Forum » Społeczeństwo

Prawo jazdy

  • 21 sty 2018

    Chciałem zapytać o prawo jazdy. Jak ocenilibyście stopień trudności? Zarówno jeżeli chodzi o teorie jak i o praktykę. Kolejna sprawa, to czas jaki potrzebny od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu.

    2 5 Cytuj
  • 21 sty 2018

    Przeprowadzasz jakąś ogólną ankietę ?

    2 4 Cytuj
  • mknp@o2.pl 23 sty 2018

    Stopień trudności niski. Cała procedura podobna jak przy pozwoleniu na broń palną.
    W części teoretycznej pojawia się kilka pytań, na które poprawna odpowiedź jest teoretycznie poprawna, ale niezgodna z praktyką, jak o upuszczenie powietrza z opony w samochodzie zakopanym w śniegu. Teoretycznie ok, będzie łatwiej wyjechać, ale kontrolowane spuszczanie powietrza, zimą, ze skostniałymi z zimna palcami? Są lepsze sposoby :) Ale większość pytań jest prosta i logiczna.

    Część praktyczna jest podobnie prosta, myślę że 2-3 razy może się noga powinąć, ale głównie przez stres albo przypadek. Np moja żona nie zdała prawa jazdy zaraz przed końcem egzaminu już prawie pod ośrodkiem. Wracała pod ośrodek i z pomiędzy samochodów zaparkowanych na poboczu, wbiegła jej pod maskę kobieta, żona od razu zahamowała, ale egzaminator się wystraszył i również wcisnął hamulec. Powiedział po tym, że ją przeprasza, bo nie musiał hamować, tylko się wystraszył, ale nie może zaliczyć egzaminu, bo fakt wciśnięcia przez niego hamulca będzie w jakiejś tam dokumentacji i to automatycznie ustala wynik negatywny.
    Ale jeśli ktoś nie zda więcej niż 3 razy, to albo robi to specjalnie, albo nie nadaje się do jazdy samochodem.

    Czasu od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu nie pamiętam.

    3 4 Cytuj
  • 24 sty 2018

    Tak jak kolega wyżej napisałe, nie jest to jakiś wielki wyczyn zdać prawo jazdy. W zasadzie to każdy kto chce i jest odpowiednio zmotywowany - nie powinien mieć problemów ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy.
    Zwłaszcza, że pytania sa ogólnodostępne:
    1. http://mib.gov.pl/2-Prawojazdy.htm
    2. https://www.ltesty.pl/demo/69 - demo testu

    2 2 Cytuj
  • 24 sty 2018
    andnosal napisał/a:

    Chciałem zapytać o prawo jazdy. Jak ocenilibyście stopień trudności? Zarówno jeżeli chodzi o teorie jak i o praktykę. Kolejna sprawa, to czas jaki potrzebny od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu.

    Znam taką , co już piąty raz zdaje.... Znam tez taką co zdała za pierwszym razem.... Wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji oraz stopnia opanowania emocji...... Niestety często gęsto emocje i stres biorą górą i królują nad umiejętnościami.... Życzę Ci wszystkiego dobrego i lepiej nie karm się komentarzami ściągniętymi z neta, bo zwykle zamiast pomóc to jeszcze bardziej deprymują..... Uwierz w swoje możliwości i "miej jaja" :-) Pozdrawiam

    3 Cytuj
  • 14 mar 2018

    oooj dla mnie to był najtrudniejszy egzamin chyba, nawet obrona dyplomowa taka nie była :D U mnie to troche zajęło bo ok 5 miesięcy, ze względu na przerwę w jazdach. Jeśli chodzi o stopień trudności to dla mnie gorsza była teoria niż jazda, dużo podchwytliwych pytań. Pamiętam jak dzień przed łykałam nervomix piłam melisę chyba gdyby nie to to bym nie wsiadła do L :D

    2 Cytuj
  • 14 maj 2018

    Ja Prawo Jazdy zdałam za 4 razem i muszę powiedzieć że po 3 razie już byłam bliska się całkiem wycofać ale udało się. Wiadomo że niektórzy egzaminatorzy niestety specjalnie starają się jechać z Tobą tam gdzie jest jakaś pułapka której nie zauważysz ze stresu ale są też i tacy, którzy bardzo fajnie się zachowują i wręcz pomagają i podpowiadają w pewien sposób.
    Egzamin na Prawo jazdy to mega stresująca rzecz :/ Ale da się ;) ja znam osobę która zdaje niedługo 29 raz jazdę na prawo jazdy :p

    2 Cytuj
  • 6 lip 2018

    jak dla mnie, ktos kto zdaje 29 raz nigdy nie powinien zdać.

    6 1 Cytuj
  • 27 lip 2018

    Wydaje mi się, że stopień trudności jest ok. Choć wiadomo, ktoś kto dostanie prawo jazdy i tak musi pojeździć przynajmniej rok, żeby nauczyć się prowadzić samochód w normalnych warunkach.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz