Forum » Okolice

Stróża światłowód NetMar

  • 25 lip 2021

    Cześć,
    Macie jakieś doświadczenie z firmą NetMar?
    Z tego co wiem to jedyna opcja na szybszy internet w Stróży, jednak opinie jakie znalazłem o tej firmie nie są pozytywne. Obecnie posiadam internet orange z prędkością 40 Mb/s i według konsultanta to maksymalna prędkość w mojej okolicy jaką oferują. Może ktoś zna innego dostawce oferującego większą szybkość?
    Z góry dzięki za pomoc.

    2 2 Cytuj
  • mknp@o2.pl 26 lip 2021

    Też chętnie bym poczytał dzisiejsze opinie na temat netmaru, ja zrezygnowałem z ich usług lata temu, wtedy ich usługi to była kpina.
    Niestety w naszej lokalizacji Orange nie świadczy usług Internetu światłowodowego, a słyszałem, że nie chcą podłączać już nowych klientów do starej neostrady "na miedzi" i jeśli zrezygnuję, to z powrotem do nich może być problem.

    2 1 Cytuj
  • 26 lip 2021

    Huczne były informacje na temat darmowych przyłączy w ramach projektu z UE. A okazało się to tylko medialnym picem, a teraz sieć będzie obsługiwana właśnie przez lokalną firmę a nie kogoś nowego ;)

    5 Cytuj
  • 31 lip 2021

    Na stronie internetowej Netmaru widziałem że znacząco zmieniła się oferta, teraz oferują znacznie wyższe prędkości przy niższej cenie niż kiedyś. Pytanie tylko jak to się ma do rzeczywistości? Zaczęły się także pojawiać w Google pozytywne opinie. Jeśli ktoś z Stróży i okolic ma aktualne doświadczenia z wspomnianą firmą będę wdzięczny za opinie ?

    2 2 Cytuj
  • 19 sie 2021

    Może ktoś jeszcze dołoży swoją opinie ?

    3 Cytuj
  • Pablo 26 sie 2021

    No ciekawe co piszecie. Netmar to nie mała firma i działa od wielu lat na rynku usług telekomunikacyjnych. Jest członkiem KIKE i dużym partnerem myślenickiego InetCentrum. Na 100% mają swoje własne kable optyczne doprowadzone do głównych węzłów Orange. O innych operatorach i wymienianym z nimi ruchu, nie będę pisał bo być może to tajemnica tego przedsiębiorstwa. Powinna wystarczyć informacja, że w razie awarii takiego łącza mają jeszcze inne zapasowe, które nie "położą" im sieci. Na bank budowali nowa sieć FTTH z programu POPC i osobiście nie miał bym obiekcji przed podpisaniem z nimi umowy. Taki operator jeśli świadczy usługi za pomocą kabli optycznych, na pewno robi to dobrze. Ale jakość też kosztuje. Pytanie zatem: czy chcesz mieć porządne łącze czy tanie...?

    5 Cytuj
  • mknp@o2.pl 26 sie 2021

    Może i działa od wielu lat, ale przez lata pracowali na słabe opinie i teraz ciężko im zaufać.
    Nie rozumiem pytania "czy chcesz mieć porządne łącze czy tanie...?" Przecież tutaj nie ma żadnej alternatywy, kto jest podłączony do Orange może przejść tylko do Netmar, kto jest w Netmar, do Orange raczej nie przejdzie, bo nie chcą podłączać nowych klientów do starej Neostrady, a innej alternatywy nie ma.

    Tak jeszcze w temacie, kiedyś pisałem do FiberLink z grupy Toya, pytałem o światłowód, bo z tego co gdzieś tam kiedyś w jakichś dokumentach w sieci czytałem, oni mieli postawić światło w Stróży. Odpisali mi, że są tutaj operatorem macierzystym, natomiast usługi świadczy Netmar i ta sieć należy już do firmy Netmar. Nie mają obecnie informacji, czy będą tutaj świadczyć usługi.

    1 Cytuj
  • Pablo 27 sie 2021

    A to ciekawe co piszesz. Wynika z tego, że Fiberlink wybudował sieć, a nie świadczy usługi? Czy na tej sieci świadczy usługi Netmar? Bo już nie rozumiem. Ale w obu przypadkach jest to ciekawe: w pierwszym bo sieć stoi pusta i nie eksploatowana, a w drugim bo w zasadzie każdy inny operator może Ci tam świadczyć usługi. Taki był zamysł budowy sieci.

    Pytaj zatem Orange czy mogą Ci tam zestawić szybsze łącze po strukturze Netmar. No i w końcu zapytaj także sam Netmar czy mogą Ci zestawić łącze na próbę. Jak będzie wszystko ok to podpiszesz umowę na dłuższy okres. Zakładam, że po miesiącu będziesz już wszystko wiedział.

    Powiedz im o swoich wątpliwościach. Myślę, że powinni się zgodzić. W końcu zawsze to nowy abonent i.... abonament. ?

    2 Cytuj
  • mknp@o2.pl 27 sie 2021

    Nie wiem czy każdy może sobie tak wejść na czyjąś infrastrukturę, pewnie będą potrzebne jakieś umowy, co podniesie ceny i Orange pewnie nie będzie się pewnie pchał w umowy z niedużymi firmami, napisać w sumie mogę, ale myślę, że marne szanse. Rozmawiając kiedyś z pracownicą Orange podała mi adres
    https://www.orange.pl/view/sfh
    pod którym można znaleźć deklarację, którą jeśli odpowiednio dużo osób złoży, to może przyspieszyć inwestycję Orange w naszym regionie.

