Forum » Okolice

Zasań - grilowisko... czy rykowisko?

  • 1 paź 2020

    Właśnie się dowiedziałem, że Zasań w ramach budżetu obywatelskiego 2019 otrzymała... grillowisko :-)
    Popłakałem się ze śmiechu...
    Jaki to ma sens?
    I to gdzie to jest postawione... w charzszczach i ciemnościach...
    Kto tam będzie grilla palił?...

    Ale jak widać niżej burmistrz dumny osobiście grillowisko odebrał.
    Pięknie zmarnowane pieniądze....

    BRAWO!!!

    https://www.myslenice.pl/altana-grillowisko-i-oswietlenie-drog-lokalnych-w-zasani,art-2120

    23 10 Cytuj
  • mknp@o2.pl 2 paź 2020

    W którym miejscu w ogóle znajduje się ta altana? Na tych zdjęciach nie wygląda to zachęcająco. Takie grilowisko ma sens w jakimś ładnym miejscu z ciekawym widokiem, a tutaj wygląda to na jakąś zwyczajną działkę, bez żadnego pomysłu.

    23 7 Cytuj
  • 2 paź 2020
    marko napisał/a:

    Właśnie się dowiedziałem, że Zasań w ramach budżetu obywatelskiego 2019 otrzymała... grillowisko :-)
    Popłakałem się ze śmiechu...
    Jaki to ma sens?
    I to gdzie to jest postawione... w charzszczach i ciemnościach...
    Kto tam będzie grilla palił?...

    Ale jak widać niżej burmistrz dumny osobiście grillowisko odebrał.
    Pięknie zmarnowane pieniądze....

    BRAWO!!!

    https://www.myslenice.pl/altana-grillowisko-i-oswietlenie-drog-lokalnych-w-zasani,art-2120

    Oficjalne otwarcie grillowiska będzie miąło miejsce kiedy zainstalowane zostaną wszystkie elementy parku. Zostało zrobione to nie tylko z UMiG ale przede wszystkim pracą społeczną mieszkańców, tych zainteresowanych a nie interesujących się.

    To tak pokrótce do powyższych komputerowych narzekaczy. Jaki jest sens? a taki aby nie spędzać wolnego czasu jak wy. Gdzie jest postawione? a tam gdzie jest dostępna działka miejska do takiego celu możliwa do zagospodarowania. Kto będzie palił grilla? każdy zainteresowany! Grill jest miejscem publicznym dla każdego. Poza tym, czy grille się pali nocą? Głupie podejście, typowego polskiego Janusza.
    A co wam, ćwiartkę postawić żeby was zachęcić do tego? z takim podejściem to można was zachęcić do kapusty i kiszki na obiad :)

    mknp napisał/a:

    W którym miejscu w ogóle znajduje się ta altana? Na tych zdjęciach nie wygląda to zachęcająco. Takie grilowisko ma sens w jakimś ładnym miejscu z ciekawym widokiem, a tutaj wygląda to na jakąś zwyczajną działkę, bez żadnego pomysłu.

    Ty wiesz co piszesz? może jest marmurem wyłożyć ci chodnik, głupie to takie.

    Jest to społeczna inicjatywa, mieszkańców. Siłą was w krzaki nikt nie będzie pchał, szczerze to też nie chciałbym z kimś takim czego-kolwiek społecznie robić. Podziękowania dla Radnej za wytrwałość w dobie kapuścianych fleków jak Panowie powyżej.

    12 17 Cytuj
  • 2 paź 2020

    No i to jest inwestycja na miarę burmistrza ? tak trzymać Panie Szlachetka ?

    23 2 Cytuj
  • 2 paź 2020
    irussus napisał/a:

    Jest to społeczna inicjatywa, mieszkańców. Siłą was w krzaki nikt nie będzie pchał, szczerze to też nie chciałbym z kimś takim czego-kolwiek społecznie robić. Podziękowania dla Radnej za wytrwałość w dobie kapuścianych fleków jak Panowie powyżej.

    Wodzu... wszechwiedzący...
    1.Czemu to musi być otwarte 24h... dla dzików???
    2. Czemu w krzakach...a nie mogło być koło nowej szkoły? Palisz grilla s dzieciaki bawią się na placu zabaw.
    3. Naprawdę jest już wszystko na Zasani... taki wypas że tylko miejsca do grillowania brakowało...:-)))
    4. Nie lepiej było choćby 10m chodnika więcej zrobić??

