Forum » Okolice

problem dojazdów z Sułkowic

  • 3 kwi 2020

    Ludzie którzy nadal pracują zostali pozbawieni dojazdu do pracy w krakowie .. wszytskie busy skapitulowany - nawet Bodzio bus od poniedziałku już nie jezdzi - w jaki sposób można się dostac do pracy w Krakowie? a może burmistrz w tej sytuacji powinien zorganizować jakieś środki transportu ...jestem sytuacją zdruzgotana

    14 1 Cytuj
  • 3 kwi 2020

    Pytanie ile osób odważy się wsiąść do takiego busa?
    Ludzie sami zrezygnowali z busów, część pracuje zdalnie, pozostali tracą pracę.

    5 4 Cytuj
  • 4 kwi 2020
    dirty_affair napisał/a:

    Pytanie ile osób odważy się wsiąść do takiego busa?
    Ludzie sami zrezygnowali z busów, część pracuje zdalnie, pozostali tracą pracę.

    To co piszesz nie powinno mieć żadnego wpływu na kursowanie "komunikacji" tylko pokazuje, że po wszystkim niezbędne są diametralne zmiany. Bo jak pisałem w innych wątkach. Jak bursiarzowi się nie opłaca to nie pojedzie. Ale mam nadzieję, że jak pandemia się skończy, to ludzie im odpłacą, a władze pójdą po rozum do głowy i zorganizują komunikację zbiorową na wysokim poziomie nie opartą na tych prywatnych wyzyskiwaczach.

    16 2 Cytuj
  • Janek Sal 4 kwi 2020
    seba napisał/a:

    Jak bursiarzowi się nie opłaca to nie pojedzie. Ale mam nadzieję, że jak pandemia się skończy, to ludzie im odpłacą, a władze pójdą po rozum do głowy i zorganizują komunikację zbiorową na wysokim poziomie nie opartą na tych prywatnych wyzyskiwaczach.

    parafrazując- wolisz państwowego wyzyskiwacza, - kupuj busy rozwiń firme . powodzenia .jedziesz busem stoi 4 osoby na przystanku- a masz już 10 w busie zatrzymujesz sie i nie możesz wszystkich wziąść bo przekroczyłeś połowe miejsc- zostawisz kogo ? staruszke ,dziadka czy młodego co jedzie do pracy - wiec i tak nie dojedzie .

    4 9 Cytuj
  • 4 kwi 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    parafrazując- wolisz państwowego wyzyskiwacza, - kupuj busy rozwiń firme . powodzenia .jedziesz busem stoi 4 osoby na przystanku- a masz już 10 w busie zatrzymujesz sie i nie możesz wszystkich wziąść bo przekroczyłeś połowe miejsc- zostawisz kogo ? staruszke ,dziadka czy młodego co jedzie do pracy - wiec i tak nie dojedzie .

    to co piszesz nie ma żadnego znaczenia - fakt jest taki ,że oprócz prywtnych firm transportowych powinna być jedna państwowa , właśnie po to by uniknąć takich sytuacji bez wyjścia jak teraz - ja np nie mam żadnej możliwości dojazdu do Krakowa do pracy..a dodam dla zaskoczenia.... że pracuje .. w szkole!!! tyle że specjalnej.. a te placówki niestety zostały wyjęte spod ustawy i prowadzimy zajęcia opiekuńcze... więc i w takich sytuacji sa ludzie jak ja.. to czy na przystanku stoi staruszka dziecko i inne w tych czasach wybór jest oczywisty , określony nawet w rozporządzeniu .. przemieszczac się mogą ci którzy muszą dojechać do pracy.. bus do Krakowa więc zabierze osobe do pracy - akurat zanim wygaszono wszytskie busy i tak nie jeżdziło więcej niż 10 osób jednym kursem.. ale mogli dojechac..wiem ,że myślenice zorganizowały dojazd dla pracowników w krakowie.....gmina Sułkowice powinna niestety w ramach jakis wyjątkowych działań wynając duży autobus który np 2 razy do południa w strone krakowa pojedzie i 2 razy popołudniu przyjedzie.. czy to problem.. w tak wyjątkowej sytucji.. ( bo taki jej zas...ny obowiązek by mieszkancy nie byli odcięci od świata , tj. od pracy)

    5 2 Cytuj
  • 4 kwi 2020

    nie mam zamiaru ani kupować busa ani zakładać firmy. Trzeba zmienić takie podejście jak twoje bo nigdzie z takim nie dojdziemy. Wszystkie miasta w okolicy /Wieliczka Skawina/ porównywalne powierzchniowo i w ilości mieszkańców mają swoją komunikację nie opartą na prywatnych przewoźnikach i ma się dobrze.

