Forum » Społeczeństwo

PIS się już PAKUJE!!!

  • 2 mar 2019

    Ty dalej swoje? Jakaś zmiana ról z bonem? Raz jeden ma dyżur raz drugi? Ty juz szczęśliwie nie jesteś nauczycielem, Ciebie strajk nie dotyczy. Więcej już nie dostaniesz ani nie wywalczysz. Po co Ci to ujadanie chłopie?

    1 9 Cytuj
  • 2 mar 2019

    Glapiński dalej w NBP mimo afery z szefem KNF Chrzanowskim i pensjami dla blondynek. Dobra zmiana. Kaczyński dalej nie przesłuchany w sprawie afery wieżowej przez prokuraturę Ziobry. Dobra zmiana.

    9 3 Cytuj
  • 2 mar 2019

    Jeśli PiS wygra wybory, to w ciągu następnej kadencji będzie krwawić. Sam szykuje sobie krwawą łaźnię i dramatyczne załamanie zaufania do siebie przez kłopoty gospodarcze, które sam w tej chwili generuje – mówi Witold M. Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC w Polsce, rektor Akademii Biznesu i Finansów Vistula, gość programu Pawła Rożyńskiego.
    40 mld zł, które obiecuje PiS Polakom na transfery socjalne to kupowanie głosów wyborczych czy sprytny manewr gospodarczy w obliczu spowolnienia w które wchodzimy?
    Wystarczyło posłuchać premier Szydło mówiącej, że to jest prezent dla Polaków od Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy wręczając prezenty oczekują czegoś w zamian. Raczej nie ma cienia wątpliwości. Nie mówiono wprost, że chodzi o kupowanie głosów, ale o zdobycie popularności.
    Może tylko werbalnie tak to wygląda, a jest jakaś myśl, żeby pobudzać gospodarkę?
    Prawdopodobnie już się zaczęło spowolnienie gospodarcze. W zależności od tego, co się stanie na świecie, może być bardzo poważne. Na horyzoncie brexit, najgroźniejsze, że Niemcy idą w stronę recesji. Oznacza to u nas wyhamowanie eksportu i wzrostu gospodarczego.

    9 2 Cytuj
  • 2 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    Jeśli PiS wygra wybory, to w ciągu następnej kadencji .....

    Cieszy mnie, że już się boisz myśląc jak PiS zgarnie następną kadencję. Po co kopiujesz art.z prasy ?
    https://www.rp.pl/Gospodarka/303019940-RZECZoBIZNESIE-Witold-M-Orlowski-PiS-szykuje-sobie-krwawa-laznie.html

    Chcesz o tym porozmawiać?
    Witold był doradcą ekonomicznym Kwaśniewskiego. Mówisz, że należy datować Twój zachwyt od czasów Aleksandra? Zadałem sobie trud aby poczytać jego wypowiedzi. Cóż nie zaimponujesz mi nim. Jest tendencyjny a ekonomista akademicki nie powinien liczyć cyfr nie będąc obiektywnym.

    "Brak umiejętności współpracy to największa słabość naszego społeczeństwa. W połączeniu z nędzą współczesnej polityki. Nasi wielcy przywódcy polityczni są po prostu żałośni.
    -To przecież pan im doradzał.
    Doradzałem prezydentowi Kwaśniewskiemu. Później byłem już tylko członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie. Rada jest ciałem konsultacyjnym, a nie doradczym. "

    Tak po krótce : to pacany, ale to Pan mówiłeś żeby tacy byli, no tak ale mówiłem a potem nie mówiłem, tzn mówiłem ale co ja moge.

    Z Toba Kibic jest identycznie......żeście się dobrali. Generalnie żałosne.
    Kiedyś wyskoczyłeś z Biebrzyńskim który doradzał i rozłożył wielu m.in. Rysia Petru, dzisiaj wyskakujesz z Orłowskim który Kwacha.....weź trochę powagi. Przecież Twoimi guru są negatywne postacie polskiej ekonomii. Czego Ty oczekujesz ?

