Forum » Okolice

Tragiczny wypadek w Osieczanach

  • 19 sty 2015
    edyta.g napisał/a:

    Masz rację "marko" zresztą widać to po plusach. Z tego co widać nikt nie wie jak było, albo po prostu nie chcemy plotkować na temat tragedii. Wiesz jak jest... "jedna baba drugiej babie". Ktoś z jego znajomych przebąkiwał że przeskakiwał przez barierkę gdy opuszczał miejsce ścieżki spacerowo- rowerowej. Inna rzecz, że "fantastycznie" ta ścieżka jest skonstruowana. Z rowerkami na rączce, przez barierkę i po schodkach trzeba biegać. O normalnym wejściu na nią już nikt nie pomyślał..

    Po pierwsze : ścieżka jest rowerowo -biegowa, po drugie: wyjście ze ścieżki jest pod mostem, wychodzi koło boiska sportowego i nie trzeba biegać po schodkach z rowerem na ramieniu. Logiczne , że nie ma ułatwionego wyjścia przez barierki. Marną masz orientację i pojęcie w tym temacie.

    11 5 Cytuj
  • 19 sty 2015

    :) moja orientacja wynika z obserwacji ludzi skaczących przez barierki z rowerami na plecach. Ja akurat często chodzę do Myślenic pieszo, więc sorki ale wiem co widzę na własne oczy. Wiele razy obserwowałam ze zdziwieniem ludzi taszczących po schodkach swoje jednoślady. Prześlij mi proszę zdjęcie oznaczenia które by informowało ludzi o tym jak przebiega ścieżka, jak na nią wjechać i jak z niej wyjechać bo o tym że wygodniej jest od mostem i koło boiska to wiem, tylko gdzie jest taka informacja natomiast jeśli jesteś tak dobrze zorientowany i pewnie z owej ścieżki korzystałeś albo obok niej szedłeś tak ja ja? to pewnie zauważyłeś że ścieżka kończy się lub zaczyna kilka metrów od mostu więc pod mostem nie przebiega, znaków jakby brak to się nie dziwie że ludziska "kicaja" przez te barierki. Jeszcze jedno bo czepiasz się że napisałam "rowerowo spacerowa" a masz tam minimalną prędkość pieszego??? co dla jednego sprint dla innych spacerek! Skoro atakujesz moją wypowiedź bądź dokładny. Jeżeli ludzie przechodzą na ścieżkę przez barierkę to tak jest, jeżeli innego niż barierka wjazdu na ścieżkę trzeba się domyślać bo brak jest informacji na ten temat to tak jest! Skoro opisuję to co widzę, to teoria nie może zamydlić mi doświadczeń z obserwacji. Ja już taka jestem że jak piszę to wiem co piszę i mogę tego obronić logicznymi argumentami popartami doświadczeniem. Teoria nie jest w zasięgu moich zainteresowań. A ty o teorii pisałeś

    5 13 Cytuj
  • 21 sty 2015

    Wieść niesie, że jednak to pieszy wtargnął, wszedł czy też... bardziej umyślnie ... na jezdnię. Czy to 100% prawdy to nie wiem. Jednak biorąc pod uwagę prostą, chodnik to raczej inaczej być nie mogło.

    Co do oświetlenia, zasadności 90km/h to możecie tak pisać, ale jak ktoś wtargnie pod koła ... to nic Wam nie pomoże.

    jedynie co można zrobić dla bezpieczeństwa w tym miejscu to zasieki, wilczy dół i drut kolczasty, aby ludzie nie mogli spod mostu w tym miejscy wychodzić i skracać sobie drogę.

    16 Cytuj
  • 21 sty 2015

    edyta g. wymyślasz jak mało kto, a wypisujesz takie poematy , ze szkoda czasu na czytanie twoich wynurzeń. Nie trudno zauważyć , że ścieżka kończy się z boku mostu i nie trzeba specjalnych oznaczeń, tylko użyć głowy , żeby się domyśleć którędy można ze ścieżki wyjechać i jak ona przebiega. Poza tym po co Ci oznaczenia skoro tak ich nie rozumiesz? Ścieżka jest wyraźnie oznaczona jako biegowo -rowerowa i nie ma potrzeby dywagować z jaką prędkością należy się poruszać. Nie jest to z pewnością alejka spacerowa! Wiem to z doświadczenia a nie z teorii.

