Forum » Okolice

Kopiec Piłsudskiego w Osieczanach

 • 11 lis 2009

  Nie wiedziałem, że mamy takie atrakcje w okolicy:
  http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,7242360,Odnowiony_Kopiec_Pilsudskiego_w_Osieczanach.html

  - może ktoś dysponuje zdjęciami i zachce się podzielić?

  Cytuj
 • 11 lis 2009

  Nie miałam zielonego pojęcia że coś takiego jest w Osieczanach , a mieszkam wioskę dalej:> w której części Osieczan jest ta atrakcja????

  Cytuj
 • 11 lis 2009

  Gdzieś koło przystanku na Kmieciach przy drodze na Zarabie.

  Cytuj
 • adzygmunt 1 gru 2009

  Tak sobie myślę, że trzeba by p. Staszka Gubałę poprosić o fotki kopca.

  1 1 Cytuj
 • Marek Stoszek 4 gru 2009

  Tak myślę że nasza okolica jest ogólnie niedoceniana jeśli chodzi o tego typu perełki. Jest tu masa pozostałości po I i II wojnie, okopów, miejsc walk i potyczek.Niezliczona ilość opowieści zgoła sensacyjnych dotyczących historii krąży po okolicy.Przewija się nawet trop Inków i Świętej Inkwizycji. Polecam stałą ekspozycje na Kudłaczach dotyczącą śladów lotniczych na ziemi myślenickiej i lokalnej partyzantki.

  1 Cytuj
 • 4 gru 2009

  w lesie na "Brzezinach" (po prawej stronie jak się jedzie na Bulinę) jest na przykład dużo zarośniętych okopów - podobno z I wojny światowej

  Cytuj
 • Marek Stoszek 4 gru 2009

  Tak, one są z I wojny podobnie jak stanowiska w Zasani na górze Trupielec.

  Cytuj
 • 4 gru 2009

  to może warto pozaznaczac na mapce (np. google maps) ciekawe miejsca jesli ktos zna i zamiescic na forum - wielu ludzi fotografuj,e ale czasami nie ma pomyslu co mozna by jeszcze uwiecznic na zdjeciach i takie podpowiedzi moze by im sie przydaly - ja sam chetnie skorzystam i dowiem sie o ciekawych miejscach

  Cytuj
 • Marek Stoszek 4 gru 2009

  Nie jest możliwe przynajmniej na pewnym etapie poszukiwań podzielenie się dogłębną wiedzą. Ale polecam przewodnik D Dyląga i P Sadowskiego "Beskid Myślenicki" opisuje wiele ciekawych miejsc tego typu z mapkami i historią.

  Cytuj
 • Marek Stoszek 6 gru 2009
  Cytuj
 • adzygmunt 7 gru 2009

  Zenku wprowadziłeś mię w maliny. Plik nie istnieje!

  1 Cytuj
 • Marek Stoszek 7 gru 2009

  Zapraszam na mój profil, i w zdjęcia.

  Cytuj
 • Marek Stoszek 7 gru 2009

  I jednocześnie przepraszam nie tylko Ciebie ale wszystkich których wprowadziłem w błąd. Zapraszam na mój profil i tam w zdjęciach jest ciekawostka /tak uważam/, tablica z okresu II wojny tzn tablica Trzemeśni.

  Cytuj
 • 7 gru 2009

  Zenku, rewelacyjne zdjęcia w Twojej galerii!

  Cytuj
 • adzygmunt 7 gru 2009

  Zenek konieczny jest przynajmniej pod "historycznymi świadectwami historii" komentarz z datą i opisem.
  Gratuluję pomysłu !!!

  1 1 Cytuj
 • Marek Stoszek 22 gru 2009

  Ten temat,i bardzo fajnie, zrobił się lekko historyczno-poszukiwawczo-sensacyjny. Pozwolę sobie na lekkie zboczenie z tematu i refleksje na temat kradzieży która w ostatnich dniach bulwersowała większość kraju. Oczywiście chodzi o słynny napis z nazistowskiego obozu. Oczywiści na początku wysnuwano przypuszczenia o zakrojonej na szeroką skale akcji neonazistów, prowokacji, profanacji i Bóg wie co jeszcze. Prawda okazała się bolesna. Kilku zwykłych oprychów ośmieszyło Państwo Polskie bo to Państwo stoi na straży dóbr dziedzictwa narodowego, kultury i zabytków. Zwykły oprych kradnie i rabuje na potęgę przydrożne kościółki i kapliczki, wywozi za granice ikony i inne rzeczy świadczące o naszej tożsamości historycznej za przysłowiową "flaszkę" sprzedając na zachodzie. A nasz stróż prawa w "spektakularnej" akcji łapie kolekcjonera który próbuje coś ocalić,jak miało to miejsce z kolekcją broni parę lat temu w Myślenicach. Zupełna katastrofa. Myślę a w zasadzie mam nadzieje że ta kradzież "oświęcimska" będzie jak kubeł zimnej wody dla odpowiednich służb że nasze zabytki może zgarnąć byle złodziejaszek a strzegąca ich firma za ciężkie pieniądze "super komandos security hero end corporation" powinna przekwalifikować się np na szydełkowanie. Wszystko to stoi na głowie, a ta kradzież jest tego dowodem, poszukiwacze współpracujący z lokalnymi muzeami, kolekcjonerzy i hobbyści,traktowani są jak przestępcy i stanowią dla policji,cenna możliwość podniesienia statystyk. Złodziej i szabrownik ma się doskonale i jak widać śmieje się z zabezpieczeń, ochrony itp. Nie ukrywam że często ze strony różnych lokalnych czasopism mam propozycje żeby podzielić się swoimi nazwijmy to "historycznymi przemyśleniami" niestety odmawiam. Z żalem nie jednokrotnie kolejną ciekawostkę historyczną chowam w archiwum , dla czego ? Właśnie dla tego aby nie być wrzucony do jednego wora z barbarzyńcami jak ci z Pomorza, psełdo kolekcjonerami i zwykłymi przestępcami.

  Cytuj
 • 31 gru 2009

  znam Staszka..poprosze o foto kopca

  1 Cytuj
 • adzygmunt 31 gru 2009

  Staszek nie czyta forum. Już dawno go o to prosiłem na tych stronach! Powodzenia!

  1 1 Cytuj
 • adzygmunt 31 gru 2009

  Staszek nie czyta forum. Już dawno go o to prosiłem na tych stronach! Powodzenia!

  1 Cytuj
 • 19 kwi 2011

  Czy ten kopiec jest przy ulicy zdrojowej tak na winklu nie daleko skrzyżowania z drogą na osieczany?

  Cytuj
 • 1 maj 2011

  Tak to tam.

  Cytuj
 • 20 gru 2011

  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1199108-zdewastowany-kopiec.html
  Powoli widać efekty medialnego wyśmiewania się z patriotyzmu ,przykład idzie z góry jak na "obchody' Święta Niepodległości zaprasza się "antyfaszystów" z Niemiec a media ośmieszają świętowanie to trudno się dziwić że dochodzi do takich incydentów.

  3 1 Cytuj

Odpowiedz