Forum » Okolice

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH OSIECZANY !!!!!

  • Andrzej 7 mar 2017

    Ja zwalniam. Zwalniam też, gdy widzę, że poboczem ktoś idzie (gdy jest to dziecko lub pijany, zwracam większą uwagę) i wiem, że nie jestem jedyny, więc kamizelka czy odblaski wiele dają. Świętym też nie jestem i czasami jadę szybciej, niż pozwalają przepisy, ale jak pieszego z daleka widać, to mam czas na opamiętanie.

    24 2 Cytuj
  • szu teższu 7 mar 2017

    wszyscy sie czepiają prędkości samochodów przepuszczania pieszych wtargnięcia pijanego na drogę itp itd ale czy o to chodzi w przejściu dla pieszych ???? mi chodzi o to że tam przechodza małe dzieci ja przechodzę z wózkiem przechodzą starsze osoby i mimo że się stoi na chodniku i widać że chce się przejśc na drugą stronę to nikt się nie zatrzyma :/ a jeśli było by przejście to może jeden na 10 sie zatrzyma i będzie można BEZPIECZNIE przejść drogę i wtedy czekanie będzie miało sens a nie tak jak teraz celowanie zdążę czy nie bo przechodząc z dziecmi nie ma miejsca na takie celowanie !!!wypadki są i będą tego nie zmienimy ale zawsze może być bezpieczniej

    15 1 Cytuj
  • Niebieskooka 7 mar 2017

    w osieczanach może bezpieczenie bo masz dwa pasy w dwóch kierunkach, ale gdyby były po dwa w każdym przejście nie byłoby takie bezpieczne. A ostatnie Twoje zdanie jest smiechu warte, możemy to zmienić wystarczy myśleć

    2 14 Cytuj
  • 7 mar 2017

    Prawda jest taka. Lokalne władze i te osieczańskie i te myślenickie nie robią nic aby podnieść bezpieczeństwo w Osieczanach. Mieszkam tu 4 lata i zaobserwowałem więcej wypadków, w tym śmiertelnych niż przez 30 lat w Krakowie przy ruchliwej ulicy. A jak władze pozwalają, to oszołomy za kierownicą to wykorzystują i pędzą na złamanie karku nie zważając na bezpieczeństwo innych, bo o sobie w ogóle nie myślą. A jak dopadną prostej za kościołem to całkowicie ulegają pedałom - gazu oczywiście, szczególnie ci na dwóch kołach. Czy tak trudno wytyczyć kilka przejść dla pieszych, namalować "podwójne ciągłe", zainstalować fotoradar. Co ma większą wartość , ludzkie życie, czy trochę kasy ? Pani Sołtys, Panie Radny, Panie Burmistrzu, Panie Starosto ruszcie tyłki i zróbcie coś w tej sprawie, chyba że wolicie aby "atrakcją" Osieczan były znicze palące się przy drodze. Jesteście to winni swoim wyborcom.

    22 3 Cytuj
  • Niebieskooka 8 mar 2017

    Artur akurat lokalne władze mają tu mało do gadania, ok będzie fotoradar, będzie przejście i co z tego jak kilometr dalej można zasuwać ile fabryka dała. Wyjście jest jedno. Odbieranie prawa jazdy (otrzymać można po ponownym kursie i egzaminie) za wyprzedzanie na przejściu, skrzyżowaniu, przekraczanie prędkości powyżej 50km/h no i oczywiście za komplet punktów. Większa opłata za mandaty (przekroczenie prędkości min 1500zł albo 30% zarobków) Obecnie wyprzedzanie na przejściu kosztuje tylko 200zł powinni dodać jeszcze jedno zero. Jeszcze dodałabym wzrost opłat za ubezpieczenie po kilku mandatach.

    7 9 Cytuj
  • 8 mar 2017

    Karanie za wyprzedzanie na przejściu istnieje ale jak karać kogoś gdy nie ma przejścia?Lokalne władze mają tu mało do gadania to kto ma?Lokalne władze niech zajmą się problemami lokalnej społeczności a nie 'wielką polityką' i zwalczaniem posła z PiS.Jak trzeba było uwalić PiS w radzie powiatu to się dogadali ale jak trzeba coś zrobić to sie nie da?Spec od drogownictwa ma mocne plecy,dostał czerwoną kartkę w ostatnich wyborach ale utrzymał się na powierzchni,niezły pływak.