    10 2 Cytuj
  • Janek Sal 4 kwi 2020

    więc jego zbawcza osobistość Jarosław wybaw Panie Szlachetka i Kolej Kraków Myślenice . tak powstanie jak przekop mierzei wiślanej .

    Co do nauczycieli to nawet w szkole specjalnej nie uczycie dzieci niczego w tym czasie .- wiec pozostanie w domu jak najbardziej Wam sie nalezy - moze ktoś dojeżdza do szkoły specjalnej np z Krakowa na zarabie a inny z Sułkowic do Krakowa..Siedziec w domu nie roznosic wirusa zwłaszcza dzieciom specjalnej troski

    2 7 Cytuj
  • 5 kwi 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    więc jego zbawcza osobistość Jarosław wybaw Panie Szlachetka i Kolej Kraków Myślenice . tak powstanie jak przekop mierzei wiślanej .

    Co do nauczycieli to nawet w szkole specjalnej nie uczycie dzieci niczego w tym czasie .- wiec pozostanie w domu jak najbardziej Wam sie nalezy - moze ktoś dojeżdza do szkoły specjalnej np z Krakowa na zarabie a inny z Sułkowic do Krakowa..Siedziec w domu nie roznosic wirusa zwłaszcza dzieciom specjalnej troski

    no tak czyli mam takiej wyjście żeby się zwolnić z pracy a następnie może się powiesić bo nie będę miała " za co żyć " .....n l4 też się nie da ot tak bo pracodawca wkońcu ma pretensje... także to nie jest takie proste " siedzieć w domu i nie roznosić wirusa.." chyba że mi dasz kasę na życie lub gmina i na wszelkie opłaty to ok będę siedzieć w domu tj. zwolnie się -no genialne rozwiązanie mi podałeś p.s rodzaj nauki w szkole specjlnej nie ma tu znaczenia - pretensje do ludzi w ministerstwie.. jak i to.. że szkoły specjalne wyjeli spod rozporządzenia apropo wirusa.. niestety nasz rząd uważą ,że dzieci z niepełnosprawnościa intelektualną najwięcej straca? też mnie to ciekawi co za debil tam tak zarządził...nasz rząd niestety stwierdził że moga i nauczyciele , pracownicy wychowankowie szkoł spejalnych swobodnie sie przemieszczc.. tzn według rządu muszą...a ja nie mam nic do gadania.. ze wole np zostać w domu.. tak ustalili na górze..że mam jeżdzić..jak i 70 moich kolegów i koleżanek i 100 dzieci... do rządu pretensje... a teraz w wypadku gdybym chciała " siedzieć w domu" to mam wybór zwolnić sie , stracić żródło dochodu i nie mieć co żreć... - niestety to jest nasza polska brutalna rzeczywistość

    5 2 Cytuj
  • Janek Sal 5 kwi 2020
    Renia08 napisał/a:

    no tak czyli mam takiej wyjście żeby się zwolnić z pracy a następnie może się powiesić bo nie będę miała " za co żyć " .....n l4 też się nie da ot tak bo pracodawca wkońcu ma pretensje... także to nie jest takie proste " siedzieć w domu i nie roznosić wirusa.." chyba że mi dasz kasę na życie lub gmina i na wszelkie opłaty to ok będę siedzieć w domu tj. zwolnie się -no genialne rozwiązanie mi podałeś p.s rodzaj nauki w szkole specjlnej nie ma tu znaczenia - pretensje do ludzi w ministerstwie.. jak i to.. że szkoły specjalne wyjeli spod rozporządzenia apropo wirusa.. niestety nasz rząd uważą ,że dzieci z niepełnosprawnościa intelektualną najwięcej straca? też mnie to ciekawi co za debil tam tak zarządził...nasz rząd niestety stwierdził że moga i nauczyciele , pracownicy wychowankowie szkoł spejalnych swobodnie sie przemieszczc.. tzn według rządu muszą...a ja nie mam nic do gadania.. ze wole np zostać w domu.. tak ustalili na górze..że mam jeżdzić..jak i 70 moich kolegów i koleżanek i 100 dzieci... do rządu pretensje... a teraz w wypadku gdybym chciała " siedzieć w domu" to mam wybór zwolnić sie , stracić żródło dochodu i nie mieć co żreć... - niestety to jest nasza polska brutalna rzeczywistość

