Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • 12 lip 2016

    Agresja! Złość! Nienawiść! Czy to są cechy prawdziwego katolika? W którym miejscu ewangelii Chrystus naucza takiej postawy? Co musi się stać aby w człowieku powstała taka zawiść? Czy może jest to efekt nauczania „fałszywego proroka” który manipuluje całą społecznością i rozgrywa ludźmi według własnego widzimisię!? Jeśli jest prawdą że proboszcz wypowiedział posłuszeństwo Kardynałowi będzie to oznaczało że do parafii zostanie oddelegowany administrator który przejmie całą władze a kuria ks. J wytoczy proces podczas którego wiele spraw mam nadzieje zostanie wyjaśnionych. Pozdrawiam wszystkich dobrej nocy.

    102 21 Cytuj
  • 12 lip 2016

    8 lat temu zmieniłam parafie i przeniosłam się do miejskiej parafii, byłam zaskoczona, że ksiądz nigdy w trakcie mszy i ogłoszeń nie wspominał o pieniądzach i nie ogłaszał żadnych składek. Jeśli ktoś chciał wiedzieć jak funkcjonuje parafia i jak wygląda struktura wydatków i przychodów w każdej chwili mógł e-mailem otrzymać takie informacje. tutaj ks. książkiewiecz przy każdej okazji wyciągał spod biurka notes i chwalił się jaka hojna jest parafia i za same zapowiedzi zapłaciłam 200 zł a ślub to wydatek 800 zł. Mój narzeczony był w szoku ale byliśmy młodzi i nie potrafiliśmy wyrazić sprzeciwu, skoro wszyscy dają to my też. i tak ta parafia funkcjonowała, ks. coraz wyższe stawki miał i nikt nie protestował. kiedy mama opowiedziała mi, co tutaj się dzieje i przeczytałam list przygotowany przez radę parafialną byłam ... trudno opisać te uczucia. szok, niedowierzanie...jak można takie pomyje wylewać na doświadczone księdza, który stara się zdobyć transparentnością i życzliwościom zaufanie parafian.

    113 38 Cytuj
  • 13 lip 2016
    obiektywnaa napisał/a:

    8 lat temu zmieniłam parafie i przeniosłam się do miejskiej parafii, byłam zaskoczona, że ksiądz nigdy w trakcie mszy i ogłoszeń nie wspominał o pieniądzach i nie ogłaszał żadnych składek. Jeśli ktoś chciał wiedzieć jak funkcjonuje parafia i jak wygląda struktura wydatków i przychodów w każdej chwili mógł e-mailem otrzymać takie informacje. tutaj ks. książkiewiecz przy każdej okazji wyciągał spod biurka notes i chwalił się jaka hojna jest parafia i za same zapowiedzi zapłaciłam 200 zł a ślub to wydatek 800 zł. Mój narzeczony był w szoku ale byliśmy młodzi i nie potrafiliśmy wyrazić sprzeciwu, skoro wszyscy dają to my też. i tak ta parafia funkcjonowała, ks. coraz wyższe stawki miał i nikt nie protestował. kiedy mama opowiedziała mi, co tutaj się dzieje i przeczytałam list przygotowany przez radę parafialną byłam ... trudno opisać te uczucia. szok, niedowierzanie...jak można takie pomyje wylewać na doświadczone księdza, który stara się zdobyć transparentnością i życzliwościom zaufanie parafian.

