Forum » Okolice

Co możemy jeszcze zrobić w Sułkowicach?

  • 9 kwi 2016

    Dodaje taki temat na forum , gdyż wiem , ze wiele osób tu zagląda z Sułkowic - a nawet "rządzący " w naszej gminie .Jeśli ktoś ma pomysł czego jeszcze brakuje w Sułkowicach z różnych dziedzin lub co trzeba ulepszyć - gdzie co dodać etc .. prosze dodajcie w odpowiedziach :-) 2* sprawa - Czego się Państwo obawiacie w tej gminie - jakich zachowań ludzkich czy innych czynników - wypisujcie i komuntujcie - tylko tak jako mieszkańcom uda nam się stworzyc na przyszłość lepszy plan gminy Sułkowice.Jeżeli chodzi o moja propozycję - być może nierealną - kryty basen..w Sułkowicach.. zwróćcie Państwo uwagę , ze wszyscy jeżdzą do Myślenic , ewentualnie do Skawiny - sąsiadujące z nami gminy i miejscowości nie mają krytych pływalni ... Czy zatem wybudowanie takiej w Sułkowicach nie okryłoby się zyskiem i rozgłosem dla gminy Sułkowice? KOMENTUJCIE !nawiążmy dyskusję na forum - pozdrawiam!

    12 25 Cytuj
  • 10 kwi 2016

    Nikt nie odpowiada nie ma zadnych pomysłów? Te minusy mają świadczyć, że pomysł z krytą pływalnia w Sułkowicach jest zły? Może i nierealny w chwili obecnej.. ale zły moim zdaniem nie jest....

    6 14 Cytuj
  • 11 kwi 2016

    zero aktywnych z sułkowic?

    4 11 Cytuj
  • 16 kwi 2016
    Renia08 napisał/a:

    Nikt nie odpowiada nie ma zadnych pomysłów? Te minusy mają świadczyć, że pomysł z krytą pływalnia w Sułkowicach jest zły? Może i nierealny w chwili obecnej.. ale zły moim zdaniem nie jest....

    Zły? Nie- bezsensowny! Po co tu kryty basen jak nie ma kina, przyzwoitej kawiarni, a imprezy w Domu Kultury to prawie za każdym razem porażka... Gdzie tu może 40-to letni facet zaprasić swoją kobietę???? Na kryty basen??! Czy koncert piosenek religijnych??!

    12 5 Cytuj
  • 16 kwi 2016
    wieś napisał/a:

    Zły? Nie- bezsensowny! Po co tu kryty basen jak nie ma kina, przyzwoitej kawiarni, a imprezy w Domu Kultury to prawie za każdym razem porażka... Gdzie tu może 40-to letni facet zaprasić swoją kobietę???? Na kryty basen??! Czy koncert piosenek religijnych??!

    po co Ci kino w Sułkowicach?? , które premiery ma kilka miesięcy po głownym hicie... a żyjemy w dobie internetu nie mówiąc już o tym , ze kompleksy kinowe typu Cinema city mamy w Borku 20 min od Sułkowic.......chcesz kawiarni.. sam ją otwórz!!!... to nie jest problem gminy tylko prywatnych przedsiębiorców..natomiast na basenie skorzystali by wszyscy od szkół , grup przedszkolnym - dorosłych stawiających na sport i zdrowie - to samo tyczy się sąsiednich gmin , które by do nas zaglądały -następnie - imprezy w DK są dla dzieci i młodzieży głównie.. a nie dla 40 -letnich kawalerów...Kraków jest 25 minut od Sułkowic... tam radzę wybierać się na randki..

