Forum » Społeczeństwo

Tylko nie mów nikomu

  • 14 maj 2019
    alehandro napisał/a:

    To co bono proponujesz ?.

    To proste, księża do żon i dzieci, kościół to instytucja prawna, ksiądz to zawód dodatkowy, klasztory to sanatoria duchowne. Kuria to instytucja, plebania to świetlica katolicka, ksiądz z rodziną mieszka w mieszkaniu może być nawet z rodzicami, a jak kupią na raty bądź za gotówkę od której odprowadzili podatek, mogą mieć pałac i nawet helikopter.

    14 1 Cytuj
  • 14 maj 2019
    bono napisał/a:

    Próbujesz zniekształcić to co piszę. Sam jestem wierzący z własnego wyboru, bo mam taką potrzebę.

    Wiesz co ja na prawdę musze czytać kilka razy to co piszesz i mało co z tego rozumiem ale to chyba z tego powodu, że sam zniekształcasz co wpis swój poprzedni wpis. Czy jesteś wierzący czy wzorem ludzi wokół siebie zachowujesz się jak wierzący to spora różnica.

    bono napisał/a:

    Jestem w śród tych 95%- czy nie powinienem? Wydaje się że zasada normalności polega na zachowaniach większości, dla mnie te 5% to odstępstwo, jesteś wśród nich? (...)
    Co mnie trzyma? To samo co każe mi założyć spodnie, koszulę i buty, co każe mi pracować, jeść, płodzić dzieci - a więc kultura w której zostałem wychowany i społeczeństwo mnie otaczające. Gdybym urodził się w lesie, miałbym za wzór zwierzęta leśne.
    Pewnie, gdybym urodził się w laickiej Francji, ten tekst nigdy by nie powstał, bo taki problem by mnie nie dotyczył.

    przecież każda kolejna twoja wypowiedź nie trzyma się kupy. Zrozum, że ty wyglądasz jak wierzący i robisz wszystko (także tutaj) aby jak najlepiej w tym wyglądać - włącznie z cytatami z biblii i jednocześnie zgoła odwrotnym zachowaniem. Wielokrotnie mogliśmy się przekonać o kompletnej niewiarygodności tego co piszesz, jak myślisz i co robisz (ostatnio nawet odkopując temat podróżniczy po to aby znów o ortodoksach napisać).

    A ten ostatni wpis

    bono napisał/a:

    To proste, księża do żon i dzieci, kościół to instytucja prawna, ksiądz to zawód dodatkowy, klasztory to sanatoria duchowne. Kuria to instytucja, plebania to świetlica katolicka, ksiądz z rodziną mieszka w mieszkaniu może być nawet z rodzicami, a jak kupią na raty bądź za gotówkę od której odprowadzili podatek, mogą mieć pałac i nawet helikopter.

    Nie ma nic wspólnego postrzeganiem wiary tylko założeniem firmy. Ty chyba nie wiesz czym jest kościół z założenia ale nie kościół jako budynek ale kościół jako społeczeństwo.
    Sorry ale jesteś pozorantem w róznych tematach, w tym akurat pozorujesz człowieka wiary. Ostatecznie być może co najwyżej masz kwit, że jestes ochrzczony, bierzmowany itd itd a cała reszta to pozory pod wygląd ponieważ musisz skoro wszyscy wokoło....to twoje słowa. Zatem w pierwszym zdaniu znów kłamiesz. Wiara to nie twój wybór z potrzeby. Nie z potrzeby ale przymusu otoczenia tylko wyglądasz jak wierzący.

    bono napisał/a:

    Jeżeli coś postrzegamy inaczej niż inni, to jest normalne. Nie musisz się tłumaczyć że twój odbiór kościoła jest inny.

    ale to wyżej jest w sprzeczności tego co niżej a pisze to ten sam człowiek. Chłopie ty masz zaburzenia już nie tylko wzorców ale percepcji własnych oczekiwań od samego siebie

    bono napisał/a:

    Wydaje się że zasada normalności polega na zachowaniach większości, dla mnie te 5% to odstępstwo, jesteś wśród nich? (...)

