Forum » Okolice

Aktualności z Trzemeśni

  • 14 wrz 2018

    W nawiązaniu do wcześniejszych komentarzy czy tej jednostce faktycznie potrzebny jest quad ? Jazda bez celu lub na pokaz ... kolejny pojazd na utrzymaniu a jeszcze wcześniejszego dobrze nie zakupil/ spłacili. Rozumiem jednostki gdzie jest multum turystów / rowerzystów , szlaki , schroniska , przykład ostatniego poszkodowanego rowerzysty. Czy nawierzchnia na placu zabaw będzie lepsza tego nie wiem ale na pewno przysłuży się większej liczbie osób .
    Co do ostatniego postu o misjach popieram warto pomagać takim osobom , już lepiej przeznaczyć te pieniądze z BO na naszego rodaka.
    Dziwie się tylko że w naszej parafi cisza powinni zorganizować jakąś zbiórkę lub chociaż ogłosić w niedziele.

    9 6 Cytuj
  • 14 wrz 2018

    obiektyw1 a czy Skalnikowi potrzebne są "piłko-chwyty" na starym boisku?!?!?!? Jeżeli tak to dlaczego ich "sponsor" zamiast robić wycenę po prostu ich nie za sponsoruję?!?!?!?!
    A jeżeli chodzi o zbiórkę http://misjesalezjanie.pl/projekt-546-peru-leczenie-misjonarza/ to nie wymagajmy od naszych "księży" zbiórki!!!!!!!!! Przecież dla nich ważniejszy jest monitoring przed kościołem, jak by miał w czymś pomóc..... Z reszta jak już chyba się wszyscy przekonali Ksiądz już nie raz odmówił zbiórek!!! W końcu jeszcze by ktoś dał mniej na tacę, albo na ORGANY!!!!

    12 9 Cytuj
  • 15 wrz 2018
    aaa123 napisał/a:

    obiektyw1 a czy Skalnikowi potrzebne są "piłko-chwyty" na starym boisku?!?!?!? Jeżeli tak to dlaczego ich "sponsor" zamiast robić wycenę po prostu ich nie za sponsoruję?!?!?!?!
    A jeżeli chodzi o zbiórkę http://misjesalezjanie.pl/projekt-546-peru-leczenie-misjonarza/ to nie wymagajmy od naszych "księży" zbiórki!!!!!!!!! Przecież dla nich ważniejszy jest monitoring przed kościołem, jak by miał w czymś pomóc..... Z reszta jak już chyba się wszyscy przekonali Ksiądz już nie raz odmówił zbiórek!!! W końcu jeszcze by ktoś dał mniej na tacę, albo na ORGANY!!!!

    Nie piszę o "piłko-chwyty" bo w tym temacie ten projekt nie był poruszany. Nie rozumiem po co tyle !!!!!!!!!!!!! i ???????????. Czy tak się lepiej czyta ? Czy przez te znaki post jest bardziej widoczny ?

    Od księży też nie wymagam to oni wiedzą co "dobre" dla parafian.

    Odnośnie zbiórki to nie ja ją organizuje , ani nie ja umieściłem odnośnik. Chyba większość z Trzemeśni / parafii Trzemeśni zna ks. Piotra, dla osoby chcącej wspomóc nie będzie potrzebna zbiórka w kościele, wystarczyła by informacja że taka pomoc jest potrzebna i wtedy ludzie rzucą i na składkę ku uciesze duchownych, a po przeanalizowaniu (o ile ktoś słucha) ogłoszeń na ten temat znajdzie sposób aby wspomóc misjonarza.

    9 7 Cytuj
  • 15 wrz 2018

    A czy Skalnikowi potrzebne są piłko chwyty na starym boisku myślę że nie plac zabaw nie ma racji bytu na rok 2019 bo rusza budowa orlika i gdzie go usytujecie poczekajmy jak zrobią boisko i wtedy pisać projekt o plac zabaw monitoring w całej wsi a nie przy kościele jak ksiądz agituje to niech wyłoży kasę i sobie zrobi pod kościołem a quad moim zdaniem to lepsze bo przyda się strażakom do różnych wyjazdów w terenie tródnodostępnym dajmy im szansę nie tylko na naszym terenie ale i na terenie gminy są nieraz róże akcje gdzie trzeba ściągać z odległych jednostek sprzęt a tak to byłby na wyposażeniu OSP Trzemeśnia i służyłby w całej parafii i nie tylko

    12 10 Cytuj
  • Anna 15 wrz 2018
    pomagam napisał/a:

    Może ktoś wesprze rodaka http://misjesalezjanie.pl/projekt-546-peru-leczenie-misjonarza/