    8 10 Cytuj
  • 16 kwi 2016

    a ty masz basen w Myślenicach w Suchej Beskidzkiej ,w Skawinie, to wszystko w zasiegu 20 km,co ty myślisz że koszty utrzymania basenu to są grosze? baseny masz pod nosem a na kawe wysyłasz kogoś do Krakowa....
    jeśli juz to jakas inwestycja związana z rozbudową obecnego zbiornika,w lecie cieszy sie on naprawde duzym powodzeniem i sciąga ludzi nawet nie z okolicznych gmin ale i z Krakowa,mam na myśli oczywiscie zalew

    13 6 Cytuj
  • 16 kwi 2016
    albert7575 napisał/a:

    a ty masz basen w Myślenicach w Suchej Beskidzkiej ,w Skawinie, to wszystko w zasiegu 20 km,co ty myślisz że koszty utrzymania basenu to są grosze? baseny masz pod nosem a na kawe wysyłasz kogoś do Krakowa....
    jeśli juz to jakas inwestycja związana z rozbudową obecnego zbiornika,w lecie cieszy sie on naprawde duzym powodzeniem i sciąga ludzi nawet nie z okolicznych gmin ale i z Krakowa,mam na myśli oczywiscie zalew

    basen kryty jako promocja sportu zdrowia rekreacji i spędzania dla mieszkańców zdrowego trybu - my mamy 20 km - ale inne miejscowości nawet więćej - więc klientera napewno by była - idealne miejsce to tereny obok nowo powstającego przedszkola;;/ - więc koszty utrzymania by się zwróciły z nawiązką...zalew w lecie przyciąga owszem - ale juz jest - a kawiarnia mój drogi to sprawa prywatna... ktoś albo otwiera kawiarnie albo nie.. a basen to inwestycja gminna w 90% pokryta przez fundusze unijne... wystarczy tylko chcciec i zlożyc projekt..-druga sprawa - jakie masz pomysły co można by np na terenie zalewu zrobic - co zmodernizowac co dodać i co mozna jeszcze zrobić w Sułkowicach by były atrakcyjniesze dla nas mieszkańców i dla odwiedzających p.s oprócz basenu moj pomysł to również ścieżki rowerowe łączące rezerwat gościbia z zalewem itp - atrakcyjna sprawa i dobrze spędzony czas na rowerach :-)

    2 13 Cytuj
  • 16 kwi 2016

    to ktpo ma od nas dalej niż 20 km ? czy to w strone Myślenic,Suchej czy Skawiny,wszyscy maja bliżej niż dalej,
    nie potrzeba krytego basenu aby zdrowy tryb życia uprawiac,

    15 4 Cytuj
  • 16 kwi 2016
    albert7575 napisał/a:

    to ktpo ma od nas dalej niż 20 km ? czy to w strone Myślenic,Suchej czy Skawiny,wszyscy maja bliżej niż dalej,
    nie potrzeba krytego basenu aby zdrowy tryb życia uprawiac,