    bono napisał/a:

    Teraz mój znajomy, mieszkający na stałe w USA przemierza szlakiem górskim z południa na północ, i dzwoni jak ma internet i opowiada jak na trasie stoją miejscowi, którzy jadą im tym zaliczającym tę trasę z poczęstunkiem z napojami, pogadać pogwarzyć - skąd jesteś co u ciebie, nie w co wierzysz, jakiego jesteś wyznania itd. to inny świat. Nasz zaścianek to pouczanie innych jak mają wierzyć, czy są dobrymi w wierze i takie tam wartościowanie, które szlachetności człowieka nie ujmuje, o czym przekonuje nas lista 24 biskupów, którzy myślą i czują podobnie jak wskazani pedofile.

    Aż się dziwię (po wątku podróżniczym), że to nie ty byłeś na szlaku w USA skoro na majówce rzekomo byłeś w Jerozolimie a jak temat tego potrzebuje to bywasz w Chinach....ale mniejsza z tym. Nigdy od prawdziwego katolika nie usłyszałem jak mam wierzyć. Wiara i szlachetność o których mówisz (i bredzisz co udowodnione) nigdy nie poucza ale wymaga dawania świadectwa własną osobą i to jest dokładnie to czego brakło niektórym klerykom w reportażu jak i ich zwierzchnikom, oraz brakuje tobie. Nic więcej tylko dawanie świadectwa. Przecież ja nie mówię Ci jak masz wierzyć i nie wiem kto cię poucza jak masz wierzyć - ja tylko nie widzę w tobie świadectwa tylko obrazek na wzór kogoś kto kreuje się na wierzącą osobę.

    2 11 Cytuj
  • 14 maj 2019

    Abyś się poczuł spełniony, w tym zarzucaniu mi kłamstwa, zachowam się odwrotnie do Ciebie i twojej filozofii żarliwego katolika, nastawiam drugi policzek- wal równo jak ci to przyniesie ulgę. Powiem więcej ja Ciebie miłuję i uważam Cię za człowieka godnego, szlachetnego, prawdomównego, pobożnego i życzę Ci spełnienia wszystkich marzeń i pragnę Abyś zaznał spokoju ducha.

    12 1 Cytuj
  • 14 maj 2019

    To co napisałeś to tylko wizerunek na wzór którego pozorujesz siebie :-) takie sprzeczności które odbierać jako prawdziwe byłoby fałszywe :-) to co teraz udowadniasz to przerysowujesz świadectwo, taka prześmiewcza ironia. Malutki jesteś niestety w swojej szczerości a nieszczerość łatwo wyczuć.
    Cała ta twoja bytność w różnych watkach tego forum wskazuje na nieszczere intencje wobec czytających. Kreowana rzeczywistość na potrzeby wątku, chwili, tematu i niezależnie czy chodzi o euro, KK, Żydów, Amerykanów, katolików jesteś zawsze i wszędzie aby zamataczyć.

    bono napisał/a:

    bono napisał/a:
    Jeżeli coś postrzegamy inaczej niż inni, to jest normalne.

    bono napisał/a:
    Wydaje się że zasada normalności polega na zachowaniach większości

    5 6 Cytuj
  • mknp@o2.pl 14 maj 2019

    Rozumiem, że niebawem wybory i moda, ale proszę poświęćcie chociaż połowę tej energii, którą poświęcacie tematowi pedofilii w kościele na walkę z ogólną pedofilią.

    Tak się przyjęło, że stereotypowy pedofil to mężczyzna w zawodzie ksiądz lub nauczyciel, ale ten stereotyp jest błędny. Statystycznie około połowa pedofilii to kobiety, a co do zawodu, zdecydowana większość to osoby bez zawodu, na kolejnych miejscach, ale już z niewielkim udziałem procentowym są murarze, pracownicy dorywczy, ślusarze, rolnicy, mechanicy.

