Forum » Praca

Czy to prawda że w Myślenicach ma być Castorama?

  • 12 lis 2012

    Witam od roku czasu chodzi plotka że w Myślenicach ma się otworzyć castorama czy to prawda???

    10 1 Cytuj
  • 12 lis 2012

    nie mam zielonego pojęcia ale fajnie powstały by nowe miejsca pracy.. a o Lidlu ktoś słyszał?

    2 8 Cytuj
  • 12 lis 2012

    też słyszałem ploty o Lidlu i było by fajnie jak by go zrobili co prawda od groma tych sklepów ale Lidla lubię.

    13 5 Cytuj
  • 13 lis 2012
    just1991 napisał/a:

    nie mam zielonego pojęcia ale fajnie powstały by nowe miejsca pracy.. a o Lidlu ktoś słyszał?

    tak, tak powstanie kolejny duzy wielkopowierzchniowy sklep. Powstanie 10-15 miejsc pracy, zniknie 50 miejsc pracy malych sklepikarzy.
    Gratuluje inteligencji i rozumowania.

    34 16 Cytuj
  • 13 lis 2012

    pisałam o CASTORAMIE że powstaną nowe miejsca pracy a lidl to było osobne pytanie...

    1 10 Cytuj
  • 13 lis 2012
    just1991 napisał/a:

    pisałam o CASTORAMIE że powstaną nowe miejsca pracy a lidl to było osobne pytanie...

    A ja pisałem o tym, że każdy nowy, wielkopowierzchniowy sklep to owszem 10-15 nowych miejsc pracy, kosztem 50 innych zabranych małym sklepikarzom.

    16 7 Cytuj
  • 13 lis 2012

    Jedno jest pewne jeżeli powstanie castorama to wszystkie składy budowlane i hurtownie elektryczne idą na bruk..... straci prace ok 30 osób i tak samo się to dotyczy LIDL-a, a druga rzecz to jest tak że jeśli to jest prawda to na osiedlu ma powstać 2 Biedronka i tutaj żadnej filozofii nie trzeba również idą na bruk wszystkie małe sklepiki spożywcze...

    8 2 Cytuj
  • 13 lis 2012

    ...najpierw znajdź miejsce na osiedlu na Biedronkę czy inny dyskont.

    5 1 Cytuj
  • 13 lis 2012

    oś 1000-lecia koło TANTUSA na przeciwko cyz-gum chcą wykupić cały ten plac co są garaże....

    6 2 Cytuj
  • 13 lis 2012

    ja nie jestem za powstawaniem takich molochów bo zniszczą rynek i duzo mniejszych sklepów!

    7 3 Cytuj
  • 13 lis 2012

    Jedno jest pewne z Polski robi się drugi zachód kosztem innych i tak niestety będzie jeszcze jak wprowadzą EURO to będziemy piszczeć jak Słowacja....

    10 Cytuj
  • 13 lis 2012

    To że chcą to nikogo nie dziwi bo działka jest bardzo atrakcyjna ale w perspektywie kilku lat nie na sprzedaż. Więc póki co po temacie.

    6 4 Cytuj
  • 13 lis 2012

    w tych czasach co teraz mamy nie ma słowa słowa "nie na sprzedaż" tylko słowa "ile dajesz"

    7 4 Cytuj
  • 13 lis 2012

    ....to podejdź do UMiG Myślenice i zapytaj o działki 659/185 oraz 659/71

    9 2 Cytuj
  • 13 lis 2012

    Ale mnie to nie interesuje bo ja tego nie otwieram ani w to nie inwestuje a UMiG to działalność która pójdzie na każdy układ byle mieć z tego pieniądze podatników i zyski i miejsca pracy bo tylko na to zwracają uwagę a otwarcie Biedronki na takim placu to na inwestora takiej instytucji posiadającego taką sieć sklepów to jest pikuś porównując to z zyskami choć zarabia na towarze grosze.

    4 1 Cytuj
  • mirek@ 13 lis 2012

    na osiedlu tysiaclecia jest duze boisko pilkarskie ktoego nikt nie uzywa. mysle ze w tym miejscu smialo mozna stawiac druga biedrone i w niedlugim czasie moze stac sie to miejsce smakowitym kąskiem dla inwestorów

    6 4 Cytuj
  • 14 lis 2012
    maks123 napisał/a:

    Jedno jest pewne jeżeli powstanie castorama to wszystkie składy budowlane i hurtownie elektryczne idą na bruk.....

    Niekoniecznie. W castoramie tanio wcale nie jest.

    7 4 Cytuj
  • 14 lis 2012

    na początek zaznaczę, że nie jestem fanem sklepów wielkopowierzchniowych i sieciówek, ale to, że powstaną jest pewne jak w banku. Wcale ich u nas dużo nie ma, Tesco - śmiech, jest Biedronka, i co tam jeszcze mamy? Jana? Też śmiech! Mrówki, Majstra, Brico, Castoramy itp nie ma, nie ma też Abry czy innych sieciowych sklepów, które są w ogromnej większości powiatowych miast. Przyjdą i do nas tego można być pewnym. Nie wszystkie, ale, któryś się pojawi. U nas rynek jest specyficzny może te sklepy się nie przyjmą? Ale zanim to się stanie dużo małych sklepikarzy może się już nie podnieść. Mamy też śmieszną galerię handlową, a tam nie ma żadnej dobrej sieciówki...Mam na myśli odzieżówki, zobaczcie na Brzesko, Bochnię, Nowy Sącz, Limanowa itp...tam są konkretne galerie, których u nas pewnie też nie zabraknie.