    w strone kalwarii ....np moga przyjezdzzac na basen - jawornik, rudnik harbutowice, krzywaczka,palcza, budzów itp itd nieistotne ile km - ale istotne że logistycznie dla tych gmin do Sułkowic byłoby najkorzystniej - nie liczać gwarantowanych ilości w postaci zajęc szkolnych i przedszkolnych oraz instruktazowych z DK - jak i prywatnej klienterii by nie brakowało.. wśród licznych znajomych i rodziny w Sułkowicach wszysyc zgodnie uznali ze ten pomysł jest świetny... - co do tego co potrzeba lub nie - powiedzmy szczerze - nie ty o tym osądzasz - a Twoje pomysły widze są mierne... piszesz o zalewie.. zalewie z którego korzysc ma tylko prywatny przedsiębiorca robiący hamburgery w budzie.. i rozrywkę , która trwa góra 1, 5 miesiąca w ciągu roku.. ..zresztą jak" ktoś"może mieć pomysły skoro trwa w przekonaniu , że DK nie organizuje "dancingów" dla samotnych 40-latków jak i narzeka na brak miejsca do wypicia kawy ;-D wszak z tego co wiem jest kilka takich miejsc w Sułkowicach - ładniejszych i mniej ładnych - i proszę nie pisać , nie odpowiadac - bo nie jestes człowieku w swoim domu , by zamykać dyskusje pisząc w imieniu Sułkowiczan , iz pewnej inwestycji nei trzeba - Tobie nie potrzeba - i powołuj sie tylko na siebie... - bo ja , moja rodzina i przyjaciele jesteśmy z Sułkowic i jednych chórem mówimy , ze pragniemy takiej inwestycji.. p.s nie wiem z jakiej warstwy społecznej się wywodzisz.. ale nikomu kogo znam nie odpowiada siedzenie na tzw. zalewie w okresie letnim z średnio okrzesanymi absolwentami szkoły specjalnej i słuchanie prób logicznego myslenia podczas upojenia alkoholwego przerywanego pieczoną kiełbasa z własnego grilla ... generalnie policzyc tam na palcach ludzi z Sułkowic... kilku pijaków i " po podstawówczaków " tam siedzi...- średnio inteligentnej osobie takiej rozrywki w takim otoczeniu sie nie podobaja - wszechobecne dosco polo z głośników - pijanych baranów i popijających piwo ludzi z okolicznych wiosek pilnującyh w stanie wskazującym gromadke swoich dzieci - p.s dyktaturę i pseudototalitarną miazgę pozostaw w swojej rodzinie - jeśli ją wogóle masz - lub w kościele dając na tace - AMEN! takich dyskusantów nie potrzeba a konstruktywne pomysły - masz jakis - podaj -

    5 21 Cytuj
  • 17 kwi 2016

    Piszac ten komentarz musialas byc chyba niezle nawalona.
    Mam wrazenie ze ty ten basen chcesz miec poprostu "pod nosem" bo nie chce ci sie dojerzdzac,albo to jakas forma proznosci...,

    16 6 Cytuj
  • 17 kwi 2016
    albert7575 napisał/a:

    Piszac ten komentarz musialas byc chyba niezle nawalona.
    Mam wrazenie ze ty ten basen chcesz miec poprostu "pod nosem" bo nie chce ci sie dojerzdzac,albo to jakas forma proznosci...,

    Popieram w 100% Twoje zdanie. Niestety ta Pani z "wyższej" inteligencji sułkowickiej wszystko wie najlepiej i ma gotową odpowiedź na każdy zarzut.... A tak dla wiadomości to że chcę zabrać MOJĄ ŻONĘ do kina czy przyzwoitej kawiarni to źle? Nie słucham disco polo, ale nie przeszkadza mi jak grają go np na zalewie, bo wielu się to podoba... I tak póki co do kina (w dobie) internetu jeździmy do Cinema, a jako dziecko chodziłem do Kuźni. Mam wrażenie że Renia08 sama wywodzi się z "średnio okrzesanych absolwentów szkoły specjalnej"!!!

    17 4 Cytuj
  • 17 kwi 2016

    Sułkowice to dziwne miasto. Ludzie są dziwni. Jedyną rozrywką dla nich to kościół w niedziele .Zalew jest rozjeżdżany prze motory jeden wielki syf.Place zabaw dla dzieci to porażka.W szkołach patologia.Na osiedlu szkolnym tylko piją dramat..Władza wszystko robi dla siebie od imprezy do imprezy .

    14 10 Cytuj
  • 18 kwi 2016
    aga81-25 napisał/a:

    Sułkowice to dziwne miasto. Ludzie są dziwni. Jedyną rozrywką dla nich to kościół w niedziele .Zalew jest rozjeżdżany prze motory jeden wielki syf.Place zabaw dla dzieci to porażka.W szkołach patologia.Na osiedlu szkolnym tylko piją dramat..Władza wszystko robi dla siebie od imprezy do imprezy .

    nie oceniaj innych swoją wiarą,skąd ty wiesz jakie inni mają rozrywki

    4 6 Cytuj
  • 19 kwi 2016
    aga81-25 napisał/a:

