Forum » Okolice

Trasy rowerowe.

  • 3 sty 2012

    Witam : Niedawno kupiłem rower bardzo lubię jeździć po lesie a najbardziej lubię ostre zjazdy. MAM pytanie znacie jakieś fajne traski rowerowe w naszych rejonach ?
    Interesuje mnie coś takiego jak trasy w : Trzemeśnia , Poręba , Zasań , Osieczany , Myślenice itp.

    7 4 Cytuj
  • 4 sty 2012

    W Stróży chłopaki mają bardzo fajną trasę zjazdową. Na górze Mikołaj tej stara traska zjazdowa, w osieczanach byłem tak kilka razy.

    4 1 Cytuj
  • 5 sty 2012

    Sułkowice las dalin

    6 Cytuj
  • 7 sty 2012

    To zależy, bo skoro chcesz ostre zjazdy, to bardziej bym celował w trasy DH na Chełmie.

    A co do normalnych turystyczno - przełajowych to polecał bym kupić sobie mapkę gór które Cie interesują i jeździć szlakami, które teoretycznie są do wędrówki pieszej. W naszych Beskidach nie ma dużo takich podjazdów, które były by niemożliwe do pokonania na rowerze.

    Na początek polecał bym trasę po Ukleinie, zaczynać ja od skrzyżowania na Zarabiu ulicy J. Piłsudskiego z Zdrojową. Tam jest ulica Zacisze która przeistacza się w szlak i bardzo ładnym delikatnym podjazdem prowadzi do punktu widokowego na Ukleinie. Następnie kierujesz się cały czas prosto (to jest chyba zielony szlak, ale nie pamiętam dokładnie i się mogę mylić) aż wyjdziesz na drogę prowadzącą na Chełm, nią możesz zjechać w dół na Górny Jaz (koło stoku narciarskiego). Drogą bardzo przyjemna jak na początki przygody z rowerem i górami :)

    2 Cytuj
  • 7 sty 2012

    Ukleinę mam już zjeżdżoną dzisiaj zaliczyłem czerwony szlak na Ukleinie który prowadzi na Zarabie bardzo fajny. :)

    1 Cytuj
  • adzygmunt 7 sty 2012

    Moja idea fixe: Jak dotrzeć do rodowitych i tych mniej rodowitych, że w Myślenicach nie ma Ukleiny, jest UKLEJNA!
    Aby nie spamować Czerwonym szlakiem wjeżdżasz na Uklejnę czyli w odwrotna stronę. I przed zjazdem na dział koło km skręca się na północny wschód, wjeżdża GrotÓwkę - Śliwnik /Poręba/ i do drogi betonowej przez Bulinę w dół do Osieczan, albo przez Trzemeśnię także do Osieczan.

    2 1 Cytuj
  • 9 sty 2012

    A jakieś fajne trasy XC? Oprócz Uklejnej

    1 Cytuj

Odpowiedz