Forum » Społeczeństwo

Prawo jazdy

 • 21 sty 2018

  Chciałem zapytać o prawo jazdy. Jak ocenilibyście stopień trudności? Zarówno jeżeli chodzi o teorie jak i o praktykę. Kolejna sprawa, to czas jaki potrzebny od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu.

  2 5 Cytuj
 • 21 sty 2018

  Przeprowadzasz jakąś ogólną ankietę ?

  2 4 Cytuj
 • mknp@o2.pl 23 sty 2018

  Stopień trudności niski. Cała procedura podobna jak przy pozwoleniu na broń palną.
  W części teoretycznej pojawia się kilka pytań, na które poprawna odpowiedź jest teoretycznie poprawna, ale niezgodna z praktyką, jak o upuszczenie powietrza z opony w samochodzie zakopanym w śniegu. Teoretycznie ok, będzie łatwiej wyjechać, ale kontrolowane spuszczanie powietrza, zimą, ze skostniałymi z zimna palcami? Są lepsze sposoby :) Ale większość pytań jest prosta i logiczna.

  Część praktyczna jest podobnie prosta, myślę że 2-3 razy może się noga powinąć, ale głównie przez stres albo przypadek. Np moja żona nie zdała prawa jazdy zaraz przed końcem egzaminu już prawie pod ośrodkiem. Wracała pod ośrodek i z pomiędzy samochodów zaparkowanych na poboczu, wbiegła jej pod maskę kobieta, żona od razu zahamowała, ale egzaminator się wystraszył i również wcisnął hamulec. Powiedział po tym, że ją przeprasza, bo nie musiał hamować, tylko się wystraszył, ale nie może zaliczyć egzaminu, bo fakt wciśnięcia przez niego hamulca będzie w jakiejś tam dokumentacji i to automatycznie ustala wynik negatywny.
  Ale jeśli ktoś nie zda więcej niż 3 razy, to albo robi to specjalnie, albo nie nadaje się do jazdy samochodem.

  Czasu od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu nie pamiętam.

  3 4 Cytuj
 • 24 sty 2018

  Tak jak kolega wyżej napisałe, nie jest to jakiś wielki wyczyn zdać prawo jazdy. W zasadzie to każdy kto chce i jest odpowiednio zmotywowany - nie powinien mieć problemów ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy.
  Zwłaszcza, że pytania sa ogólnodostępne:
  1. http://mib.gov.pl/2-Prawojazdy.htm
  2. https://www.ltesty.pl/demo/69 - demo testu

  2 2 Cytuj
 • 24 sty 2018
  andnosal napisał/a:

  Chciałem zapytać o prawo jazdy. Jak ocenilibyście stopień trudności? Zarówno jeżeli chodzi o teorie jak i o praktykę. Kolejna sprawa, to czas jaki potrzebny od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu.

  Znam taką , co już piąty raz zdaje.... Znam tez taką co zdała za pierwszym razem.... Wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji oraz stopnia opanowania emocji...... Niestety często gęsto emocje i stres biorą górą i królują nad umiejętnościami.... Życzę Ci wszystkiego dobrego i lepiej nie karm się komentarzami ściągniętymi z neta, bo zwykle zamiast pomóc to jeszcze bardziej deprymują..... Uwierz w swoje możliwości i "miej jaja" :-) Pozdrawiam

  3 Cytuj
 • 14 mar 2018

  oooj dla mnie to był najtrudniejszy egzamin chyba, nawet obrona dyplomowa taka nie była :D U mnie to troche zajęło bo ok 5 miesięcy, ze względu na przerwę w jazdach. Jeśli chodzi o stopień trudności to dla mnie gorsza była teoria niż jazda, dużo podchwytliwych pytań. Pamiętam jak dzień przed łykałam nervomix piłam melisę chyba gdyby nie to to bym nie wsiadła do L :D

  2 Cytuj
 • 14 maj 2018

  Ja Prawo Jazdy zdałam za 4 razem i muszę powiedzieć że po 3 razie już byłam bliska się całkiem wycofać ale udało się. Wiadomo że niektórzy egzaminatorzy niestety specjalnie starają się jechać z Tobą tam gdzie jest jakaś pułapka której nie zauważysz ze stresu ale są też i tacy, którzy bardzo fajnie się zachowują i wręcz pomagają i podpowiadają w pewien sposób.
  Egzamin na Prawo jazdy to mega stresująca rzecz :/ Ale da się ;) ja znam osobę która zdaje niedługo 29 raz jazdę na prawo jazdy :p

  2 Cytuj
 • 6 lip 2018

  jak dla mnie, ktos kto zdaje 29 raz nigdy nie powinien zdać.

  6 1 Cytuj
 • 27 lip 2018

  Wydaje mi się, że stopień trudności jest ok. Choć wiadomo, ktoś kto dostanie prawo jazdy i tak musi pojeździć przynajmniej rok, żeby nauczyć się prowadzić samochód w normalnych warunkach.

  3 1 Cytuj

Odpowiedz