Forum » Okolice

Dziwne zachowanie Ks. Proboszcza Pcim

  • 13 gru 2016

    Co to się wyprawia w Parafii w Pcimiu ostatnio na kazaniu Ks. Proboszcz wrzeszczał na ludzi iż nie kupują świec wigilijnych , które sam zakupił (600 szt.) wyrzucając im, że kupują masę prezentów , piją i obżerają we święta się a nie mają pieniędzy na świece. Jak tu chodzić na takie msze ??
    Co go to ku... obchodzi na co kto wydaje swoje własne pieniądze.

    WTF.

    275 44 Cytuj
  • 14 gru 2016

    Bardzo proste pytanie - po co chodzicie w ogóle do Kościoła? Mnie nie podoba się to co robi i jak postępuje proboszcz z mojej parafii, na jakie rzeczy przymyka oko, co ignoruje i co zlewa - nie chodzę od bierzmowania do tego Kościoła (przeszło 10 lat). Dla zasady.

    Księża nadal będą mieć o sobie mniemanie (szczególnie na wsiach), drugich po Bogu, którym wszystko wolno robić i powiedzieć, jeżeli zwykli ludzie, nie będą reagować.

    245 31 Cytuj
  • 14 gru 2016

    Pciom to skansen. A w tym skansenie jak w kociołku: wiara, zabobon, polityka, mafia. Trzeba mądrych ludzi, również na probostwie, żeby ten kocioł prześwietlić.

    217 26 Cytuj
  • 14 gru 2016

    Miałem kilka razy być przejazdem w Pcimiu w kościele i czegoś takiego jak pcimski proboszcz głosił kazanie nie słyszałem dawno nigdzie w innym kościele wyzywał kobiety od "bajczarek " i radził tym kobietom brać różaniec ,a nie bajczyć. Drugim razem chciałem dojechać na parking przy kościele ale akurat z przeciwnej strony na przewężeniu spotkaliśmy się samochodami oko w oko z księdzem proboszczem, oczywiście zaczął na mnie krzyczeć ,ze gdzie się pcham. Zaznaczam że nie miałem możliwości się wycofać bo za mną jechał z tyłu sznur samochodów. Jednym słowem jest arogantem i tyle .

    208 21 Cytuj
  • 14 gru 2016

    Taczka i na kupię gnoju go przenieść po pciomiu to zacznie ludzi szanować,

    204 22 Cytuj
  • 14 gru 2016

    To nie ksiądz to urzędnik (bankier) wiara w bożka pieniądza, władzy ??

    198 21 Cytuj
  • 14 gru 2016

    I komunię świętą dzieci miały to nawet wtedy na kazaniu potrafił się drzeć i bić pięścią o stół eucharystyczny wstyd na cały Pcim i przed gośćmi by się nie móc opanować i nie krzyczeć, dorosła wykształcona osoba prawiąca kazania, nie umiejąca się zachować w odpowiednich momentach i sytuacjach

    204 20 Cytuj
  • Andrzej 14 gru 2016

    Aż strach pomyśleć, co powiedzielibyście/napisalibyście o Jezusie, jak zrobił zadymę w świątyni przepędzając kupców.

    195 27 Cytuj
  • 14 gru 2016
    Endrju napisał/a:

    Aż strach pomyśleć, co powiedzielibyście/napisalibyście o Jezusie, jak zrobił zadymę w świątyni przepędzając kupców.

    a kto ? w świątyni w Pcimiu w Niedziele namawiał do zakupu owych świec:) do dawania za msze zmarłych a sklepikarzy i kupujących w niedziele szykanuje słownie z ambony :)

    więc kto jest "kupcem" w świątyni i kogo by teraz Jezus pogonił :) ?

    199 15 Cytuj
  • 14 gru 2016

    "tylko nażreć się w święta" :) piknie piknie sługo Boży

    171 19 Cytuj
  • 14 gru 2016
    chin90 napisał/a:

    a kto ? w świątyni w Pcimiu w Niedziele namawiał do zakupu owych świec:) do dawania za msze zmarłych a sklepikarzy i kupujących w niedziele szykanuje słownie z ambony :)

    więc kto jest "kupcem" w świątyni i kogo by teraz Jezus pogonił :) ?

    A kiedy miał mówić jak ludzie w większości tylko w niedzielę chodzą do kościoła

    180 38 Cytuj
  • 14 gru 2016
    taki_gość napisał/a:

    A kiedy miał mówić jak ludzie w większości tylko w niedzielę chodzą do kościoła

    jest takie cuś jak tablica ogłoszeń na ścianie kościoła. A tu nie chodzi o to , że namawia do kupowania świec lecz o to iż co go obchodzi to na co ktoś wydaje swoje pieniądze i jak spędza święta? Czy jemu ktos zagląda do portfela co kupuje , gdzie i na co ??

