Forum » Okolice

Wyjazd dzieci z księdzem

  • jeden język a dwoje uszu 15 lut 2015

    W uzupełnieniu do postu inkwizytora dodam, że według statystyk w USA dużo więcej jest takich przypadków wśród nauczycieli WFu niż wśród księży.

    11 4 Cytuj
  • szu teższu 16 lut 2015
    sh_ma napisał/a:

    Piszesz w dyskusji o tym jednym konkretnym księdzu. Myślę że większość osób czytając twoją wypowiedź pomyśli że min właśnie min tego konkretnego księdza uważasz za zboczonego. Jednocześnie w innym miejscu pisze że chodził po szkole, czyli prawdopodobnie jednocześnie jest nauczycielem.

    Wydaje mi się (nie jestem pewien) że publiczne obrażanie nauczyciel podlega ściganiu z urzędu.

    CHODZENIE !!! po szkole nie jest równoznaczne z byciem nauczycielem bo ja tez mogę chodzić po szkole a nauczycielem nie jestem :) nie obchodzi mnie to który to ksiądz z jakiej wioski nikogo nie obrażam tylko takie mam zdanie na temat książąt:D

    4 16 Cytuj
  • 16 lut 2015
    szu20 napisał/a:

    CHODZENIE !!! po szkole nie jest równoznaczne z byciem nauczycielem bo ja tez mogę chodzić po szkole a nauczycielem nie jestem :) nie obchodzi mnie to który to ksiądz z jakiej wioski nikogo nie obrażam tylko takie mam zdanie na temat książąt:D

    książęta to w bajkach obok smoków i skrzydlatych potworów, ten wątek jest na temat księży, a dokładnie tego jednego. a właściwie to... ta prowokacja.

    5 8 Cytuj
  • mateusz nowakowski 18 lut 2015
    szu20 napisał/a:

    CHODZENIE !!! po szkole nie jest równoznaczne z byciem nauczycielem bo ja tez mogę chodzić po szkole a nauczycielem nie jestem :) nie obchodzi mnie to który to ksiądz z jakiej wioski nikogo nie obrażam tylko takie mam zdanie na temat książąt:D

    To w końcu taki masz zdanie czy to dziecko ci powiedziało bo ja już nie ogarniam... ?
    PS.dowiemy się w jakiej to szkole było czy to taaaaka tajemnica...?

    7 3 Cytuj
  • 19 lut 2015

    Domyślam się że przez niektórych zostanę zanegowana po samym niku, bez przeczytania mojego postu, ale do reszty mam pytanie: Gdzie ten incydent z namawianiem na zimowisko miał się wydarzyć? bo nie doczytałam o jakiego księdza i jaką miejscowość chodzi autorce? to może być istotne bo może historia jest prawdziwa, ale autorka jest jedyną forumowiczką z tej miejscowości więc nikt nie potwierdzi że też coś słysz na ten temat?

    4 4 Cytuj
  • 19 lut 2015

    Oj ludzie, ciągle te problemy z czytaniem ze zrozumieniem, przecież parę wypowiedzi wyżej Taki Gość napisał, że chodzi o proboszcza z Osieczan, więc w grę wchodzi szkoła w Osieczanach lub Drogini. Tylko ja się pytam co z tego ??? Źle, że próbuje coś zorganizować, przecież nikogo na siłę nie ciągnie, a że chce namówić żeby się dzieci z przed komputera ruszyły to wielkie halo.

    9 2 Cytuj
  • mateusz nowakowski 19 lut 2015
    t-34 napisał/a:

    Oj ludzie, ciągle te problemy z czytaniem ze zrozumieniem, przecież parę wypowiedzi wyżej Taki Gość napisał, że chodzi o proboszcza z Osieczan, więc w grę wchodzi szkoła w Osieczanach lub Drogini. Tylko ja się pytam co z tego ??? Źle, że próbuje coś zorganizować, przecież nikogo na siłę nie ciągnie, a że chce namówić żeby się dzieci z przed komputera ruszyły to wielkie halo.

    Ale teraz jest tak że co ksiądz powie to od razu że zboczeniec albo pedofil...ehh

    8 3 Cytuj
  • 19 lut 2015

    w dupach się ludziom przewraca i tyle.