    W zależności od kraju pedofile w kościele katolickim stanowią od 0.2% - 2% duchownych i to nie jest mało, bo jest to od około 1000-8000 księży na świecie, a uważam, że należy walczyć z pedofilami aż odsetek spadnie do zera, jednak skupiając się jedynie na tym jednym zawodzie wyciszacie dużo ponad 99% pedofilii na świecie, a wtedy ta polityczna gierka odbywa się kosztem niewinnych dzieci.

    2 14 Cytuj
  • 14 maj 2019
    mknp napisał/a:

    Rozumiem, że niebawem wybory i moda, ale proszę poświęćcie chociaż połowę tej energii, którą poświęcacie tematowi pedofilii w kościele na walkę z ogólną pedofilią.

    Tak się przyjęło, że stereotypowy pedofil to mężczyzna w zawodzie ksiądz lub nauczyciel, ale ten stereotyp jest błędny. Statystycznie około połowa pedofilii to kobiety, a co do zawodu, zdecydowana większość to osoby bez zawodu, na kolejnych miejscach, ale już z niewielkim udziałem procentowym są murarze, pracownicy dorywczy, ślusarze, rolnicy, mechanicy.

    W zależności od kraju pedofile w kościele katolickim stanowią od 0.2% - 2% duchownych i to nie jest mało, bo jest to od około 1000-8000 księży na świecie, a uważam, że należy walczyć z pedofilami aż odsetek spadnie do zera, jednak skupiając się jedynie na tym jednym zawodzie wyciszacie dużo ponad 99% pedofilii na świecie, a wtedy ta polityczna gierka odbywa się kosztem niewinnych dzieci.

    Niestety, ale się mylisz. Zgoda - w KK pewnie nie ma więcej pedofili niż w innych zawodach. Ale inne instytucje nie radzą sobie z tym „przenosząc” do innych prafii i udając ze tematu nie ma. Sprzeciw tez budzi nieudolność państwa wobec ścigania pedofili wśród KK - polecam

    https://www.wykop.pl/link/4950913/od-lutego-prokuratura-wiedziala-i-ignorowala-ze-pedofil-prowadzi-zajecia-dziecmi/

    Reszta to didaskalia i grzech zaniechania.

    11 Cytuj
  • 14 maj 2019

    Powtórzę za kolega powyżej .
    Pedofilia w kościele była bezkarna i nawet gdyby stanowiła ułamek procentu była, jest wyjątkowa przez jej krycie, tuszowanie i przymykanie oczu. Można zaryzykować stwierdzenie, było na nią przyzwolenie.
    Tego w innych grupach zawodowych nie było. Wiec zestawić można ślusarzy z murarzami czy nauczycielami. Ale nie z księżmi. Ta grupę można zestawiać tylko z grupami zorganizowanymi.

    12 Cytuj
  • mknp@o2.pl 14 maj 2019

    Ale ja nie mówię, żeby nie walczyć z pedofilią w kościele, pedofil to pedofil bez względu jaki zawód wykonuje. Proszę jedynie aby nie kryć większości pedofili, bo wszyscy mówią tylko o kościele, a dzieci cierpią.

    Wpis pod linkiem który podajesz nie mówi całej prawdy, a nawet mówi nieprawdę, ponieważ przeciwko człowiekowi o którym pisze pani Wielowieyska zostało wszczęte postępowanie o złamanie sądowego zakazu i został zawieszony w wykonywaniu czynności kapłańskich i zgodnie z jakimiś tam procedurami KK, została powiadomiona stolica apostolska. Postępowanie zostało wszczęte na długo przed tym, jak pani Wielowieyska napisała, że prokuratura nic nie zrobiła.

    12 Cytuj
  • 14 maj 2019
    mknp napisał/a:

    Ale ja nie mówię, żeby nie walczyć z pedofilią w kościele, pedofil to pedofil bez względu jaki zawód wykonuje. Proszę jedynie aby nie kryć większości pedofili, bo wszyscy mówią tylko o kościele, a dzieci cierpią.