    19 7 Cytuj
  • 21 sty 2015
    renaw napisał/a:

    edyta g. wymyślasz jak mało kto, a wypisujesz takie poematy , ze szkoda czasu na czytanie twoich wynurzeń.

    I to nie tylko w tym temacie...
    Komuś chyba się wydaje, że jest najmądrzejszy i pozjadał wszystkie rozumy.

    23 1 Cytuj
  • 22 sty 2015

    "hero" poczytaj o mobbingu w internecie. Twoje uwielbienie mojej osoby zaczyna spełniać znamiona tego przestępstwa. Ale poszukaj czegoś z jednym zdaniem bo obawiam się więcej może przerosnąć twoje możliwości. Co do "rena" nie "płkusiaj :(**" że ktoś nie klaszcze z radości wielbiąc cię bo dotąd żyłeś w przekonaniu że wszystko co piszesz to miód na oczy czytelników. Masz kompleksy to nie lecz ich na forum tylko..... u ortopedy bo psychiatra może już nic nie wskórać. Nie masz bliższych w rodzinie do obmawiania? Nie bardzo rozumiem skąd twoje "spięcie pośladów" skoro wiele osób skacze przez barierkę to żadne wymyślanie z mojej strony gdy piszę ze tak jest! za to ty snujesz wizję" bo powinni użyć głowy". A co mi do ich głów bo nie pojmuję? piszę to co widzę a ty chcesz czytać jak powinno być! Jak ci szkoda czasu to nie czytaj i nie komentuj moich postów!" Proste jak budowa cepa". Jeżeli poczujesz się lepiej bo będziesz "trollował" to proszę bardzo! Masz już grono wzajemnej adoracji. Wiedz jednak że jeśli odnosisz się do osoby "edyta.g"to rób to z szacunkiem na jaki sam zasługujesz. Do tej pory Nie poniżałam współużytkowników ale widać nie każdy potrafi polemizować na poziomie więc i mój obniżyłam do twojego!

    5 31 Cytuj
  • Andrzej 22 sty 2015

    MSPANC (ostatni raz, obiecuję)!

    edyta.g napisał/a:

    "hero" poczytaj o mobbingu w internecie. Twoje uwielbienie mojej osoby zaczyna spełniać znamiona tego przestępstwa.

    (jak juz offtopujemy)

    prędzej stalkingu, a nie mobbingu, ale to i tak mi średnio pasuje.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Stalking
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Mobbing

    Kochani forumowicze, proszę nie karmić trola! Ja obiecuję, że zrobię, co tylko mogę.

    18 Cytuj
  • 22 sty 2015

    Przepraszam i prostuję, raczej o "stalking" chodzi. Do taktownie wytkniętych błędów, osoby błądzące, chętnie się przyznają. Ja też to robię. Z tego miejsca dziękuje za sprostowanie. Na "trollowanie" jestem jednak uczulona. Szkoda że taktowne sprostowania światopoglądu lub terminologii to rzadkość. Częściej nakazuje się komuś zamknąć, opuścić forum bo "wymyśla", bo jest za głupi, bo nie wie. Zamiast konkretnie powiedzieć:" w tym miejscu popełniłaś błąd merytoryczny".... Wbrew powszechnej opinii, potrafię przyznać rację komuś kto ją ma, i powiedzieć że popełniłam błąd jeśli argumenty nie są wyssane z palca i nie ograniczą się do: "nikt już cię nie czyta", "jesteś głupia" , "nie pisz". Popieram, "Endriu" ,proszę wszystkich na forum nie "trollujcie", ale "dyskutujcie"

    2 21 Cytuj
  • katarzyna salawa 22 sty 2015

    Ludzie dajcie już sobie spokój tego jak bylo naprawde nie wie nikt z nas , a teksty i domysły że sam celowo rzucił się pod samochód są po prostu śmieszne. To co tam się zdarzyło wie tylko sam śp.Damian i kierowca .Nawet z tego co mi wiadomo to rodzina zmarłego nie wie szczegółów z tej tagedii. Minęło juz 8 dni a wy nadal snujecie domysły i wymyślacie coraz to nowe teorie. Lepiej jest pomodlić się za Jego duszę niż wypisywać głupoty na tym forum . I moim zdaniem ten temat powinien być już dawno zamknięty , bo to co się teraz wypisuje jest po prostu chore...