    W Twojej osobie zauważyłem jedną prawidłowość. Otaczasz się ludźmi - cytujesz ich, są Twoim wyznacznikiem - urodzonych w latach 60-70. To pokolenie jest tzw młodym pokoleniem (juz nie młodym) najbardziej straconym. Pracownik z tego pokolenia wykonuje solidnie swoją robotę, do czasu aż się nie odezwą. Wtedy sieją defetyzm, zespół wokół siebie jest negatywnie nastawiony do wszystkiego, nie potrafią kreatywnie pracować, nic z założenia się nie uda, podstawowe podejście jest na zasacie "ale po co to nic nie da", potraficie dołować każdą inicjatywę. Prawdopodobnie bierze sięto stąd, że wtedy kiedy chcieliście ustrój Wam na nic nie pozwolił. Nie widzieliście pozytywów własnej pracy. Wryło się to tak tak głęboko że jesteście psychomentalnie zaorani. Pół biedy jak z takiego pracownika nie wylewa się na zewnątrz. Jak cichutko pracuje to dobrze pracuje, można mieć do niego zaufanie w powierzonej mu pracy. Gorzej jak ta czarna materia z Was zaczyna wypływać, rozlewa się wtedy na całą firmę, a każde zlecone zadanie trzeba Wam udowadniać.
    Stracone pokolenie nie akceptuje niczego co prowadzi do radykalnych zmian. Udeptane klepisko pod nogami jest dla nich lepsze niż świeża trawa obok, bo klepisko już znają a ta trawa obok jest przyjemnie podejrzana. To tak obrazowo.
    Takie giełdowe firmy jak CD Projekt (poczytaj o ich notowaniach i dochodzie) nie istnieje dla Was, e-sport to jakaś abstrakcja (dla mnie też była ale staram się mieć otwarty umysł). Dla ludzi straconego pokolenia życie Państwa nadal liczone jest ilością przetopionej rudy w hutach, a papieros elektroniczny to dzieło samego szatana ale jak Biebrzyński napisze, że to dzieło PiSu to trafia się taki WKubic i to kopiuje na forum.

    2 5 Cytuj
  • 2 mar 2019

    Kibic cały "Dzień świra" jest o Tobie. Polecam. Zostawie Cię z tym....
    https://www.youtube.com/watch?v=ZBFYYKjgtXw

    1 5 Cytuj
  • 2 mar 2019

    WKibic wróć do swojego guru ekonomii i zapytaj o to co poniżej a ciekawy temat się rozwinie. Nota bene gość ima się alternatywną historią, tworzy modele co by było gdyby i o dziwo w nich zawsze Polska jest upodlona i przegrana. Nie dziwi Cię to ? Poszukaj o nim wiedzy trochę. O słowie "Vistula" nie chce się uruchamiać ale to też słowo klucz.
    A teraz fakty :
    Owszem mamy zalążek ogolnoeuropejskiego ostudzenia. Eksport Niemcy do USA hamuje. Hamuje tez popyt wew w UE. Wszystko wskazuje na to że mamy początek ostudzenia w Europie. Celowo nie używam słowa recesja ponieważ brakuje mi jednego czynnika a mianowicie giełdowego bomu. Giełda zwłaszcza ta światowa ZAWSZE wyprzedza rynek. Nie było typowego dla recesji wcześniejszego dużego bomu, takiego huraoptymizmy w którym co byś nie zrobił zawsze zarobiłeś. Brakuje tego czynnika.
    Zapytaj swojego guru od czarnowidztwa Orłowskiego co myśli o produktach nie wrażliwych na recesje a jest to dobra jakościowo usługa i dobry jakościowo produkt? Produkty wrażliwe to produkty masowe, tanie, ogólnodostępne, występujące w nadmiarze. Co myśli o popycie wewnętrznym który nie raz ratował gospodarki? A do tego mecenas się nie odniósł.
    Owszem każdy kto teraz prowadzi biznes winien się zastanowić nad stanem magazynowym, planowanym kolejnym kredycie czy leasingu. Ale nie oznacza to, że winien powoli zbierać zabawki ze stolika do kartonu.

    1 3 Cytuj
  • 2 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    Wokół premiera do tego stopnia zrobiło się pusto, że nawet jego najbliższy stronnik Jarosław Gowin zaczął rozpowiadać wśród swoich ludzi, że Morawiecki jest obciążeniem dla Zjednoczonej Prawicy – opowiada polityk PiS. Przy Morawieckim, który nie zbudował w PiS własnej frakcji, trwa właściwie tylko wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Ale taki sojusznik to raczej osłabienie niż wsparcie. Nie dość, że Gliński ma słabiutką pozycję w partii, to w PiS są na niego wściekli, bo zamiast u progu kampanii wyborczej zamykać konflikty, Gliński generuje kolejne. Najnowsze dotyczą Europejskiego Centrum Solidarności nieprzedłużenia kontraktu dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
    Na trzy miesiące przed eurowyborami, które będą przygrywką do jesiennej walki o utrzymanie władzy, w PiS zapanował największy chaos w historii partii.
    - Co chwilę wybuchają afery, z których coraz trudniej wytłumaczyć się wyborcom – mówi mój rozmówca z władz PiS. Po aferze w KNF trzeba było świecić oczami za wysokie pensje w NBP, którym zarządza Adam Glapiński, jeden z najbliższych ludzi Kaczyńskiego od czasów jego pierwszej partii Porozumienia Centrum. Później były afera z chrześniakiem wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego, który zdaniem kontrolerów w KGHM – próbował ustawiać przetargi w kombinacie. Do tego doszło zatrzymanie byłego szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza Bartłomieja M. A jakby tego było mało, wybuchła afera z taśmami Kaczyńskiego, którego austriacki biznesmen oskarżył o oszustwo. Te nagrania uderzyły w samo serce PiS, czyli w wizerunek prezesa.
    Kaczyński, który do tej pory kontrolował wszystko w partii, całe godziny spędza na naradach, jak wybrnąć z kryzysu taśmowego.

