Forum » Okolice

Wodociąg z Kamiennika - Trzemeśnia

  • Andrzej 28 lut 2016

    Witam,
    Właśnie doszły mnie słuchy, że burmistrz naszego kochanego miasta upomina się o jakieś papiery odnośnie budowy wodociągu z Kamiennika, zasilającego okoliczne gospodarstwa w parafii Trzemeśnia. Jakoś od 30 lat nikt kompletnie się nie interesował tym tematem, ba, pewnie papierki, wcześniej u UMiG czy też przekazane do starostwa zostały zmielone. Pewnie też nie bez znaczenia jest, że jeden z głównych inicjatorów tego społecznego przedsięwzięcia zmarł całkiem niedawno.

    Ale IMVHO głównym powodem jest niska ilość przyłączy we wsi Trzemeśnia do miejskich wodociągów. Jak marchewka nie pomogła, to widać burmistrz Maciej wraz z przyjacielem prezesem Andrzejem użyli kija i kombinują, jakby tutaj wyjść z twarzą. Czyżby kolejny bubel inwestycyjny, a może zbyt mało gospodarstw się przyłączyło i grożą gminie jakieś konsekwencje finansowo-prawne.

    Ciekaw jestem Waszych opinii w tym temacie. Nie wiem do końca, o co chodzi, ale zapewne jak zawsze - chodzi o pieniądze.

    42 6 Cytuj
  • April April 4 mar 2016

    W sobotę o godz. 16:00 w szkole podstawowej w Trzemeśni jest zebranie wiejskie będzie można posłuchać wywodów włodarzy. Jeśli nie zaprotestujemy, zrobią co chcą. Likwidując wodociąg wiejski będą monopolistą i mogą dyktować stawki jakie chcą. Praca i pieniądze, które włożyli mieszkańcy w ten wodociąg pójdą na marne.

    22 2 Cytuj
  • 4 mar 2016

    Brawo Endrju!!!
    APRIL słusznie piszesz o tym zebraniu w sobotę w szkole o 16:00!!!
    Trzeba tam tłumnie pójść i zdecydowanie zaprotestować!!!
    Jak zwykle problem polega na tym, ze "nasze władze", a przede wszystkim "nasi radni gminni i powiatowi", to fikcja! Nie mamy godnych reprezentantów! Nas nie obchodzi jakaś woda dla Krakowa, bo wiadomo, że żadna oczyszczalnia na świecie i nikt nie jest w stanie oczyścić fekaliów z leków hormonalnych i innych. Nie widzę potrzeby ponoszenia kosztów dla jakiejś wody, dla Krakowa! Wody już brakuje w wielu rejonach polski! Cwaniacy już wykupują rejony z głębinowymi zasobami wodnymi, bo to jest i będzie najważniejszy towar na świecie oraz biznes!
    Wodociągi gminne powinny być instytucjami społecznymi, a nie jakimiś spółkami itd. itp.!!!

    26 3 Cytuj

Odpowiedz