Forum » Społeczeństwo

Znane osoby wplatające się w jakiś związek z Myślenicami.

  • 17 kwi 2019

    np.
    Maciej Niesiołowski- muzyk, dyrygent bywający nad Rabą.
    Jan Sztaudynger który na Zarabiu spędzał dzieciństwo i młodość i opisał „Dom na Rzeczkach” przy ulicy Sosnowej 7.
    itd.

    czyli znane nam fakty pobytu lub związki znanych osób z miastem.
    Każde miasto musi mieć swoją magię i legendę.
    Możemy ją napisać.
    Na mapie atrakcji turystycznych w Myślenicach wymienione są tylko kościoły,
    Dworek Dolnowiejski i Dom Grecki. To za mało dla magii miasta.
    Jeżeli znamy ciekawostki na temat Myślenic ludzi z miastem związanych lub byłych mieszkańców a późniejsze znane postaci, to piszmy.

    14 2 Cytuj
  • 17 kwi 2019

    Ciekawy temat.
    Ostatnio dowiedziałam się, że protoplasta rodziny Zollow, Fryderyk Wilhelm Zoll, prapradziadek m.in. prof. Andrzeja Zolla był burmistrzem Myślenic w latach 20 XIX w. Jego odrestaurowany nagrobek można zobaczyć na cmentarzu przy kościółku w Myślenicach.

    13 Cytuj
  • 17 kwi 2019

    Władysław Kiernoziak ze sławnego rodu Kiernoziaków z Czarnej Góry pod Tatrami. Mój pradziad,przemytnik i kurier tatrzański w czasie wojny.Często zatrzymywał się w Myślenicach jadąc z Krakowa z towarem na przemyt .;-)

    3 1 Cytuj
  • 17 kwi 2019

    Gracjan Rostocki był. I śpiewał nawet na rynku:

    https://www.youtube.com/watch?v=YbM1IWrQQ94

    11 5 Cytuj
  • 17 kwi 2019
    bono napisał/a:

    np.
    Maciej Niesiołowski- muzyk, dyrygent bywający nad Rabą.
    Jan Sztaudynger który na Zarabiu spędzał dzieciństwo i młodość i opisał „Dom na Rzeczkach” przy ulicy Sosnowej 7.
    itd.

    Ten "Dom na Rzeczkach" znany bardziej jako willa "Gozdawa" pierwszy dom po lewej stronie wchodząc w ulicę Sosnową. Fraszkopisarz przyjeżdżał tam do swoich dziadków państwa Osuchowskich. Zofia Osuchowska wyszła za mąż za Gawina Niesiołowskiego i w spadku otrzymała połowę "Gozdawy". Stąd wizyty na Zarabiu znanego m.in. programu telewizyjnego "Z batutą i humorem" Macieja Niesiołowskiego.

    https://www.google.pl/search?q=willa+gozdawa+my%C5%9Blenice&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjelr34mtfhAhVBx4sKHay-CtoQ_AUIDygC&biw=1525&bih=706#imgrc=vhg8ZTen7G5YtM :

    6 1 Cytuj
  • 17 kwi 2019

    Jeśli o ludzi chodzi to tu macie wszystko w jednym

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Ludzie_urodzeni_w_My%C5%9Blenicach

    3 1 Cytuj
  • 17 kwi 2019

    Profesor Politechniki Krakowskiej Marek Jerzy Brzeżański (ur. 1953 w Myślenicach) – polski inżynier, dr. inż. hab.;
    Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr.2 a następnie do LO im. T. Kościuszki w Myślenicach.

    Cytuj
  • 18 kwi 2019

    A Robert Makłowicz?

    2 1 Cytuj
  • 18 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    A Robert Makłowicz?

    Roberta Makłowicza, ojciec mieszkał w Myślenicach z nową rodziną.

    3 Cytuj
  • 18 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Roberta Makłowicza, ojciec mieszkał w Myślenicach z nową rodziną.

    on sam mieszkal i chodzil tu do szkoly

    2 Cytuj
  • 18 kwi 2019
    zygi napisał/a:

    on sam mieszkal i chodzil tu do szkoly

    Na pewno? Bo ma jeszcze dwóch przyrodnich braci.
    A jak szkoła to podstawowa czy średnia?

    1 Cytuj
  • 18 kwi 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Był jeszcze taki słynny ksiądz Adam który zasłynął z "wplatania się w myślenickie związki" a raczej zakleszczania się w nich. Śpiewał o nim najsłynniejszy myślenicki zespół "Iperyt":
    4:35

    Był, czy jest?

