Forum » Okolice

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

  • 24 gru 2018

    Kto i co miał na celu postawienie ochrony betonowej na zakopiance przy wyjeździe z Krzyszkowic na Myślenice...przecież nic nie widać jak coś jedzie i dojdzie teraz do większych tragedii. Toż to nieudane przedsięwzięcie. Wyrzucone pieniądze jak zwykle w błoto. Lepiej było światła postawić-było by bezpieczniej. P. Burmistrzu prosze poprawić bezpieczeństwo w tamtejszej okolicy...

    22 2 Cytuj
  • 24 gru 2018

    też się chętnie dowiem, bo widocznośc ogranicza bardzo.

    5 2 Cytuj
  • 25 gru 2018
    sahamara napisał/a:

    P. Burmistrzu prosze poprawić bezpieczeństwo w tamtejszej okolicy...

    A to Burmistrz budował ??

    3 11 Cytuj
  • Andrzej 25 gru 2018
    taki_gość napisał/a:

    A to Burmistrz budował ??

    Ale obiecywał przebudowę skrzyżowania. Więc apel dobrze skierowany.

    17 1 Cytuj
  • 25 gru 2018

    Ja to się często zastanawiam dlaczego sami kierowcy nie mają instynktu samozachowawczego. Przeskakują aby jechać w lewo podczas gdy rozsądniej jest zawsze jechać w prawo, poświęcić kilka minut i kilkaset metrów i na najbliższej nawrotce nawinąć. Duzo łatwiej, wygodniej, bezpieczniej i często szybciej.

    6 20 Cytuj
  • 26 gru 2018

    Vivadli, z ty nie masz coś z głową?

    16 3 Cytuj
  • 26 gru 2018
    obserwator 3 napisał/a:

    Vivadli, z ty nie masz coś z głową?

    Raczej nie, po prostu prawo jazdy nie znalazłem w chipsach jak Ty. Życzę Ci abyś kiedyś nie zginął na zakopiance skoro ja niby coś z głową mam ale ją jednak mam i używam.

    2 18 Cytuj
  • Andrzej 26 gru 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Ja to się często zastanawiam dlaczego sami kierowcy nie mają instynktu samozachowawczego. Przeskakują aby jechać w lewo podczas gdy rozsądniej jest zawsze jechać w prawo, poświęcić kilka minut i kilkaset metrów i na najbliższej nawrotce nawinąć. Duzo łatwiej, wygodniej, bezpieczniej i często szybciej.

    No, ja dziękuję za nawrotkę koło krakowiaków i górali. To już wolałbym w Bęczarce zawracać, przynajmniej więcej miejsca. Chociaż obie opcje beznadziejne.

    16 Cytuj
  • 27 gru 2018

    najbezpieczniej jest jechać przez Polankę a z zawracaniem to zły pomysł Vivaldi spróbuj kiedyś

    13 2 Cytuj
  • 27 gru 2018

    dobrze .... tato :-)))

    2 6 Cytuj
  • 27 gru 2018

    Było niebezpiecznie ale te zapory to już przegięcie!!!! Teraz po zmroku widoczność jeszcze bardziej spadła bo nie widać świateł samochodów.

    8 1 Cytuj
  • 27 gru 2018

    Vivaldi ja rozumiem gdy ktos czuje się niepewnie czy nie jest wprawiony w takich lewoskrętach ale o zgrozo - co to za kierowca który w obawie przed zwykłym lewoskrętem każdorazowo skręca w prawo? instynkt samozachowawczy ? Rozumiem jak czasem człowieka szlag trafia bo stoją , milion wielkich okienek że da się spokojnie przejechac ale dalej wszyscy stoją to można się wkurzyc i pojechac w prawo, albo np widząc długą kolejkę od poczty. Ale po to jest lewoskręt, żeby skręcac w lewo na listośc boską. Można przejechac normalnie i na spokojnie bez ryzykowania życia jeśli uzywa się głowy. Prędzej w czipsach prawko znalazł ten kto każdorazowo jedzie na nawrotkę zamiast po ludzku jechac w lewo, bez przesady. Już pomijam geniuszy którzy sami sobie utrudniają życie i zamiast stanąc na środku równolegle do pasów ruchu i zrobic miejsce, staje w poprzek na środku przez co nikt więcej nic nie zrobi plus sam sobie utrudnia życie bo nie widzi nic, w lusterku nic nie widac, przez tylną szybe tym bardziej i jest korek. taki ma prawo z czipsów a nie prawidłowo poruszające się samochody. Poza tym którą nawrotkę bo chyba nie pod Krakowiakami, a pod Bidą wcale nie lepiej i na pewno nie szybciej.

