Forum » Okolice

Wypadek cysterny w Trzemeśni

  • 30 lis 2009

    W Trzemeśni na drodze do Zasani, wypadkowi uległa cysterna przewożąca 200l oleju napędowego. Ciężarówka "dachowała" kilka razy. Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej i grupa ratownictwa chemicznego. Jeśli ktoś wie coś jeszcze to pisać, sam dodam jeszcze coś jak się dowiem.

    Cytuj
  • 30 lis 2009

    To ta ciężarówka 200l beczkę ropy wiozła :? :D

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    Cysterna miała około 4000l oleju opałowego, jej kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem. Była przewrócona na bok, ale kilka razy przeleciała przez dach. Na miejscu było więcej zastępów niż 5 bo około 10, z Krakowa był wezwany pluton chemiczny oraz ciężki samochód ratownictwa drogowego aby postawić samochód na koła. Akcja trwała ponad 6 godzin.

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    Witamy Straż Pożarną na Forum!
    Mam nadzieję na inne informacje z Waszej "branży"!
    Pozdrawiam!

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    cysterna dsachowała raz

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    do dawoozo_ nie wiem czy jestes strazakiem ale z tego co czytam to jestem pewny ze jestes NIEROZGARNIETY umysłowo!!!!!!!!!!!!!!! 200???? od własnie taki ludzi bez pojecia wychodza plotki!!!!! zal

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    wypraszam sobie, zobacz o której godzinie to pisałem, jeszcze byłem w tym czasie na imprezie. Usłyszałem informację o dwóch tysiącach, zapomnialem dopisać zera. 200l to beczka raczej ma. Wybacz "świadku"

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    ok wszyscy piszecie że cysterna się wywruciła a co z kierowcom ucierpiał

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    O godz. 19.09 w dniu wczorajszym dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o przewróconej cysternie w miejscowości Trzemeśnia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono samochód ciężarowy cysterna na boku blokujący całkowicie jezdnię drogi powiatowej, któremu rozszczelnieniu uległa jedna z komór cysterny, kierowca znajdował się poza uszkodzonym pojazdem, samochód przewoził około 8m sześciennych ON. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , wyznaczeniu strefy bezpiecznej, rozpoznaniu substancji przewożonej przez pojazd, pokryciu miejsca wokół pojazdu pianą ciężką. Następnie ograniczono wyciek oleju napędowego na jezdnię poprzez zbieranie do pojemników. Po przybyciu zastępów OSP /Trzemeśnia oraz Poręba /polecono wykonanie zastawek z ziemi w przydrożnym rowie. Zadysponowano dodatkowa ilości sorbentów (piasek, diatomit), maty hydrofobowe, zastawki oraz plutonu ratownictwa chemicznego PSP z Krakowa . Po przybyciu na miejsce zdarzenia Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach na jego polecenie zadysponowano również SCRDrog. /samochód ciężki ratownictwa drogowego/ MEGA-CITY. W dalszych działaniach całkowicie ograniczono wyciek z uszkodzonej komory, zebrane paliwo przelano do pojemników dostarczonych przez właściciela cysterny, odłączono zasilanie pojazdu z akumulatorów przygniecionych przez pojazd. Poddano dodatkowej sorbcji i neutralizacji teren wokół miejsca zdarzenia, na pobliskim cieku wodnym ustawiono maty hydrofobowe, a w przydrożnym rowie ustawiono zastawkę przeciwolejową. Przybyła na miejsce grupa chemiczna z JRG nr.6 z Krakowa przystąpiła do przepompowywania ON do podstawionej przez właściciela cysterny. Przy pomocy samochodu SCRDrog. MEGA-CITY postawiono na koła przewróconą cysternę i odholowano na pobliski parking. Akcją dowodził Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach st. kpt. Sławomir Kaganek.

    cytat: straz.gov.pl

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    A JEŚLI MOŻNA WIEDZIEĆ CO Z KIEROWCĄ I DO JAKIEJ FIRMY NALEzAŁA TA CYSTERNA?

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    Kilka zdjęć z wczorajszej akcji:

    zdjecie

    Reszta w albumie tu -> Wypadek cysterny

    4 Cytuj
  • 2 gru 2009

    haha nawet strażacy nie wiedza. jednak 8000 litrow a nie 4...

    Cytuj

Odpowiedz