    Kaczyński stał się zakładnikiem Ziobry. Ziobro czai się na Morawieckiego. Brudziński poczeka na swoją szansę w Brukseli. Obóz władzy jeszcze nigdy nie był w takim kryzysie.
    W piątek 15 lutego Jarosław Kaczyński wezwał premiera na rozmowę w cztery oczy.
    – Oskarżył Morawieckiego za organizowanie „irańskiego szczytu” za plecami prezesa. Powiadomił go dopiero wtedy, gdy przygotowania szły pełną parą i nie dało się odwołać szczytu – mówi ważny polityk PiS. Kaczyński, tak jak opozycja, jest przekonany, że szczyt był klapą. Polacy zapamiętają ponaglenia amerykańskich polityków dotyczące restytucji mienia żydowskiego i opinię szefa izraelskiego MSZ, że że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.
    Według źródeł „Newsweeka” po raz pierwszy, odkąd Morawiecki objął funkcję, jego premierostwo wisiało na włosku. W PiS krążyły nawet nazwiska następców – minister pracy Elżbiety Rafalskiej, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

    to był sen? jakos sledze prase i niegdzie takich wątków nie znalazłem

    1 Cytuj
  • 2 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    W korporacji nie ma problemów :P. Są wyzwania, przygody, szanse...

    A "najfajniejsze" wyjazdy integracyjne ;)

    3 Cytuj
  • 2 mar 2019

    Nie wiem, nie bywam. Szkoda mi prywatnego czasu.

    1 Cytuj
  • 2 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Nie wiem, nie bywam. Szkoda mi prywatnego czasu.

    A na klepanie bzdur tutaj nie?

    1 3 Cytuj
  • 2 mar 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A na klepanie bzdur tutaj nie?

    Czerpie inspiracje i energię od Ciebie, wiec nie :)

    1 1 Cytuj
  • 2 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Czerpie inspiracje i energię od Ciebie, wiec nie :)

    Tylko mi nie zacznij fantazjować, już coś tam piszesz o brodach i ptakach.

    1 2 Cytuj
  • 2 mar 2019

    Fortis fortuna adiuvat

    2 3 Cytuj
  • 2 mar 2019
    Konto usunięte napisał/a:

    https://biznes.radiozet.pl/Finanse-Osobiste/500-plus-2019.-Od-kiedy.-Ekonomisci-krytykuja-zmiany-w-500-plus.-Propozycje-PiS

    Andrzeju, oto Twój finansista i ekonomista się już raz pomylił a na takim stanowisku to zagrożenie jak u sapera :
    https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

    Długo się będziesz tak zapętlał ? Czy to aby honorowo tak klikać bez twarzy ? Po Pcimiu teżchodzisz z torebką papierową z McDonalda?

    4 7 Cytuj
  • 6 mar 2019

    ​Francuscy poloniści oburzeni materiałem "Wiadomości"

    https://fakty.interia.pl/swiat/news-francuscy-polonisci-oburzeni-materialem-wiadomosci,nId,2869723

    TVP przegina i Wiadomości to zwykły propagandowy materiał, z obiektywnym przekazem informacji ma niewiele wspólnego, niemniej:
    Żydzi muszą zmienić siebie względem świata, a oni chcą aby świat zmienił się względem nich.
    To utopia, świat nie będzie jadł z ręki żydów, ani nie będzie podporządkowywał się ich fanaberiom .
    Jeżeli ktoś jest inny, tą inność musi podporządkować większości. Większość nigdy nie podporządkuje się fanaberiom mniejszości.
    Narastanie antysemityzmu, to zwykła samoobrona społeczeństw przeciw jednej nacji, która jest bachorem.
    Czyli taki samolot pełen pasażerów, wytrzymuje inność takiego bachora do czasu, później każą opuścić pokład.
    Żydzi są rozkapryszonymi dziećmi, które chcą aby pozwalać im na więcej niż pozostałym członkom rodziny.
    Bunt rodziny się rozpoczął i rodzina ma już dość wybryków bachora.
    Bachor musi przyjąć zasady większości a nie większość podporządkowywać się bachorowi.
    Bachor nie chce przyjąć zasad społeczeństwa w którym żyje a to zawsze kończyło się jego wykluczeniem. A historia lubi się powtarzać.