    Najbliższa rodzina już pokryła brakujące środki pokrywające koszty dotychczasowego leczenia ks. Piotra, dlatego ten projekt /nr 546/ został już zamknięty.
    Jeśli ktoś chce wesprzeć ks. Piotra, tak jak on sam tego pragnie, może przekazać środki na projekt nr 520 obejmujący pomoc dzieciom w oratorium:
    http://misjesalezjanie.pl/projekt-520-peru-remont-oratorium/

    6 1 Cytuj
  • 17 wrz 2018

    Wypowiadając się i przeglądając wszystkie wygrane projekty mam mniemane stosunek do niektórych w trzemeśni i okolicznych wiosek to patrząc na w kolejności od początku:
    OSP Trzemeśnia - zakup Quada na ratunek życia i mienia lokalnych mieszkańców czy jest ten quad potrzebny może i tak ale nie powinno być to pieniądze zabierane z budżetu obywatelskiego taki zakup powinien być z innych środków kupiony stowarzyszenia nie powinny uczestniczyć w takich projektach.
    Miejsce spotkań dla mieszkańców Zasań - altana i grillowisko nie głupi pomysł tylko powinien być okamerowany aby nie utworzyła się miejsce spotkań dla pobliskich meneli.
    Szkoła na piątkę Poręba czytając ten projekt to nie widzę że to ma coś z szkołą wspólnego raczej powinno być to nazwane Gra w speed ball albo coś w tym rodzaju bo szkoła otrzymuje tylko 10 426 zł na "siłownie plenerową " a reszta idzie na nauczyciela od speed ball czy jest tam tylu chętnych chdziałbym zobaczyć kiedyś :) szkoda że nie idzie ta kasa cała na siłownie plenerową.
    Wyposażenie na spotkania integracyjne Bulina pomysł dobry rozpisane wszystko przejrzyście tyle powinno być dopisane że powinna tam nad tymi stolikami również być zamontowana kamera aby nie odbywały się tam libacje alkoholowe okupujących pobliski sklep w remizie. i Nie mogę znaleźć łęk co tam wygrało proszę o podpowiedź. Podsumowując wszystko nie powinno wyglądać tak to głosowanie powinno trwać 1 dzień być na takiej samej zasadzie jak wybory bo połowa seniorów i osób starszych nawet o tym nie słyszała, bardzo słabo rozgłoszone tylko w internecie myślę że to jest do poprawy.

    10 3 Cytuj
  • 17 wrz 2018

    Dodając do wcześniejszego postu. Znalazłem Łęki Bardzo mi się podoba projekt jeden z nielicznych który jest na poziomie i widać co ta wioska potrzebuje mieszkańcy nie podawali miliony projektów tylko "zkrzykneli" się na jeden bez awantur. Czytając powyższe posty wyczuwam spór i walkę pomiędzy skalnikiem a strażą. A moim zdaniem nie powinny te 2 stowarzyszenia startować. klub sportowy otrzymuje dofinansowanie z gminy i powinni tam walczyć o pieniądze a straż dość że ma kasę z gminy, wynajmuje pod sklep i aptekę to jeszcze mało. Budżet i zadania powinny być inaczej rozpatrywane wgl przed ich wystawieniem.

    16 3 Cytuj
  • 17 wrz 2018
    obserwator660 napisał/a:

    Wypowiadając się i przeglądając wszystkie wygrane projekty mam mniemane stosunek do niektórych w trzemeśni i okolicznych wiosek to patrząc na w kolejności od początku:
    OSP Trzemeśnia - zakup Quada na ratunek życia i mienia lokalnych mieszkańców czy jest ten quad potrzebny może i tak ale nie powinno być to pieniądze zabierane z budżetu obywatelskiego taki zakup powinien być z innych środków kupiony stowarzyszenia nie powinny uczestniczyć w takich projektach.
    Miejsce spotkań dla mieszkańców Zasań - altana i grillowisko nie głupi pomysł tylko powinien być okamerowany aby nie utworzyła się miejsce spotkań dla pobliskich meneli.
    Szkoła na piątkę Poręba czytając ten projekt to nie widzę że to ma coś z szkołą wspólnego raczej powinno być to nazwane Gra w speed ball albo coś w tym rodzaju bo szkoła otrzymuje tylko 10 426 zł na "siłownie plenerową " a reszta idzie na nauczyciela od speed ball czy jest tam tylu chętnych chdziałbym zobaczyć kiedyś :) szkoda że nie idzie ta kasa cała na siłownie plenerową.
    Wyposażenie na spotkania integracyjne Bulina pomysł dobry rozpisane wszystko przejrzyście tyle powinno być dopisane że powinna tam nad tymi stolikami również być zamontowana kamera aby nie odbywały się tam libacje alkoholowe okupujących pobliski sklep w remizie. i Nie mogę znaleźć łęk co tam wygrało proszę o podpowiedź. Podsumowując wszystko nie powinno wyglądać tak to głosowanie powinno trwać 1 dzień być na takiej samej zasadzie jak wybory bo połowa seniorów i osób starszych nawet o tym nie słyszała, bardzo słabo rozgłoszone tylko w internecie myślę że to jest do poprawy.

    Do Twojej informacji Wyposażenie na spotkania integracyjne Bulina , te stoliki nie będa stały na zewnątrz więc nie muszą być monitowane ,w remizie nie ma sklepu ! A meneli to szukaj w sąsiednich wioskach bo tam ich nie brakuje

    7 5 Cytuj
  • 18 wrz 2018

    Przepraszam jeśli uraziłem ale często jeżdżę na Szczyrk myślałem że jest tam sklep bo tak to wygladało z daleka lub kiedyś tam istniał w każdej wiosce są jakieś ewenementy.

    8 1 Cytuj
  • 19 wrz 2018
    janosik 23 napisał/a:

    A czy Skalnikowi potrzebne są piłko chwyty na starym boisku myślę że nie plac zabaw nie ma racji bytu na rok 2019 bo rusza budowa orlika i gdzie go usytujecie poczekajmy jak zrobią boisko i wtedy pisać projekt o plac zabaw monitoring w całej wsi a nie przy kościele jak ksiądz agituje to niech wyłoży kasę i sobie zrobi pod kościołem a quad moim zdaniem to lepsze bo przyda się strażakom do różnych wyjazdów w terenie tródnodostępnym dajmy im szansę nie tylko na naszym terenie ale i na terenie gminy są nieraz róże akcje gdzie trzeba ściągać z odległych jednostek sprzęt a tak to byłby na wyposażeniu OSP Trzemeśnia i służyłby w całej parafii i nie tylko

    ten orlik już w lipcu miał się budować a tu połowa września i d..a blada :)

    5 1 Cytuj
  • Marco Torentto 30 wrz 2018

    Wiadomość do wszystkich radnych burmistrzów o pozyskanie głosów w parafii Trzemeśnia.
    Chciałbym poruszyć temat patologi która panuje w ośrodku zdrowia w Trzemeśni. Nikt się tym nie interesuje a może w przyszłości doprowadzić do tragedii. Otóż lekarze rezydenci którzy tam pracują nie powinni wykonywać tego zawodu i czas na emeryturę:) Będąc tam byłem u pani Doktor i u pana Doktora aż się przestraszyłem. Pani doktor jest już przy głuchawa i już ledwo co pisze ciężko rozszyfrować panią w aptekach recepty które wypisze, strach jest tam iść z jak jest się chorym. Myślę że sam wiek owej pani daje dużo do myślenia. Chyba czas na emeryturę i odpoczynek i dać się młodym wykazać. Pan doktor znowu kolejki takie że aż masakra ,,babcie" przychodzą do niego sobie pogadać jedna wizyta, ,,pogaduszki" trwają od 30-60 min jak się tam idzie to dobrze jest wsiąść sobie laptopa i dobrze naładowany tel. Wiem co mówię bo przez przypadek podsłuchałem kilka rozmów czekając w kolejce do owego pana wiem że to nie ładnie:) I rozmowa była o pierdołach, kościele, zbiorach w polach itp nic związanego z chorobą a w kolejce czeka 10 osób i idąc po jedną receptę której wypisanie trwa 2 min trzeba czekać ze 2-3 godz. Kończąc prosił bym o poruszenie tego kiedyś i rozpierdzielenie tego burdelu bo wiem że ludzie są źli na to i jest szansa do wykazania się dla kandydatów którzy startują w wyporach. Może nowy pan Prezes Ośrodka się tym zainteresuje bo on chyba też startuje na radnego.

    27 Cytuj
  • 1 paź 2018

    Nie ma prezesa Ośrodka, Startujący kandydat zajęty jest budowa własnej wizji przekształcenia budynku w ... no w co?

    18 1 Cytuj
  • 1 paź 2018

    Do rady powiatu kandyduje ten pan co na pierwszym posiedzeniu rady gminy zgłosił że rezygnuje z PIS Czy taka chorągiewka jest potrzebna powiatowi? Chyba tylko do podnoszenia łapy do głosowania. Czy to jest istotna funkcja dla radnego. Chyba tak w obecnym "tryndzie politycznym" Zagłosujecie, pomożecie????????