    Wpis pod linkiem który podajesz nie mówi całej prawdy, a nawet mówi nieprawdę, ponieważ przeciwko człowiekowi o którym pisze pani Wielowieyska zostało wszczęte postępowanie o złamanie sądowego zakazu i został zawieszony w wykonywaniu czynności kapłańskich i zgodnie z jakimiś tam procedurami KK, została powiadomiona stolica apostolska. Postępowanie zostało wszczęte na długo przed tym, jak pani Wielowieyska napisała, że prokuratura nic nie zrobiła.

    Oczywiście cały świat pisze nie prawdę...
    Poczytaj o dokumencie

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Crimen_sollicitationis

    Właśnie dlatego ze dzieci cierpią a oprawcy zamiast gnić we więzieniu swobodnie sobie prowadzą rekolekcje należy nagłaśniać to jak KK sobie z tematem pedofili nie radzi. Tyle w temacie.

    11 Cytuj
  • mknp@o2.pl 14 maj 2019

    Nie napisałem że cały świat pisze nieprawdę, napisałem że Ty powielasz nieprawdę.

    Działałem aktywnie w temacie projektu ustawy zaostrzającej kary dla pedofili i wiem, że żadna partia z rządzących się tym nie interesuje, nie ważna jest walka z pedofilią, ważna jest gra pod publikę aby zdobyć poparcie.
    Temat pedofilii w kościele w końcu przycichnie (jak co wybory), ale ponieważ w tym roku mamy podwójne wybory, tak długi okres zajmowania się promilem patologii i krycia pozostałych pedofili może być przyczyną ogromnych tragedii.

    Według mnie należy walczyć z pedofilią, a nie z kościołem. Niepotrzebnie oddzielacie jednych pedofili od drugich, ci i ci zasługują na karę. A może nie zauważacie, że sami robicie podział wśród tych zwyrodnialców?

    12 Cytuj
  • 14 maj 2019
    mknp napisał/a:

    Rozumiem, że niebawem wybory i moda, ale proszę poświęćcie chociaż połowę tej energii, którą poświęcacie tematowi pedofilii w kościele na walkę z ogólną pedofilią.

    Tak się przyjęło, że stereotypowy pedofil to mężczyzna w zawodzie ksiądz lub nauczyciel, ale ten stereotyp jest błędny. Statystycznie około połowa pedofilii to kobiety, a co do zawodu, zdecydowana większość to osoby bez zawodu, na kolejnych miejscach, ale już z niewielkim udziałem procentowym są murarze, pracownicy dorywczy, ślusarze, rolnicy, mechanicy.

    W zależności od kraju pedofile w kościele katolickim stanowią od 0.2% - 2% duchownych i to nie jest mało, bo jest to od około 1000-8000 księży na świecie, a uważam, że należy walczyć z pedofilami aż odsetek spadnie do zera, jednak skupiając się jedynie na tym jednym zawodzie wyciszacie dużo ponad 99% pedofilii na świecie, a wtedy ta polityczna gierka odbywa się kosztem niewinnych dzieci.

    Sekielscy wykonali bardzo dobrą robotę. O pedofilii w KK mówi się od lat. Nie łącz tego z wyborami. Problem jest i to poważny. Trzeba się z nim zmierzyć. Jak wszystko inne będzie miał jakiś tam wpływ na nasz wybór 26. maja. To rzecz wtórna. W innych zawodach nie ma systemowego tuszowania. W KK był i niekiedy jeszcze jest. Z tymi bezrobotnymi i murarzami to przekaz rodem z TVP info.

    12 1 Cytuj
  • 14 maj 2019
    mknp napisał/a:

    Nie napisałem że cały świat pisze nieprawdę, napisałem że Ty powielasz nieprawdę.

    Działałem aktywnie w temacie projektu ustawy zaostrzającej kary dla pedofili i wiem, że żadna partia z rządzących się tym nie interesuje, nie ważna jest walka z pedofilią, ważna jest gra pod publikę aby zdobyć poparcie.
    Temat pedofilii w kościele w końcu przycichnie (jak co wybory), ale ponieważ w tym roku mamy podwójne wybory, tak długi okres zajmowania się promilem patologii i krycia pozostałych pedofili może być przyczyną ogromnych tragedii.