    11 3 Cytuj
  • 28 gru 2018

    Właśnie wybieram się na zakopiankę z prawem jazdy znalezionym w chipsach. Nie pojadę w prawo i nie zawrócę pod" Krakowiakami". Dlaczego też mam mieć ograniczone prawa i być zmuszonym do jazdy przez Polankę ? A poza tym ktoś nam obiecał tunel, ale w zamian za to mamy te koszmarne płyty. Myślę, że mieszkańcy Psiar są szczęśliwi...Przecież wystarczyło wybudować dla nich mostek na Głogoczówce, taki chociażby dla samochodów osobowych. Ale tak to jest w państwie, w którym GDDKiA wie najlepiej, jak dogodzić ludziom ze wsi położonych przy zakopiance. Dopóki żaden z decydentów z GDDKiA nie musi codziennie wjeżdżać na zakopiankę w Krzyszkowicach (także w Głogoczowie, Jaworniku ), to tego nie zrozumie. Czy musimy się na to godzić? Może obecni radni Krzyszkowic zabiorą się do roboty. Głosowaliśmy na Was z nadzieją, że zrobicie cokolwiek dla suwerena. A tu na razie cisza.

    21 Cytuj
  • 31 gru 2018

    Podejrzewam, że za betony jest odpowiedzialny radny. Dziś tamtędy przejeżdżałem i w miejscu owych betonowych barier na połowie zakopianki tzn całym prawym pasie była jedna wielka kałuża, gdybym jechał starszym samochodem to pewnie byłby koniec trasy bo bym zalał wodą samochód.

    6 Cytuj
  • 3 sty 2019

    Wydaje mi się ze zrobili tam dojscie do pasów bo na koncu tych barier od strony dawnej auto galerii widac taką szarą barierkę- przełączkę , chyba zrobili połączenie od tej drózki od komisu do pasów dla pieszych.

    2 Cytuj
  • 6 sty 2019
    Endrju napisał/a:

    No, ja dziękuję za nawrotkę koło krakowiaków i górali. To już wolałbym w Bęczarce zawracać, przynajmniej więcej miejsca. Chociaż obie opcje beznadziejne.

    Przy krakowiakach nie wolno zawracać o ile mi wiadomo

    5 Cytuj
  • Andrzej 6 sty 2019

    Nie wiem, bo nigdy tam nie zawracałem. Jutro w drodze do pracy zwrócę uwagę, czy jest zakaz.

    Cytuj
  • 7 sty 2019

    Przy "Krakowiakach" nie można zawracać.

    2 Cytuj
  • 10 sty 2019

    Panowie Radni, czytacie, słuchacie, widzicie,czy może jesteście ślepi, głusi i...A może wystarczają Wam tylko diety ?

    4 Cytuj
  • 10 sty 2019

    Spokojnie, przypomną sobie o ludziach za jakieś 3,5 roku.....

    5 Cytuj
  • 11 sty 2019

    Obecni Radni Krzyszkowic mają też za uszami zabytek w postaci starej szkoły. I co dalej ? Nieśmiało suweren pyta.

    4 1 Cytuj
  • 11 sty 2019

    A teraz to suweren to sobie może ......... pytać..........

    3 Cytuj
  • 12 sty 2019

    Panowie Radni nie widzą, nie słyszą,stracili też mowę. Należy im się renta z ZUS-u. Bo to przecież inwalidztwo jest.

    3 Cytuj
  • 12 sty 2019
    obserwator 3 napisał/a:

    Panowie Radni nie widzą, nie słyszą,stracili też mowę. Należy im się renta z ZUS-u. Bo to przecież inwalidztwo jest.

    A przeczytałeś post powyżej ?

    1 Cytuj

Odpowiedz