Forum » Okolice

Chodnik w Jaworniku droga wojewódzka

  • 4 lis 2011

    Czy ktoś wie czy w końcu powstanie chodnik w Jaworniku? Wiem, że miasto nie chciało  
    partycypować w kosztach budowy tzn wykonać projekt. Przypuszczam że
    nie jest to gigantyczny koszt dla naszej gminy. Dla porównania gmina
    Sułkowice poradziła sobie i ma lub będzie miała chodnik od
    Jawornika do drogi nr 52 Kraków-Bielsko w Biertowicach.

    3 1 Cytuj
  • 4 lis 2011

    nikt nawet wiedzieć nie chce! po co komu w polach aleje ....:)

    2 9 Cytuj
  • 4 lis 2011

    I tak tamtędy TIRY i wanny nie jadą tylko przez miasto, więc jest bezpiecznie

    1 6 Cytuj
  • 4 lis 2011

    A Jawornik to wieś,a nie miasto i tirów,patelni i innych pojazdów jedzie bardzo dużo,duży ruch,i nie ma jak zejść bo pobocza wąskie,chodnik by się przydał i może coś w tym temacie zrobią:)

    3 Cytuj
  • 4 lis 2011

    [quote=gość: chod-nik] I tak tamtędy TIRY i wanny nie jadą tylko przez miasto, więc jest bezpiecznie [/quote]
    chodziło mi o drogę wojewódzką od zakopianki w Jaworniku do Biertowic

    1 1 Cytuj
  • 4 lis 2011

    I właśnie tą drogą uczęszczają tiry i inne duże pojazdy,które jeżdżą bardzo szybko,czym stwarzają wielkie zagrożenie dla pieszych.Dziwne jest tylko to,dlaczego Rudnik,Sułkowice mają chodnik,jak to tak samo droga wojewódzka.A, jest tylko jedna niewielka różnica,inna gmina-widać lepsza i bardziej dbająca o bezpieczeństwo mieszkańców:)

    2 Cytuj
  • 4 lis 2011

    Gmina Sułkowice dogadała się pewnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, nie przespali czasu kiedy był remont i pewnie przy niewielkich kosztach własnych mają chodnik. Jeżeli teraz miałby być robiony chodnik to trzeba zrobić nowe podkłady geodezyjne projekt i odnowa dogadywać się z ZDW w Krakowie, a oni inwestycje na tej drodze zakończyli i wcale nie zależy im aby się znowu tu pchać. Ciekawe jak długo ten temat będzie odkładany na później.

    3 Cytuj
  • 22 sty 2012

    Morał z tego "chodnika" taki ,że nie ma chodnika i poboczem zapierda""y :)

    6 1 Cytuj
  • 22 sty 2012

    Chodnik chodnikiem ale tego kto zaprojektował remont tej drogi bym posadził.
    Przystanków autobusowych narobili co kawałek, ale żeby dla tych autobusów przewidzieli zatoczki to takie trudne było.
    Stanie taki autobus na drodze (przy dwóch ciągłych pasach na środku jezdni) i nie ma go jak ominąć !

    3 Cytuj
  • 27 kwi 2012

    nie posadził a DAŁ NAGRODĘ tak jak za stadion narodowy. No może troszkę mniejszą bo inwesytcja też mniejsza.

    1 Cytuj
  • 27 kwi 2012

    Brak chodnika w jaworniku jest jednym wielkim skandalem..
    Nie chcę żeby moje słowa się sprawdziły, ale potrzeba chyba śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego, żeby ktos ruszył dupę w tej sprawie...
    Z drugie strony mieszkańcy Jawornika to to jest specyficzny typ ludzi.
    W kilku miejsach chodnik jednak jest, ale co tam, lepiej iść drugą stroną i to nie poboczem a drogą, pal licho że jest ciemno, pada deszcz, ludzie ubrani na ciemno i nic nie widać.

    1 Cytuj

Odpowiedz