    29 Cytuj
  • 22 sty 2015

    Off topic tak okropny... że wszyscy zasługujecie na nagrodę.

    edyta.g --> patrz tutaj: http://forum.miasto-info.pl/okolice/2592,ksiadz-w-osieczanach,5.html

    11 1 Cytuj
  • 30 sty 2015

    Na stronie Komendy Policji w Myślenicach jest informacja, że kierowca, który śmiertelnie potrącił nie miał uprawnień do kierowania:(
    http://myslenice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/myslenice-wypadek-drogowy-zginal-pieszy

    6 1 Cytuj
  • 30 sty 2015

    Stała się tragedia, reszta osieczańskiej "elity" chleje dalej pod szkołą lub na przystanku. Tylko patrzeć jak następnego orła ktoś rozjedzie bo się wytoczy z przystanku na drogę, albo zamarznie po pijaku. No ale Policję i Straż Miejską to przecież wali, a gówniarze są bezkarni o robią co chcą.

    29 1 Cytuj
  • 31 sty 2015
    t-34 napisał/a:

    Stała się tragedia, reszta osieczańskiej "elity" chleje dalej pod szkołą lub na przystanku. Tylko patrzeć jak następnego orła ktoś rozjedzie bo się wytoczy z przystanku na drogę, albo zamarznie po pijaku. No ale Policję i Straż Miejską to przecież wali, a gówniarze są bezkarni o robią co chcą.

    A czy ta "osieczańska elita" ma Rodziców? ....

    6 7 Cytuj
  • 31 sty 2015

    Tak się pytasz jakbyś nie wiedział o co chodzi, a co takiemu 16 - 20 latkowi mogą rodzice ? Chyba tylko skoczyć na .... i ewentualnie dać kasę na wódę, piwo, papierosy lub coś mocniejszego. Bo to przecież grzeczne i uczynne dzieci są ...................... a teren szkoły powoli zamieniają w nocną melinę, przez wieś też niedługo trudno będzie przejść bezpiecznie, wstyd dla wszystkich mieszkańców Osieczan po prostu i tyle.

    11 1 Cytuj
  • 31 sty 2015

    A może trzeba zająć się nimi wcześniej? Zastanowić się gdzie 12-15 latek jest o 22-24 ???

    13 1 Cytuj
  • 31 sty 2015

    No co ty ?! Nie można przecież stresować dzieci , przecież muszą się pobawić, odstresować itp.

    13 1 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Podziękujcie burmistrzowi oraz radzie, że nie ma we wsi świetlicy i młodzież nie ma gdzie konstruktywnie spędzać wolnego czasu. Każda gmina ma do dyspozycji fundusz z koncesji na sprzedaż alkoholu. To ogromne pieniądze ale często wykorzystywane na inne cele, niż nakazuje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Gmina Myślenice ma ich grubo ponad 900 tysięcy rocznie. Z tych pieniędzy w każdej miejscowości gminy powinno finansować się świetlice środowiskowe, a w samym mieście mógłby funkcjonować ośrodek terapeutyczny dla osób uzależnionych, ich rodzin oraz dla osób doświadczających przemocy w rodzinie. Jeszcze zostałoby na profilaktykę w szkołach i zajęcia sportowe oraz wiele innych działań.

    taki_gościu nie każda rodzina jest w stanie (z różnych powodów) należycie zadbać o dzieci. Jednakże pewne funkcje powinno przejąć państwo i ma to w swoich obowiązkach. Wszak płacimy podatki i żyjemy w cywilizowanym kraju. Dlaczego ci, którzy mają stworzyć nazwijmy to "odpowiednią infrastrukturę społeczną" tego nie robią? Dlaczego pieniądze nagminnie idą na inne cele, niż wskazują to ustawy?

    6 7 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Co do miejsca, w którym zdarzył się ten tragiczny wypadek, to na tym odcinku:

    - powinno być ograniczenie do 50 km/h
    - powinny być pasy dla pieszych, by można było bezpiecznie zejść z chodnika na drogę do boiska sportowego Wrzosy Osieczany i do działek
    - miejsce pasów powinno być oświetlone

    To karygodne zaniedbania wszystkich władz na czele z panem radnym!!!

