Forum » Okolice

Ksiądz proboszcz w Pcimiu

  • Krzysztof Bierówka 25 mar 2019

    Ksiądz Lucjan to bardzo przedsiębiorczy człowiek. Wprowadził abonament obowiązkowy 50 zł/ miesięcznie od domu i buduje trzecią plebanie. Jeśli przyjąć, że budować ma zamiar dwa lata, to całkiem skromna Inwestycja.
    1400 domów x 50 zł x 12 miesięcy x 2 lata 1680000zl ( JEDEN MILION SZEŚĆSET OSIEMDZIESIĄT TYSIĘCY), skromniutko..
    Trzech księży trzy plebanie, ale już cztery garaże... Coś się kroi... dziwna sprawa

    196 2 Cytuj
  • 25 mar 2019
    MietekPolak napisał/a:

    Ksiądz Lucjan to bardzo przedsiębiorczy człowiek. Wprowadził abonament obowiązkowy 50 zł/ miesięcznie od domu i buduje trzecią plebanie. Jeśli przyjąć, że budować ma zamiar dwa lata, to całkiem skromna Inwestycja.
    1400 domów x 50 zł x 12 miesięcy x 2 lata 1680000zl ( JEDEN MILION SZEŚĆSET OSIEMDZIESIĄT TYSIĘCY), skromniutko..
    Trzech księży trzy plebanie, ale już cztery garaże... Coś się kroi... dziwna sprawa

    Co to znaczy abonament? Każdy dom ma płacić miesięcznie po 50zl? Podaj więcej szczegółów bo pomyśle ze prowokacja

    28 68 Cytuj
  • Samanta Rigerr 25 mar 2019

    Nie rozumiem co to znaczy ,,obowiązkowy'' A to że wprowadził, to jego sprawa, nie chcesz nie płać i tyle, niech płacą frajerzy.

    121 Cytuj
  • Krzysztof Bierówka 25 mar 2019

    Abonament, czyli każdy dom co miesiąc po 50 zł, taki układ, powiedziane z ambony. Jesteś parafianinem Pcimia to powinieneś płacić, co najważniejsze rada parafialna zaakceptowała pomysł księdza, piszę to raczej z podziwu dla księdza, ma głowę do biznesu...

    34 96 Cytuj
  • 25 mar 2019
    MietekPolak napisał/a:

    Abonament, czyli każdy dom co miesiąc po 50 zł, taki układ, powiedziane z ambony. Jesteś parafianinem Pcimia to powinieneś płacić, co najważniejsze rada parafialna zaakceptowała pomysł księdza, piszę to raczej z podziwu dla księdza, ma głowę do biznesu...

    A co jesli ktos nie ma? Sa rodziny w Pcimiu dosc biedne, i dla nich 50 zl miesiecznie to spory wydatek.

    162 2 Cytuj
  • 25 mar 2019

    e tam się przejmujecie, nie pierwszy raz o takich praktykach słyszę, wiadomo że będzie płacił ten kto uzna że chce i może, czyli niewielka grupa osób, reszta ma w nosie i ksiądz sobie może ogłaszac co chce, z koscioła nie moze wygonic. To tylko o nim jako o osobie świadczy, jesli nie jest duszpasterzem w myśl zasady co łaska, żyję z Waszego dobrodziejstwa, to chyba pomylił zawody ale co poradzicie.

    142 Cytuj
  • 25 mar 2019
    Konto usunięte napisał/a:

    Abonament, czyli każdy dom co miesiąc po 50 zł, taki układ, powiedziane z ambony. Jesteś parafianinem Pcimia to powinieneś płacić, co najważniejsze rada parafialna zaakceptowała pomysł księdza, piszę to raczej z podziwu dla księdza, ma głowę do biznesu...

    Przy takich ryczałtowych "cennikach" usług długo nie pociągnie, ale to tez od ludzi zależy. Budżet mu zmaleje. Szkoda ludzi księdza, to jest własnie złe oblicze kleru. Tymczasem Jezus wpadł i porozrzucał stoły bankierom w domu jego ojca.....

    Strozaninek napisał/a:

    A co jesli ktos nie ma? Sa rodziny w Pcimiu dosc biedne, i dla nich 50 zl miesiecznie to spory wydatek.