    6 2 Cytuj
  • 27 mar 2019

    Zbieram podpisy na Komitet Wyborczy WIOSNA Roberta Biedronia. Czy mogłabym liczyć na państwa podpisy?
    Dziekuje
    Kontakt: e-mail biuro.idea@gmail.com

    1 1 Cytuj
  • 27 mar 2019
    Sza_aa napisał/a:

    Zbieram podpisy na Komitet Wyborczy WIOSNA Roberta Biedronia. Czy mogłabym liczyć na państwa podpisy?
    Dziekuje
    Kontakt: e-mail biuro.idea@gmail.com

    Nie, ponieważ podpisy są zbierane w inny sposób, a ty wydajesz się być po prostu zbieraczem danych.
    Po wrzuceniu w google adresu e-mail ktory podalas wyskakuje to:

    http://firmy.miasto-info.pl/1208,idea-prywatne-biuro-rachunkowe.html

    Zrobiłem zrzut ekranu jakby ci przyszło nagle do edycji i komentarza i strony firmy.

    Od zbierania podpisow jest ta strona

    https://wiosnabiedronia.pl/zbieramy-podpisy

    A jesli jestes lokalnym koordynatorem - to sie K....WA podpisz z imienia i nazwiska! Jak robia inne komitety!

    2 1 Cytuj
  • 27 mar 2019
    Sza_aa napisał/a:

    Zbieram podpisy na Komitet Wyborczy WIOSNA Roberta Biedronia. Czy mogłabym liczyć na państwa podpisy?
    Dziekuje
    Kontakt: e-mail biuro.idea@gmail.com

    NIE

    2 3 Cytuj
  • 29 mar 2019
    Seneka napisał/a:

    https://oko.press/samorzady-dokladaja-juz-23-mld-do-edukacji-bezkosztowa-reforma-zalewskiej-rujnuje-gminy-i-powiaty/?fbclid=IwAR3rcx-aqDombz1369-HcTDtHo770HEuPa5GsxUD0PSbT0bM7rXRaYoYO1g

    Czemu wrzucasz linki, a nawet nie potrafisz ich skomentowac w zaden sposob? Zawsze miales tyle do powiedzenia... bezogordek.

    3 Cytuj
  • 29 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Czemu wrzucasz linki, a nawet nie potrafisz ich skomentowac w zaden sposob? Zawsze miales tyle do powiedzenia... bezogordek.

    Co tu komentować? Wiele napisałem o niepotrzebnej reformie, o tym, że za nią zapłacą samorządy, czyli my. Przestrzegałem, ale za obsesję antyPiS-owską to wzięto. o nauczycielach, nie napiszę, bo część z nich sama sobie winna. Cieszył się pajac, że kolega "profesor" z gimnazjum będzie z nim uczył w podstawówce i ci z Solidarności głosowali na PiS. Płacą teraz za to. Płacimy wszyscy. Poczekajmy do września. Dopiero będzie kwik. Zalewską powinno się ukarać, a w nagrodę dostaje kopa do UE. Nie mam satysfakcji, bo nie o rację tu chodzi. Zapłacimy wszyscy. Samorządy po raz pierwszy stają murem za nauczycielami, bo ci strajkują także w ich, czyli nas wszystkich interesie. 888 zł dostanę i powinienem siedzieć cicho, bo obsesję na punkcie PiS-u albo Daniela Czyściciela mam. szeroko protestowałem przeciw tej deformie i długo by pisać. Może tekst przytaczany linkiem więcej powie.

    5 5 Cytuj
  • 29 mar 2019

    Co do deformu Zalewskiej się zgodzę. Ale MEN nie miał nigdy szczęścia do dobrych ministrów. Wspomnieć Legutko, Giertycha, Hall, Kluzikowa. Każde coś „psuło”

    3 1 Cytuj
  • 22 paź 2019
    bono napisał/a:

    Tak sobie myślę, że Żydzi z Izraela uratowali nam tyłek i pomogli abyśmy na Bliskim Wschodzie,wyszli z twarzą.

    już wiem na jakim sznurku Bono chodzi
    https://www.facebook.com/watch/?v=2272698799650335

    7 Cytuj

Odpowiedz