    8 19 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Czyli krótko mówiąc znowu winien burmistrz i rada gminy no i radny.
    A może szanowna pani weźmie pod uwagę fakt, że do świetlicy przyjdzie dzieci i młodzież raczej spokojna, a "orły" i tak nie wpadną no chyba, że piwo albo wódę będą serwować za darmo.
    A co do pasów to szkoda gadać, wszyscy winni tylko nie ci co pili. Dalej brońcie ich, głaskajcie po główce i szukajcie nowych wymówek zamiast po prostu powiedzieć jak jest. Ach, ta poprawność pod publiczkę.

    25 5 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Nie jestem fanką burmistrza ani rady ale winienie ich za ten wypadek to już przesada.Po co pasy w tym miejscu?Tak samo ograniczenie prędkości?Z tego powodu że ktoś od czasu do czasu robi sobie "imprezy" pod mostem?"Ludzie nie dajmy się zwariować ?
    Cytat:
    "taki_gościu nie każda rodzina jest w stanie (z różnych powodów) należycie zadbać o dzieci. Jednakże pewne funkcje powinno przejąć państwo i ma to w swoich obowiązkach. Wszak płacimy podatki i żyjemy w cywilizowanym kraju. Dlaczego ci, którzy mają stworzyć nazwijmy to "odpowiednią infrastrukturę społeczną" tego nie robią? Dlaczego pieniądze nagminnie idą na inne cele, niż wskazują to ustawy?"
    To państwo ma wychowywać dzieci?Toż to czysta komuna.Może jeszcze burmistrz z radnymi mają pilnować małolatów wracających z imprez nad ranem?

    25 4 Cytuj
  • Adam 1 lut 2015

    czyy mozecie przestac juz pisac o tym? stało sie stalo sie......Moglibyscie sie pomodlic za dobrego chłopaka,ktory pomagał w rodzinie i wogule....A nie pisac teaz tu....Damian miał zyci przed sb,to je juz stracil...pomódlcie sie za jego dusze naprawde o.O

    10 2 Cytuj
  • 1 lut 2015
    Luna napisał/a:

    Co do miejsca, w którym zdarzył się ten tragiczny wypadek, to na tym odcinku:

    - powinno być ograniczenie do 50 km/h
    - powinny być pasy dla pieszych, by można było bezpiecznie zejść z chodnika na drogę do boiska sportowego Wrzosy Osieczany i do działek
    - miejsce pasów powinno być oświetlone

    To karygodne zaniedbania wszystkich władz na czele z panem radnym!!!

    może w ogóle wprowadźmy zakaz ruchu, nowe znaki drogowe; uwaga szerokoszosowi! i poskarżmy się na burmistrza i radnych dla zasady! Głupie? jak post powyższy.

    11 3 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Ja myślę, żeby ogólnie wprowadzić 40km/h albo 20km/h dla bezpieczeństwa. Tylko może jeszcze ktoś wymyśli jak zapobiec wtargnięciu na jezdnię przez pieszego? Klatki wzdłuż chodników?

    Pasy - zgodzę się, mogłbyby tambyć, ale czy one by coś zmieniły tego dnia??? Nie sądzę.

    PS. Pamiętajcie o odblaskach, będąc pieszym w ruchu. To naprawdę pomaga, zwłaszcza gdy kolorem najmodniejszym ostatnio jest czarny.

    10 3 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Lubię uczestniczyć w merytorycznej dyskusji. Jeśli ktoś uważa, że nie jest potrzebne oświetlone przejście dla pieszych tam, gdzie przez ulicę przechodzi młodzież idąca na treningi/mecze, widzowie tychże wydarzeń sportowych oraz właściciele licznych działek rekreacyjnych, to nie mam o czym dyskutować. Uważam, że bezpieczeństwo pieszych jest bardzo ważne, gdyż w "starciu" z samochodem nie mają szans. Przypuszczam, że to co mówię nie podoba się przede wszystkim osobom poruszającym się głównie samochodami, a nie pieszo. Przy okazji dodam, że w Polsce na drogach ginie bardzo dużo osób. W 2013r było to 3300, natomiast dla porównania podam, że w tym samym roku w Szwecji zginęło 276 osób. Tam troszczą się o bezpieczeństwo swoich obywateli.

