Forum » Okolice

koronawirus Czy Sułkowice są zagrożone?

  • 13 mar 2020

    też mam takie obawy.
    Ktoś powinien ich kontrolować bo z 1 przypadku w małopolsce może zrobić się kilkadziesiąt.
    Z drugiej strony trzeba być d....m aby w tym okresie wyjeżdżać do Niemiec

    16 2 Cytuj
  • 13 mar 2020

    wracam do sprawy przyjazdu uczniów z Niemiec.
    Władze powiatu razem z sanepidem powinny ich umieścić
    w jakiejś szkole lub internacie ( przez 2 tygodnie stoją puste )
    minimalizując możliwość zarażenia rodzin i jest kontrola nad wszystkimi
    Jeśli rozjadą się po domach to lepiej nie mówić

    18 1 Cytuj
  • 15 mar 2020

    Dlaczego Myślenickie władze nie poddały grupy uczniów,opiekunów + kierowców kwarantannie - to 29 osób; ci ludzie rozjechali się po całym powiecie. Sportowcy którzy wrócili z Norwegii kilka dni wcześniej wszyscy zostali objęci kwarantanną.

    10 Cytuj
  • 16 mar 2020
    zagroda napisał/a:

    Dlaczego Myślenickie władze nie poddały grupy uczniów,opiekunów + kierowców kwarantannie - to 29 osób; ci ludzie rozjechali się po całym powiecie. Sportowcy którzy wrócili z Norwegii kilka dni wcześniej wszyscy zostali objęci kwarantanną.

    Oto jest pytanie... W piątek wrócili i udali się do swoich domów...

    5 Cytuj
  • 16 mar 2020

    zastanawiające jest to , że władze państwowe organizują specjalne miejsca kwarantanny dla osób powracających z zagranicy ( lepsza kontrola przebywających tam osób oraz brak
    możliwości zarażenia osób postronnych ) a tu pomimo prośby Gminy Sułkowice nie można
    było tego zrobić - żebyśmy tylko wszyscy za tą bezmyślność "sanepidu" słono nie zapłacili

    8 Cytuj
  • 16 mar 2020

    Powiem więcej: od wielu dni władze państwowe apelują nie tylko o przestrzeganie przepisów, ale także proszą o uwagę i zdrowy rozsądek w każdym przypadku! Trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że działania w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa w naszym powiecie i podległych mu instytucjach są wystarczające skoro pracownik stacji sanitarno-epidemiologicznej dzień po powrocie grupy zadał pytanie: "Kiedy oni przyjechali?" Czy wcześniej, albo natychmiast po podróży nie należało - z udziałem przedstawicieli odpowiednich służb - zorganizować spotkanie z udziałem rodziców, młodych i jeszcze raz wyjaśnić powagę sytuacji? (Przypomnę... internat z zapleczem kuchennym świeci pustkami).
    Wiem, że przedstawiciel gminy Sułkowice zaproponował kwarantannę, ale wniosek ten został odrzucony. Ważny był tylko "algorytm postępowania".

    5 1 Cytuj

Odpowiedz