    15 7 Cytuj
  • 2 paź 2020
    marko napisał/a:

    Wodzu... wszechwiedzący...
    1.Czemu to musi być otwarte 24h... dla dzików???
    2. Czemu w krzakach...a nie mogło być koło nowej szkoły? Palisz grilla s dzieciaki bawią się na placu zabaw.
    3. Naprawdę jest już wszystko na Zasani... taki wypas że tylko miejsca do grillowania brakowało...:-)))
    4. Nie lepiej było choćby 10m chodnika więcej zrobić??

    Skoro już wiesz, że w moich oczach jesteś zwykłym mentalnym pospulstwem, uświadomię cię:
    ad. 1) może, ale nie musi, zaproponuj coś, jesteśmy jutro ok. 10, sadzimy tuje, przyjdź i przedstaw swoją opinię na quorum wsi.
    ad. 2) Koło szkoły jest terenem szkoły, mniej populizmu, więcej realizmu!
    ad.3) przyjdź i zaproponuj coś, tutaj można wszystko wykrzyczeć, jesteś tzw. patostremem czy kimś konkretnym?, zapraszam jutro na Zasań
    ad.4) Lepiej dokształć się, co to jest powiat i droga powiatowa i jakie za sobą niesie konsekwencje i oraz oddziaływania na politykę z tym związaną w obrębie utrzymania dróg. Chcesz być mądry? mniej populizmu, bo na razie to piszesz dużo a właściwie to nic nie wnosisz. Nie masz 15 lat, zatem gdzie to doświadczenie życiowe? Udzielając się w przestrzeni społecznej wartałoby coś mieć w zanadrzu, nie tylko pustosłowia i hasła typu chodnik, oświetlenie i krzaki. To nie dzięki temu zmienia się przestrzeń publiczna i wnosi coś do społeczeństwa lokalnego.

    10 13 Cytuj
  • 3 paź 2020

    Mentalne pospulstwo- jak ładnie:-)
    Widać prawda w oczy kole... ciśnienie skacze.
    Ciężko się do bzdur wyżej odnosić... szkoda wysiłku.

    Totalnie bez użyteczna wręcz obciachowa inwestycja patrząc na inne.

    Jeżeli to takie super to statystycznie proszę powiedzieć:
    - kto tam przesiaduje? W jakim wieku?
    - ile rodzin zrobiło tam pikniki?

    Zamiast obrażać i pisać długie wywody proponuje konkrety.

    22 6 Cytuj
  • mknp@o2.pl 4 paź 2020
    irussus napisał/a:

    Ty wiesz co piszesz? może jest marmurem wyłożyć ci chodnik, głupie to takie.

    Wiesz gdzie to jest w Zasani czy nie? Bo takie było pytanie, a Ty zamiast konkretnie odpowiedzieć to plujesz po wszystkich.

    Jest na to jakiś plan? Na stronie budżetu obywatelskiego czytałem, że szacuje się iż około 500 osób będzie korzystało z altany w ciągu roku. Wiesz może jak to zostało wyliczone? Bo to jest sporo jak na tak małą wieś. Jeśli odejmie się dni, w których pogoda nie pozwala, a będzie to większość dni jesieni i zimy oraz część dni wiosny i lata, jeśli weźmie się pod uwagę, że większość dni w roku ludzie pracują i uczą się, więc tydzień nie będzie bardzo obłożony, ewentualnie zostają weekendy. Ja bym szacował raczej maks 100 osób / rok. Nie wiem też jaka to będzie lokalizacja, jeśli gdzieś blisko sklepów, to liczbę użytkowników podniosą lokalni alkoholicy.

    To co Cię tak uraziło w mojej wypowiedzi, czyli ładne widoki, miałem na myśli jakiś punkt widokowy, a nie jak sugerujesz, marmur. Jeśli miejsce na którym zlokalizowana jest altana nie będzie się niczym wyróżniała na tle działki mojej czy moich znajomych, to dlaczego miałbym urządzać grilla akurat na zasańskim grillowisku? Gdybym chciał zorganizować gdzieś poza domem, to wybrałbym np schronisko na Kudłaczach albo inne widokowe miejsce. Dlatego właśnie pytałem o lokalizacje, bo to jest kluczowe przy takiej inwestycji.

