Forum » Okolice

CZY KTOŚ ODNAWIAŁ STARY DREWNIANY DOM W SUŁKOWICACH?

  • 10 paź 2016

    Witam! sprawa wygląda tak - mieszkam w Sułkowicach - mamy działkę a na niej stary drewniany dom z ok 40 roku -dom jest na fundamentach z piwnicą - mam zamiar zostawic fundament - wymurować taki sam dom tylko troszkę wyzszy by móc zrobić poddasze w miarę normlane i dobudować coś ala salon do całosci domu - czy ktoś robił cos podobnego z forumowiczów? czyli przekształcał dom drewnianiy w murowany i delikatnie powiększał? Jakie sa procedury budowlane z tym ? czy trzeba coś zgłaszac że stopniowo wycinam drzewo i muruje? Czy trzeba miec jakeis plany w zwiazku z ok 1,5 metrową podmurówka pod dach? wiem również ,że jest jakiś metraz , który można dobudowac bez zezwoleń do istniejącego domu - będę wdzięczna za porady itp -jakby ktoś chciał nich napisze do mnie prywatnie na profil tutuaj albo pod spodem na forum .P.S póki co mam tylko pomysł ale kompletnie nei wiem od czego zacząc itp itd - jeśli ktoś robił coś takiego jaki koszt orientacyjny? to jest taki zwyczajna wielkość domku jak na tamte lata taka standardowa - każdy dom drewniany w sułkowicach widze jest taki jak ten - ile na taka wiec stadardowa wielkośc domku potrzeba pustaków itp ? jaki koszt dachu? może poleci ktoś jakas ekipę która nei naciagnie na opłaty a solidnie i uczciwe wymuruje i zrobi dach? naprawdę będę wdzięczna za każda najdrobniejsza uwagę i wskazówkę!

    3 5 Cytuj
  • 10 paź 2016

    Musisz mieć projekt budowlany z uwagi na fakt, że zmienia się konstrukcja budynku a co za tym idzie obciążenia dla fundamentów. Może się okazać, że na tych fundamentach nie będzie mogło stanąć nic murowanego.

    6 Cytuj

Odpowiedz