    Według mnie należy walczyć z pedofilią, a nie z kościołem. Niepotrzebnie oddzielacie jednych pedofili od drugich, ci i ci zasługują na karę. A może nie zauważacie, że sami robicie podział wśród tych zwyrodnialców?

    Ja znam temat dwulicowości kościoła od środka - to tak jako didaskalia. Nadal nie ogarniasz, ze sprzeciw ludzi budzi sposób w jaki kK rozlicza ( a raczej nie rozlicza ) się z pedofili u siebie.
    Śmiem twierdzić ze skoro KK na całym świecie targany jest takimi skandalami (Australii, Hiszpania, Chile, Irlandia) problem leży po stronie KK jako całości. Z reszta podlinkowany dokument jest często używany jako koronny argument.
    Jeszcze raz powtarzam - nikt nie zaprzecza ze problemu globalnego pedofili nie ma.

    PS. Ustawę to sobie możesz wiesz gdzie wsadzić, jeśli zgłoszone przypadki pedofili w KK nie są przez KK zgłoszone do prokuratury tylko uKRYTe.

    10 Cytuj
  • mknp@o2.pl 14 maj 2019

    @Seneka - bezrobotni i murarze to statystyka, nie wiem co na to TVP, bo nie oglądam stronniczych mediów. Każdy przejaw pedofilii jest ogromną tragedią, jednak w przez walkę z promilem pomijamy prawdziwy problem.
    Co do reportażu, od strony dziennikarskiej - podziwiam sukces medialny i zarobkowy, w sprawie jakości materiału, mam trochę zastrzeżeń. Co do wykonania bardzo dobrej roboty, na razie się nie zgadzam, jak przyczyni się do ukarania chociaż jednego pedofila, to zmienię zdanie.

    @Strozaninek - kościół to zwykły biznes, biznes nie kieruje się moralnością tylko zyskiem. Może masz rację, że nie zauważyłem, że rozmawiacie tutaj głównie o tym co robi kk z pedofilią, ale nie podoba mi się, to co napisałem wyżej, że mówimy o kościele i pomijamy znacznie większy problem poza kościołem.
    Pedofilia istnieje na całym świecie, nie tylko w kościele i nie uważam, że to wina kościoła, wszędzie trafiają się patologiczne przypadki i w kościele wcale nie ma ich najwięcej.

    Co do niezgłaszania pedofili do prokuratury, to tego nie rozumiem, przecież powinny to zgłaszać wszystkie osoby które o tym wiedzą, kościół nie ma wyłączności na zgłaszanie pedofilii. Takie sprawy raczej wychodzą od osób poszkodowanych, myślę że nieczęsto uda się przyłapać zboczeńca przez osobę postronną, dlatego zamiast czekać na ruch kościoła, należy natychmiast gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia, zgłaszać sprawę.

    12 Cytuj
  • 14 maj 2019
    mknp napisał/a:

    @Seneka - bezrobotni i murarze to statystyka, nie wiem co na to TVP, bo nie oglądam stronniczych mediów. Każdy przejaw pedofilii jest ogromną tragedią, jednak w przez walkę z promilem pomijamy prawdziwy problem.
    Co do reportażu, od strony dziennikarskiej - podziwiam sukces medialny i zarobkowy, w sprawie jakości materiału, mam trochę zastrzeżeń. Co do wykonania bardzo dobrej roboty, na razie się nie zgadzam, jak przyczyni się do ukarania chociaż jednego pedofila, to zmienię zdanie.

    @Strozaninek - kościół to zwykły biznes, biznes nie kieruje się moralnością tylko zyskiem. Może masz rację, że nie zauważyłem, że rozmawiacie tutaj głównie o tym co robi kk z pedofilią, ale nie podoba mi się, to co napisałem wyżej, że mówimy o kościele i pomijamy znacznie większy problem poza kościołem.
    Pedofilia istnieje na całym świecie, nie tylko w kościele i nie uważam, że to wina kościoła, wszędzie trafiają się patologiczne przypadki i w kościele wcale nie ma ich najwięcej.