    Tez mi się to w głowie nie mieści... Próbowałam tutaj dojść o co ludziom naprawdę chodzi, ale powoli dochodzę do wniosku, ze to jest czysta nienawiść wychodząca z nienawiści i cokolwiek by ten ksiądz zrobił itak będzie złe. Po prostu musza go nienawidzić i tyle. I choćby na głowie stawał i był idealny to itak będzie złe. Szkoda nerwów na dyskusje.... Szkoda mi tylko, ze trochę ludzi to czyta i te nienawistne niczym nie podparte komentarze niepotrzebnie nastawiają innych złe przeciw księdzu J . Ludzie uwierzcie - znam wieeeelu proboszczów, a ten jest Naprawdw wspanialym człowiekiem i chciał tu zrobić dużo dobrego. Ktoś jednak zasiał ziarno nienawiści i zaraził nim ludzi, którzy teraz bez krępacji go oskarżają albo o pierdoły albo kłamią i wymyślają byle mu zepsuć reputacje. Nie wierzcie tym ludziom! Ja się usuwam z tego forum bo nie mam na to nerwów. Próbowałam łagodnie wytłumaczyć ale się nie da. Tutaj albo trzeba młotkiem niektórym wbijać do głowy albo w ogóle się nie da. Znaleźli kozła ofiarnego i się na nim wyzywają. Jak to mój znajomy powiedział - to jest chore i nienormalne....

    104 34 Cytuj
  • 13 lip 2016

    Nie rozumiem dlaczego doszukujecie sie znow czegos w pozostaniu ksiedza J na parafi. Pomyslcie troche moze kardynal nie ma zastepcy i kazal mu jeszcze zostac a moze nie chce zmian przed swiatowymi dniami mlodzierzy i ksiadz odejdzie po. A moze kardynal zmienil zdanie. Dlaczego od razu wieszacie psy po ksiedzu ze zaplacil ze nie poddal sie woli kardynala. Widze ze wiecie wszystko bardzo dobrze. Domysly moze snuc kazdy i kazdy bedzie mial inne. Jezeli tak samo wyglądają powody dla ktorych ksiadz musi odejsc to cbyba przestanę wierzyc w ludzi. Bo kazdy moze cos wymyslic na drugiego i zniszczyc jego reputacje. Pozdrawiam

    107 29 Cytuj
  • 13 lip 2016

    Do Midi i do mandzik. (bardzo mądrze piszecie). SAM ZASTANAWIAŁEM SIĘ SKĄD WZIĘŁA SIĘ TA CHORA,A WRĘCZ OBLĄKAŃCZA NIENAWIŚĆ DO KS.J I TAK SOBIE POMYŚLAŁEM Że MOŻE ,,ONI"POPROSTU SIĘ ,,GO" BOJĄ ,A MAJĄ SIĘ CZEGO BAĆ !!! (za ks.Książkiewicza sprzedano wiele pięknych działek budowlanych,a parafia nic z tego nie miała !!!) PRZECIEŻ KTOŚ TO SPRZEDAWAŁ,PODPISYWAŁ(rada parafialna),ONI POPROSTU BOJĄ SIĘ KSIĘDZA KTÓRY NIE BĘDZIE IM PODPORZĄDKOWANY I PODDANY!!! DLATEGO POTRZEBNY JEST NA PARAFII BYŁY KS.ZBIGNIEW ABY MIAŁ PIECZĘ NAD WSZYSTKIM I ABY NIKT NIE ROZDDRAPYWAŁ TEGO (niewygodnego tematu) !!!

    111 37 Cytuj
  • 13 lip 2016
    WYROK napisał/a:

    CZY TO PRAWDA ŻE W LIŚCIE SKIEROWANYM DO KURII,WPIERW PROSILISCIE KARD.DZIWISZA O TO,AŻEBY NIE PRZYSYŁAŁ DO NAS DIAKONA,ABY TEN SIE NIE ZGORSIŁ PRZY KS.J ,A POTEM NA ZEBRANIU OSKARŻYLIŚCIE TEGOŻ KSIĘDZA ŻE NIE MAMY NA PARAFII DIAKONA ??? (faryzeusze i obłudnicy tak postępują !!!)

    DLACZEGO TYLE MINUSÓW DOSTAŁEM ZA TEN WPIS ???PRZECIEŻ NIE KŁAMIE !!! CZYTAŁEM TEN LIST CHYBA Z PIĘĆ RAZY I TAK WŁAŚNIE BYŁO TAM NAPISANIE !!!