    5 1 Cytuj
  • 14 lis 2012

    dokładnie też tak myślę jak ty "alantos" już jest pewne że na ul. Słowackiego mają się otworzyć DELIKATESY CENTRUM ta wiadomość dotarła do mnie po rozmowie z dwiema osobami którzy są właścicielami hal na ul. Słowackiego i właściciel tych sieci sklepów to potwierdził mają na to środki które muszą ulokować w ciągu roku, a o dalszym rozwoju typu lidl, castorama itp to jest tylko kwestja czasu....

    4 Cytuj
  • 15 lis 2012

    Maks123 Ty plotkarzu ;)

    2 4 Cytuj
  • 15 lis 2012
    alantos napisał/a:

    na początek zaznaczę, że nie jestem fanem sklepów wielkopowierzchniowych i sieciówek, ale to, że powstaną jest pewne jak w banku. Wcale ich u nas dużo nie ma, Tesco - śmiech, jest Biedronka, i co tam jeszcze mamy? Jana? Też śmiech! Mrówki, Majstra, Brico, Castoramy itp nie ma, nie ma też Abry czy innych sieciowych sklepów, które są w ogromnej większości powiatowych miast. Przyjdą i do nas tego można być pewnym. Nie wszystkie, ale, któryś się pojawi. U nas rynek jest specyficzny może te sklepy się nie przyjmą? Ale zanim to się stanie dużo małych sklepikarzy może się już nie podnieść. Mamy też śmieszną galerię handlową, a tam nie ma żadnej dobrej sieciówki...Mam na myśli odzieżówki, zobaczcie na Brzesko, Bochnię, Nowy Sącz, Limanowa itp...tam są konkretne galerie, których u nas pewnie też nie zabraknie.

    - ani w Bochni ani w Brzesku nie ma specjalnie większej oferty produktowej niż w Myślenicach, różnica jest taka że sklepy zgromadzone są w jednym dużym budynku - czy to aż taka przewaga?

    1 1 Cytuj
  • 15 lis 2012
    Asieq napisał/a:

    maks123 napisał/a:Jedno jest pewne jeżeli powstanie castorama to wszystkie składy budowlane i hurtownie elektryczne idą na bruk.....Niekoniecznie. W castoramie tanio wcale nie jest.

    - powiem więcej, pewne produkty potrafią być nieprzyzwoicie drogie w stosunku do takich samych kupionych w niedużym sklepie branżowym. Zakupy w marketach wielkopowierzchniowych często są rytuałem samym w sobie, niby wszystko w jednym miejscu, tylko że produkty dobre jakościowo przemieszane z tymi z niższej półki - również cenowo przemieszane. W Brzesku w tym roku otwarto Majstra i Brico Marche - niby markety budowlane ale tak naprawdę mydło i powidło - stała ekspozycja doniczek i sezonowo tony zniczy, ale konia z rzędem temu kto kupi tam solidne elektronarzędzie, to po prostu przerośnięte magazyny dla majsterkowiczów i też tanio nie jest - z dwojga złego lepiej pojechać do castoramy. Smutny ten trend, bo ludziom wciska się na każdym kroku tandetę.

    4 Cytuj
  • 17 lis 2012

    Brico czy Majster albo i Mrówka to mniejszy wersje Leroy Merlin, Castoramy, Praktikera itp. , ja nie mówię, że w Bochni, Brzesku jest lepiej tylko, że tak jak piszesz Ty privateer jest to wszystko w jednym miejscu. Czy to dobrze czy nie? Nie wiem. I nie bardzo mnie to interesuje. Wiem jak jest w Myślenicach. Dla jednego to problem, że musi się nachodzić i czasem by autem do sklepu wjechał, a czasem może i to jest plus bo musi przejść pół miasta (co prawda nie dużego) żeby coś kupić i być może przez przypadek wypatrzy coś po drodze w innym sklepie. Generalnie chodziło mi tylko o to, że chyba nie unikniemy właśnie takiej "galerii".
    Co do cen w takich sklepach muszę się zgodzić, ale to jest stary i już oklepany numer. Tanie jest to co w gazetce, a reszta duuużo droższa niż w małych sklepach. Normalka. Plus jest taki, że kupisz w jednym miejscu. A paliwo drogie :)

    2 Cytuj
  • 17 lis 2012

    Jedno jest pewne że jeżeli te firmy czy "lidl" "castorama" itp będą chcieć wejść na rynek w Myślenicach to może im się to udać każdy szuka zbytu a takie markety mogą sobie pozwolić na to obracając dużą sumą pieniędzy by przez 2 lata choćby nie zarobić na siebie a tylko na plac i pracowników po to by wykluczyć konkurencję

    5 Cytuj
  • 19 lis 2012

    Z tego co jest mi wiadomo na miejscu garaży na oś 1000 lecia ma być Parking wielopoziomowy poza tym są to działki gminne i raczej nie będą dzierżawione lub sprzedawane pod sklepy wielkopowierzchniowe, niestety nie ma przychylności władz jak i społeczeństwa do budowy wielkopowierzchniowych sklepów lub marketów w naszej miejscowości .
    P.S nie wie ktoś co z tym placem który był plantowany naprzeciwko Marimexu ? tam miało coś powstać i nic nie widać...

    2 Cytuj

Odpowiedz