    6 3 Cytuj
  • 19 lut 2015
    t-34 napisał/a:

    Oj ludzie, ciągle te problemy z czytaniem ze zrozumieniem, przecież parę wypowiedzi wyżej Taki Gość napisał, że chodzi o proboszcza z Osieczan, więc w grę wchodzi szkoła w Osieczanach lub Drogini. Tylko ja się pytam co z tego ??? Źle, że próbuje coś zorganizować, przecież nikogo na siłę nie ciągnie, a że chce namówić żeby się dzieci z przed komputera ruszyły to wielkie halo.

    jak sam napisałeś o proboszczu z Osieczan pisał "taki_gość" a ja liczyłam że sama autorka postu napisze o kogo chodziło? bo z jej wypowiedzi nie mogę tego wywnioskować. Co do drugiej części twojej wypowiedzi to oczywiście macie z "mateuszem100" rację że to nic złego że ktoś chce coś zorganizować. Osobiście wątpię aby o Osieczany lub Droginie chodziło bo znam temat ale z tego co zrozumiałam wyjazd dotyczył tylko grupy liturgicznej i w dodatku był w dużej mierze sfinansowany przez parafię. Wiem na pewno że nasz Proboszcz nie chodził po szkole ani w Osieczanach, ani w Drogini i nie rozmawiał z dziećmi o wyjeździe. To pewne w 100%.

    5 5 Cytuj
  • 19 lut 2015

    Na pewno nie chodzi o księdza z Osieczan nie wiadomo którego księdza autorka tematu miała na myśli.
    Możemy się tylko domyślać - ona nie ma odwagi chociaż jest anonimowa tego napisać.....

    8 4 Cytuj
  • 19 lut 2015

    A jednak na pewno chodzi o ks. Bogusława, zerknijcie proszę na ogłoszenia parafialne. (pkt 8)
    http://www.parafiaosieczany.pl/index.php/ogloszenia/180-5-zwykla
    Nie wiem czy chodził po szkołach, ale na pewno chciał zrobić coś dobrego, a ludzie.... jak zwykle :(

    8 4 Cytuj
  • 20 lut 2015

    księża na księżyc

    3 17 Cytuj
  • 20 lut 2015

    jeśli chodzi o wyjazd, to tak, ksiądz proboszcz w Osieczanach organizuje taki wyjazd. Ogłoszenia już kilka razy słyszałam na niedzielnych mszach w Drogini. przypuszczam, że autorka, tego księdza miała na myśli, bo ktoś chciał go znowu oczernić jak w poprzednich tematach, co niby mówili, że ksiądz czyta osoby które nie dały do koperty, co było nieprawdą. zobaczyła, że nikt jej nie poparł, nie potwierdził nic i siedzi teraz cicho. nie rozumiem takich ludzi.

    ps. to był wyjazd organizowany dla wszystkich dzieci , nie tylko dla służby liturgicznej.

    10 2 Cytuj
  • 20 lut 2015

    Ktoś chciał wywołać sensację i wyszło jak w starym kawale że w Związku Radzieckim rozdają Wołgi
    Pytanie:
    Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają wołgi?
    Odpowiedź:
    Tak, to prawda.
    Tylko nie w Moskwie a w Leningradzie.
    Nie wołgi a rowery.
    I nie rozdają tylko kradną.
    Ksiądz chciał dobrze a komuś zależało aby odwrócić kota ogonem i rzucić na niego jakieś podejrzenia.Co do kopert to poleca czytanie ze zrozumieniem-nikt nie napisał że ksiądz czyta osoby które nie dały tylko że sam fakt wołania o kase w ten sposób budzi trochę niesmak a to różnica.Czytanie po nazwisku dotyczyło sprzątania kościoła,jakoś w Myślenicach nie słyszałam na ogłoszeniach że w tym tygodniu sprzątają rodziny X,Y,Z ?

    6 3 Cytuj
  • Andrzej 20 lut 2015
    krowka123 napisał/a:

    Co do kopert to poleca czytanie ze zrozumieniem-nikt nie napisał że ksiądz czyta osoby które nie dały tylko że sam fakt wołania o kase w ten sposób budzi trochę niesmak a to różnica.

    Sam chciałem o tym napisać, zacytowałem, aby nie umknęło.

    1 3 Cytuj
  • 20 lut 2015
    Endrju napisał/a:

    Sam chciałem o tym napisać, zacytowałem, aby nie umknęło.

    czytanie ze zrozumieniom się jednak nisko kłania przedmówcom.

    "EwMo 16.01.2015 - 10:35
    Ksiądz czytał nazwiska osób, które nie dały do koperty 20zł. Dlaczego nie przeczytał ile z kolędy uzbierał do kieszeni? Jak był u mnie mówił, że w parafii jest około 1000rodzin niech każdy dał chociaż po te 50zł ile ma? Skończy się to w sądzie, bo mogę a nie muszę dawać. Nie dałem, bo myślałem, że jak co drugi miesiąc to jak w styczniu dali koperty to na luty trzeba oddać, nie specjalnie, ale teraz nie dam ani grosza. Skończy w ,,UWAGA"
    4 2 Cytuj Zgłoś"
    Nie wiem jak to inaczej rozumieć niż rozpowszechnianie nie prawdziwych informacji?