    Co do tego Netmaru na próbę, pamiętam, że z radiówką było tak, że przez chwilę było świetnie, później stopniowo wszystko zwalniało, trzeba było dzwonić i zgłaszać awarię, którą "naprawiali" zdalnie i znowu przez chwilę było ok i z czasem ponownie coraz gorzej i tak w koło. Ponadto bardzo często mieli awarie, które skutkowały brakiem Internetu nieraz na kilka dni. Dlatego boję się trochę im zaufać, bo potrzebuję stabilnego dostępu do Internetu do pracy, każdy dzień awarii, to dla mnie spore koszty, a Orange może nie jest demonem prędkości, ale przynajmniej jest naprawdę stabilny. Gdyby Orange odpalił tutaj światłowód, to od razu podpisałbym umowę, ale Netmarowi nie ufam ;)

    Jeszcze co do tego FiberLink, jakiś czas temu sprawdzałem zasięg na ich stronie, to świadczyli usługi na swojej infrastrukturze w Trzebuni, teraz przed chwilą patrzyłem na ich mapę i już nie świadczą tam usług, pewnie podpisali z kimś umowę i wydzierżawili albo sprzedali komuś swoją sieć, a sami się wynieśli.

    2 Cytuj
  • 27 sie 2021
    mknp napisał/a:

    Nie wiem czy każdy może sobie tak wejść na czyjąś infrastrukturę, pewnie będą potrzebne jakieś umowy, co podniesie ceny i Orange pewnie nie będzie się pewnie pchał w umowy z niedużymi firmami, napisać w sumie mogę, ale myślę, że marne szanse. Rozmawiając kiedyś z pracownicą Orange podała mi adres
    https://www.orange.pl/view/sfh
    pod którym można znaleźć deklarację, którą jeśli odpowiednio dużo osób złoży, to może przyspieszyć inwestycję Orange w naszym regionie.

    Co do tego Netmaru na próbę, pamiętam, że z radiówką było tak, że przez chwilę było świetnie, później stopniowo wszystko zwalniało, trzeba było dzwonić i zgłaszać awarię, którą "naprawiali" zdalnie i znowu przez chwilę było ok i z czasem ponownie coraz gorzej i tak w koło. Ponadto bardzo często mieli awarie, które skutkowały brakiem Internetu nieraz na kilka dni. Dlatego boję się trochę im zaufać, bo potrzebuję stabilnego dostępu do Internetu do pracy, każdy dzień awarii, to dla mnie spore koszty, a Orange może nie jest demonem prędkości, ale przynajmniej jest naprawdę stabilny. Gdyby Orange odpalił tutaj światłowód, to od razu podpisałbym umowę, ale Netmarowi nie ufam ;)

    Jeszcze co do tego FiberLink, jakiś czas temu sprawdzałem zasięg na ich stronie, to świadczyli usługi na swojej infrastrukturze w Trzebuni, teraz przed chwilą patrzyłem na ich mapę i już nie świadczą tam usług, pewnie podpisali z kimś umowę i wydzierżawili albo sprzedali komuś swoją sieć, a sami się wynieśli.

    Ja pisałem do Fiberlink i mi odpisali, że oni robili tylko w Gminie sieć na podstawie przetargu z UE, a operatorem jest Netmar.

    1 Cytuj
  • mknp@o2.pl 28 sie 2021
    topamers napisał/a:

    Ja pisałem do Fiberlink i mi odpisali, że oni robili tylko w Gminie sieć na podstawie przetargu z UE, a operatorem jest Netmar.

    A szkoda, przydałaby się jakakolwiek konkurencja.

    2 Cytuj
  • 31 sie 2021
    mknp napisał/a:

    A szkoda, przydałaby się jakakolwiek konkurencja.

    Brat mi wspominał, że nad kościołem w Trzebuni Orange podłączył jego znajomego pod światłowód. Więc nie wiem czy udostępnili linie też Orange czy to fejk.

    2 1 Cytuj
  • mknp@o2.pl 1 wrz 2021

    @topamers sprawdziłem i masz rację, faktycznie widzę jeden dom podłączony do światłowodu Orange w Trzebuni, za chwilę do nich napiszę i wypytam. Jak coś się dowiem, to dam tutaj znać.

    4 Cytuj
  • 1 wrz 2021
    mknp napisał/a:

    @topamers sprawdziłem i masz rację, faktycznie widzę jeden dom podłączony do światłowodu Orange w Trzebuni, za chwilę do nich napiszę i wypytam. Jak coś się dowiem, to dam tutaj znać.

    Powodzenia :) Oby to były dobre wieści :)

    4 Cytuj
  • Pablo 4 wrz 2021

    @mknk - i jak z tym podłączeniem do Orange?
    Dasz nam znać ?

    3 Cytuj
  • 8 wrz 2021
    mknp napisał/a:

    @topamers sprawdziłem i masz rację, faktycznie widzę jeden dom podłączony do światłowodu Orange w Trzebuni, za chwilę do nich napiszę i wypytam. Jak coś się dowiem, to dam tutaj znać.

    I coś wiadomo? Czy cisza przed burzą? ;)

    3 Cytuj
  • 17 gru 2021

    Update
    Rozmawiałem z konsultantem z Netmaru to powiedział że nie robią czegoś takiego jak umowa na próbę na miesiąc/dwa.
    Natomiast w Orange pani zabardzo nie wiedziała o czym mówię jak pytałem o szybsze łączę z wykorzystaniem infrastruktury Netmaru. Sprawdziła tylko na stronie i stwierdziła jednoznacznie że w mojej lokalizacji szybszy internet jest niedostępny ?

    1 Cytuj

Odpowiedz