    25 4 Cytuj
  • 4 paź 2020

    A jeszcze. Ciekawe dlaczego gość musiał zwinąć biznes z starej szkoły? Bo z tego co słyszałem...to rykowisko dało mu wycisk. Prawdziwa inicjatywa dla obywatela.
    Więcej takich;-)))...

    22 6 Cytuj
  • 8 maj 2022

    Wrócę do tematu.... grilowiska-rykowiska... Jak przejeżdżam mam wrażenie... coś słabo wygląda ono i teren wokół. Jakoś nie napawa optymizmem do rodzinnego grilowania... Świetnie zainwestowany piniondz. Brawo! :-)

    12 2 Cytuj
  • 10 maj 2022
    marko napisał/a:

    Wrócę do tematu.... grilowiska-rykowiska... Jak przejeżdżam mam wrażenie... coś słabo wygląda ono i teren wokół. Jakoś nie napawa optymizmem do rodzinnego grilowania... Świetnie zainwestowany piniondz. Brawo! :-)

    Wróć z konkretem a nie opinią. Twoje opinie już nieraz były komentowane, z nich nic nie powstanie. Jak się palisz do roboty, kontakt z radną i rękawiczki.

    5 11 Cytuj
  • 30 lis 2022
    irussus napisał/a:

    Wróć z konkretem a nie opinią. Twoje opinie już nieraz były komentowane, z nich nic nie powstanie. Jak się palisz do roboty, kontakt z radną i rękawiczki.

    Zdjęcie potrzebujesz? Pojedź, zobacz.... zrozumiesz. Tak żeby zobrazować: kasa wyrzucona w błoto... tak dosłownie :-)

    6 Cytuj
  • 30 lis 2022
    marko napisał/a:

    Zdjęcie potrzebujesz? Pojedź, zobacz.... zrozumiesz. Tak żeby zobrazować: kasa wyrzucona w błoto... tak dosłownie :-)

    Zwracam honor. Do momentu kiedy tym się interesowałem, szło w dobrym kierunku,
    i społecznym, także pomysł, zamysł tego miejsca był dobry. Teraz? jakieś bramki, ogólnie brak koncepcji na zagospodarowanie, chaos decyzyjny i lekkie kolesiostwo sołectwa. Finalnie ma tam być jakiś kontenerowiec/biurowiec. No nie, nie jest to tym czym miało być. Generalnie nie można krytykować inicjatyw społecznych, ale problemem się staje, kiedy inicjatywy i miejsce społeczne staje się oazą do leczenia kompleksów i wiejskich zagrywek politycznych. Zasań ogólnie przeżywa kryzys liderów społecznych, wydawałoby się że będzie lepiej, nie jest, znaczy jest na fejspopuliźmie. Poza tym raczej wymagana jest totalna zmiana i powrót do ludzi z korzeni mieszkańców i prawdziwych społeczniaków, jeżeli jeszcze tacy się tam znajdą. 2 koła gospodyń wiejskich, sołectwo w jednym wydaniu, osp w drugim wydaniu, radna która gra na wszystkie fronty celem poparcia społecznego, do tego parę szarych eminencji i skłóceni ludzie. Wieś ma tyle liderów i działaczy, że w normalnej sytuacji powinna już być budowana obwodnica Zasani :) Od jakiegoś czasu, lepiej przejechać i zaparkować przed domem, zamknąć drzwi i cieszyć się meczem! Pozdr.

    10 Cytuj
  • 30 lis 2022

    Ale chyba ze dwa razy już było oficjalne otwarcie 🤣 dzienkować ,dzienkować

    7 1 Cytuj
  • 24 cze 2023

    Tak widzę przejeżdżając... kłódka wisi na bramie...

    Z ciekawości kto ma klucz do tej "wspólnej", "obywatelskiej" inwestycji?

    Są jakieś zapisy na korzystanie tej pięknej altany czy jak?
    Wogóle to jakoś z drogi jej nie widać... jest ona tam jeszcze? ... czy zarosła...

    6 Cytuj
  • 24 cze 2023

    Moze tam biesiadują tłuste koty?

    6 Cytuj
  • 26 cze 2023

    Jest taka opcja, żę tam harcują ;-)

    Ale... widzę kluczyk się znalazł.
    Brama otwarta :-)

    6 Cytuj

Odpowiedz