Forum » Okolice

Organy w Trzemeśni

  • 9 paź 2016

    Witam!
    Co sądzicie o uczestnictwie we mszy świętej przy akompaniamencie nowych organów?
    - ja dla mnie w kościele zapanował wielki chaos ! Nie da się śpiewać przy tak głośnej grze, a co dopiero skupić na modlitwie. Uważam, że popisy koncertowe Pana Organisty powinny odbywać się po mszy świętej, a nie w jej trakcie. Dziś w ogóle nie bylo słychać śpiewu ludzi a huk organów wybrzmiewajacych ponad skalę przyzwoitości...
    Oczywiście nie mam nic do Pana organisty bo fajnie wczuwa się w rolę ale to nie katerda a nasz mały kościółek :)

    8 20 Cytuj
  • 9 paź 2016

    Nic podobnego. Nie uważam aby organy były zbyt głośne.

    14 5 Cytuj
  • 14 paź 2016

    Organy są dobre tylko organista slabo daje radę. Potrzebny jest ktos z dużym doświadczeniem bo inaczej dalej bedzie wycie i popisy obecnego organisty

    6 9 Cytuj
  • Andrzej 14 paź 2016

    A moim zdaniem organista całkiem dobrze daje radę.

    4 4 Cytuj
  • 15 paź 2016

    I się porobiło w Trzemeśni.
    Organista zagrał kilka niesztampowych utworów (zamiast nidzielnych klepanek) - np coś z Bacha i tępy lud w uderzeniu ze sztuką stwierdził, że diabeł przemówił.
    Tej wsi i tak nic nie uratuje.

    14 7 Cytuj
  • Andrzej 15 paź 2016

    W rzeczy samej. Prosty lud potrzebuje prostych piosnek, nie rozumie nic ponad to. Stąd taki fenomen disco polo (mam tutaj na myśli proste bity i dziecinne teksty).

    Mi bardzo podoba się, jak organista zanim zacznie grać jakąś pieśń, zaczyna od wariacji (czy jak się to tam zwie), a i koncerty na koniec mszy mi się podobają. Może nie jestem miarodajnym przedstawicielem parafii, bo w kościele bywam rzadko, jako osoba mocno wątpiąca, ale siedzę w ławce, aż organista skończy grać.

    Zawsze możemy wykupić organistę z osiedla (parafia p.w. św. Brata Alberta), on tak pięknie śpiewa!

    10 7 Cytuj
  • Moriss Moriss 15 paź 2016

    PO CO TAK DROGIE ORGANY!!? CZY KSIĘŻA NIE MAJA SUMIENIA?? ZA TE PIENIĄDZE MOŻNA POMÓC GŁODNYM, CHORYM DZIECIOM!!

    16 13 Cytuj
  • 16 paź 2016
    cze1siek napisał/a:

    PO CO TAK DROGIE ORGANY!!? CZY KSIĘŻA NIE MAJA SUMIENIA?? ZA TE PIENIĄDZE MOŻNA POMÓC GŁODNYM, CHORYM DZIECIOM!!

    cze1siek po co korzystasz z internetu? Nie masz sumienia? Przecież za abonament internetowy mógłbyś nakarmić głodne dzieci!

    17 5 Cytuj
  • 23 paź 2016

    Nie mam nic do Pana organisty ! Uważam że gra pięknie i profesjonalnie! Są jednak momenty we mszy świętej podczas których fajnie byłoby skupić się na modlitwie. W tym czasie właśnie potrzeba delikatnego akompaniamentu... oczywiście na koniec mszy powinny z organów lecieć iskry ;)
    Podczas mszy niech ludzie dają wycisk ze swoich gardeł :)

    14 1 Cytuj

Odpowiedz