    20 2 Cytuj
  • Marco Torentto 1 paź 2018
    zakapior napisał/a:

    Do rady powiatu kandyduje ten pan co na pierwszym posiedzeniu rady gminy zgłosił że rezygnuje z PIS Czy taka chorągiewka jest potrzebna powiatowi? Chyba tylko do podnoszenia łapy do głosowania. Czy to jest istotna funkcja dla radnego. Chyba tak w obecnym "tryndzie politycznym" Zagłosujecie, pomożecie????????

    Witam mógłby mi pan szerzej to opisać kto jest tym panem i cały ten incydent

    15 Cytuj
  • 1 paź 2018

    Wszystko zostało zapisane w sprawozdaniu pierwszym a może w drugim posiedzeniu rady miasta i gminy. Kto poszuka ten znajdzie nazwisko tego pana. jest obecnie wśród kandydatów do rady powiatu.

    16 2 Cytuj
  • Marco Torentto 2 paź 2018

    ciekawe czy się ktoś tym zainteresuje. I mam takie pytanie kto zarządza wynajmowaniem gabinetów i czy to prawda że niektórzy lekarze mają wykupione gabinety lokale na własność w naszym ośrodku ? Przecież to jest stowarzyszenie i budowali to ludzie z całej parafii i czy by ktoś porobił jakieś mankamenty i sobie to przywłaszczył?

    8 Cytuj
  • 2 paź 2018

    Czas aby przyszli nasi politycy zajęli się tym bagnem. Wierzę w Pana Jarosława Szlachetke że on tym się zajmie. Ale widzę więcej problemów podobnych stowarzyszeń. Czas zająć się ośrodkiem zdrowia, posprawdzać kółka rolnicze we wszystkich miejscowościach w naszych parafiach. Zgodność wszystkich inwestycji w naszych wsiach. Gdzie nasz plac zabaw który był obiecywany naprzeciwko strażnicy ,korty tenisowe. Czekamy cierpliwie.

    15 7 Cytuj
  • 2 paź 2018

    Nie chce mi się wierzyć ze w tej wsi mieszkaja tacy idioci SŁOMA W BUTACH i korty tenisowe. MARKO mankamenty można w prosty sposob sprawdzic a jeżeli ci chodzi o sianie plotek to twoj trener personalny tz LISTONOSZ zlasowal ci juz mózg

    14 11 Cytuj
  • 8 paź 2018

    Pożyjemy zobaczymy myślę że ludzie chcą zmiany i nowe władze dokładnie wszystko posprawdzają. I zacznie się wtedy poczekajmy. Nie ma się co kłócić na forum jedynie to co rozmawiałem z ludźmi znajomymi odmieniły się im całkiem poglądy jak z wcześniejszych wyborów. Zagapior myślę że powinieneś troszkę poczytać bo plac naprzeciwko były plany zagospodarowania go dla użytku mieszkańców wsi. I szkole podstawowej przydał by się orlik taki z pierwszego zdarzenia.

    12 1 Cytuj
  • Marco Torentto 18 paź 2018

    Dobry był ten komentarz z 17.10.18 z około godziny. 20:50 ale został pewnie usunięty przez redakcje z powodu rodo nie wolno pisać pełnych imion i nazwisk proponuje tej osobie opisać to jeszcze raz tyle że bez nazwisk tylko same inicjały.

    15 8 Cytuj
  • 18 paź 2018
    marco997 napisał/a:

    Dobry był ten komentarz z 17.10.18 z około godziny. 20:50 ale został pewnie usunięty przez redakcje z powodu rodo nie wolno pisać pełnych imion i nazwisk proponuje tej osobie opisać to jeszcze raz tyle że bez nazwisk tylko same inicjały.

    Dziwne, nie wszędzie RODO na tym forum obowiązuje. Czy tylko przy niewygodnych komentarzach?

    8 3 Cytuj
  • April April 18 paź 2018

    Czy radny z Trzemeśni może się czymś pochwalić tak jak radny z Łęk? https://www.facebook.com/SolectwoLeki/photos/pcb.878705118919975/878700528920434/?type=3&theater

    10 1 Cytuj
  • Marco Torentto 18 paź 2018
    mboolee napisał/a:

    Dziwne, nie wszędzie RODO na tym forum obowiązuje. Czy tylko przy niewygodnych komentarzach?

    Właśnie też jestem zdziwiony od rana nie ma i moje podejżenia wynikają że RODO i usunoł admin. Myślę że miasto info to uczciwe medium i zawsze było.

    7 1 Cytuj
  • 19 paź 2018

    [cytat=APRIL]

    A co on zrobil w innych mijscowosciach niż Łęki. Na to wyjdze ze jak by nie on to by nic nie bylo zrobione.

    2 1 Cytuj

Odpowiedz