuj
  • Andrzej 24 paź 2018

    A gdzie znajdę wyniki z poszczególnych miejscowości/komisji wyborczych?

    4 Cytuj
  • 25 paź 2018
    Endrju napisał/a:

    A gdzie znajdę wyniki z poszczególnych miejscowości/komisji wyborczych?

    https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/120903?fbclid=IwAR1mrRzzx_fpSiTolYPx9fFvJ2Olmjjf7IIOo0418NCbrQcEuoOFBBGJuY4#general_stat

    7 1 Cytuj
  • Andrzej 25 paź 2018

    Dziękuję, właśnie o takie coś mi chodziło!

    2 2 Cytuj
  • 19 sie 2019

    Rozwydrzony bandzior wybił już drugą szybę w wiacie przystankowej obok kościoła To samo się stało w Osieczanach przy sklepie EURO Nie ma sposobu by drania przyskrzynić,, ukarać grzywna i zmusić do usunięcia szkód w tym sprzątanie szkła? Jesienią i zimą będzie ponuro, mokro i zimno !!!

    9 Cytuj
  • 19 sie 2019

    Dołożyć jeszcze do tego dyżurny worek śmieci na wjeździe do Osieczan (za mostem) który pojawia się od razu jak posprzątają, oraz ciągłe wory ze śmieciami na przystanku koło Euro i mamy obraz tej wioski..... Inna sprawa, że pewnie połowa wsi wie kto zostawia tam swoje śmieci, no ale nikt zaczynać nie chce bo tradycyjnie za rękę nikt nie chwycił, a sąd uzna znikomą szkodliwość czynu.... Może by straż miejska sprawdziła kto NIE ma umowy na wywóz śmieci to pewnie coś by się wyjaśniło.....

    9 Cytuj
  • adzygmunt 19 sie 2019

    Oburzony jestem dewastacja wiat przystankowych. Bandziorów sami wychowujemy w naszych domach. Do obrazy "porządków" w Osieczanach dodam, że śmieci z rowów wydobyte po majowej ulewie leżą do teraz Jeszcze moment i zimą razem ze śniegiem pługi wepchną je na dawne miejsce. Do Siego Roku Osieczny

    11 Cytuj
  • 29 sie 2019

    "Orlik" w Trzemeśni nie ma szczęścia do pogody JUŻ DRUGA WARSTWĘ ZIEMI ZMYWA WRAZ Z NASIONAMI TRAW DESZCZ. Wczorajsza nawałnica pokazał, że projektant zapomniał o murkach oporowych. Spływające błoto nie zatkałoby kanalizacji burzowej w obrębie szkoły Zatkane studzienki wzdłuż drogi od placu kościelnego nie odprowadziły wody i ta wlała się do szkoły.

    6 Cytuj
  • adzygmunt 25 wrz 2019

    Odszedł na drugą stronę życia nasz wolontariusz Franciszek Skałka. Był jednym z nas, lecz nie tuzinkowy. Wyróżniał się codzienną pracą dla stowarzyszenia. Wieloletni skarbnik a przez ostatnie dwa lata działalności w SIO wiceprezes. Wyjątkowo staranie traktował swoją pracę społeczną dla nas wszystkich. Bedę zawsze po kres mojej pamięci wspominał Jego chęć do wspólnego rozwiązywania zadań,do bieżącej pracy dla stowarzyszenia. Będę miał zawsze szacunek dla Ciebie, adz.

    9 Cytuj
  • adzygmunt 25 paź 2019

    Piękna jesień nastraja do czynnego wypoczynku. Wybrałem się na "Zakościele" Teraz las jak wiele w okolicy. Ale czy to prawda? Nie, to były cmentarz utworzony około roku 1780. Od tego czasu tam odbywały się pochówki mieszkańców parafii Trzemeśnia. Bywały okresy "chude" w pogrzeby ale także obfite jak w latach 1847-8 chowano po 15, 16 ludzi często po 2, 3 z jednego domu. Ówczesny proboszcz Joannes Morongfi zmuszony był poszerzyć cmentarz o "sośninę" Postawił tam centralny duży krzyż Niestety z wiekiem zniszczał Później odnawiany został także tylko w pamięci najstarszych Trzemeśnian. Czy ktoś te miejsca odwiedza jako miejsce pochówku swoich bliskich? Wątpię, Nie ma jednak wątpliwości że to był cmentarz Pozostał jeden relikt z XIX wieku Kamienny obelisk nagrobny Marianny Kalisz z roku 1883 Odnawiany kilkanaście lat temu ponownie chyli sie ku upadkowi by zniknąć jak wszystkie groby wokół niego Miejsce cmentarne żyje już swoim leśnym tchnieniem. Od roku 1889 nastał czas nowego - obecnego cmentarza W roku 1889 Ksiądz Antoni Łazowski nabywa POLE POD GÓRKĄ .Pierwszym "lokatorem" został Łukasz Ulman z Poręby. Nie można jednak zapomnieć o naszych nieobecnych, którzy odeszli od nas Oni mają swoje miejsce i pamiętajmy o nich choćby odrestaurowując wspaniały obelisk naszej parafianki.