    188 15 Cytuj
  • 15 gru 2016

    Piszesz w pierwszym poście, że od bierzmowania (od 10 lat) nie chodzisz do "tego" kościoła - moje pytanie brzmi: Skąd tak dobrze jesteś zorientowany co proboszcz mówił na kazaniu w ostatnią niedzielę albo podczas pierwszej komunii?

    181 60 Cytuj
  • 15 gru 2016

    Dla tych, którzy nie byli w tym czasie na mszy. Ksiądz proboszcz jaki jest taki jest,nie teraz to oceniać. Teraz chodzi o tę sytuację. To co jest tu napisane jest wyrwane z kontekstu! Ksiądz zaznaczył, że święta to czas kiedy można coś zrobić dla drugiego człowieka i zakupienie owych świec byłoby dobrym przykładem tego. I dobrze powiedział, że ludzie włóczą się po galeriach, a nie mają czasu na modlitwę czy pomoc komuś potrzebującemu. Nie jestem zapaloną katoliczką, nie zawsze jestem w niedzielę na mszy, ale w tym przypadku muszę się zgodzić. Popatrzcie na siebie, jak te święta przeżywacie. Chcecie wypchać swoje lodówki po brzegi i tylko na to tracicie czas. Dochód jest przeznaczony na biedne dzieci. Caritas jest instytucją jaką jest, nie każdy musi ją popierać. Pomyślcie jednak, że są ludzie, którzy bardzo potrzebują pomocy.

    215 29 Cytuj
  • 15 gru 2016

    staram się pomagać innym wośpy, caritas itp! ale z arogancją i darciem .... nie zmotywuje ludzi do udzielania pomocy. Skoro tak to niech Bożonarodzeniowa składka będzie przeznaczona na caritas :)

    188 20 Cytuj
  • 16 gru 2016

    Ileż trzeba mieć w sobie złej woli, aby z niedzielnego kazania księdza Proboszcza wyciągnąć tylko taki wniosek. Opisane słowa są wyciągnięte z kontekstu i zinterpretowane na własny sposób. NAJWIĘCEJ KRYTYKUJĄ CI, CO NAJMNIEJ DAJĄ, według przysłowia trąć w stół a nożyce się odezwą... "Gratuluję" tak pojmowanego przykazania "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" . Czyż nie arogancją jest obmawiać i oczerniać księdza?

    200 32 Cytuj
  • 16 gru 2016

    No tak to jest. Poprzedniego proboszcza obśmiewano jak czasem się chłop wzruszył i pisano na Niego po murach w sobotnie wieczory i zbierano podpisy by go usunąć. To było niegodziwe ale wymagało odwagi. Dziś wystarczy oszczerczo napisać ma forum ...bo ktoś usłyszał trochę prawdy może o swoim postępowaniu. Tak czynią tchórze. Nie podoba Ci się co mówi ...pójdź i porozmawiaj powiedz że jest inaczej. Aaaaa brak odwagi i argumentów, co ? Niestety z tego co obserwuję zachowanie niektórych , ich pojęcie katolicyzmu i tego że "takie czaszy" i trzeba nowocześnie to się nie dziwę że "szczekają" i szukają powodów by księdza zdyskredytować. Jezus chodzi po ziemi, widzieli Jego cuda a też go oskarżali o chciwość pieniądza, łamanie prawa itd. ....a na końcu go zabili. A co tu mówić o człowieku który mówi w Jego imieniu...tego zaatakują na pewno i to z dużą siłą.
    "Taki się jeszcze nie narodził co by wszystkim dogodził " tak więc nawet najlepszy ksiądz ma zajadłych krytykantów...szkoda że najczęściej są to ci co do kościoła rzadko albo nie chodzą tzw "eksperci z pod sklepu z piwem" gdzie jak stare przekupy obrobią gęba cała wieś ...i księdza też.
    Chyba zbliżają się czasy ostateczne ...za chwile będą księży przed sądy ciągać ...a i tych co się z nimi zgadzają pewnie też.
    Ode mnie 100% poparcia dla Proboszcza. Kapłan musi stawiać wymagania a czasem musi być to dobitnie powiedziane bo może wtedy trafi do kogoś i komuś dusze ocali.

    206 31 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Nic dodać nic ująć .Szczekanie to żywcem przypomina KODziarzy,zrobią wszystko żeby zaistnieć,ale niestety inteligencji i kultury nie sprzedają na targu w Myślenicach.

    175 44 Cytuj
  • 18 gru 2016
    Praktykujący napisał/a:

    Nic dodać nic ująć .Szczekanie to żywcem przypomina KODziarzy,zrobią wszystko żeby zaistnieć,ale niestety inteligencji i kultury nie sprzedają na targu w Myślenicach.

    Jestem za PiS :) wiec z kodem mi tu nie wyjeżdżaj :)

    168 16 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Nie chcę nikogo obrażać,ale PIS jest partią prokatolicką i ktoś kto ją popiera sam powinien trzymać się chrześcijańskich zasad i nie wylewać jadu na kogokolwiek oraz pomawiać bezpodstawnie.Bo czy nie jest pomówieniem stwierdzenie że Ksiądz powiedział iż kupił świece za swoje skoro powiedział że Caritas przysyła tylko 600 na2000 rodzin w Pcimiu.Czego można się jednak spodziewać po ludziach którzy chodządo kościoła okazjonalnie ,przyjmują sakramenty, chrzczą dzieci i posyłają je do Pierwszej Komunii tak na wszelki wypadek, bo nie wiadomo co życie przyniesie.Albo wierzę i chodzę albo nie ,ze wszystkimi tego skutkami.W życiu trzeba mieć kręgosłup moralny czego wszystkim życzę z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

    173 20 Cytuj
  • 18 gru 2016

    chin90 nie odpowiedziałeś na moje pytanie z przed trzech dni.....

    taki_gość napisał/a:

    Piszesz w pierwszym poście, że od bierzmowania (od 10 lat) nie chodzisz do "tego" kościoła - moje pytanie brzmi: Skąd tak dobrze jesteś zorientowany co proboszcz mówił na kazaniu w ostatnią niedzielę albo podczas pierwszej komunii?

    Boisz się odpowiedzieć, czy nie wiesz co odpowiedzieć?

    161 38 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Proszę nie mieszać do tego sporu KODu. KOD pcimski nie atakuje księdza proboszcza ani na forach, ani nigdzie indziej. Jak będzie miał problem , odwiedzi go na plebanii. Idą święta. Ratujmy się z Narodzenia Pańskiego.

    166 19 Cytuj
  • 18 gru 2016

    Nie mieszkam niestety na co dzień w Pcimiu, ale jak tylko przyjeżdżam do rodziców to idziemy razem do Kościoła i za każdym razem jestem coraz bardziej zniesmaczona. Co kazanie to ksiądz proboszcz maleje w moich oczach, bo jak można mówić do swoich parafian że chcą się tylko nażreć jak świnie, że kobiety to bajcorki, a rodzice kupując swojemu dziecku trampolinę zamykają go jak małpę w zoo i dziecko zachowuje się jak zwierze. I za każdym razem w kazaniu pojawia się wątek pieniądza, więc tutaj chyba ksiądz jest lekko przewrażliwiony jeżeli chodzi o stan portfela. Co księdza to obchodzi?
    Miło byłoby gdyby faktycznie z sensem i ogładą opowiedział i doradził jak dobrze przeżyć Święta, a nie zaglądał ludziom do portfela czy koszyka w sklepie.

    No i rzecz, która po prostu rzuca się w oczy za każdym razem, że każdy inny ksiądz wychodzący z konfesjonału podczas mszy potrafi przejść skromnie bokiem i nie rozpraszać i nie przeszkadzać ludziom podczas mszy, a ksiądz Lucjan ZAWSZE, OSTENTACYJNIE IDZIE PRZEZ SAM ŚRODEK KOŚCIOŁA NA DODATEK Z RĘKOMA W KIESZENI. W pakiecie jest też mina ptt: " jestem lepszy od was wszystkich" i głowa zadarta w górę. No to chyba nie wymaga komentarza.

    Kapłan jest dla ludzi, a nie dla pieniądza proszę księdza.

    208 12 Cytuj
  • 19 gru 2016
    Praktykujący napisał/a:

    Nic dodać nic ująć .Szczekanie to żywcem przypomina KODziarzy,zrobią wszystko żeby zaistnieć,ale niestety inteligencji i kultury nie sprzedają na targu w Myślenicach.

    Praktykujący napisał/a:

    Nie chcę nikogo obrażać,ale PIS jest partią prokatolicką i ktoś kto ją popiera sam powinien trzymać się chrześcijańskich zasad i nie wylewać jadu na kogokolwiek oraz pomawiać bezpodstawnie.

    Przeczytaj obie wypowiedzi.
    Jak się teraz czujesz ?

    160 7 Cytuj
  • 19 gru 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Przeczytaj obie wypowiedzi.
    Jak się teraz czujesz ?

    Nie wiem czy to do mnie,jesli tak to nie wiem w jakim sensie.Nie zamierzam wdawać się w czcze dyskusje.Jeszcze raz Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

    159 8 Cytuj

Odpowiedz