Forum » Praca

Konto w banku

  • 18 mar 2016

    W związku z tym, że bank w którym do tej pory miałam konto cały czas pobiera mi jakieś opłaty (prowizje automatyczne itd), planję w najbliższym czasie rezygnację i założenie gdzieś, gdzie jest taniej - pytanie gdzie?

    3 1 Cytuj
  • 18 mar 2016

    smart bank- darmowy

    6 1 Cytuj
  • Andrzej 18 mar 2016

    Tak, smart bank, jeden (w sumie to jedyny) z mi znanych, gdzie konto jest bezwarunkowo darmowe (karta, wypłaty z bankomatów w PL, prowadzenie konta, przelewy).

    Jest też kilka banków, gdzie po spełnieniu jakichś warunków (minimalne miesięczne zasilenie konta, określona ilość/kwota bezgotówkowych transakcji kartą, ale tutaj trzeba się pilnować).

    3 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 18 mar 2016

    W banku spóldzielczym w Wieliczce - oddział Myślenice to w sumie mi chyba mniej pobierają opłatg stałych niż w mbanku. W pewnym czasie oprocentowanie tez mieli bardziej korzystne. Warto także rozejrzeć się po bankach spółdzielczych - nie koniecznie tym o ktorym mówiłem. Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu to u nich (zważywszy że są w zrzeszeniu banków spółdzielczych) łatwiej mi było wypłacić pieniądze bez prowizji niż z mbanku. Bankowość internetową też mają, choć nie tak rozbudowaną jak w mbanku.

    4 Cytuj
  • Andrzej 18 mar 2016

    Bo mbank jest cieniutki.

    Wklejam linka do googla, bo jak podałem konkretne strony z rankingami kont, to jakiś nadgorliwy mod je usunął.
    https://www.google.pl/search?q=darmowe+konta+ranking+marzec+2016&oq=darmowe+konta+ranking+marzec+2016

    @Anna Kalata, wybierz kilka pierwszych portali i poczytaj.

    2 Cytuj
  • 19 mar 2016

    a co to za bank masz??

    2 Cytuj
  • 21 mar 2016

    Aktualnie najlepsze oferty mają odpowiednio w Smart Banku, mBanku oraz ING Banku.
    Powiem tak, jeżeli chodzi o pieniądze, to trzeba kierować się jak najlepszym rachunkiem zysków i strat. Akurat te banki które wymieniłem mają aktualnie najlepsze oferty pod tym względem. Polecam jeszcze zapoznać się z http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/

    Ranking kont osobistych - stan na marzec 2016.

    1 Cytuj
  • Andrzej 21 mar 2016
    kar9876 napisał/a:

    a co to za bank masz??

    Normalnie Alior z opcją wszystko za 0 złotych przez 5 lat, o ile wpłynie mi 2500 miesięcznie (wynagrodzenie tam leci). Wybrałem ich ze względu na darmowe przelewy ekspresowe, a reszta też się przydaje. Za jakieś 4 lata rozejrzę się za czymś innym.
    Poza tym mam konto w mBanku (bez karty, bardziej z sentymentu i posiadanej u nich karty kredytowej miles and more premium). Ostatnio założyłem konto w bzwbk w promocji, 100 złotych za założenie konta, 4% do 4000PLN, ale można było założyć 3 rachunki, więc do 12k na zwykłym ROR, nadwyżka oprocentowana na 1%. No i mam tez konto w plusbanku, aby mieć zniżkę na TV w Polsacie 50PLN przez 6 miesięcy i 20PLN przez kolejne 18 miechów (o ile wydam kartą 500PLN miesięcznie - wydaję, bonus mam przyznany i konto wtedy bez opłat).

    Z mojej strony mogę polecić obecnie smart bank (znajomemu polecałem, założył i chwali sobie), ewentualnie Alior, o ile mają dalej promocję zero opłat przez 5 lat, o ile masz regularne wpływy miesięczne 2500. Wszystko zależy, czego oczekujesz od konta i jak aktywnie z niego korzystasz.

    2 1 Cytuj
  • 23 mar 2016

    Ja mam bank Krakowski Bank Współdzielczy i też zamierzam zmienić bank bo pobierają wysokie opłaty (jakieś memoriałowe) Wkurza mnie też godziny pracy bo w poniedziałki otwarty bank od 10 do 17 a w piątek od 8do 15 .

    3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 mar 2016

    Kolega w jednym z banków (nie pamiętam czy Alior czy inny) też miał coś mieć za darmo przez pięć lat, ale tak skutecznie straszył ich zamknięciem konta, ze miał za darmo dużo dłużej

    1 Cytuj
  • 25 mar 2016

    Ja polecam konto w Raiffeisen, wszystko za zero karta jedynie 3zł. W umowie masz zapis, że ceny się nie zmienią.

    4 Cytuj
  • Andrzej 25 mar 2016

    TO nie wszystko za zero, jeśli karta za 3.