    9 Cytuj
  • 13 mar 2020

    Witam ma ktoś informacje może jak funkcjonuje ośrodek zdrowia w Trzemeśni podczas paniki korona wirusa ? Co z panią dr, Wandą Hołuj , czy będzie jeszcze leczyć? Czy będzie ktoś na zastępstwo i kiedy? Czy pan dr Rutkowski wypisuje stałe recepy bez stania w kolejce? Ponieważ czekać do niego to można doczekać stulecia. Czekam na odpowiedzi Dziękuje.

    4 Cytuj
  • adzygmunt 13 mar 2020

    Pani Hołuj ,ma zamiar wrócić po wyzdrowieniu Ośrodek Zdrowia funkcjonuje Dr Rutkowski przyjmuje wszystkich pacjentów. Na recepty czeka się nie tylko u dr Rutkowskiego "Taki mamy klimat sorry".

    3 1 Cytuj
  • 13 mar 2020

    Ja w Myślenicach nie czekam. Dzwonię i mówię że potrzebuje receptę na to i na to i kiedy mogę sobie odebrać zazwyczaj na drugi dzień. (Chodź teraz to tylko SMS dostaje z kodem do e-recepty)

    2 Cytuj
  • 14 mar 2020

    Niestety w Ośrodku Zdrowia w Trzemeśni nie znają e-recept. A to wielka wygoda dla pacjenta. Lekarze tamtejsi jeszcze tego nie ogarnęli. Czy Trzemeśnia to ciągle jeszcze zadoopie?

    11 1 Cytuj
  • 16 mar 2020

    Chyba zadupie i czas emigrować z tej naszej ,, przychodni " może kiedyś powrócę jak się zmienią lekarze bo reszta bez zarzutu, personel bardzo w porządku. Moje pytanie brzmi gdzie najlepiej, albo jakiego innego doktora rodzinnego polecacie się przepisać w Myślenicach i okolice. Kiedyś przyjmowała u nas w ośrodku pani dr. Sobkowicz, wie może ktoś czy przyjmuje jeszcze i gdzie?

    5 1 Cytuj
  • adzygmunt 16 mar 2020

    W dobie covid-19 szczególniejsze ważne jest nie być w ośrodku zdrowia tylko po receptę. O nią w innym ośrodku zdrowia można poprosić telefonicznie i tenże ośrodek sms-em wysyła numer recepty. Z nim idzie się do apteki i z numerem NIP /w wypadku gdy nie dotyczy właściciela recepty/. Mam lek i nie mam potencjalnie corona-virusa

    4 1 Cytuj
  • 17 mar 2020

    Dr Sobkowicz przyjmuje w Certusie na ul. Jagiełły tam są lekarze POZ na NFZ

    2 2 Cytuj
  • 18 mar 2020

    Pan dr Rutkowski po interwencji Starostwa w obliczu ewidentnego łamania prawa przez niego został zobowiązany do wystawiania e-recept . Od dziś można się zgłaszać po taką opcję.

    9 Cytuj
  • 19 mar 2020

    Lofix masz niesprawdzone wiadomości. Dzisiaj /19/ pan dr Rutkowski wypisywał papierowe recepty

    3 2 Cytuj
  • 19 mar 2020

    Wczoraj został zobowiązany przez Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego i bardzo energiczną Panią kierownik do wystawiana e-recept Pod rygorem natychmiastowej wykonalności ze względu na specustawę i stwarzanie zagrożenia epidemicznego. Wg prawa od grudnia lub stycznia istnieją tyłko e-recepty.
    To papierowe to tylko odpis informacyjny. Proszę o potwierdzenie, że odmawia wystawiania e-recepty. Kolejnym krokiem jest wypowiedzenie przez gminę lokalu z uwagi na wspomniany stan zagrożenia.

    3 1 Cytuj
  • 19 mar 2020

    Jaki to lokal gminny zajmuje pan dr Rutkowski? Niestety dalej pan błądzi. Szkoda bo temat w obliczu koronavirusa jest poważny.

    2 2 Cytuj
  • 20 mar 2020

    Nie wiem jaki. Taką informację przekazał Powiatowy Wydział Zdrowia.
    Ja błądzę ?
    Gość traktuje pacjentów jak bydło w czasie pandemii, próbujemy to naprawić, ale zawsze znajdą się wbijający szpileczki.

    4 1 Cytuj
  • adzygmunt 20 mar 2020

    Moim zdaniem wcale nie chodzi o wbijanie szpileczki ale o zdrowie pacjenta. Lofix posunął się w opinii swojej za daleko, oceniając pracę lekarza.
    Lofix - to błąd, może pow. wydz. zdr polega na tym, że straszy bezpodstawnie wypowiedzeniem lokalu.
    Czy starostwo może dyscyplinować lekarzy? Bardziej chyba NFZ i tu nie mam wiedzy, jakaś komisja, rada, lekarska?
    Inną kwestią jest brak pisania e-recet. To wielka wygoda pacjenta, lekarza szczególnie w czasie covid-19

    3 1 Cytuj

Odpowiedz