    Co do niezgłaszania pedofili do prokuratury, to tego nie rozumiem, przecież powinny to zgłaszać wszystkie osoby które o tym wiedzą, kościół nie ma wyłączności na zgłaszanie pedofilii. Takie sprawy raczej wychodzą od osób poszkodowanych, myślę że nieczęsto uda się przyłapać zboczeńca przez osobę postronną, dlatego zamiast czekać na ruch kościoła, należy natychmiast gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia, zgłaszać sprawę.

    Rozmawiamy o pedofili w Kościele, bo tego dotyczy film Sekielskiego, a założony przeze mnie wątek na forum mial dotyczyc właśnie tego filmu. Jak uważasz, ze warto by rozmawiać na tym forum szerzej o pedofili - załóż niwy temat w dziale „Społeczeństwo” i po sprawie.

    Prywatnie mnie oburza próba rozwodnienia tematu pedofili w Kościele i narzucenia narracji, ze przecież inni tez są pedofilami. Tak są, ale WFista jak będzie się dobierać do dziewczynek, to nie będzie przez Związek Nauczycielstwa Polskiego przeniesiony do innej szkoły. Dobry wujek murarz jak zgwałci swojego bratanka to nie uda się, że tematu nie ma tylko obaj zginają w pierdlu otrzymawszy jeszcze stosowne lekcje dobrego wychowania od współwięźniów którzy „kochają” skazanych za przestępstwa wobec dzieci.

    Dokument Sekielskiego unaocznia jak bardzo KK sobie samo nie radzi z tym problemem u siebie. Wzbudza słuszny ból u wierzących, ale nie „zaczadzonych” katolików. U „zaczadzonych” będzie politycznym wideo, który podburza przeciwko KK. I to tez jestem wstanie zrozumieć. Przecież od małego nam wszystkim się wmawia, ze księdzu należy się szacunek. To taka osoba, mająca bardzo duży autorytet (moim zdaniem zupełnie niezasłużenie). Dlatego takie oburzenie, smutek, rozgoryczenie budzi . KTOŚ taki robi TAK ZŁE rzeczy. Dla mnie znamienne jest oburzenie takich osób jak Terikowski- jaki jest to jest, ale ma jaja nie zakłamywać rzeczywistości jak Karnowscy i TVP.

    9 Cytuj
  • 14 maj 2019
    mknp napisał/a:

    Rozumiem, że niebawem wybory i moda, ale proszę poświęćcie chociaż połowę tej energii, którą poświęcacie tematowi pedofilii w kościele na walkę z ogólną pedofilią.

    Tak się przyjęło, że stereotypowy pedofil to mężczyzna w zawodzie ksiądz lub nauczyciel, ale ten stereotyp jest błędny. Statystycznie około połowa pedofilii to kobiety, a co do zawodu, zdecydowana większość to osoby bez zawodu, na kolejnych miejscach, ale już z niewielkim udziałem procentowym są murarze, pracownicy dorywczy, ślusarze, rolnicy, mechanicy.

    W zależności od kraju pedofile w kościele katolickim stanowią od 0.2% - 2% duchownych i to nie jest mało, bo jest to od około 1000-8000 księży na świecie, a uważam, że należy walczyć z pedofilami aż odsetek spadnie do zera, jednak skupiając się jedynie na tym jednym zawodzie wyciszacie dużo ponad 99% pedofilii na świecie, a wtedy ta polityczna gierka odbywa się kosztem niewinnych dzieci.

