Forum » Okolice

Jaki internet radiowy w Jaworniku bo innego zbytnio się nie opłaca?

  • 6 sty 2019

    Witam mam pytanie od jakiego dostawcy najlepiej wziąć internet ponieważ chciał bym internet by pobrać raz za jakiś czas grę która waży np 35GB tak około 5-6h i żeby ping był niski. Mieszkam niedaleko rudnika bo tam jest dostawca internetu ale nie wiem czy mają dobre szybkości tego internetu.

    Cytuj
  • 6 sty 2019

    na radiówce raczej dobrego pingu nie uzyskasz, moc sygnału zależy od położenia oraz warunków atmosferycznych, sprawdź, czy jakaś firma nie zrobila światłowodu obok, ceny radiówki są wysokie a parametry słabe w porównaniu ze światłowodem. Szczerze powiem, że wolał bym 10 Mb neostradę niż internet radiowy.

    Cytuj
  • 6 sty 2019

    Ale jest taka sprawa że do mnie jak na razie i za szybko się nie zapowiada jest tylko internet radiowy lub mobilny może za rok za dwa będzie światłowód choć patrząc po tym jak to wszystko wolno idzie nawet i dłużej.A taki internet o prędkości 15Mb lub 20 to chyba 35 gb pobierze mi 5-6h i ping na poziomie 40-50 jak by był to nawet spoko by było.

    Cytuj
  • Pablo 9 sty 2019
    seba napisał/a:

    na radiówce raczej dobrego pingu nie uzyskasz, moc sygnału zależy od położenia oraz warunków atmosferycznych, sprawdź, czy jakaś firma nie zrobila światłowodu obok, ceny radiówki są wysokie a parametry słabe w porównaniu ze światłowodem. Szczerze powiem, że wolał bym 10 Mb neostradę niż internet radiowy.

    Bzdury wypisujesz. Wszystko zależy od twojego dostawcy. Jak jest dobry to radio bez problemu da radę, a jak nie da rady po radiu, to sam ci zaproponuje rozwiązanie umowy.
    Jak jest kiepski dostawca to na siłę będzie cię trzymał. Szukać należy dobrego partnera (dostawcy), a nie dziadygi...
    Ale nie wypisuj bredni, że radio gorsze niż neo....

    Cytuj
  • Pablo 9 sty 2019
    sikmat97 napisał/a:

    Ale jest taka sprawa że do mnie jak na razie i za szybko się nie zapowiada jest tylko internet radiowy lub mobilny może za rok za dwa będzie światłowód choć patrząc po tym jak to wszystko wolno idzie nawet i dłużej.A taki internet o prędkości 15Mb lub 20 to chyba 35 gb pobierze mi 5-6h i ping na poziomie 40-50 jak by był to nawet spoko by było.

    Poczytaj w innym wątku. W tym roku będzie kablowany Jawornik. I to jak tylko trochę pogoda się poprawi. Zatem szybko powinno być po włóknach już... cierpliwości.
    Aha... Nic nie stoi na przeszkodzie teraz podpisać umowę na radio, a po zbudowaniu kabli od razu przepiąć się na włókno.
    Szukaj dobrego dostawcy ! ;-)

    Cytuj
  • Sylwester 15 lip 2019

    Światłowód w Jaworniku już ciągną od strony kościoła (ścieżka na skróty) w stronę Jawornik-Kotoń. Już są przy sklepie u Hanki. Dzwoniłem do fiberlink i przewidują czas zakończenia instalacji łącznie ze spawaniem światłowodu za około 3 miesiące, a max do końca roku.

    Cytuj
  • Andrzej 15 lip 2019

    A jak ja pytałem, w sumie już 2 razy, kiedy planują uruchomienie sieci światłowodowej w Trzemeśni, to nie mają konkretów w tym temacie...

    Cytuj

Odpowiedz