Forum » Okolice

LISTONOSZ -DOSTARCZANIE PRZESYŁEK

  • 26 lut 2015

    Czy Wam też się to zdarza? Nowy listonosz nie nosi ze sobą listów poleconych tylko wypisuje awizo, a ja muszę latać na pocztę. Wczoraj około godziny 15.00 nasz nowy listonosz (Bysina) podjechał pod moją posesję i wrzucił plik kartek do skrzynki. Byłam w domu i śledziłam jego ruchy przez okno. Gdy odjechał wyjęłam listy ze skrzynki i co zobaczyłam?? Awizo! Przygłup nawet nie zadzwonił na dzwonek! Zero inicjatywy! A j musiałam jeszcze tego samego dnia drałować na pocztę. Skąd takie zachowanie? Dodam, że nie pierwszy raz odkąd nasz poczciwy listonosz odszedł na emeryturę...

    12 4 Cytuj
  • Moriss Moriss 26 lut 2015
    velgrubba napisał/a:

    Czy Wam też się to zdarza? Nowy listonosz nie nosi ze sobą listów poleconych tylko wypisuje awizo, a ja muszę latać na pocztę. Wczoraj około godziny 15.00 nasz nowy listonosz (Bysina) podjechał pod moją posesję i wrzucił plik kartek do skrzynki. Byłam w domu i śledziłam jego ruchy przez okno. Gdy odjechał wyjęłam listy ze skrzynki i co zobaczyłam?? Awizo! Przygłup nawet nie zadzwonił na dzwonek! Zero inicjatywy! A j musiałam jeszcze tego samego dnia drałować na pocztę. Skąd takie zachowanie? Dodam, że nie pierwszy raz odkąd nasz poczciwy listonosz odszedł na emeryturę...

    Trzeba ruszyć łaskawie dupę z domu a nie wyglądać przez okno :)

    13 24 Cytuj
  • myszka1987asia@vp.pl 26 lut 2015

    Ja miałam podobną sytuację tyle że mieszkam w bloku. Mąż cały dzień był w mieszkaniu jednak ja po powrocie z pracy wyciągnęłam ze skrzynki awizo. Szanowna pani listonosz nawet nie pofatygowała się by zadzwonić na dzwonek, a mąż otwierał jej drzwi domofonem.

    11 2 Cytuj
  • 26 lut 2015

    Pracę listonosza najlepiej widać na poczcie - stale są tam kolejki.
    Sprawdzam skrzynkę codziennie i bywa też tak, że znajduję awizo z datą wsteczną.

    10 2 Cytuj
  • 26 lut 2015

    w związku z tym, że dużo wysyłam na poczcie jestem kilka razy w tygodniu i co do pracowników na samej poczcie nie mam zastrzeżeń poza jedną Panią, która się ciągle myli i nieraz się zastanawiam czy to nie jest celowe działanie :P)
    kolejki są ale nie zawsze :) nieraz podchodzi się do okienka "z marszu" - innym razem trzeba swoje odczekać. zależy w jakich godzinach przybędzie się na pocztę - więc nie narzekajcie na kolejki :P na pewno jest szybciej niż w aptece przy szpitalu haha :)

    ale praca listonoszów nie tylko w Myślenicach i okolicach ale również w całej Polsce to jest porażka... i wydaje mi się że wynika to z tego, że mają mnóstwo listów i paczek do dostarczenia a za mało czasu. jeden jest bardziej zorganizowany i zrobi to szybciej - inny oleje sprawę i zostawi awizo. najbardziej mnie wkurza to że często listonosze piszą na kopercie "awizo z dnia tego i tego" a to awizo nie zostało w ogóle zostawione i paczka wraca i trzeba za nią drugi raz zapłacić. pomijam fakt że zwykłe listy przepadają i nikt za to odpowiedzialności nie bierze - ani poczta ani listonosz.

    każdy powinien wywiązywać się ze swojej pracy należycie a jakoś praca listonoszy traktowana jest specjalnie... skargi składać można ale i tak pozostają bez echa...

    to tak w skrócie - dziękuję za uwagę :P :)

    8 2 Cytuj
  • 26 lut 2015

    A na poczcie to inna bajka. Pani pisze jednym palcem i sprawdza każdą literkę. Gdyby im płacili od ilości przyjętych osób może ruszyłyby dupę a nie każdy dzień na przeczekanie. Zleci osiem godzin i kasa w kieszeni...:(

    7 2 Cytuj
  • 26 lut 2015
    cze1siek napisał/a:

    Trzeba ruszyć łaskawie dupę z domu a nie wyglądać przez okno :)

    Oj Cze1siek Ty nadal nic nie rozumiesz... Gdybym wyszła to przywiózłby to awizo jutro, bo on nie bierze tych poleconych listów z poczty tylko same awiza...Więc nie dałby mi do ręki awiza tylko udawałby że nie ma poleconego... To mnie wkurza!!!

    8 2 Cytuj
  • 26 lut 2015

    velgrubba
    Najpierw sprawdż czy to było pierwsze czy drugie awizo bo jak drugie to listonosz nie ma obowiązku nosić przy sobie tych poleconych.

    5 6 Cytuj

Odpowiedz