Forum » Społeczeństwo

Co nowego w Myslenicach

  • 14 gru 2017

    Czego najbardziej brakuje Wam w Myslenicach i co mogloby sie przyjac?

    1. Wg mnie nie ma zadnej dyskoteki/klubu dla mlodych
    2. Fajnie byloby jakby ktos zrobil termy myslenickie

    13 9 Cytuj
  • 14 gru 2017

    nikt nie chce wybudowac obok siebie dyskoteki zeby mlodzi zakłócali im cisze nocna

    21 1 Cytuj
  • 17 gru 2017

    Co nowego w Myslenicach?

    Myślenice jest super. Byłem ostatnio w Rabce Zdrój, parę lat temu część parkowa została zrewitalizowana i na tym stanęło.
    W Rabce Zdroju czas się zatrzymał. Dojazd do Maciejowej, głęboka komuna na drodze i w zabudowie.
    Przejazd przez park od Ponic, podobnie. Powrót przez tory w kierunku Chabówki, to czasy Kalibabki z serialu Tulipan.

    11 4 Cytuj
  • 20 gru 2017

    Jeżeli miałbym coś dla miasta zaproponować to zastąpienie jazu górnego miejscem w okolicy jazu dolnego. A więc stopniowe budowa parku i części rozrywkowej na tych terenach, dlaczego, a no dlatego że z dala od zakopianki, która skutecznie odstrasza od Zarabia.

    12 3 Cytuj
  • 20 gru 2017

    Jest jeszcze jeden pomysł na fontannę Tereskę.
    W TVP Kraków, przypomnieli sympatyczną fontannę koło kwiaciarek na Krakowskim Rynku, którą z sentymentem, wspominają mieszkańcy, że miała duszę można było zamoczyć ręce i usiąść na niej.
    Pomyślałem, że tego samego brakuje naszej Teresce, aby była niższa, na tyle aby na niej można było usiąść, woda mogła by lecieć jak w tej starej krakowskiej a sama Tereska umocowana na źródle lecącej wody.
    Taki pomysł ad hoc, ale od tego mamy architektów. Ale sam pomysł obniżenia z widocznym źródłem wody wydaje mi się zasadny.

    9 7 Cytuj
  • Pablo 7 sty 2018
    bono napisał/a:

    Jest jeszcze jeden pomysł na fontannę Tereskę.
    W TVP Kraków, przypomnieli sympatyczną fontannę koło kwiaciarek na Krakowskim Rynku, którą z sentymentem, wspominają mieszkańcy, że miała duszę można było zamoczyć ręce i usiąść na niej.
    Pomyślałem, że tego samego brakuje naszej Teresce, aby była niższa, na tyle aby na niej można było usiąść, woda mogła by lecieć jak w tej starej krakowskiej a sama Tereska umocowana na źródle lecącej wody.
    Taki pomysł ad hoc, ale od tego mamy architektów. Ale sam pomysł obniżenia z widocznym źródłem wody wydaje mi się zasadny.

    A w lato same problemy...
    Żeby utrzymać czystość wody i żeby żadne dziecko (albo i dorosły) nie pochorowało się od "złej" wody... Lepiej wytłumaczy to ktoś, kto ma uprawnienia budowlane z branży sanitarnej...
    Zatem uzdatnianie i filtrowanie wody w obiegu zamkniętym to nie jest mały wydatek. Do tego pompy, filtry i chemia = spory wydatek.

    8 4 Cytuj
  • 3 kwi 2018

    W Myślenicach brakuje fajnych kawiarni, gdzie można posiedzieć spokojnie albo wypić jakiegoś fajnego drinka... bo kavka czy sova są wiecznie zajęte i nie ma miejsca tam

    9 4 Cytuj
  • 3 kwi 2018

    brakuje nocnego busa dla wracających z Krakowa np koło 24 lub 2 nad ranem

    21 1 Cytuj
  • 3 kwi 2018

    Porządnej komunikacji autobusowej (z naciskiem na to słowo) do Krakowa i okolicznych miejscowości

    26 Cytuj
  • 24 kwi 2018

    [cytat=]W Myślenicach brakuje fajnych kawiarni, gdzie można posiedzieć spokojnie albo wypić jakiegoś fajnego drinka... bo kavka czy sova są wiecznie zajęte i nie ma miejsca tam[/cytat

    Na przeciwko Sawickiego otwarli coś nowego jakiś lokal

    Cytuj

Odpowiedz