    106 36 Cytuj
  • 13 lip 2016
    WYROK napisał/a:

    Do Midi i do mandzik. (bardzo mądrze piszecie). SAM ZASTANAWIAŁEM SIĘ SKĄD WZIĘŁA SIĘ TA CHORA,A WRĘCZ OBLĄKAŃCZA NIENAWIŚĆ DO KS.J I TAK SOBIE POMYŚLAŁEM Że MOŻE ,,ONI"POPROSTU SIĘ ,,GO" BOJĄ ,A MAJĄ SIĘ CZEGO BAĆ !!! (za ks.Książkiewicza sprzedano wiele pięknych działek budowlanych,a parafia nic z tego nie miała !!!) PRZECIEŻ KTOŚ TO SPRZEDAWAŁ,PODPISYWAŁ(rada parafialna),ONI POPROSTU BOJĄ SIĘ KSIĘDZA KTÓRY NIE BĘDZIE IM PODPORZĄDKOWANY I PODDANY!!! DLATEGO POTRZEBNY JEST NA PARAFII BYŁY KS.ZBIGNIEW ABY MIAŁ PIECZĘ NAD WSZYSTKIM I ABY NIKT NIE ROZDDRAPYWAŁ TEGO (niewygodnego tematu) !!!

    Ludzie ogarnijcie się!
    Nie macie doczynienia z KS J a wiecie wszystko najlepiej. Nie mieszajcie w to wszystko księdza Ksiazkiewicza bo ten problem dotyczy ks J a nie jego! Skoro macie takie wonty o te pola to czemu nie powiedzieliscie mu tego jak tutaj był? Wtedy każdy milczał. A teraz najlepiej wypominać jeszcze anonimowo...

    37 103 Cytuj
  • 13 lip 2016
    Anonim124 napisał/a:

    Ludzie ogarnijcie się!
    Nie macie doczynienia z KS J a wiecie wszystko najlepiej. Nie mieszajcie w to wszystko księdza Ksiazkiewicza bo ten problem dotyczy ks J a nie jego! Skoro macie takie wonty o te pola to czemu nie powiedzieliscie mu tego jak tutaj był? Wtedy każdy milczał. A teraz najlepiej wypominać jeszcze anonimowo...

    Zgadzam się z tym. Zobaczycie wszyscy, że za rok każdy będzie prosił żeby odszedł z parafii. To nie jest jego pierwsza parafia, wiecie co było w Porębie?! Teraz znalazł sposób żeby zostać. Nie widzicie tego jak skłocil ludzi i sieje nienawiść?! To jest ksiądz?! Ksiądz jest zastępca Jezusa na ziemi,powinien siać dobro i jednoczyć. A tu co?! Jezus nauczał przebaczac nawet najgorszym wrogom. Ludzie opamietajcie się w końcu i przestańcie sie oczerniac i nienawidzić.

    41 102 Cytuj
  • 13 lip 2016
    Detektyw123 napisał/a:

    Zgadzam się z tym. Zobaczycie wszyscy, że za rok każdy będzie prosił żeby odszedł z parafii. To nie jest jego pierwsza parafia, wiecie co było w Porębie?! Teraz znalazł sposób żeby zostać. Nie widzicie tego jak skłocil ludzi i sieje nienawiść?! To jest ksiądz?! Ksiądz jest zastępca Jezusa na ziemi,powinien siać dobro i jednoczyć. A tu co?! Jezus nauczał przebaczac nawet najgorszym wrogom. Ludzie opamietajcie się w końcu i przestańcie sie oczerniac i nienawidzić.

    Przytocz chociaz jeden konkretny argument jak to ksiad sieje nienawisc. Bo jak narazie widze ze siejecie ja Wy ( Przeciwnicy)

    107 37 Cytuj
  • 13 lip 2016
    mandzik napisał/a:

    Przytocz chociaz jeden konkretny argument jak to ksiad sieje nienawisc. Bo jak narazie widze ze siejecie ja Wy ( Przeciwnicy)

    Wielcy obrońcy, a tak naprawdę nic nie wiecie jak jest. Choćby to ze tak podzielil parafie. Niewystarczający argument? Sąsiad na sąsiada nagaduje, przezwiska i kłótnie.