    2 Cytuj
  • 19 kwi 2019

    Prof. dr hab. n. med. Jan Pilch. Myśleniczanin.
    http://gazeta.myslenice.pl/lekarz-dajacy-nadzieje

    3 Cytuj
  • ppp ppp 19 kwi 2019

    Jan Ripper mówi wam to coś. Rajdowiec. Do dzisiaj pamiętam czerwone Bugatti w garażu na Zarabiu.

    6 Cytuj
  • 20 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Na pewno? Bo ma jeszcze dwóch przyrodnich braci.
    A jak szkoła to podstawowa czy średnia?

    podstawowa na Zarabiu-mowil kiedys w programie tv
    Pamiętam, że pierwszą klasę podstawówki kończyłem w Myślenicach, bowiem piękna pogoda wiosną 1970 roku spowodowała, że mama zechciała przyjechać do Myślenic nieco wcześniej i zapisała mnie do tutejszej szkoły. Z faktem tym wiąże się śmieszna historia. Otóż wraz ze swoją klasą pojechałem na wycieczkę do … Krakowa, a więc do miasta, w którym się urodziłem i w którym mieszkam do dziś. Myślenice to całe moje dzieciństwo. Jeśli mówi się, że człowiek posiada swoją małą ojczyznę z powodu zapachu rzeki, wschodów i zachodów słońca, kąpieli w Rabie, wówczas jeszcze nie uregulowanej, czystej, górskiej rzece, a nie w rozjechanym spychaczami ścieku, pierwszych skokach na główkę nad jazem, pierwszych wyprawach do lasu na zamczysko to to była moja mała ojczyzna, moje dzieciństwo.

    2 Cytuj
  • 20 kwi 2019

    Jerz Cnota późniejszy aktor, był nauczycielem w szkole na Zarabiu.

    8 Cytuj
  • 20 kwi 2019

    Pogięło Was do reszty w tej redakcji??? Co Wam szkodził mój wpis o Jarosławie Śmietanie?

    7 Cytuj
  • 20 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Jerz Cnota późniejszy aktor, był nauczycielem w szkole na Zarabiu.

    Możesz to jakoś potwierdzić ?

    1 1 Cytuj
  • 20 kwi 2019

    Mikołaja Reja też wycięli.

    2 1 Cytuj
  • 20 kwi 2019
    taki_gość napisał/a:

    Możesz to jakoś potwierdzić ?

    Moją Mamę uczył rosyjskiego w Ogólniaku im. Kościuszki.

    Do Redakcji - Jarosław Śmietana nie był wrogiem Narodu Polskiego, był gitarzystą Jazzowym (Jazz, to taki gatunek muzyczny, możecie nie zrozumieć). Nie bójcie się! Nikt Wam o 6-tej rano nie wejdzie do domu, pod pretekstem propagowania nienawiści i niepoprawności politycznej.

    11 Cytuj
  • 20 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Mikołaja Reja też wycięli.

    Może redakcja myśli, że sobie jaja robisz z tym Reyem?
    Teraz o tym nie uczą. A gość w Myślenicach bywał i tutaj prośba do Ciebie Seneka aby coś więcej na temat pobytu Reya w Myślenicach napisał.
    Co do Jarosława Śmietany, może redakcja to pokojarzyła
    z imiennikiem dzierżącym władzę w Myślenicach, że "Śmietana" to jakaś jego ksywa?"
    *To znakomity gitarzysta jazowy, częsty gość Muzycznej Owczarni w Szczawnicy -Jaworkach.
    Niestety zmarł nagle.

    4 Cytuj
  • 20 kwi 2019
    Kaper napisał/a:

    Pogięło Was do reszty w tej redakcji??? Co Wam szkodził mój wpis o Jarosławie Śmietanie?

    Pojechali ostro bo bandzie, post z Adamem "poniżej pasa" przyznaje ale reszta? Szkoda czasu na pisanie.

    2 Cytuj
  • 20 kwi 2019
    Ziutek napisał/a:

    Jan Ripper mówi wam to coś. Rajdowiec. Do dzisiaj pamiętam czerwone Bugatti w garażu na Zarabiu.

    Był też chyba jego brat, który uczył na prawo jazdy.

    Cytuj
  • 20 kwi 2019

    W Myślenicach urodziła się Katarzyna Gaertner, wspaniała kompozytorka wielu przebojów m.in. Maryli Rodowicz, Czerwonych Gitar i in. Komponowała m. in. do tekstów Agnieszki Osieckiej.

    2 Cytuj

Odpowiedz