    15 5 Cytuj
  • Niebieskooka 8 mar 2017

    Krówka ja nie jestem przeciwna budowie przejścia, lecz wiem jak wygląda u nas przestrzeganie przepisów, sprowadza się to zdania egzaminu a później to jakoś będzie. Nie nie będzie jakoś, przepisy od czegoś są - mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom ruchu, czy to jest pieszy , rowerzysta czy kierowca pojazdu. Przy obecnym stanie przejście niewiele zmieni, co z tego że będziesz na przejściu jak Cię ktoś potrąci. https://www.youtube.com/watch?v=KTuszLBvEZs - fakt nie patrzyły podczas przechodzenia czy pojazdy się zatrzymują, ale koleś nawet nie zwolnił, jedzie jakby to była autostrada. Tego chcemy?

    2 11 Cytuj
  • Gabriela 10 mar 2017

    No faktycznie lepiej wciąż utrzymywać, że wszystkiemu winni są kierowcy, bo kultura jazdy, bo młodzi w furach tatusiów pędzą na pokaz, bo coś tam, bo coś tam... Jednak to nadal nie zmienia faktu, że pasy w Osieczanach być powinny. Wyborcy szanownego pana (bez)radnego chodzili do niego z pismami, robili listy z podpisami mieszkańców, bo naobiecywał, że będą pasy, będzie oświetlenie... mijają lata a jest wielkie G.

    24 2 Cytuj
  • Niebieskooka 10 mar 2017

    Powiedz mi proszę czy w tym przypadku przejście pomogło ? https://www.youtube.com/watch?v=jeixFwt7hZo . Ale oczywiście lepiej pisać że nie mam racji, że będzie przejście to wszyscy będą bezpieczni, kierowcy zwolnią zatrzymają się. Zejdźcie proszę na ziemię.

    4 14 Cytuj
  • 10 mar 2017

    Boże nie mogę już czytać tu postów niebieskookiej. Zmiłuj się kobieto!!!! To najlepiej zlikwidujmy pasy w całej Polsce, wtedy bedzie lepiej, bezpieczniej dla pieszych.
    A najlepiej to zlikwidujmy chodniki, radary, światła, znaki drogowe itp. Po co nam wogóle coś takiego jak przepisy drogowe- przecież według niebieskookiej każdy kierowca to bezmyślny pirat drogowy, lepiej...potencjalny morderca.
    Tak jestem kierowcą. Tak- lubię szybką jazdę. I tak- jak widzę pasy zwalniam, zwłaszcza po zmroku. Ale przedewszystkim jestem rodzicem dwójki bardzo małych dzieci i niewyobrażam sobie tego, że sama codziennie ze strachem musiałabym przebiec drogę z nimi (jedno w wózku drugie ledwo dobrze chodzące), aby dostać się na drugą stronę!!!!!!
    Pasy muszą być. Potrzebne są zarówno pieszym, jak i kierowcom. I nikt mi nie wmówi, że pasy nic nie zmienią.

    19 1 Cytuj
  • 10 mar 2017
    niebieskooka123 napisał/a:

    u nas przestrzeganie przepisów, sprowadza się to zdania egzaminu a później to jakoś będzie

    Nie mierz innych swoją miarą ;)

    Z tego co widzę to jedyne co by cię w pełni zadowoliło to likwidacja wszelkich aut, wtedy nie będzie tych strasznych i niebezpiecznych kierowców, którzy zawsze są winni potrąceń.

    11 Cytuj
  • 10 mar 2017

    Pasy są potrzebne, konieczne wręcz, nie tylko dla pieszego ale i kierowcy. Mam pewność gdzie się zatrzymać dodatkowo w przypadku pasów wszyscy są też ostrożniejsi co za tym idzie ryzyko, że ktoś we mnie wjedzie jest mniejsze, niż gdy się zatrzymuję randomowo na drodze bez pasów.
    Plus oświetlenie! Może jak potrąci kogoś z rodziny 'bezradnych' to się opamiętają..
    No i piesi niech też pamiętają, że świętymi krowami nie są, samochód też w miejscu nie stanie, a jak mają odblaski to są widoczni i bezpieczniejsi niż bez, chyba że im na życiu nie zależy to spoko.

    10 1 Cytuj
  • Niebieskooka 10 mar 2017
    xvzy napisał/a:

    A najlepiej to zlikwidujmy chodniki, radary, światła, znaki drogowe itp. Po co nam wogóle coś takiego jak przepisy drogowe- przecież według niebieskookiej każdy kierowca to bezmyślny pirat drogowy, lepiej...potencjalny morderca.
    T

    Czy ja napisałam gdziekolwiek o likwidacji chodników świateł, znaków lub przepisów?. Uważam tylko że nawet na przejściu pieszy nie jest bezpieczny. Jak mi wytłumaczycie zachowanie kierowców w filmie który wysłałam? Jak będzie przejście to Twoje dzieci będą bezpieczne? Nie sądzę, muszą same zadbać o bezpieczeństwo, podczas przechodzenia patrzeć czy nie jedzie jakiś idiota który znalazł prawo jazdy w chipsach. Nie rozumiem waszego hejtu. Sama wiem jak kierowcy jadą szybko na prostej za kościołem, myślicie że zwolnią jak namalujecie zebrę? Przecież jest skrzyżowanie, później ograniczenie do 40. Czy ktoś na to patrzy? Najłatwiej jest minusować a nie przyznać że też się tak jeździ.

    5 7 Cytuj
  • 10 mar 2017
    niebieskooka123 napisał/a:

    Czy ja napisałam gdziekolwiek o likwidacji chodników świateł, znaków lub przepisów?. Uważam tylko że nawet na przejściu pieszy nie jest bezpieczny. Jak mi wytłumaczycie zachowanie kierowców w filmie który wysłałam? Jak będzie przejście to Twoje dzieci będą bezpieczne? Nie sądzę, muszą same zadbać o bezpieczeństwo, podczas przechodzenia patrzeć czy nie jedzie jakiś idiota który znalazł prawo jazdy w chipsach. Nie rozumiem waszego hejtu. Sama wiem jak kierowcy jadą szybko na prostej za kościołem, myślicie że zwolnią jak namalujecie zebrę? Przecież jest skrzyżowanie, później ograniczenie do 40. Czy ktoś na to patrzy? Najłatwiej jest minusować a nie przyznać że też się tak jeździ.

    Zastanawia mnie jedno. Czy Ty masz prawo jazdy?

    9 1 Cytuj
  • 10 mar 2017

    Pasy w Osieczanach są bardzo potrzebne. Niebieskooka czemu wkładasz kierowców do jednego worka?? Ja ostatnio byłam świadkiem jak rowerzysta wjechał w panią na przejściu i o zgrozo ja jako kierowca się zatrzymałam... ON nie. Piesi też nie są bez winy, nieraz przechodzą przez pasy z nosem w telefonie, nie patrząc gdzie jest samochód i za to też powinny być kary, albo wylatują na ulice bo przecież im wolno. Niestety kierowca nie jest jasnowidzem. Powinna się zmienić kultura nie tylko mobilnych, ale też pieszych.Ja zwalniam przed pasami.

    16 1 Cytuj
  • Niebieskooka 10 mar 2017

    xvzy - tak mam. Anusia zgodzę się z Tobą, piesi i rowerzyści też nie są bez winy, lecz niestety też są uczestnikami ruchu których nic nie chroni. Kierowca nie musi być jasnowidzem, ale musi widzieć co się dzieje wokół niego.

    2 6 Cytuj
  • 10 mar 2017

    [cytat=niebieskooka123]xvzy - tak mam.
    Acha.... W takim razie bez komentarza i nie ma już o czym pisać. Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 10 mar 2017

    Dyskusja jak zwykle schodzi na psy a pytanie czy jest potrzebne przejście dla pieszych i czy władza jest dla mieszkańców czy dla siebie samej?
    Jeżeli prawdą jest że mieszkańcy zbierali podpisy w sprawie przejścia to co zrobił radny?
    Wiadomo że radni są od zatwierdzania tego co władza sobie wyduma i co jest w jej interesie ale czasem radny jeżeli chce to może coś przepchnąć dla lokalnej społeczności.Ale musi chcieć i mieć odwagę żądać a nie tylko bić pokłony i podpisywać co podsuną.Gdyby przejście kosztowało parę milionów już dawno było by zrobione ale ileż mozna zarobić na wymalowaniu paru linii?

    12 3 Cytuj
  • szu teższu 10 mar 2017

    prawdą jest że były zbierane podpisy wiem bo sam podpisywałem liste ,tak jak napisałem co do pędzących kierowców to choćby jeden na 10 się zatrzymał to warto te zasrane pasy namalować ,niebieskooka123 świata nie zmienisz uświadom to sobie choćbyś jaka mądra była to jest zasrana rzeczywistość a nie bajeczka gdzie nagle wszyscy zaczną się kochać i szanować ,tutaj chodzi o podniesienie bezpieczeństwa a nie miłosierdzia ja codziennie jeżdze ponad 150km po różnych drogach i widzę co się dzieje ale widząc pieszego przy OZNAKOWANYM przejściu zawsze się zatrzymuje 9 przejedzie ale ja się zatrzymam bo widzę że pieszy stoi i czekam w miejscu które jest wyznaczone do tego

    19 1 Cytuj
  • 12 mar 2017

    Powtórzę jeszcze raz ,gdyby na inwestycji -przejście dla pieszych - można było zarobić pasy byłyby w każdej miejscowości.Czy to nie dziwne że o przejścia dla pieszych mieszkańcy muszą walczyć z wybraną przez siebie władzą?To wadza wie lepiej od obywatela co dla niego dobre i gdzie mają być przejścia dla pieszych a gdzie rosnąć drzewa.
    Jaki zrobił się szum gdy rząd pozwolił wyciąć na własnej działce własne drzewo?Jakim prawem jakiś chłop w gumofilcach ma decydować czy wyciąć drzewo jak to wadza wie najlepiej co chopu wolno?
    Paniska oczywiście mogą wyciąć wszystko w pień.
    Panu radnemu dla przypomnienia -koło dawnego marketu Spar było przejście dla pieszych a teraz niecałe 100 dalej nie może być??????
    Może niech zapyta jak i z kim właściciel to "załatwił" a jeżeli nie załatwiał to gdzie trzeba złożyć pismo????
    Część krzyży przy drogach jest z powodu głupoty i brawury użytkowników dróg a część z powodu głupoty i uporu urzędników.

    16 3 Cytuj
  • 23 mar 2017

    http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/osieczany-przejscie-nie-przeszlo,11911362/
    Temat dotyczący lokalnej społeczności na tym kodziarskim forum to sprawa nie istotna.Dla lokalnych hejterów ważna jest wielka polityka i dowalanie PiSowi a problemy mieszkańców maja gdzieś.
    Wytyczenie przejścia byłoby niebezpieczne?
    A wcześniej w tym miejscu przejście było .
    Ktoś kto mówi takie rzeczy powinien zajmować się drogami ale w zakresie ich sprzątania a nie planowania.

    9 6 Cytuj
  • Andrzej 23 mar 2017
    krowka123 napisał/a:

    http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/osieczany-przejscie-nie-przeszlo,11911362/
    Temat dotyczący lokalnej społeczności na tym kodziarskim forum to sprawa nie istotna

    [sarkazm][a'la walker]
    A kogo obchodzi jakieś mało istotne przejście w wiosce na końcu świata, jak tutaj nam rządzący takie przekręty urządzają, telewizje przejmują, podatki narzucają? Wielu z bywalców tego forum bywa w Osieczanach raz w roku i to nad Rabą, a nie w centrum wsi.
    [/a'la walker][/sarkazm]

    3 4 Cytuj

Odpowiedz