Forum » Okolice

Palenie butelek PET i inne świństwo

  • 24 sie 2012

    Witam,
    chciałam poruszyć temat palenia przez niektórych mieszkańców gminy Myślenice butelek PET, folii i innych bardzo szkodliwych śmieci na własnych posesjach w dzień jak i w nocy - nie ponoszą żadnej kary !!! Mamy przecież dostęp do darmowych worków i koszów do segregacji śmieci, a są niepotrzebne i niewykorzystywane, dlaczego ludzie są tak uparci i szkodliwi? Nie chodzi mi o wskazanie palcem tych osób i wymierzenie im kary-chciałabym tylko aby te sprawy zostały w jakiś sposób nagłośnione i eliminowane-chodzi o nasze środowisko, nasze zdrowie i nas!!!
    Apeluję do wszystkich  - skończmy zatruwać samych siebie!!!

    10 4 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Na ulicy Dąbrowskiego mieszka pani która od wszystkich sąsiadów przyjmuje takie śmieci a następnie spala je w kotłowni wszyscy w okolicy wiedzą o kogo chodzi

    9 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Ta Pani nie jest chyba jedyną osobą która tak robi. Przy szkole nr 2 ciągle ktoś spala w piecu tego typu rzeczy. Ciężko jest czasami pokopać piłkę na boisku bo dym jest niesamowicie dławiący. Następna osoba zawsze wieczorkiem koło Carrefoura wrzuci coś do kociołka. Czarny dym widać z daleka, niestety nikt z tym nic nie robi.

    2 1 Cytuj
  • Marek 24 sie 2012

    [quote=magdamit] Mamy przecież dostęp do darmowych worków i koszów do segregacji śmieci, a są niepotrzebne i niewykorzystywane,[/quote]

    Tak wesolo to chyba nie jest - pracownicy RPGK zbierajacy segregowane odpady robia (ł)aske dajac komplet workow...

    5 Cytuj
  • 24 sie 2012

    W Trzemeśni ludzie paląc siano i teraz słomę wrzucają wszystkie plastiki do ognia.
    W nocy nie można otworzyć okna. Celuje w tym zarzecze. Szkoda że straż miejska nie przejdzie wzdłuż rzeki i nie sprawdzi.
    Dzielnicowy także mógłby rzucić okiem a nie jeździć tam do...? policyjnym autem!

    8 1 Cytuj
  • 24 sie 2012

    magdamit napisał/a:

    Mamy przecież dostęp do darmowych worków i koszów do segregacji śmieci, a są niepotrzebne i niewykorzystywane,

    Tak wesolo to chyba nie jest - pracownicy RPGK zbierajacy segregowane odpady robia (ł)aske dajac komplet workow...

    Na mojej posesji jak dwa lata temu zabrali śmieci segregowane to do tej pory worków nie mam, a co ciekawe nie ma jak się doprosić o worki ,kazali zgłosić kierowcy co zabiera segregowane śmieci.
    I co ja chodzę do pracy i mam latać za kierowcą kiedy?
    To wszystko jest chore.

    6 Cytuj
  • 24 sie 2012

    pan z kwiaciarni koło małego kosciółka tez czesto pali jakies plastiki wieczorami
    smrodu i dymu pełno ze az w oczy szczypie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    10 Cytuj
  • 24 sie 2012

    Witam. Segregowanie odpadów to nie jest problem, trzeba tylko troszkę chęci ze strony domowników. Duży wpływ ma też szkoła, a dlaczego? dlatego że dzieci trzeba zachęcać. Co roku organizowany jest konkurs w naszym powiecie dla szkół, drugi rok wygrała Bęczarka która ma ok 1000 mieszkańców, a gdzie większe miejscowości?

    2 4 Cytuj
  • 25 sie 2012

    Nic sobie nie robią ludzie z tego, ze o nich się pisze. Dalej smrodzą i trują. Dzisiaj widziałam smrody gdzieś w okolicy mostu przy strażnicy.

    3 4 Cytuj
  • 25 sie 2012

    nieuświadomionyminus jeden Łykaj dym, smród razem z rakiem, który już teraz zżarł Ci mózgownice

    2 7 Cytuj
  • 26 sie 2012

    Tona węgla 900 zł,zarobki 1500.więc o co chodzi ? Oczywiście nie popieram palenia śmieciami,ale państwo nas do tego zmusza.