    43 104 Cytuj
  • 13 lip 2016

    O tym kim jestesmy nie swiadczy wyksztalcenie , majatek , wyglad , talent ale to jak traktujemy drugiego człowieka.

    Wiec przestańcie sie doszukiwac wad u jednego i drugiego ksiedza. Bo nikt nie jest idealny ale kazdy zasluguje na szacunek.

    107 25 Cytuj
  • 13 lip 2016

    ej ludzie ludzie kłócicie się już nie wiedząc o co !!!

    88 24 Cytuj
  • 13 lip 2016
    Anonim124 napisał/a:

    Ludzie ogarnijcie się!
    Nie macie doczynienia z KS J a wiecie wszystko najlepiej. Nie mieszajcie w to wszystko księdza Ksiazkiewicza bo ten problem dotyczy ks J a nie jego! Skoro macie takie wonty o te pola to czemu nie powiedzieliscie mu tego jak tutaj był? Wtedy każdy milczał. A teraz najlepiej wypominać jeszcze anonimowo...

    POWIEM CI TAK:BŁĘDNIE PISZESZ ŻE NIKT WTEDY TEGO TEMATU NIE PORUSZAŁ ! PORUSZALI,DO KURII JEŹDZILI,ALE NIC TO NIE POMOGŁO! DZIAŁKI BYŁY SPRZEDAWANE W TAKIEJ TAJEMNICY AŻEBY JAK NAJMNIEJ PARAFIAN O TYM WIEDZIAŁO I PEWNIE DOBRE UKŁADY Z KURIĄ TEŻ BYŁY ??? ZADAM CI TAKIE PYTANIE:ZA CZYM KS.KSIĄŻKIEWICZ TUTAJ TAK CZĘSTO PRZYJEŻDŻA DO ZACNYCH TEJ PARAFII ??? BO JA MYŚLĘ ŻE TEŻ PO TO ABY UZGODNIĆ Z,,NIMI" W JAKI SPOSÓB POZBYĆ SIĘ KS.J ? MYŚLE ŻE WŁAŚNIE,,ON"JEST INSPIRATOREM I GŁÓWNYM DOWODZĄCYM TEGO CO SIĘ TUTAJ DZIEJE !!! (dlatego mieszam KS.KSIĄŻKIEWICZA w to wszystko,ponieważ tak uważam I myślę,że gdyby KS.Zbigniew siedział spokojnie na emeryturze w Nowym Targu lub gdzieś na Lazurowym Wybrzeżu nie było by U Nas tego WARIATKOWA !!!)

    115 34 Cytuj
  • 13 lip 2016
    WYROK napisał/a:

    POWIEM CI TAK:BŁĘDNIE PISZESZ ŻE NIKT WTEDY TEGO TEMATU NIE PORUSZAŁ ! PORUSZALI,DO KURII JEŹDZILI,ALE NIC TO NIE POMOGŁO! DZIAŁKI BYŁY SPRZEDAWANE W TAKIEJ TAJEMNICY AŻEBY JAK NAJMNIEJ PARAFIAN O TYM WIEDZIAŁO I PEWNIE DOBRE UKŁADY Z KURIĄ TEŻ BYŁY ??? ZADAM CI TAKIE PYTANIE:ZA CZYM KS.KSIĄŻKIEWICZ TUTAJ TAK CZĘSTO PRZYJEŻDŻA DO ZACNYCH TEJ PARAFII ??? BO JA MYŚLĘ ŻE TEŻ PO TO ABY UZGODNIĆ Z,,NIMI" W JAKI SPOSÓB POZBYĆ SIĘ KS.J ? MYŚLE ŻE WŁAŚNIE,,ON"JEST INSPIRATOREM I GŁÓWNYM DOWODZĄCYM TEGO CO SIĘ TUTAJ DZIEJE !!! (dlatego mieszam KS.KSIĄŻKIEWICZA w to wszystko,ponieważ tak uważam I myślę,że gdyby KS.Zbigniew siedział spokojnie na emeryturze w Nowym Targu lub gdzieś na Lazurowym Wybrzeżu nie było by U Nas tego WARIATKOWA !!!)