    Wszystko się zgadza tylko, że po wcześniejszych węzłach politycznych przez niektórych w tym temacie teraz staramy się nie upolityczniać sprawy i raczej trzymamy poziom. Co do samej pedofilii nikt tu nie neguje małej odsetki wśród kleru w porównaniu z innymi środowiskami. Tylko co to ma znaczyć "mały odsetek" wśród przewodników duchowych, moralności, wiary?
    To co nami targa to po pierwsze KK winien być wzorcem zgoła innym niż ten który pokazał reportaż jak i innym w wielu różnych tematach, a po drugie nie ma tu zgody aby KK zajmował się tuszowaniem, zatajenia, kłamaniem, półprawdą, wprowadzaniem w błąd, pozostawienie ofiar, pomoc ale oprawcom.
    I żeby nie było - boli mnie to nie mniej niż Ciebie (prześledź od początku), ale mocny kryzys jest potrzebny po to aby wyczyścić po obu stronach ołtarza niedzielnego. Wysprzątać trzeba nie tylko w temacie pedofilii. Słabych grających wizerunkiem wykruszy, mocnych wzmocni i nauczy. Będzie mniej ale jak u zarania w najlepszym wydaniu.
    Teraz nie pora na cyfry bo nie ma takiej nawet najmniejszej która mogłaby wybielić temat. Teraz czas na krok dalej. Jak zacząć naprawiać? Dymisjami? Może i tak tylko co z tego? Oddolnie trzeba naprawiać. Słyszałem prośbę o wybaczenie w TV od biskupów. Nie słyszałem na najniższych poziomach a tych to dotyczyło z obu stron.

    8 Cytuj
  • 14 maj 2019

    Czasem ręce opadają.
    Jest Camorra, taka mafia we Włoszech. W statystykach przestępstw na świecie ta grupa przestępcza to ułamek procentu. Na świecie wszyscy kradną, dlaczego zwalać wszystko na mafię.
    A co to jest mafia? Zorganizowana grupa przestępcza. A kiedy jest zorganizowana? Jeżeli członkowie tej grupy kryją jej przestępcze działania zastraszając osoby z poza grupy, by te milczały i siedziały cicho.
    KK krył, tuszował przestępstwo. Można nawet sądzić, że 24 biskupów jest na tyle umoczonych, że pozostali mieli na nich haki.
    A można sądzić, że brali w tym procederze udział.
    Jak taka grupa się nazywa, napisałem powyżej, jak z nią walczyć?
    No nie tak jak z kieszonkowcami, pospolitymi złodziejami rowerów, należy powołać grupę do walki ze zorganizowaną grupą przestępczą. Jeżeli rządowi się to nie udaje, jak przez lata we Włoszech, tzn. że mafia opanował struktury władzy.

    9 Cytuj
  • mknp@o2.pl 14 maj 2019

    bono jeśli Cię dobrze zrozumiałem, to publikujesz publicznie bardzo poważne oskarżenia, masz na nie jakieś dowody?

    11 Cytuj
  • 14 maj 2019

    Polecam:

    "Dlaczego to Kościół Katolicki ma największy problem z pedofilią?

    Statystyki pokazują, że przypadki molestowania zdarzają się również wśród innych wyznań, ale że w Kościele Katolickim problem jest zdecydowanie największy. Problem polega na tym, że w Kościele Katolickim nie ma żadnego systemu informowania o molestowaniu seksualnym dzieci – mówi Matthias Katch, współzałożycielem niemieckiej organizacji „Ending Clergy Abuse” zwalczającej molestowanie dzieci przez księży. (...)

    https://www.newsweek.pl/swiat/dlaczego-to-kosciol-katolicki-ma-najwiekszy-problem-z-pedofilia/4kcpepj

    Trochę poboczny temat ale dla mknp może to być ważny dowód:

    " (...) Pomijając okrucieństwa wojen krzyżowych czy Świętej Inkwizycji, doznaliśmy tego sami przy nawracaniu litewskiego i naszego narodu na wiarę chrześcijańską przez Zakon Krzyżaków, do tego stopnia, że aż potrzeba było „Grunwaldu".

