Forum » Okolice

zapach benzenów wokół cpn Jawornik orlen

  • Janek Sal 7 wrz 2020

    Od dłuższego czasu jadąc do Krakowa czuje zapach nie tylko benzyny ale ON w okolicy Orlen Jawornik.
    podjezdzając pod górke juz daje sie odczuc zapach mieszanek ropnobenzynowych.
    Nigdzie indziej tego nie czuje - czy ktos z Was ma podobne odczucie ??

    7 4 Cytuj
  • 7 wrz 2020

    musi, że terroryści trujo XD ale kto wie może znajdą się ekolodzy albo się ściągnie tych z Wwy co to ich nie ma

    1 8 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 8 wrz 2020

    Na pewno to nie jest zapach z wytwórni mas bitumicznych w Jaworniku? Bo stamtąd śmierdzi na pewno.

    11 Cytuj
  • Janek Sal 9 wrz 2020
    Vivaldi napisał/a:

    musi, że terroryści trujo XD ale kto wie może znajdą się ekolodzy albo się ściągnie tych z Wwy co to ich nie ma

    nie bądz cyniczny - nie wiesz a chcesz zaistnieć - następny komentarz dużo mówi -

    4 Cytuj
  • 9 wrz 2020

    to jest zapach smoły z tak zwanej bazy czyli wytwórni asfaltu

    10 Cytuj
  • Janek Sal 9 wrz 2020

    dzieki za informację - temat zamkniety

    2 1 Cytuj
  • 9 wrz 2020

    Czyli ważne co " śmierdzi" ale już nie ważne skąd? Ciekawe.

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 11 wrz 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Czyli ważne co " śmierdzi" ale już nie ważne skąd? Ciekawe.

    mnie zainteresował zapach ropopochodnych produktów jako ze kiedys pracowałem na starej rafinerii schel w karlschrue i tam podobnie śmierdziało - a przyczyna była prozaiczna - dwa zbiorniki były nieszczelne i tak ziemia przesiąknęła naftą, benzyną , on-em ze zbiorniki do wyburzenia teren do rekultywacji -

    Polimex miał za zadanie postawic nowe zbiorniki w innym miejscu a firma niemiecka rekultywowała stary teren

    Tutaj ktos wyjaśnił ze to z Jawornika z wytwórni mas - chyba temat wyczerpany

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    mnie zainteresował zapach ropopochodnych produktów jako ze kiedys pracowałem na starej rafinerii schel w karlschrue i tam podobnie śmierdziało - a przyczyna była prozaiczna - dwa zbiorniki były nieszczelne i tak ziemia przesiąknęła naftą, benzyną , on-em ze zbiorniki do wyburzenia teren do rekultywacji -

    Polimex miał za zadanie postawic nowe zbiorniki w innym miejscu a firma niemiecka rekultywowała stary teren

    Tutaj ktos wyjaśnił ze to z Jawornika z wytwórni mas - chyba temat wyczerpany

    No niby tak, nie "wycieka" to problemu brak. Tylko że jak w taki.m przypadku "zrekultyzować" to śmierdzące powietrze?

    1 Cytuj

Odpowiedz