    Sułkowice to dziwne miasto. Ludzie są dziwni. Jedyną rozrywką dla nich to kościół w niedziele .Zalew jest rozjeżdżany prze motory jeden wielki syf.Place zabaw dla dzieci to porażka.W szkołach patologia.Na osiedlu szkolnym tylko piją dramat..Władza wszystko robi dla siebie od imprezy do imprezy .

    zgadzam się... dlatego założyłam temat by podyskutowac nad zmianami jakie sami mieszkańcy proponują!!! proszę równiez zerknąć na to http://www.gmina.sulkowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2086:gminny-program-rewitalizacji-ankieta&catid=72:rewitalizacja--odnowa

    3 7 Cytuj
  • 24 maj 2016

    Najpierw trzeba zadbać o to co mamy. plac zabaw za gimnazjum w Sułkowicach - strach się bać, brudny piasek, trawa po kolana, zepsuty sprzęt na który strach wchodzić. Mimo interwencji w UMiG zero reakcji jak było tak jest. Kolejna sprawa - park w Rynku, lepiej przemilczeć. Zalew w Sułkowicach - wszystko byłoby ok tylko trzeba osoby odpowiedzialnej za utrzymanie porządku.

    7 1 Cytuj
  • 26 maj 2016

    oczywiście zgodzę się , że obecne obiekty muszą byc doprowadzone do porządku jak i potem ich jakość, bezpieczeństwo i czystość powinna byc regularnie monitorowana...ale na co ja zwrócic uwagę to brak np. bezpiecznych tras/miejsc do jazdy na rowerze przez dzieci.. prawda jest taka , że jeżdzą jak wariaci .. co widać po regularnych mniejszych i większych wyapdkach.. i ich częstotliwośći...powinna byc stworzona ścieżka lub trasa rowerowa tak by zwłąszcza dzieci mogły bezpiecznie spędzać wolny czas jak i brakuje w sułkowicach miejsca do jazdy na rolkach /deskach... tylko przy gimnazjum jest do tego miejsce bezpieczne.. a powinno powstać jakiś np. skate park.. mogłoby to byc w miejscu parku koło kościoła.. nie mówiąc juz o tym , ze dzieci z malikówki.. nie mają kompletnie nic.. plac zabaw przy przedszkolu jest zamykany.. dzieci przeskakuja przez brame by móc sie pobawic.. spędzić wolny czas..burmistrz najwyraźniej zapomniał o tym , zę na Malikówce też są dzieci.. i mają potrzeby..ale to jedna z wielu spraw...co do bezpieczeństwa.. proponowałabym aby gmina postarała się o fotoradar...jak i w Sułkowicach.. tak i na drodze w Krzywaczce...(dziwi mnie to , ze w takim miejscu gdzie non stop sa wypadki - krzywaczka.. nie maja jeszcze fotoradaru... ) - co jeszcze to rozszerzenie monitoringu... np. o wyjście z sułkowic czyli na zielonej oraz na Malikówce..i na drodze do szkoły podstawowej... napewno jest jesscze wiele rzeczy , które mozna by ulepszyc.. JEST MOŻLIWOŚĆ PRZESYŁANIA SWOICH"POMYSŁÓW ITP " OSOBISCIE LUB ELEKTORNICZNIE /PAPIEROWO PODAJE LINK http://www.gmina.sulkowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2110%3Apowiadomienie-o-terminie-rozpoczcia-i-formach-konsultacji-spoecznych&catid=72%3Arewitalizacja--odnowa&Itemid=193

    4 Cytuj
  • 23 sty 2018

    moim zdaniem największym problemem Sułkowic jest brak ŻŁOBKA, kobieta, która chce wrócić do pracy niestety nie może, bo najbliższy żłobek jest w Myślenicach. Jak ktoś pracuje poza Sułkowicami jest to nie do ogarnięcia i niestety trzeba iść na wychowawczy.

    5 1 Cytuj

Odpowiedz