Forum » Okolice

Palenie od góry

 • 7 gru 2018

  Chciałbym zainteresować osoby które użytkują piece tradycyjne na węgiel, a także kominki - metodą spalania od góry.

  https://youtu.be/jtQ2SeqWeHk

  8 2 Cytuj
 • 7 gru 2018
  piotr_ek napisał/a:

  Chciałbym zainteresować osoby które użytkują piece tradycyjne na węgiel, a także kominki - metodą spalania od góry.

  https://youtu.be/jtQ2SeqWeHk

  Echh chłopie, ja próbowałam pewnej ciotce tłumaczyć to zjebke dostałam, że ona (cytat) "30 lat pali w piecu i nikt jej nie będzie uczył jak ma palić".

  8 2 Cytuj
 • 8 gru 2018

  No chyba palenie od góry w kominku wielką filozofią nie jest. Konferencji naukowych to chyba nie wymaga. Choć mało mnie w tym kraju już dziwi.

  2 Cytuj
 • 10 gru 2018

  Lilia ja uważam jednak że się mylisz, bo bardzo dużo ludzi w kominku rozpala w tradycyjny sposób. Czuć i widać to gdy dym leci z komina. Nie dotyczy to nowych kominków z funkcją dopalania spalin.

  A co do palenie węglem piecu " metodą od góry" - to u siebie zauważyłem ze zużycie węgla spadło ponad 25% - do 1/3 + z 14 m3 z 14 m3 drewna na 4 m3

  Przestałem chociaż ja w mojej okolicy truc powietrze, przekonałem także kilka innych osób.

  Wiem ze jedynym argumentem z którym się dyskutuje to ekonomia -a ona w tym przypadku jednoznacznie wskazuje że w domu jest cieplej, nie skacze temperatura, a także jest taniej przy obecnej cenie dobrego węgla (950zl) + oszczędności na drewnie.

  Może choć jedną osobę uda się przekonać a później więcej osób w sposób naturalny się o tym dowie.

  4 2 Cytuj
 • 10 gru 2018

  W porządku, próbuj. Czystsze powietrze i nasze zdrowie w tym wszystkim najważniejsze! Powodzenia!

  1 2 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 10 gru 2018

  zapomniałeś Piotrek o jeszcze jednym argumencie ekonomicznym: że człek się mniej narobi w kotłowni jak już dojdzie do wprawy.

  5 1 Cytuj
 • 2 mar 2019

  Kiedyś tez paliłam w kominku od dołu i nie dałam sobie nic wytłumaczyć, bo tak robiłam od lat. Po latach pomyśleliśmy o zmianie kominka, bo stary był nieefektywny. Znaleźliśmy informacje inpo rozmowach z doradcą dobraliśmy nowy wklad kominkowy. Doradca skutecznie mi wytłumaczył jak palić od góry.

  5 Cytuj
 • 16 cze 2019

  Jeżeli chodzi o palenie jesteśmy krajem czwartego świata, ponieważ nawet w krajach trzeciego świata jest promowane palenie od góry.Nie ma pieca o nazwie kopciuch. Kopciuch to palacz który nie potrafi palić w piecu.U nas nie chodzi o to aby nie było smogu, tylko o wyciągnięcie kasy od nieświadomych ludzi.dla zainteresowanych polecam tę stronę:http://czysteogrzewanie.pl/2014/01/czyste-spalanie-wegla-w-rpa/

  1 Cytuj

Odpowiedz