    3 5 Cytuj
  • 20 lut 2015
    krowka123 napisał/a:

    .Czytanie po nazwisku dotyczyło sprzątania kościoła,jakoś w Myślenicach nie słyszałam na ogłoszeniach że w tym tygodniu sprzątają rodziny X,Y,Z ?

    Przyjdź kiedyś do kościoła na Zarabiu to usłyszysz ...

    3 4 Cytuj
  • 20 lut 2015

    Podejrzewam że to o nazwiskach osób które nie dały to czyste pomówienie,do tego raczej nikt normalny się nie posunie .Co do czytania na Zarabiu nazwisk tych co mają sprzątać nie znam tematu a na stronie nie znalazłam.W sumie chętnie zobaczyłabym jak prominentni mieszkańcy Zarabia używają mopa.
    http://www.parafiaosieczany.pl/index.php/ogloszenia/181-6-niedziela-zwykla
    Punkt 10 nazwiska osób które w tym tygodniu dostąpiły wielkiego zaszczytu.Pokażcie gdzie na stronie jakiejś miejskiej parafii można znależć coś takiego,?

    2 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 lut 2015

    Na stronie parafii miejskiej w Myślenicach jest napisane:
    " Gospodarzami kościoła były rodziny mieszkające w 1 klatce schodowej bloku 31. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoją łaską troskę okazaną naszemu kościołowi poprzez jego posprzątanie i ofiarę. O Jego opiekę dla tych rodzin prosić będziemy w dzisiejszej popołudniowej Mszy św.

    W nowym tygodniu prosimy, by o tę świątynię zadbali mieszkańcy 2 klatki schodowej bloku 31. "

    W Osieczanach nie ma klatek a nawet nazw ulic. Cóż pozostaje? albo po nazwiskach, albo po numerach (bynajmniej nie kolejnych). Tutaj niestety i tak wszystkim się nie dogodzi. Jak by nie zrobić to i tak będą narzekać.

    Gwoli prawdy należało by pamiętać, że czytania nazwisk obecny nie wprowadził, tylko poprzedni proboszcz.

    5 2 Cytuj
  • 21 lut 2015

    tak, przy poprzednim proboszczu nazwiska już były czytane, ale w Drogini nie było tak, że cała miejscowość (wszystkie małżeństwa) sprzątały kościół. Kolejka szła wokół tych którzy sprzątali już od lat, i danej parze częściej wypadało sprzątanie niż teraz. Dopiero ks. Proboszcz pomyślał żeby to zmienić . W końcu wszyscy Ci, którzy korzystają z kościoła powinni o niego dbać. Teraz jest sprawiedliwie.

    Poza tym co w tym widzicie takiego złego? Jak ktoś nie chce sprzątać to niech idzie do proboszcza i się wypisze z tej listy, bo jest taka możliwość. A, że czyta nazwiska to chyba normalne bo tam zbierają się wszyscy ludzie i łatwo jest się dowiedzieć kiedy czyja kolej. I inni ludzie wiedzą, że włączacie się w dbanie o czystość kościoła. Chyba to nie jest żadna ujma...?

    6 6 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Od sprzątania jest Pan Kościelny, natrzepali pieniędzy "po kolędzie" to niech odpracują !

    5 11 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Katy pisze , że ksiądz chodził po szkole,a ja zapytam kto go w puścił na dach żeby mógł swobodnie chodzić po szkole , albo inaczej skąd wziął drabinę.

    4 9 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Dolphin napisał/a
    "W końcu wszyscy Ci, którzy korzystają z kościoła powinni o niego dbać. Teraz jest sprawiedliwie.
    To jak chodzę to przychodni z dzieckiem to też mam tam sprzątać?
    Jeżeli wszyscy są równi to chętnie zobaczę starostę czy burmistrza sprzątającego w wyznaczonym terminie?
    Traktujmy ludzi jak owieczki a nie barany.

    5 2 Cytuj
  • 27 lut 2015

    szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie czy starosta lub burmistrz chodzi i sprząta, a wręcz wisi mi to ;) a jak chcesz iść posprzątać przychodnię, to proszę bardzo ;)

    3 6 Cytuj
  • 27 lut 2015

    To nie pisz głupot że to jest sprawiedliwe że wszyscy sprzatają jak ci to wisi?

    4 3 Cytuj

Odpowiedz