    2 Cytuj
  • 27 mar 2016

    Ale co oznacza ze karta za 3 zł? Miesięczna opłata za kartę czy jednorazowa zapłata przy założenia konta?

    1 Cytuj
  • 6 kwi 2016

    myślę że niedługo w większości banków będą pobierane jakieś chore opłaty za prowadzenie konta bankowego,ja mam konto w BGŻ BNP PARIBAS i również płacę dosłownie za wszystko, nawet za sprawdzenie salda konta w moim bankomacie, absurd

    1 2 Cytuj
  • Andrzej 6 kwi 2016

    Zmień konto na takie bez opłat.

    1 Cytuj
  • 10 kwi 2016

    Tak jak wyżej pisaliście, polecam w 100 % Bank Smart. Nic nie płacę za prowadzenie konta, nic nie płacę za przelewy i co najważniejsze nic nie płacę za wypłaty z bankomatów w POLSCE i na świecie. Nie mam żadnych durnych warunków do spełnienia typu "zrobisz zakupy kartą za 300 zeta w miesiącu to nie płacisz za karte" . Wszystko jasno i przejrzyście. Mam już konto w tym banko 6 miesięcy i ani grosza mi nie zabrali do tej pory a nie raz było tam zero hajsu gdyż do tego czasu testowałem je i robiło za moje drugie konto. Od teraz już jest moim głównym i jedynym i tak pozostanie na długo podejrzewam. Jeżeli ktoś zainteresowany to poniżej link do wniosku o otwarcie smart konta (wszystko za friko !) Nie dajcie się skubać jak ja przez lata po ok 10 zeta miesięcznie:

    https://pbpfinanse.pl/redirect.php?target=d519dfa0

    4 2 Cytuj
  • 16 kwi 2016

    Również polecam Smart Bank - jak widać, coraz popularniejszy.

    1 1 Cytuj
  • 26 kwi 2016

    Smart Bank jest darmowy ale nie ma placówek stacjonarnych, poza tym bankowość interentowa dziala tylko na dwóch przeglądarkach a historia transakcji to tylko miesiąc wstecz... Więc nie takie to złote. Polecam zobaczyć cały ranking i wybrać najlepsze według Ciebie, a nie sugerować się innymi:

    2 Cytuj
  • 26 kwi 2016

    Ale nie płacisz za nic więc dla mnie Smart Bank jest jak najbardziej ok bo nie skubie mnie na każdym kroku jak inne banki. Po co mi dłuższa historia transakcji ?, wolę krótszą a w zamian nie płacić za karty przelewy itp. po co mi stacjonarne oddziały (która mają i tak powstać) skoro wpłacić kasę mogę np. na poczcie a skontaktować się z obsługą telefonicznie, bez straty czasu na stanie w kolejkach czy dojazd do placówki i płacenie 2 zł za parking ? każdy lubi co innego, ja nie lubię być skubany na każdym możliwym kroku skoro mogę to wszystko mieć za darmo w Bank Smart :)

    4 2 Cytuj
  • 30 maj 2016

    Ja szukałem ostatnio banku i byłem w kilka ale wybrałem ING . Wystarczy wydac kartą 300zł miesięcznie i ma sie zero opłat.

    2 2 Cytuj
  • 10 cze 2016

    Ja mam już 15 lat konto w banku Pekao S.A. - tym z byczkiem i chwalę sobie póki co. Z tym ze ja nie patrzę na opłaty a na łatwość wybierania kasy z bankomatów i na łatwośc korzystania z konta przez internet. Tutaj jest rewelka.

    2 9 Cytuj
  • Andrzej 10 cze 2016

    No litości...
    Jest wiele banków z lepiej rozbudowaną bankowością internetową i bezpłatnym dostępem do bankomatów na całym świecie. A jak poszukasz, to i opłaty będą niższe, niż w Pekao.

    1 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 cze 2016
    Lucius80 napisał/a:

    Ja mam już 15 lat konto w banku Pekao S.A. - tym z byczkiem i chwalę sobie póki co. Z tym ze ja nie patrzę na opłaty a na łatwość wybierania kasy z bankomatów i na łatwośc korzystania z konta przez internet. Tutaj jest rewelka.

    Ręce mi opadły jak to przeczytałem zważywszy że już trzy razy pobrali żonie 22,5zł za wypłatę w bankomacie kwoty trzy cyfrowej - ostatnio juz nawet w Euronecie. A oprócz tego po kilkanaście złotych miesięcznie przy regularnych wpływach i i nieposiadania debetów. Najwyższy czas poszukać innego banku, tylko ciągle brak czasu.

    5 1 Cytuj
  • 23 cze 2016

    pekao sa to moim zdaniem najdroższy bank .

    7 Cytuj
  • 23 cze 2016

    Z bankami to jednak trzeba co jakiś czas sprawdzać jakie sieci bankomatów są bezpłatne. Ja mając konto w ING wypłacałem nieraz na ścianie Biedronki za darmo, a kiedyś zeszło więcej kasy - patrzę, a tu opłata...

    1 Cytuj

Odpowiedz