    Jeśli nie wiesz i nie zlapales za rękę to nie oczerniaj za czym tutaj jeździ. W porównaniu do KS J zrobił na pewno wiele dla parafii, a on w ciągu roku umiał tylko namieszać między ludźmi i mówić czułe slowka. Jeśli macie jakieś pretensje do KS Ksiazkiewicza to mieliście czas mu to powiedzieć przez 32 lata. Więc skończcie już te tematy bo to do niczego db nie doprowadzi wręcz przeciwnie. Mieszacie w to wszystko Ksiazkiewicza a sprawa nie rozchodzi się o niego i to nie on przewinil

    40 102 Cytuj
  • 13 lip 2016

    Do Detektyw 123
    Dlaczego uważasz, że nic nie wiemy? Czyżby dlatego, że nie uważamy tak jak ty?
    Może wiemy więcej?
    Z tym podziałem parafian, przesadzasz, parafianie zawsze byli podzieleni. Zgadzam się z tym, że nie było aż takiej nienawiści, ale czy to nie zaczęło się jeszcze przed przyjście K.J. do naszej parafii? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że ziarno tej właśnie nienawiści było zasiane już wtedy. Dlaczego teraz udajemy?
    To wszystko nabrało rozpędu, ale nie przez K. J. przez wyobraźnię niektórych, którzy przez cały czas podsycali już palący się ogień. Więc składanie tego co się teraz dzieje na K. J. uważam za dziecinadę i nie w porządku.
    W każdym człowieku drzemie "zła i dobra natura". Każdy z nas ma dwa oblicza-(złe pod wpływem negatywnych emocji) i dobre. Czyż nie? Każdy ma inny typ temperamentu czyż nie?
    A co w końcu ten K. zrobił w Porębie, bo cały czas Poręba, Poręba i dalej nic.
    Niedawno pisaliście, że zadłuży parafie jak w Porębie, nie zadłużył ok.
    Więc co poza tym?
    Jeszcze jedno- nie domyślajcie się dlaczego jeszcze nie odszedł, nie wypisujcie takich znowu bzdur jak "nieposłuszny Kardynałowi, że robi co chce,że ma dobre plecy, że tym chce bardziej podzielić parafian" to jest już naprawdę beznadziejne, bo tak naprawdę nie wiecie a znowu plotki siejecie.
    A czy tak nie było czasem w Porębie?? Oj pewnie nie to scenariusz z Poręby niestety jakoś się nie sprawdza. I będzie teraz. Naprawdę zastanówcie się co piszecie, oceniajcie jak chcecie, ale na podstawie faktów nie plotek wyssanych z palca.

    105 35 Cytuj
  • 13 lip 2016

    O ludzie!Cały czas piszecie - dajcie fakty,dajcie fakty na ks.j..Tyle juz faktów przekazali Wam tutaj na forum różni ludzie,że tylko ślepo zapatrzony w ks.j. nie dopuści ich do siebie.
    Próbujecie na różne sposoby udowodnić,że ks jest ok ale tych wszystkich przeciwników nie przekonacie do tego,tak jak My nie przekonamy Was do Naszych racji.

    37 98 Cytuj
  • 13 lip 2016

    czekajmy jak powychodzą machloje i wtedy będziemy czekać na rade parafialną i porównamy z trzymaniem rąk w kieszeni i czy ksiądz ma czapkę czy jej nie ma Są ludzie co wiedzą o czym piszę

    96 21 Cytuj
  • 13 lip 2016
    niewierny napisał/a:

    O ludzie!Cały czas piszecie - dajcie fakty,dajcie fakty na ks.j..Tyle juz faktów przekazali Wam tutaj na forum różni ludzie,że tylko ślepo zapatrzony w ks.j. nie dopuści ich do siebie.
    Próbujecie na różne sposoby udowodnić,że ks jest ok ale tych wszystkich przeciwników nie przekonacie do tego,tak jak My nie przekonamy Was do Naszych racji.

