Forum » Okolice

Aktualności z Trzemeśni

  • 15 lis 2017

    [cytat=zniesmaczony pizzą]dziewczyno o czym ty marzysz? w tej wsi jest za wcześnie na zmiany na lepsze. tutaj dalej pokutuje i będzie pokutować głosowanie na zasadzie "o tego znam fajny chłop z niego jest" a nie kompetencje czy realizacja obietnic.[/cyta

    To może warto zmienić przyzwyczajenia i głosować na osobę która ma jakiś pomysł na funkcjonowanie wsi tak jak to na przykład jest w Łękach. Przede wszystkim trzeba iść do wyborów a nie siedzieć w domu przed pudłem i oglądać "trudne sprawy" a potem narzekać jaki to zły sołtys bo nic nie robi. Jak się od niego nie wymaga to nie robi.

    22 1 Cytuj
  • 28 lis 2017

    Trzemeśnia :" Niestety... Sensor w tej lokalizacji najprawdopodobniej został odłączony od zasilania lub sieci wi-fi". DLACZEGO???

    8 Cytuj
  • 29 lis 2017

    był za blisko sołtysa

    11 Cytuj
  • Andrzej 3 gru 2017

    Twierdzisz, że na polecenie sołtysa go odłączyli? Czy może sam sołtys własnoręcznie to zrobił? W następnym kroku przejdziesz do proboszcza, bo jeszcze bliżej? A na koniec oberwie adzygmunt.

    2 5 Cytuj
  • 3 gru 2017

    mam pytanie co to za posty jekieś po chińsku czy po jakiemu tam

    6 Cytuj
  • 3 gru 2017

    A czemu ma oberwać adz, skoro on zaczął temat by sensor stał się widoczny na którymś z centralnych budynków?

    6 Cytuj
  • 3 gru 2017

    W ośrodku zdrowia spore kopanie. Co tam jest za kopalnia?

    6 Cytuj
  • adzygmunt 3 gru 2017

    Ze źródeł dobrze poinformowanych. W ośrodku zdrowia nie będzie rehabilitacji. NFZ nie podpisał kontraktu SIO ma gabinet do wynajęcia po nim!

    5 5 Cytuj
  • 4 gru 2017

    i całe pieniądze z budżetu obywatelskiego na rozbudowę parkingu pod ośrodkiem - gdzie nic nie ma tylko jedna stara sklerotyczka z uprawnieniami weterynarza dla ludności wiejskiej - poszły się taplać w dziurze. będzie fajny parking - klientom spożywczaka porozrywa dup..y z ilości wolnych miejsc do stania.

    15 3 Cytuj
  • 4 gru 2017

    Zastanawiam się skąd u Ciebie tyle jadu? WE wrześniu palnąłeś dobry post a potem wolta? dostałeś pasem po du.pie od rodziców? W domu znowu będą "smary" i następna zmiana?

    8 6 Cytuj
  • 4 gru 2017

    A jaka firma prowadzi obecne remonty przy ośrodku zdrowia, wie ktoś? bo z tego co plotki głoszą, to będzie wszystko wiadomo, czemu to służy...

    17 2 Cytuj
  • Andrzej 5 gru 2017
    zakapior napisał/a:

    A czemu ma oberwać adz, skoro on zaczął temat by sensor stał się widoczny na którymś z centralnych budynków?

    Dlatego, że mieszka najbliżej czujnika, bliżej, niż sołtys czy proboszcz. To był sarkazm, jeśli nie zauważyłeś.

    6 1 Cytuj
  • 27 gru 2017

    Witam . Gdzie została ogłoszona informacja o sprzedaży gruntów w Trzemeśni za boiskiem sportowym? Na stronie Myślenic ani w gazecie myślenickiej nie znalazłem żadnej informacji?

    13 1 Cytuj
  • 27 gru 2017

    ja słyszałem kiedyś po mszy w ogłoszeniach - tak ze 2 tyg temu

    9 1 Cytuj
  • adzygmunt 29 gru 2017

    Nie mam pojęcia gdzie jest czytnik czystości, raczej zanieczyszczenia powietrza. Ja jestem za tym, by był widoczny dla każdego. Dobre miejsce, centralne w Trzemeśni, by ludzie wiedzieli czym oddychamy, albo inaczej czym się trujemy!

    13 5 Cytuj
  • Andrzej 29 gru 2017

    Jest na budynku szkoły - IMVHO miejsce najlepsze.

    6 5 Cytuj
  • adzygmunt 29 gru 2017

    Czy jest możliwy w takim urządzeniu wyświetlacz ledowy w formie tablicy ledowej? I pytanie drugie czy jest możliwy odczyt z urządzenia poprzez łącze internetowe?

    11 4 Cytuj
  • Marek Kasprzycki 30 gru 2017

    Czujnik należy do systemu monitoringu jakości powietrza firmy Airly. Dane dotyczące zanieczyszczenia można sprawdzić na ich stronie https://airly.eu/pl/ oraz w aplikacji mobilnej.

    7 4 Cytuj
  • adzygmunt 31 gru 2017

    Kasprzycki_M bardzo dziękuję, adz

    7 7 Cytuj
  • 1 sty 2018
    zniesmaczony pizzą napisał/a:

    i całe pieniądze z budżetu obywatelskiego na rozbudowę parkingu pod ośrodkiem - gdzie nic nie ma tylko jedna stara sklerotyczka z uprawnieniami weterynarza dla ludności wiejskiej - poszły się taplać w dziurze. będzie fajny parking - klientom spożywczaka porozrywa dup..y z ilości wolnych miejsc do stania.

    Bardzo dobrze napisane. Pani Hołuj już dawno powinna skończyć z leczeniem ludzi. Uważam że tak funkcjonującą przychodnię powinno się zamknąć, pacjentów wysłać do Myślenic lub Wiśniowej. Jest to nie do pomyślenia aby na tyle mieszkańców nie było lekarza internisty i pediatry dla dzieci.

    26 2 Cytuj
  • Andrzej 4 sty 2018
    Kasprzycki_M napisał/a:

    Czujnik należy do systemu monitoringu jakości powietrza firmy Airly. Dane dotyczące zanieczyszczenia można sprawdzić na ich stronie https://airly.eu/pl/ oraz w aplikacji mobilnej.

    Na samym urządzeniu jest też chyba dioda sygnalizująca stan powietrza. Można też skorzystać z API udostępnianego przez Airly i wykorzystać pomiary we własnych aplikacjach. Oprócz stanu powietrza (PM10, PM2.5)mamy też temperaturę, ciśnienie atmosferyczne czy wilgotność.

    11 4 Cytuj
  • 8 mar 2018

    Stow. Inicj. Obywatelskich w Trzemeśni poinformowało, że na walnym zebraniu członków stowarzyszenia zrezygnował z funkcji prezesa jego ... prezes.

    17 1 Cytuj
  • adzygmunt 8 mar 2018

    Czas nie stoi w miejscu a zmiany potrzebne były stowarzyszeniu!

    17 3 Cytuj
  • 12 wrz 2018

    Zachęcam do wzięcia udziału w budżecie obywatelskim 2018. Nie przegapmy takiej szansy dla naszej miejscowości. Zagłosujmy wszyscy na projekt nr 12 "Wykonanie bezpiecznej, elastycznej nawierzchni na placu zabaw dla naszych dzieci który mieści się na placu między OSP a Kościołem. Nie bądźmy bierni tylko zróbmy wszystko aby nasze dzieci miały lepiej i bezpieczniej na placu zabaw .

    10 7 Cytuj
  • Andrzej 14 wrz 2018

    Właśnie na ten projekt (plac zabaw) zagłosowaliśmy wraz z żoną. Wtedy pierwsze miejsce miał quad dla OSP.

    6 3 Cytuj

Odpowiedz