Forum » Okolice

Latarnie i oszczędzanie energii

  • 31 gru 2022

    Mam takie...głupie pytanie na starym roku... Czemu zamiast wyłączać latarnie o 23:00 nie można:
    1. Załączać je gdy jest ciemno, a nie jak teraz zmierzch
    2. Palić co drugą dwa razy dłużej...niż wyłączać o 23:00?
    3. W ramach... oświetlenia gminy 2 lata temu pomontowali latarnie po bocznych drogach...co kilkadziesiąt metrów... może to jakoś ogarnąć...?

    Może ja czegoś nie dostrzegam co czyni to nie wykonalne...
    Egipskie ciemności lepsze niż półmrok?

    20 Cytuj
  • 2 sty 2023

    Dodam jeszcze...start latarni dzisiaj około 15:30... jak jest całkiem jasno... halo?

    15 Cytuj
  • 2 sty 2023

    W poniedziałek to samo.....

    8 Cytuj
  • 2 sty 2023

    Najlepsze dzień będzie coraz dłuższy i ten paradoks... będzie się pogłębiał z dnia na dzień :-D

    9 Cytuj
  • 4 sty 2023
    marko napisał/a:

    Mam takie...głupie pytanie na starym roku... Czemu zamiast wyłączać latarnie o 23:00 nie można:
    1. Załączać je gdy jest ciemno, a nie jak teraz zmierzch
    2. Palić co drugą dwa razy dłużej...niż wyłączać o 23:00?
    3. W ramach... oświetlenia gminy 2 lata temu pomontowali latarnie po bocznych drogach...co kilkadziesiąt metrów... może to jakoś ogarnąć...?

    Może ja czegoś nie dostrzegam co czyni to nie wykonalne...
    Egipskie ciemności lepsze niż półmrok?

    Wiesz, ktoś musiałby chwilę pomyśleć, a ich ta czynność boli:) Lepiej jak wyskakuje vice Suder i oznajmia, że latarnie w gminie są z innej epoki i niewiele się da. Ja myślę jednak, że to pan vice jest jednak z innej epoki i niech do niej wróci:)

    18 Cytuj
  • 29 sty 2023

    Ciekawe ile panowie z gminy zaoszczędzili na tym wyłączonym oświetleniu? A raczej na bezpieczeństwie mieszkańców... Bo pieniędzy nie ma? A na co poszły? Na kolejne koncepcje i snucie nierealnych planów. No tak. Przykre, że przez takie decyzje rządzących ludzie narażają swoje zdrowie.

    8 Cytuj
  • 30 sty 2023
    Zuza00 napisał/a:

    Ciekawe ile panowie z gminy zaoszczędzili na tym wyłączonym oświetleniu? A raczej na bezpieczeństwie mieszkańców... Bo pieniędzy nie ma? A na co poszły? Na kolejne koncepcje i snucie nierealnych planów. No tak. Przykre, że przez takie decyzje rządzących ludzie narażają swoje zdrowie.

    zależy który z ich ekspertów liczył

    4 Cytuj
  • 30 sty 2023
    niewierzacy napisał/a:

    zależy który z ich ekspertów liczył

    może ten ze Zjednoczonej Federalnej Republiki UE ? https://www.zadluzenia.com/handel-emisjami-co2-co-to-jest/
    a tymczasem :
    https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-siegaja-po-rezerwy-uruchomia-kolejna-elektrownie-weglowa-6804527287585536a.html

    7 Cytuj
  • 1 lut 2023

    Te Vivaldi... a to, że ciągneliśmy prund z Ukrainy i jak był problem pożyczyły nam Niemcy znienawidzone... to na TVP piszom?

    Wszystko się zmienia i również podejście do źródeł energii i całej ekologii...

    PIS ile kopalni utopił... strzał w kolano piękny.
    A wungiel słali za granicę, a rodacy... po 3000/tona...

    7 Cytuj
  • 4 lut 2023

    Tak sobie podrużowałem ostatnio z okazji ferii...
    Nie możliwe... wiecie, że są takie miejscowości w tym kraju... co latarnie załączają o ... 17:00!
    Szok!
    Albo mnie podłuchali, albo mega łebscy włodarze tam są :-)

    2 1 Cytuj
  • 7 lut 2023
    marko napisał/a:

    Te Vivaldi... a to, że ciągneliśmy prund z Ukrainy i jak był problem pożyczyły nam Niemcy znienawidzone... to na TVP piszom?

    Wszystko się zmienia i również podejście do źródeł energii i całej ekologii...

    PIS ile kopalni utopił... strzał w kolano piękny.
    A wungiel słali za granicę, a rodacy... po 3000/tona...

    https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,srk-przedstawilo-liste-14-kopaln-do-likwidacji-do-2023-roku,wia5-1-2401.html

    Dopiero teraz wiem, że restrukturyzacja to.. zamykanie.

    5 Cytuj
  • 8 lut 2023
    marko napisał/a:

    Tak sobie podrużowałem ostatnio z okazji ferii...
    Nie możliwe... wiecie, że są takie miejscowości w tym kraju... co latarnie załączają o ... 17:00!
    Szok!
    Albo mnie podłuchali, albo mega łebscy włodarze tam są :-)

    nie wiem gdzie Ty "podrużujesz" śladami zapalonych latarni i co tam odnajdujesz bo ja to "podróżuje" może dlatego trochę lepiej rozumiem otaczający świat :-)

    1 4 Cytuj
  • 8 lut 2023
    Vivaldi napisał/a:

    nie wiem gdzie Ty "podrużujesz" śladami zapalonych latarni i co tam odnajdujesz bo ja to "podróżuje" może dlatego trochę lepiej rozumiem otaczający świat :-)

    Dobra a dla słabszych... co chciałeś tym wnieść do tematu?
    Oczywiście za podpicie tematu na liście dziękuję :-)
    Chyba, że spamowanie Cię jara... to OK.

    4 1 Cytuj

Odpowiedz