    Bez znaczenia ma czy nie ma. Nie słyszałem o żadnym umocowaniu kanonicznym co do ryczałtu za usługi w tej instytucji bo trudno tu mówić o kościele w Pcimiu. Z drugiej stronie 5 dyszek za wybielenie się z całego tygodnia robienia dziadostwa - przyzwoita stawka :-))) - żarcik.
    Co jest z tym Pcimiem? Same trudne tematy.

    157 1 Cytuj
  • 28 mar 2019

    Nie wiem,
    piłem, nie piłem?

    35 29 Cytuj
  • 29 mar 2019
    bono napisał/a:

    Nie wiem,
    piłem, nie piłem?

    to już nie dobrze
    https://www.youtube.com/watch?v=aHdS1KmU2qY

    58 3 Cytuj
  • 29 mar 2019
    Konto usunięte napisał/a:

    Ksiądz Lucjan to bardzo przedsiębiorczy człowiek. Wprowadził abonament obowiązkowy 50 zł/ miesięcznie od domu i buduje trzecią plebanie. Jeśli przyjąć, że budować ma zamiar dwa lata, to całkiem skromna Inwestycja.
    1400 domów x 50 zł x 12 miesięcy x 2 lata 1680000zl ( JEDEN MILION SZEŚĆSET OSIEMDZIESIĄT TYSIĘCY), skromniutko..
    Trzech księży trzy plebanie, ale już cztery garaże... Coś się kroi... dziwna sprawa

    Prawda jest jeszcze gorsza , płaci się nie od domu ale od rodziny. Przykładowo jak w danym domu mieszkają dwie rodziny to nie 50 zł ,a 100zł jak trzy rodziny to 150zł z jednego domu itd.

    134 Cytuj
  • Andrzej 29 mar 2019

    Jak kto głupi lub mu zbywa, to niech płaci.

    135 1 Cytuj
  • 3 kwi 2019

    Kasa księdzu należy się jak psu buda. W Pcimiu to mógłby księdza sponsorować Orlen i byłby wilk syty i owca cała.

    10 43 Cytuj
  • 3 kwi 2019

    Ty ale wzorzec to on chyba u Ciebie znalazł? Nie ważne jak kasę zdobyć, można i po trupach, ważne aby wyglądało.

    38 1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Kasa księdzu należy się jak psu buda. W Pcimiu to mógłby księdza sponsorować Orlen i byłby wilk syty i owca cała.

    Już dostaliście wytyczne co i jak pisać na forach i jak trollować?

    35 12 Cytuj
  • Andrzej 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Kasa księdzu należy się jak psu buda. W Pcimiu to mógłby księdza sponsorować Orlen i byłby wilk syty i owca cała.

    Orlen to sponsoruje renowację kościoła w Trzemeśni.

    42 3 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Już dostaliście wytyczne co i jak pisać na forach i jak trollować?

    Co to znaczy dostaliście wytyczne?
    Czyżby geje reprezentujący PiS taką instrukcje otrzymywali?

    5 44 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Co to znaczy dostaliście wytyczne?
    Czyżby geje reprezentujący PiS taką instrukcje otrzymywali?

    Nie reprezentuje PiSu. Jak jestes niedorozwiniety, to tego nie rozumiesz. Twoja sprawa. I Twoje klamstwa.

    33 12 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Nie reprezentuje PiSu. Jak jestes niedorozwiniety, to tego nie rozumiesz. Twoja sprawa. I Twoje klamstwa.

    Widzę u ciebie huśtawkę nastrojów , charakterystyczną dla twojej formacji.

    4 43 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Widzę u ciebie huśtawkę nastrojów , charakterystyczną dla twojej formacji.

    Dr House.

    31 11 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Co to znaczy dostaliście wytyczne?
    Czyżby geje reprezentujący PiS taką instrukcje otrzymywali?

    Witaj w "klubie PiS" ;) Bono wcisnął Cie w szufladę PiS'u szybciej niż się spodziewałem. Ale urwał!