    w ym co piszesz trudno nie przyznac racji - wez L4 roczny na poratowanie zdrowia . opieke nad dzieckiem ..... w koncu znajdz inną prace . Za cały bajzel winię ten kurweski rząd i tylko ich .po trupach do koryta

    3 8 Cytuj
  • 5 kwi 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Za cały bajzel winię ten kurweski rząd i tylko ich .po trupach do koryta

    czyś ty jest normalny z takim toksycznym wpisem?

    7 11 Cytuj
  • Janek Sal 5 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    czyś ty jest normalny z takim toksycznym wpisem?

    https://www.youtube.com/watch?v=D-pyi7384qs
    przeszedłem to i mam takie prawo ich tak nazywać

    3 3 Cytuj
  • Janek Sal 5 kwi 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    https://www.youtube.com/watch?v=D-pyi7384qs
    przeszedłem to i mam takie prawo ich tak nazywać

    mówiąc przeszedłem mam na myśli cały okres powstawania SOLIDARNOSCI oraz stanu wojennego -

    4 3 Cytuj
  • 15 kwi 2020

    Uważam ,że kierowca busa powinien odgrodzić się szybą a pasażerowie (wszyscy bez wyjątku) maseczki i rękawiczki.BUSY POWINNY NORMALNIE KURSOWAĆ.Jeżeli pracodawca nie potrafi zrozumieć tego,że pracownik nie może dojechać to powinien też mieć pretensję do burmistrza a nie do pracownika.Siedzę na urlopie,tylko na ile mi go starczy

    1 Cytuj
  • 15 kwi 2020
    Jasieniczanka napisał/a:

    Uważam ,że kierowca busa powinien odgrodzić się szybą a pasażerowie (wszyscy bez wyjątku) maseczki i rękawiczki.BUSY POWINNY NORMALNIE KURSOWAĆ.Jeżeli pracodawca nie potrafi zrozumieć tego,że pracownik nie może dojechać to powinien też mieć pretensję do burmistrza a nie do pracownika.Siedzę na urlopie,tylko na ile mi go starczy

    100% się zgadzam - niestety też muszę wykorzystywać wolne bo nie mam żadnej możliwości dojazdu do Krakowa do pracy...Burmistrz Sułkowic coś jednak powinien zadziałać - może przyjąć podobne rozwiązanie jak w Sieprawie - gdzie dopłacają do kursów tj gmina - chodźby nasz miejscowy BODZIO BUS którym tylko ludzie z gminy jeżdzili do pracy -o to zadbać w pierwszej kolejności - jesteśmy bez wyjścia jak długo ta sytuacja będzie trwała...

    2 Cytuj
  • 15 kwi 2020

    Burmistrz nic nie zrobi, nawet w czasie epidemi łączy klasy w szkole podstawowej nr 1. pewnie by mieć kase na nowy budynek urzędu.

    1 2 Cytuj
  • 11 maj 2020

    Dziś po Myślenicach krążył autobus miejski marki

    Cytuj
  • 11 maj 2020

    Marki Solaris, wyglądał jakby robił test trasy. Czyżby miał nastąpić cud komunikacyjny ?

    Cytuj
  • Szymon Nowacki 2 lip 2020

    Mpk będą w Myślenicach i okolicy.
    Cały czas testują trasy i myślę że to kwestia paru miesięcy jak otworzą. Już kiedyś mieli otwierać to bursiarze robili aferę i nic z tego nie wyszło.

    Cytuj

Odpowiedz