Forum » Społeczeństwo

Smog a maseczki

  • 10 sty 2018

    Zastanawia mnie ilu z Was sprawdza codziennie normy powietrza w naszym pięknym miasteczku i na jak serio je bierzecie. Mówię tu o Was samych i Waszych pociechach. Bo, szczerze mówiąc, ciężko w Myślenicach spotkać kogoś z maseczką na twarzy, a przedszkolaki wyruszają na spacer, gdy na zewnątrz normy przekroczone trzykrotnie.

    Czujników u nas nie brak, więc jak to jest?

    5 4 Cytuj
  • 13 sty 2018

    sprawdzam, ja akurat na tej stronie, wydaje się być dość dokładna
    https://airly.eu/pl/

    na jakich stronach Wy sprawdzacie?

    1 2 Cytuj
  • 14 sty 2018

    Ja w Myślenicach nie używam maski, ale w Krakowie normalnie chodzę w masce :) na allegro są ciekawe maski anty smogowe. Kiedyś w Krakowie naliczyłem 174 ludzi w maskach xD

    3 1 Cytuj
  • 14 sty 2018
    shy napisał/a:

    sprawdzam, ja akurat na tej stronie, wydaje się być dość dokładna
    https://airly.eu/pl/

    na jakich stronach Wy sprawdzacie?

    Też sprawdzam na Airly, bo mają dużo czujników w Myślenicach.
    A maski można kupić nawet w aptece, na pewno Ziko w galerii ma wystawione w gablotce przy kasie, co mnie zaskoczyło.

    Cytuj
  • 16 sty 2018

    Szczerze mówiąc smog i tak wchodzi wszędzie nawet do mieszkania, więc trzeba byłoby chodzić w masce 24 godziny na dobę, a to jest niewykonalne. Szczerze mówiąc nie ma dobrego sposobu na walkę z tym problemem.

    2 Cytuj
  • 18 sty 2018
    vegeBartek napisał/a:

    Szczerze mówiąc smog i tak wchodzi wszędzie nawet do mieszkania, więc trzeba byłoby chodzić w masce 24 godziny na dobę, a to jest niewykonalne. Szczerze mówiąc nie ma dobrego sposobu na walkę z tym problemem.

    Myślę że są :) szczelne okna i drzwi, odpowiednia temperatura w domu bądź mieszkaniu, odpowiednie oczyszczanie powietrza w moim przypadku bardzo pozytywnie sprawdza się odkurzacz Robo Clean Plus, który robi ogromną robotę z powietrzem w domu.
    Na zewnątrz jak jest złe powietrze to maskę ubrać i normalnie można funkcjonować ale sory zapomniałem że duża liczba polaków wstydzi się ubrać maski... nie wspominając z innej bajki o odblaskach w nocy... , tylko przez złe powietrze na zewnątrz coraz więcej ludzi choruje poważnie.

    1 3 Cytuj
  • 21 sty 2018

    Na szczęście kupując dobry oczyszczacz powietrza możemy sprawić, że chociaż we własnym domu będziemy oddychać czystym powietrzem. Ja mam zakupiony na raty taki z philipiaka. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się maski przeciwsmogowe, ale przecież zakłada się je na krótko, a wewnątrz budynków powietrze wcale nie jest lepszej jakości niż na zewnątrz.

    1 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 21 sty 2018
    Konto usunięte napisał/a:

    Myślę że są :) szczelne okna i drzwi, odpowiednia temperatura w domu bądź mieszkaniu

    I tu mi się nóż w kieszeni otwiera.
    Proponuję Ci przejdź się ulicą Daszyńskiego w stronę zarabia. W ostatnim grobie po prawej stronie - obok którego będziesz przechodził - tuż za ogrodzeniem spoczywa chłopak który się zaczadził w odstępie kilku dni od swoich osiemnastych urodzin. Szczelnie zamknięta chałpa jest bardzo dobrym sposobem na zaczadzenie i niespodziewaną śmierć lub kalectwo.

    Po drugie nie wyobrażam sobie nie wietrzyć mieszkania przez całą zimę.

    4 Cytuj
  • 27 sty 2018
    Miriam napisał/a:

    Na szczęście kupując dobry oczyszczacz powietrza możemy sprawić, że chociaż we własnym domu będziemy oddychać czystym powietrzem. Ja mam zakupiony na raty taki z philipiaka. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się maski przeciwsmogowe, ale przecież zakłada się je na krótko, a wewnątrz budynków powietrze wcale nie jest lepszej jakości niż na zewnątrz.

    Racja moja droga. W dobie smogu takie urządzenie w domu to bardzo dobre rozwiązanie. Sama też teraz chcę kupić dobry sprzęt tego typu. Ten który masz to jakie ma funkcje?

    2 Cytuj
  • 27 sty 2018
    Miriam napisał/a:

    Na szczęście kupując dobry oczyszczacz powietrza możemy sprawić, że chociaż we własnym domu będziemy oddychać czystym powietrzem. Ja mam zakupiony na raty taki z philipiaka. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się maski przeciwsmogowe, ale przecież zakłada się je na krótko, a wewnątrz budynków powietrze wcale nie jest lepszej jakości niż na zewnątrz.

    Racja moja droga. W dobie smogu takie urządzenie w domu to bardzo dobre rozwiązanie. Sama też teraz chcę kupić dobry sprzęt tego typu. Ten który masz to jakie ma funkcje?

    3 Cytuj
  • 3 lut 2018

    Witam! Dorotka, filtr powietrza Air Purifier marki Philipiak zwiększa komfort oddychania oraz: usuwa dym i pyłki, zwalcza nieprzyjemne zapachy, oczyszcza powietrze ozonem usuwając wirusy, koncentruje jony ujemne, rozkłada formaldehyd, sterylizuje promieniami UV / fotokatalizator oraz usuwa bakterie chorobotwórcze, pleśnie i grzyby. Można go kupić w naszym sklepie internetowym lub w jednym z salonów stacjonarnych Philipiak.

    Pozdrawiam, Marta Kowalewska
    Online Ekspert marki PHILIPIAK

    3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 4 lut 2018

    A mi to wygląda na pisanie przez jedną albo dwie panie z tego samego pokoju w tej samej firmie trolowej. Tylko chyba się troszkę nie zsynchronizowały i druga odpowiedziała pierwszej zanim jeszcze ta pierwsza coś napisała :-D

    5 Cytuj
  • 26 lut 2018

    Masek z apteki, o których tu ktoś pisał, nie polecam, bo nic nie dają. Warto poczytać o maskach antysmogowych zanim się kupi. Ja mam na rower maskę firmy Respro i mogę potwierdzić jej skuteczność, bo nie smarkam później na czarno i nie duszę się ;) Warto jednak wybierać tego typu produkty z odpowiednimi certyfikatami.

    2 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 lut 2018

    Trol z rekramą

    1 1 Cytuj

Odpowiedz