Forum » Okolice

Gdzie można wędkować w okolicy?

  • Grzegorz 3 maj 2011

    Każdy świeżo upieczony wędkarz zadaje sobie to pytanie - gdzie można w okolicy Myślenic wędkować?
    Jestem początkującym wędkarzem, ale dużo słyszałem o tzw. "Stawach w Osieczanach" gdzie można sobie wykupić zezwolenie i zarzucić wędkę... Z tego co również zasłyszałem (choć nie jestem tego pewien) to również można na Rabie - odcinek od Pcimia do Zalewu - ale tam zezwolenie daje jakiś prywatny ... "ktoś". Czy to prawda - nie wiem - może mi ktoś pomoże.
    Innych miejsc niestety nie znam. Są one co prawda określone w zezwoleniu na zasadzie "od ... do ...", ale potrzebuje fachowej porady. Może któryś z forumowiczów byłby tak łaskawy i podzielił się swym doświadczeniem.

    4 2 Cytuj
  • 3 maj 2011

    "odcinek od Pcimia do Zalewu "
    na pewno nie do Zalewu.Tak się składa że nad to szambo nie ma wstępu wędkarz bo mógłby zrobić siku na brzegu a to zaszkodziłoby jakości wody.Brak oczyszczalni ścieków i kanalizacji w zlewni Raby czy asfaltownia nad brzegiem jakoś nie szkodzi jakości wód ujmowanych.(to cytat z tablic rozmieszczanych w okolicy zalewu autorstwa nieznanego poety.
    "Teren ochrony pośredniej ujęcia wód powierzchniowych
    ustanowiony w celu poprawy jakości wód ujmowanych" czy jakoś tak,czyż nie piękne ?

    4 Cytuj
  • 3 maj 2011

    Myślę, że powinieneś podejść do sklepu "Loluś" na pl. Kilińskiego. Właściciel p. Karol Świebocki jest działaczem Polskiego Związku Wędkarskiego i na pewno udzieli Ci wyczerpujących informacji.

    3 Cytuj
  • Grzegorz 5 maj 2011

    Znalazłem kilka informacji z najbliższych miejsc:
    Stawy w Osieczanach - http://www.wedkuje.pl/lowisko,stawy-osieczany-lowisko-kola-pzw-myslenice,27363
    Łowisko komercyjne w Krzyszkowicach - http://krzyszkowice.eu/joomla/content/view/141/254/

    2 Cytuj
  • Andrzej 7 maj 2011

    W Krzyszkowicach łowiłem to na pewno można.Przy stawach jest sklep spożywczy gdzie kupuje się zezwolenia.

    2 2 Cytuj
  • 7 maj 2011

    W okolicy ogolnie jest klopot... woda niby jest, ale otwartej dla wszyskich metod polowu - niewiele

    1) Stawy Osieczany - www.pzw.myslenice.pl - tam sa wszystkie informacje o tej wodzie. ale ogolnie to koszt zezwolenia rocznego 250 zl, dzienne chyba 25. Dozwolone wszystkie metody polowu zgodne z RAPR. Lowisko licencjonowane. Nie jest wymagana oplata okregowa

    2) Raba od ujscia Lubieńki albo Krzczonówki, ale raczej krzczonowki do kolektora (dolnego jazu). W zasadzie tylko mucha. Jeden z odcinkow jest podnajmowany, ale nie wiem jakie sa zasady wedkowania i oplaty. Info: http://www.jot-raba.az.pl/index.html

    3) Dolna Raba - od mostu w Dobczycach w dol jest tylko sztuczna muszka i odcinek no kill, wszystkie przynety sa dozwolone o wiele, wiele nizej.

    4) Rybka Krzyszkowice - mam to pod nosem (jakies 800m), ale w zyciu nie bylem i tylko z wedkuje.pl mam info

    5) Najblizsza woda nizinna, gdzie mozna polowic na wszystko i to fajne rybki to chyba Raba w okolicy Świniar i Wisła w okolicach Tyńca. Tam obowiązują tylko opłaty okręgowe, bez doplat. w razie pytan - pisz. Odpowiem w miare mozliwosci i wiedzy

    sam zaczynam od 15 czerwca smigac na czorsztyn z lodka ;) a teraz siedze tylko nad stawami w osieczanach. cisza, spokoj, fajna atmosfera, a i rybka ostatnio wpuszczona w sporej ilosci :)

    1 2 Cytuj
  • Grzegorz 9 maj 2011

    Właśnie się zdecydowałem na stawy w Osieczanach. Myślę, że jak dla początkującego to jest dobre przedszkole na naukę "raczkowania".
    Może fkuzi555 się kiedyś umówimy? Miło by było z kimś wspólnie pogadać przy wędce.

    2 Cytuj
  • 9 maj 2011

    a na zaporze ?? spróbuj:)

    2 Cytuj
  • 10 maj 2011

    na zaporze to masz tylko adrenalinke wieksza :)

    KG - nie widze problemow :) jestem tam wyjatkowo czesto z mlodymi na szkółce :)

    2 Cytuj
  • Grzegorz 10 maj 2011

    Czy można wiedzieć w jakie dni takie szkółki organizujesz?

    2 Cytuj
  • 11 maj 2011

    na stronie pzw.myslenice.pl sa informacje. ale nie ma podanego konkretnego dnia ani godziny. czasem wypadnie wyjazd, czasem zawody i tak w kolko

    2 Cytuj
  • 12 maj 2011

    A powiedzcie co z okolicznymi mniejszymi rzekami? Są w nich może jakieś ryby? Mam na myśli Głogoczówke Lubieńke, Krzczonówkę... Co z tymi rzekami? Wędkował tam może ktoś z kolegów? Proszę o opinie.

    1 2 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Taki ciekawy temat i zmarł śmiercią naturalną... A szkoda...

    1 2 Cytuj
  • 14 lip 2011

    [quote=KG] gdzie można w okolicy Myślenic wędkować? [/quote]
    Np. Policja najczęściej wędkuje na Zakopiance...

    1 6 Cytuj
  • 7 cze 2016

    Odświeżamy temat?

    1 2 Cytuj
  • 7 cze 2016

    Nad zalewem dobczyckim można tylko weź ze sobą odrazu 200 na mandat :) pozdro

    6 2 Cytuj

Odpowiedz