    Co do wspomnianej przeze mnie świetlicy. Jeśli ktoś pisze, że do takiego miejsca przychodzi tylko spokojna młodzież, to znaczy, że kompletnie nie zna tematu. Proszę przyjrzeć się świetlicom U Siemachy w Krakowie czy też działalności Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL również w Krakowie.

    krówka123 napisała"
    "To państwo ma wychowywać dzieci? Toż to czysta komuna.Może jeszcze burmistrz z radnymi mają pilnować małolatów wracających z imprez nad ranem?"

    Szkoda, że nie zgłębiła Pani tematu na co wydawane są przez gminę środki z tzw. korkowego czyli z koncesji na sprzedaż alkoholu, a na co powinny być wydawane. Ale nie dziwię się, że u nas tak jest. Ludzie nie mają świadomości co im się należy i dlatego władza robi co chce. I między innymi dlatego Myślenice mają drugie po Zakopanem miejsce w spożywaniu alkoholu w Małopolsce. Wiadomo, że w Zakopanem statystyki podnoszą liczni turyści. U nas piją głównie mieszkańcy...

    "Pijemy na potęgę: Więcej niż w Myślenicach piją tylko w Zakopanem"
    http://miasto-info.pl/myslenice/6394,pijemy-na-potege-wiecej-niz-w-myslenicach-pija-tylko-w-zakopanem.html

    4 6 Cytuj
  • 1 lut 2015
    Luna napisał/a:

    Lubię uczestniczyć w merytorycznej dyskusji. Jeśli ktoś uważa, że nie jest potrzebne oświetlone przejście dla pieszych tam, gdzie przez ulicę przechodzi młodzież idąca na treningi/mecze, widzowie tychże wydarzeń sportowych oraz właściciele licznych działek rekreacyjnych, to nie mam o czym dyskutować. Uważam, że bezpieczeństwo pieszych jest bardzo ważne, gdyż w "starciu" z samochodem nie mają szans. Przypuszczam, że to co mówię nie podoba się przede wszystkim osobom poruszającym się głównie samochodami, a nie pieszo. Przy okazji dodam, że w Polsce na drogach ginie bardzo dużo osób. W 2013r było to 3300, natomiast dla porównania podam, że w tym samym roku w Szwecji zginęło 276 osób. Tam troszczą się o bezpieczeństwo swoich obywateli.

    Co do wspomnianej przeze mnie świetlicy. Jeśli ktoś pisze, że do takiego miejsca przychodzi tylko spokojna młodzież, to znaczy, że kompletnie nie zna tematu. Proszę przyjrzeć się świetlicom U Siemachy w Krakowie czy też działalności Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL również w Krakowie.

    krówka123 napisała"
    "To państwo ma wychowywać dzieci? Toż to czysta komuna.Może jeszcze burmistrz z radnymi mają pilnować małolatów wracających z imprez nad ranem?"

    Szkoda, że nie zgłębiła Pani tematu na co wydawane są przez gminę środki z tzw. korkowego czyli z koncesji na sprzedaż alkoholu, a na co powinny być wydawane. Ale nie dziwię się, że u nas tak jest. Ludzie nie mają świadomości co im się należy i dlatego władza robi co chce. I między innymi dlatego Myślenice mają drugie po Zakopanem miejsce w spożywaniu alkoholu w Małopolsce. Wiadomo, że w Zakopanem statystyki podnoszą liczni turyści. U nas piją głównie mieszkańcy...

    "Pijemy na potęgę: Więcej niż w Myślenicach piją tylko w Zakopanem"
    http://miasto-info.pl/myslenice/6394,pijemy-na-potege-wiecej-niz-w-myslenicach-pija-tylko-w-zakopanem.html

    przestań już w Państwie szukać pomocy. Silnym trzeba być nie słabym. Wymagasz tego i tamtego. Co ty dałaś od siebie? poza tym, ze masz jakiś kompleks krakowski to ... wytykasz pierdoły. Jak nie masz zamiaru dbać i wychowywać swojego dziecka tylko liczyć na ... organizacje społeczne, to nie zakładaj rodziny a głos zachowaj dla siebie.

    PS. Szwedów jest 7mln, Polaków 37mln pomnóż przez m2 terytorium. Ciekawe do jakich tym razem populistycznych wniosków dojdziesz, niż zakazy i ograniczenia. Naprawdę to jest sposób... i jeszcze podajesz przykład właśnie Szwecji, widać, ze nigdy tam nie byłaś.

    5 6 Cytuj

Odpowiedz