    40 2 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Za to Ty żarliwy obrońca PiS pisałeś kiedyś tak:

    "Mysleniczanin007 10.12.2017
    Napiszę tak,
    Pisałem zanim powstało to forum. Jeżeli "Myślenickie Myślenie" coś Ci mówi to wiesz co mam na myśli. Nie myśl nawet pzez chwilę że moje posty skierowane w Twoją stronę są atakami personalnymi. Bynajmniej! Gdy zachowamy pewne zasady wypowiedzi, możemy jedynie skupić się na treści. Mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodzi. Niemniej jednak pozostajesz jedną z najbardziej barwnych postaci tego forum. Podoba mi sie że zaczynasz róznicować treść i nie skupiasz sie wyłącznie na jednostronnych faktach. Z pewnością zauważyłeś że forum jest podzielone na trzy frakcje. Trzecia jest największą grupą która szuka konkretnej treści. Jeżeli Twoje wypowiedzi nie będą obiektywne lub będą ukierunkowane do specyficznego odbiorcy, szybko zostaniesz zaszufladkowany co spowoduje małą wiarygodność.
    Miej na uwadze że w tej "trzeciej" grupie czytelników są bardzo konkretni odbiorcy z wiedzą przekraczającą źródła do których sięgasz. Nie muszę chyba używać przykładów. Jest naprawdę gross ludzi którzy uczestniczyli w życiu tego i poprzedniego forum jednak teraz ze względu na jego poziom intelektualny pozostają jedynie w gronie jego czytelników. Nie wpisuję w ostatnie zdanie Twoich wypowiedzi, chcę jedynie zaznaczyć że bez tekstów takich jak miedzy innymi Twoje, to forum zeszło by zypełnie do poziomu Onetu czy Interii gdzie konkretne wypowiedzi są od razu zalewane przez falę"hejtu". Ty też pewnie doświadczyłeś tej gorszej strony forumowej "popularności" która zawsze toważyszy konkretnym wypowiedziom-im więcej faktów tym mniej są one wygodne, zwłaszcza w takim małym miasteczku jak nasze.
    Niemniej jednak doceniam Twoją aktywność, prowokujesz do polemiki więc "załączasz" myślenie i pokazujesz bezmyślność. Więcej konkretów w tekstach i zróżnicowanie żródeł zyska Ci na pewno większe grono czytelników z tej "szarej" grupy weteranów.
    Zyczę wytrwałości i obiektywizmu, pozdrawiając serdecznie - M007"

    Jaki jest Twój cel publikacji prywatnej korespondencji na publicznym forum? Już raz zadałem to pytanie w innym wątku, jednak posty zostały usunięte. Pubikujesz kolejny raz mój tekst w celu dodania sobie prestiżu czy na dowód Twojej stopniowej degradacji? Napisz, chętnie się dowiem.

    42 1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Co to znaczy dostaliście wytyczne?
    Czyżby geje reprezentujący PiS taką instrukcje otrzymywali?

    Ot Bono. Odwrócenie retoryki. Nic swojego, sterowany na pilota wzorca który znalazł :-)))
    Jeszcze dorzucił Stróżaninka do PiSu. Pieprznął jak dzik w sosnę :-))) klasyka. Bono w prawdziwym wydaniu. Ryśka od 6 króli mi przypomina :-) Rysiek rzucał politykę ze dwa razy ale gdzież będzie miał lepiej więc wrócił. Bono też niezmiennie poszukuje wzorców, a klasyczna odpowiedź to januszowate "chyba ty" :-))) Brawo Bono u Ciebie bez zmian. Jest takie powiedzenie lokalne typowo krakowskie : "szkoda głową o mur tłuc, kto był bucem - będzie buc"

    35 1 Cytuj
  • 4 kwi 2019

    Doł

    Vivaldi napisał/a:

    Ot Bono. Odwrócenie retoryki. Nic swojego, sterowany na pilota wzorca który znalazł :-)))

    Od 20.50 dołączam do Was. Od tego momentu staję się klakierem PiS.
    Co macie mieć lepiej niż ja. Przecież z prądem płynąć łatwiej niż pod prąd. A więc płyniemy razem.
    Do roboty. Do roboty.

    1 30 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    DołOd 20.50 dołączam do Was. Od tego momentu staję się klakierem PiS.
    Co macie mieć lepiej niż ja. Przecież z prądem płynąć łatwiej niż pod prąd. A więc płyniemy razem.
    Do roboty. Do roboty.

    To już nawet nie jest śmieszne.

    30 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    taki_gość napisał/a:

    To już nawet nie jest śmieszne.

    Też tak to oceniam. Uważam to za śmiertelnie poważne.

    28 Cytuj

Odpowiedz