Forum » Okolice

Rzeka Raba

  • Marzena 7 sie 2011

    Nie potrafię zrozumieć dlaczego, mając taki skarb, nie potrafimy z niego skorzystać.
    Ludzie siedzą w domach, Kraków jeździ do Myślenic i tam zostawia pieniądze.Do nas też bardzo chętnie by przyjechali, ale po co ? Nad brudną i śmierdzącą Rabę ? sama woda jest ok., przynajmniej tak mnie zapewnili w sanepidzie, ale brzeg Raby pozostawia w diabły do życzenia.Taki potencjał i  to nie tylko sama rzeka, a my musimy sprzedawać ziemię, żeby mieć pieniądze.....tylko na co ? Jak już nie dostaniemy kredytu i nie będzie co sprzedać, to co wówczas ?
    Jest takie powiedzenie : nie sprzedaje się wędki.
    O samym Orliku, to nie chcę się nawet wypowiadać.
    Jestem przekonana, że każdy miałby jakąś sensowną propozycję na zdobycie pieniędzy dla gminy, szkoda tylko, że nie wiadomo z kim o tym rozmawiać.
    Może z wójtem ?

    10 Cytuj
  • 7 sie 2011

    Jaki wójt w Picmiu takie gospodarowanie. Kilka miesięcy temu fontanna zrobiona - zobacz jak wygląda, zaniedbana brudna. Plac zabaw przy boisku. Super sprawa, ale jeśli nie jest doglądany zarasta trawą i staje się miejscem spożywania napojów wyskokowych dla nieletnich.

    Między placem zabaw a Rabą można zrobić piękną plarzę do zabawy i odpoczynków, sezonowy sklepik z napojami oraz szybkim jedzeniem.

    Można go oddać w dzierżawę Pcimiance, jak również obowiązek zadbania o plac zabaw. W zamian mogliby od UG dostać dodatkowe finanse, a to co by zarobili na gastronomi mieliby dla siebie.

    W ten sposób 3 problemy się rozwiązują:
    1.) zaniedbany plac zabaw
    2.) finansowanie Pcimianki
    3.) zagospodarownaie części Raby

    Niestety niektórzy (czytaj O.) zainteresowany jest tylko prywatą !

    8 1 Cytuj
  • Marzena 7 sie 2011

    No i proszę :)
    A to tylko jedna osoba się wypowiedziała :)
    Sama poszłabym nad Rabę gdzie można coś zjeść, napić się czegoś zimnego i spędzić miło dzień. Jestem przekonana,że takich jak ja czy Ty jest więcej. Ile pieniędzy wpadłoby do kasy !

    Taka dzierżawa wiąże się z przetargiem i znowu byłoby coś więcej w kasie.
    Ile jest nieruchomości, które niszczeją, a mogłyby zarabiać ? Z pewnością jest ich trochę.
    Ale urząd ukierunkowany jest na dochody z innych źródeł, a trzeba być elastycznym.

    9 Cytuj
  • 7 sie 2011
    1 2 Cytuj
  • 7 sie 2011

    Wida ze bida bo samorzomd dbo lo własno kieszen. biznesy sie krecom dokoła i nad morzem nawet. to gdzie wuj znajdzie czas lo gminy i lo nas

    5 2 Cytuj
  • adzygmunt 7 sie 2011

    Jestem zbulwersowany "naprawą" brzegu "Raby" na wysokości Coopera, a także lewego brzegu 200 m ponizej mostu osieczanskiego.
    Pomysłodawca takiej naprawy powinien zostać rozliczony z kosztów, które poniesiono. Nasypano gruz skalny, żwir odsuwając główny nurt rzeki od Coopera. Lipcowe opady podniosły na tyle poziom rzeki, że woda dużą część zabrała. To samo zrobiła z "ostrogą" wewnątrz nurtu poniżej mostu.
    Podejrzewam, że gdyby zeszłoroczna woda wdarła się na te umocnienia wszystko w efekcie spłynęłoby do Bałtyku!

    8 2 Cytuj
  • 8 sie 2011

    Podobnie jak Ty Adzygmuncie jestem oburzona takim marnotrawieniem naszych wspólnych pieniędzy. Dodam jeszcze, że nadal zniszczone są wały od strony Dolnego Przedmieścia poniżej mostu w Osieczanach. Czy naprawdę potrzeba zalania tej części miasta, żeby wreszcie ukończono ich naprawę?

    9 1 Cytuj
  • 9 sie 2011

    Remont który trawa koło Coopera to jawna kpina!! Potem brakuje pieniędzy choćby na kanalizację w Myślenicach, szamba idą w ziemię a potem do raby. Zasań i inne sponsoruje unia. Myślenice jak zwykle nie mają pieniędzy na tego typu inwestycje. Może ktoś w urzędzie by ruszył głową chyba, że najpierw położą nowy asfalt a potem zrobią kanalizację to często spotykane w naszym kraju!!!

    7 Cytuj
  • adzygmunt 9 sie 2011

    Dzisiejsza spokojna Raba dołożyła się do pracy Wyrwała następne 100 metrów "umocnień"!

    7 2 Cytuj
  • 13 paź 2011

    Zagłosujmy na Rabe !!!!!!!!!!!

    jak największa ilość głosów na daną rzekę oddana spowoduje, że tam powędrują ryby. Wybór zakupionych ryb zostanie uzgodniony z lokalnym klubem lub środowiskiem wędkarzy muchowych oraz ichtiologiem.

    http://www.polishnymph.pl/index.php/pl/owiska-muchowe

    Zaraz M007 powie żeby nie głosowac :/

    1 Cytuj
  • 14 paź 2011

    Pytanie z kim u nas będą uzgodnienia,Raba jest w rękach prywatnego dzierżawcy i jest łowiskiem typowo komercyjnym.Poniżej Dobczyc tak,tam można wesprzeć działania bo tam łowią wędkarze a nie "mięsiarze".
    Pierwszy krok to odzyskanie tej rzeki dla PZW a potem zarybianie.
    Jestem przeciw sponsorowaniu dzierżawcy tych wód,jeżeli czerpie korzyści niech zarybia za swoje.Biznes jest biznes.

    3 Cytuj
  • 16 paź 2011

    [quote=gość: mieszkaniec mce] Zagłosujmy na Rabe !!!!!!!!!!!

    jak największa ilość głosów na daną rzekę oddana spowoduje, że tam powędrują ryby. Wybór zakupionych ryb zostanie uzgodniony z lokalnym klubem lub środowiskiem wędkarzy muchowych oraz ichtiologiem.

    http://www.polishnymph.pl/index.php/pl/owiska-muchowe

    Zaraz M007 powie żeby nie głosowac :/ [/quote]

    Jako laik w kwestii wędkowania, jednak znając sytuację dzierżawy, popieram wypowiedzi "ryboka". A w kwestii głosować czy nie, każdy ma wolny wybór - niezależnie od tego "co powie M007". Sztuką jest zorientowanie się w sytuacji i świadomy wybór a nie tylko "klikanie" bo tak ktoś powiedział albo kazali na forum czy gdzieś indziej.

    1 2 Cytuj
  • 16 paź 2011

    a ja zagłosowałem choć rybakiem nie jestem.
    Co mi szkodzi kliknąć a może kto inny się ucieszy...

    3 1 Cytuj

Odpowiedz