Forum » Okolice

Dzwony przy kościele w Trzemeśni.

  • Adam 4 wrz 2011

    Witam, podobno każdy dzwon z dzwonnicy przy kościele w Trzemeśnii ma swoje imię.
    Czy ktoś wie jakie?

    3 Cytuj
  • 4 wrz 2011

    Ja wiem! Tytus, Romek i A'Tomek. :D

    5 6 Cytuj
  • 4 wrz 2011

    a ile są warte? z czego zrobione?czy kupią je .........my chcemy wiedzieć!!!

    9 Cytuj
  • 4 wrz 2011

    Dzwony zostały poświęcone ku czci św.Piotra,MB Pocieszenia i św.Klemensa (trudne to zadanie z religij )

    4 1 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    Co za towarzystwo w Tej "Czomośni" mieszka nic wam nie pasuje. Jak mówiła moja babcia weźcie się do roboty to wam się głupot ode chce. Ato temat kościół w Trzemeśni a teraz dzwony za chwile elewacja wschodnio zachodnia koscioła i trawa przed kościołem i Bóg wie jeszcze jakie z kosciołem w tle. Ja bym wam ten kościół zamkną i kazał chodzić do sąsiedniej miejscowości to byście się nauczyli szanować swoje. Żenada dobrze mówią że "chłop to ma dwa duchy".

    2 4 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    "...Bat , bat i jeszcze raz bat mościa panno to czego nie wolno im szczędzić" tak hrabia Horwat w "Janosiku" mówił o chłopach do młodej hrabianki. Na przykładzie mieszkańców Trzemeśni widać że miał racje.

    1 2 Cytuj
  • Adam 5 wrz 2011

    [quote=gość: wiem] Dzwony zostały poświęcone ku czci św.Piotra,MB Pocieszenia i św.Klemensa (trudne to zadanie z religij ) [/quote]
    Dobra odpowiedź, a ja nie załapałem.
    Pozdrawiam.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz