Forum » Okolice

Krzyszkowice stara szkola

  • 29 maj 2016

    Co dalej? Czy nikomu nie przeszkadza brak komunikacji i utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane brakiem miejsc parkingowych i blokowanie chodników? Należy skończyć zatargi z burmistrzem i zrobić coś dla parafii a nie narażać ludzi na wypadek czy to źle zabezpieczonej szkoły czy jadących samochodów od strony cmentarza gdzie aż prosi się o progi zwalniające dla samochodów.

    19 9 Cytuj
  • 30 maj 2016

    Można by też się zastanowić nad tym dlaczego wywalczyli na tyle kasy z dotacji by zostawiać pojedyncze domy bez kanalizacji? Zostawienie ludzi z niczym na parę ładnych lat bez możliwości podłączenia się do niej?

    8 7 Cytuj
  • 30 maj 2016

    Dlaczego tez cześć wsi w tych czasach nie ma jeszcze oświetlenia? Dlaczego mówi się że pan szlachetna został powiadomiony o szkole a nie powiadomi się go o potrzebie dróg asfaltowych także w innych miejscach krzyszkowic. Kasa jest czyż nie chwalono go za wywalczenie dużej kwoty pieniędzy na drogi?

    9 8 Cytuj
  • 31 maj 2016

    Jeśli szkoła jest zabytkiem dlaczego jej 30 lat temu nie odnowiono w stan pierwotnego wyglądu gdyż ok 30 lat temu zabroniono uczyć w niej ze względu na brak bezpieczeństwa?
    A dziś ktoś mówi ze coś by z niej było? Ze niby ośrodek? Dziwne jeśli tez zabytek to kto pozwolił i położył elewacje na części budynku?ze niby siłownia narażając w ten sposób życie?

    12 4 Cytuj
  • 30 lip 2016

    Jak już mowa o Krzyszkowicach to nie podobają mi się niektórzy tutejsi katolicy . Podam przykład . Na pogrzebie dziewczyn zabitych w Nicei wyczytano dziesiątki osób zamawiających mszę św. za młode dziewczyny , które jeszcze nie zdążyły w życiu nagrzeszyć a już się dużo nacierpiały. Jest więc nadzieja,że dobry Bóg zabierze Je do Nieba .Moim zdaniem ci ofiarodawcy ani grosza nie przekazali na pomoc finansową pozostałej 4 półsierot. Co to za katolicy , którzy wolą dać 50 zł księdzu by ten wyczytał ich nazwisko na cmentarzu. Czyżby bardziej Bóg wymagał mszy i wzbogacania księdza niż biednej rodziny . Moim zdaniem jest to niemiłe Bogu ,gdyż prawdopodobnie tym ofiarodawcom chodzi o własne lansowanie się wśród innych a nie o troskę o to aby zamordowane dziewczyny poszły do Nieba. Twierdzę ,że gdyby proboszcz zaprzestał wyczytywania tych zamawiaczy mszy to oni by mszy nie zamawiali.

    32 10 Cytuj
  • Tomek 1 sie 2016
    obserwator 3 napisał/a:

    Moim zdaniem ci ofiarodawcy ani grosza nie przekazali na pomoc finansową pozostałej 4 półsierot. .

    A skąd masz taką pewność? Pytam tak z ciekawości. Bo wybacz, ale Twoje zdanie to raczej marny dowód by rzucać w ludzi oskarżeniami. Bo już w wielu parafiach bywałem na pogrzebach. I ostatnio wszędzie jest zwyczaj że sie wyczytuje kiedy będą msze w intencji zmarłych. I nie. Nie jestem jedną z osób zamawiających. Pochodze z krzyszkowic i wiem że są tam różni ludzie, ale też nie wierze, że każdy zamawia msze "na pokaz". Po prostu drażni mnie takie osądzanie ludzi. Bo rzucić w kogoś błotem jest łatwo.

    11 1 Cytuj
  • 1 sie 2016

    A może by tak zająć się drogą pomiędzy Krzyszkowicami a Głogoczowem tzw. " Pod lasem" Czy nikogo nie interesuje, że dojdzie tutaj kiedyś do wypadku, że drogi są zarośnięte, rowy nie wyczyszczone, poł auta można skasować też na dziurach które są na drodze... A może nadleśnictwo zainteresuje się gałęziami drzew wyrastających na drogę, czy może zaczną wszyscy ubolewać wtedy, jak w końcu gałąź się złamie i przygniecie jakiegoś niewinnego człowieka??

    5 7 Cytuj
  • 9 sie 2016

    A po co komu asfalt "pod lasem"? Lubię chodzić tam z dzieckiem na spacery. Dzięki tym dziurom jest tam w miarę bezpiecznie bo nawet czubek za kierownicą ma na tyle rozumu żeby nie deptać tam gazu w podłogę bo se swoje autko uszkodzi. Poza tym jest to chyba jedno z nielicznych miejsc w najbliższej okolicy gdzie taki spacer można odbyć. Okolica jeszcze w miarę cicha z powietrzem przefiltrowanym przez las. Rejon starego młyna wraz z jazem tworzy fajna atmosferę tego miejsca - no może gdyby trochę uporządkować to miejsce. Szkoda że właściciele już nie żyją. Niewinnego człowieka? Pokaż mi takiego:D Pozdrawiam spacerowiczów:)

    10 5 Cytuj
  • 27 mar 2017

    A szkoła jak stała tak została.....
    Coś nowego w tym temacie?

    4 3 Cytuj
  • 9 maj 2017

    Wygląda na to ,że szkoła w 1/3 rozebrana ,dzięki Radnemu i wichrzycielom będzie stała do końca świata i jeden dzień, chyba ,że znajdą się prywatni sponsorzy , którzy ją odbudują na nowo , tak ja dwór. Wieś nie życzy sobie aby gmina marnowała nasze podatki na taki zabytek.

    16 4 Cytuj
  • 16 lut 2019

    Pan Radny powiatowy awansował na Naczelnika Wydziału Mienia UMiG, Panie Naczelniku, do dzieła.Wyborcy czekają na odbudowę zabytku.

    9 1 Cytuj
  • 24 lut 2019

    No cóż, Pana Radnego ten zabytek interesował jedynie przed wyborami. Pani Redaktor Katarzyno Hołuj ,może Pani coś w tym temacie..?

    10 Cytuj
  • 25 lut 2019

    odbudować powinien ten co rozwalił i to za własne pieniądze

    1 8 Cytuj
  • 3 mar 2019

    Czyli na nasze.

    3 1 Cytuj
  • 3 mar 2019

    Oczywisty błąd ,powinno być "za nasze". Pani Kasiu Hołuj, toż jest to temat do wzięcia. Sprawa starej szkoły.Oczywiście jest Pani niezależną dziennikarką .Czekam.

    4 1 Cytuj
  • 8 mar 2019

    Jutro o 18.00 będzie zebranie wiejskie.Ciekawe czym na nim zabłysną władze miejsko-gminne i wiejskie?

    4 Cytuj
  • 8 mar 2019
    Lula napisał/a:

    Ciekawe czym na nim zabłysną władze miejsko-gminne i wiejskie?

    Dostaniesz kwiaty z okazji Dnia Kobiet i statuetkę "Złote Usta" za twórcze posty na Forum

    3 Cytuj
  • 8 mar 2019

    Taki_ gościu, nie będę na tym zebraniu, bo mieszkam daleko od tej wsi. Kwiatów nie potrzebuję, bo sama mam kwiaciarnię.

    2 Cytuj
  • 8 mar 2019

    Za "Złote Usta" dziękuję, ktoś mnie wreszcie docenił. Szacunek.

    1 Cytuj
  • 8 mar 2019

    A co będzie ze starą szkołą

    Cytuj
  • 9 mar 2019
    Lula napisał/a:

    Taki_ gościu, nie będę na tym zebraniu, bo mieszkam daleko od tej wsi. Kwiatów nie potrzebuję, bo sama mam kwiaciarnię.

    No i teraz przekonałem się, że jesteś zwykłą hejterką, bo piszesz nieprawdę. W wątku o szkole w Krzyszkowicach piszesz:

    Lula napisał/a:

    My, mieszkający przy zakopiance jesteśmy drugim sortem.

    No cóż, najlepiej szczekać siedząc przed monitorem, nawet jeśli ten monitor jest w kwiaciarni :) ale już wyjść i powiedzieć wprost swoje żale o nie......

    2 Cytuj
  • 9 mar 2019

    Myślę taki_gościu, że Ty wypowiesz się o sytuacji wsi na dzisiejszym zebraniu. Najbardziej interesuje mnie tunel.

    1 Cytuj
  • 9 mar 2019

    Może jestem hejterką, jednak nie mam w sobie tyle żółci co niejaka Bagietka. Ona po wyborach samorządowych rozpłynęła się gdzieś w nieistniejącym małopolskim smogu.Mimo wszystko chłopie pozdrawiam Cię.

    2 Cytuj
  • 9 mar 2019

    Hejtuję w pracy.Mało kto kupuje żywe kwiaty. Zwłaszcza na cmentarz. Lepiej jest kupić plastykowe badziewie a potem płakać, że drożeją opłaty za śmieci.

    2 1 Cytuj
  • 9 mar 2019
    Lula napisał/a:

    Myślę taki_gościu, że Ty wypowiesz się o sytuacji wsi na dzisiejszym zebraniu. Najbardziej interesuje mnie tunel.

    Ja nie mieszkam w Krzyszkowicach i na zebraniu dzisiaj nie będę chociaż nie [i]"mieszkam daleko od tej wsi" [/i].
    Napisałem Ci na początku naszej dyskusji, abyś zapytała bezpośrednio radnego a nie pisała tu na forum, którego najprawdopodobniej radny nie czyta.
    Z Twoich postów jasno wynika, że nie przepadasz za obecną opcją polityczną (bo nawet sołtys Ci przeszkadza). Nie porównuj się do Bagietki. Ona była hejterką, ale w przeciwieństwie do Ciebie posiadała jakąś wiedzę, a Ty masz tylko żółć i kwiaciarnię :)

    1 2 Cytuj

Odpowiedz