    16 2 Cytuj
  • 26 sie 2012

    Zmieniam temat, nie znam się tak bardzo na kompie. Chcę wiedzieć co to jest pojazd mechaniczny.
    Mam zakaz i nie wiem czego dotyczy?

    1 9 Cytuj
  • 26 sie 2012

    W domach obok koscioła św. Alberta na osiedlu /ul. solidarności/ tez pala smieci w piecach. Smród jak cholera, czarny dym az w oczy szczypie a straz miejska oczywiscie nic nie widzi - bo i po co - trzeba by interweniowac a przeciez nie wiadomo jak.

    5 1 Cytuj
  • 26 sie 2012

    To co mam wpisać żeby się dowiedzieć?

    1 7 Cytuj
  • 26 sie 2012

    NIkt mi nie pomoże?.

    1 5 Cytuj
  • 26 sie 2012

    [quote=gość: daka] NIkt mi nie pomoże?. [/quote]
    Pojazd z silnikiem,to mechaniczny,skoro masz zakaz to rowerem i na butach możesz się poruszać.

    4 Cytuj
  • 26 sie 2012

    A skuter do 50 cm?

    1 4 Cytuj
  • 26 sie 2012

    schowaj do piwnicy

    7 Cytuj
  • 29 sie 2012

    [quote=gość: śmieciarka] magdamit napisał/a:Mamy przecież dostęp do darmowych worków i koszów do segregacji śmieci, a są niepotrzebne i niewykorzystywane,Tak wesolo to chyba nie jest - pracownicy RPGK zbierajacy segregowane odpady robia (ł)aske dajac komplet workow...Na mojej posesji jak dwa lata temu zabrali śmieci segregowane to do tej pory worków nie mam, a co ciekawe nie ma jak się doprosić o worki ,kazali zgłosić kierowcy co zabiera segregowane śmieci.I co ja chodzę do pracy i mam latać za kierowcą kiedy?To wszystko jest chore. [/quote]

    A tak trudno podejść lub podjechać do RPGK i zabrać tyle worków ile potrzeba?

    1 2 Cytuj
  • 29 sie 2012

    tak ale jak ktoś pracuje do 17 to jak ma odebrac worki z RPGK?

    1 1 Cytuj
  • 29 sie 2012

    Jest problem z tymi workami jeżeli ktoś pracuje długo bo rzeczywiście Panowie którzy wożą śmieci segregowane z łaską dają dodatkowy komplet worków. W Trzemeśni to jakaś plaga, dzwoniłam na straż miejską to zapytali czy jest Pani pewna że to śmieci palą bo jest taki węgiel co daje taki żrący dym - wniosek NIE MAJĄ OCHOTY SIĘ TYM ZAJMOWAĆ. Po co robić sobie problemy. Przecież jest to do sprawdzenia kto ma kosz a kto nie. Dla mnie to jest paranoja żeby takim ciemnym być w XXI wieku i tak się truć.
    To samo jest z WCZASOWICZAMI oni w ogóle nie mają koszy na śmieci a przecież jakieś produkują - nie biorą ich ze sobą do Krakowa. Widać je na poboczach, w lasach. Niby tacy światowi a jednak w głowie to nie za wiele mają.

    3 Cytuj
  • 29 sie 2012

    [quote=gość: trochęchęci]A tak trudno podejść lub podjechać do RPGK i zabrać tyle worków ile potrzeba? [/quote]
    I co... jeszcze im zawieźć na wysypisko i dopłacić ????

    2 1 Cytuj
  • 29 sie 2012

    apropo butelek moze wladza powinna pomyslec nad czyms takim w miejscach gdzie kosze sa zawsze przepelnione np. na placu busów i przystanku slowackiego.
    http://www.mmkrakow.pl/423342/2012/8/21/zgniatarki-do-butelek-na-krakowskich-przystankach?category=photos

    1 butelka zgnieciona = 15 niezgniecionych !!!

    1 Cytuj
  • 29 sie 2012

    haha oczywscie 1 butelka niezgnieciona to 15 zgniecionych , juz sie poprawiam

    1 Cytuj
  • 29 sie 2012

    ciekawe co bedzie z folia wzdluz nowej alejki nad raba? Bo niedosc ze galezie z wycinki spalili pod drzewami{ kto nie wierzy niech sprawdzi }az pewnie uschna za odpowiedzialnych za ten proceder juz dawno powinni sie wziasc!a innych scigaja ze we wlasnym ogrodzie wytnie tuje lub inne drzewo nieowocowe!

    2 Cytuj

Odpowiedz