Forum » Okolice

śmieci i co z nimi zrobić

  • 10 kwi 2021

    Otóż planuje wyprowadzkę z obecnego mieszkania i zamierzam zrobić porządek ze wszystkimi niepotrzebnymi rzeczami, chce je wyrzucić ale posiadam tylko dwa worki i tak się zastanawiam czy jest możliwość by wykupić większą ilość ? albo jakaś inna opcja jak pozbyć się wszystkich śmieci w tym szkła? oczywiście wyrzucanie na dziko nie wchodzi w grę ;)

    1 Cytuj
  • mknp@o2.pl 10 kwi 2021

    Zależy jaka gmina i jakie śmieci, w Pcimiu są np. wielkogabarytowe 2 razy w roku i 2 razy w roku elektrośmieci. Jednak na wielkogabarytowych nie wezmą starej umywalki czy sedesu, bo uznają to za odpadki remontowo-budowlane, trzeba zawieźć do Borzęty we własnym zakresie i można tam oddać i tak musze zrobić, można odebrać od gminy jakiś bon, na podstawie którego przyjmą to za darmo.
    Też niedawno miałem dość dużo szkła, jak dzwoniłem do gminy, to dowiedziałem się, że nie odbiorą tego wcześniej niż za pół roku, wtedy jeszcze nie wiedzieli kiedy będą odbierać wielkogabarytowe, mogłem odwieźć na Borzętę we własnym zakresie, ale musiałbym zapłacić tam za przyjęcie tego (nie mieściłem się wagowo w darmowym limicie), dlatego potłukłem szkło, popakowałem do pudełek i przy każdym odbiorze, wkładam jedno pudełko do worka na szkło, jeszcze ze 3 odbiory śmieci i wezmą wszystko. Na szczęście miałem gdzie to przechować, więc nie był to dla mnie duży problem.

    Ogólnie ze śmieciami jest problem, przynajmniej w niektórych gminach. Na początku było świetnie, niskie ceny, brali wszystko i odbierali często, teraz ceny znacznie podrosły, częstotliwość odbierania spadła i niektórych śmieci nie chcą odbierać. Niestety zauważyłem, że przez to ludzie znowu zaczęli zaśmiecać swoje miejscowości.

    3 Cytuj

Odpowiedz