    Patrząc na rozwój spraw,to Was wszystkich zwolenników ks.j przekona do Naszych racji zachowanie i postępowanie księdza j. . Jednak to wymagać będzie czasu,którego niestety nie ma nasz kościół i parafia.

    46 90 Cytuj
  • 13 lip 2016

    W Krzczonowie nie było żadnych podziałów! Podział nastąpił z dniem 1 lipca i zapanowało wielkie zło, które trwa i trwa... Sąsiad sąsiadowi wilkiem i już nie wiadomo co i do kogo można powiedzieć!!! Ludzie przestali się szanować i tylko jeden na drugiego nadaje!! Smutne to wszystko, bardzo smutne...Jeden człowiek potrawił nas zniszczyć...

    46 101 Cytuj
  • 13 lip 2016
    kosmaty napisał/a:

    W Krzczonowie nie było żadnych podziałów! Podział nastąpił z dniem 1 lipca i zapanowało wielkie zło, które trwa i trwa... Sąsiad sąsiadowi wilkiem i już nie wiadomo co i do kogo można powiedzieć!!! Ludzie przestali się szanować i tylko jeden na drugiego nadaje!! Smutne to wszystko, bardzo smutne...Jeden człowiek potrawił nas zniszczyć...

    Bzdury bzdury bzdury.......
    Niszczycie się sami własna nienawiścią....

    109 37 Cytuj
  • 13 lip 2016

    O jakich faktach piszesz niewierny? O Porębie ? Jakie to fakty? Nic. Lejcie wodę jak możecie, żadnych faktów w tym się nie doczytałam. I nie dlatego, że nie rozumiem, bo rozumiem czytający tekst, ale konkretnych faktów nie było,no jakie? Napiszcie chociaż jeden konkretny, udowodniony zarzut.

    105 32 Cytuj
  • 13 lip 2016
    Singielka napisał/a:

    O jakich faktach piszesz niewierny? O Porębie ? Jakie to fakty? Nic. Lejcie wodę jak możecie, żadnych faktów w tym się nie doczytałam. I nie dlatego, że nie rozumiem, bo rozumiem czytający tekst, ale konkretnych faktów nie było,no jakie? Napiszcie chociaż jeden konkretny, udowodniony zarzut.

    Popieram

    99 30 Cytuj
  • 13 lip 2016
    Singielka napisał/a:

    O jakich faktach piszesz niewierny? O Porębie ? Jakie to fakty? Nic. Lejcie wodę jak możecie, żadnych faktów w tym się nie doczytałam. I nie dlatego, że nie rozumiem, bo rozumiem czytający tekst, ale konkretnych faktów nie było,no jakie? Napiszcie chociaż jeden konkretny, udowodniony zarzut.

    To że rozwalił wszystko co było to już nie jest fakt? Wszystko było ok, oaza była która wszystko robiła i przede wszystkim MOGŁA robić bo dogadywala się z bylym proboszczem i na wszystko mieli pozwolenie i otwarta drogę, były piękne szopki, groby a teraz? dziewczyny jadące w bagażniku, opowiadanie dzieciom na religii i nauce do biezmowania to jest normalne??!!!
    I Ty jeszcze umiesz powiedzieć i twierdzić ze nie ma żadnych faktów? Przejzyjcie ludzie wreszcie na oczy!

    41 105 Cytuj
  • 13 lip 2016

    Najbardziej namacalnym i widocznym faktem jest jak potrafił niektórym ludziom zrobić wodę z mózgu.

    44 98 Cytuj
  • 13 lip 2016
    kosmaty napisał/a:

    Najbardziej namacalnym i widocznym faktem jest jak potrafił niektórym ludziom zrobić wodę z mózgu.

    Namieszal i zbajerowal parę ludziom w głowie i jest doskonaly ....

    38 99 Cytuj

Odpowiedz