    Sympatie papieża Piusa XII do hitlerowców były dobrze znane, zyskał nawet we Włoszech przydomek "niemieckiego papieża". Za jego kadencji na korytarzach Watykanu słychać było przeważnie język niemiecki. Gospodarstwo prowadziła Niemka, siostra Pasqualina Lehnert (zob. str. 1465), odżywiał się wg kuchni niemieckiej. Modlił się o zwycięstwo Hitlera nad komunistyczną Rosją, błogosławił oddziały niemieckie udające się przez Rzym na front afrykański gen. Rommel´a. Przyjmował na audiencji w Watykanie prohitlerowskiego dyktatora Chorwacji, jednej z najkrwawszych postaci epoki, Ante Pavelica, odpowiedzialnego za wymordowanie w niezwykle brutalny sposób (wykłuwano oczy, rozcinano gardła i brzuchy, uśmiercano kowalskimi młotami) ponad 300 tys. prawosławnych obywateli tych ziem, ostać się mógł tylko ten kto przeszedł na wiarę katolicką (zob. str. 992). Wszystko to działo się za wiedzą i błogosławieństwem Watykanu oraz kardynała Aloysiusa Stepinaca, uhonorowanego obecnie przez Jana Pawła II.

    Hans Frank — zarządca Generalnej Guberni (okrojonej Polski pod okupacją niemiecką) zapisał w swoim dzienniku: "Służba dla Niemiec to służba dla Boga. W imię Boże zwalczamy Żydów i ich bolszewizm". Arthur Greiser, gauleiter „Kraju Warty", był odpowiedzialny za szczególny terror w stosunku do Polaków zamieszkujących te ziemie. Obaj po wojnie zostali osądzeni i skazani na śmierć. Papież Pius XII zażądał wtedy ich ułaskawienia, a przed śmiercią przez powieszenie udzielił im papieskiego błogosławieństwa.

    Największą jednak przysługę zbrodniarzom hitlerowskim, szczególnie spod znaku SS, oddał Watykan już po zakończeniu wojny, starając się uchronić ich od odpowiedzialności za zbrodnie wojenne i zbrodnie w obozach koncentracyjnych. W tym miejscu warto podkreślić, że wysoki urzędnik Watykanu, arcybiskup Alois Hudal, był odpowiedzialny za przerzucanie zbrodniarzy hitlerowskich do innych krajów a szczególnie do Ameryki Południowej, wykorzystując do tego takie organizacje jak Caritas i Czerwony Krzyż. Pozostawał przy tym w przyjacielskich stosunkach ze zbrodniarzem hitlerowskim większego kalibru, Walterem Rauffem, „wynalazcą" pierwszej ruchomej komory do likwidowania ludzi przy pomocy gazów spalinowych silnika wysokoprężnego. Hermetyczna komora była zamontowana na samochodach ciężarowych a gazy spalinowe z silnika doprowadzone do jej wnętrza. Ludzie stłoczeni w komorze dusili się w strasznych męczarniach. Komory gazowe na cyjanowodór były wynalazkiem późniejszym, bo komory samochodowe okazały się za mało wydajne i zbyt powolne. Rauff pomagał arcybiskupowi w ekspediowaniu swoich pobratymców za granicę w bezpieczne miejsca.

    Na paszportach załatwionych przez Watykan opuściło Europę około 30 tys. zbrodniarzy hitlerowskich w tym wielu generałów SS oraz tacy arcyzbrodniarze jak Adolf Eichmann czy Franz Stangl — szef obozu w Treblince, mający na sumieniu ponad 400 ofiar. Wielu z nich znajdowało schronienie w katolickich klasztorach i wyjeżdżało z Włoch w przebraniu księży katolickich. (...)"

    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3088 (Watykan, skarby SS i antysemityzm)

    10 2 Cytuj
  • mknp@o2.pl 14 maj 2019

    Luna teraz to pojechałaś :D Podajesz newsweek jako źródło które ma kogoś przekonać?
    Kościół katolicki ma największy problem z pedofilią podczas gdy średni szacowany odsetek pedofilów w kościele katolickim jest mniejszy niż w całej populacji i o wiele niższy niż w Islamie?

    Wojny krzyżowe i inkwizycja bez wspomnienia co było powodem tych wojen i kto je rozpoczął?

    O Piusie XII również pojechałaś ostro, jeszcze zanim został papieżem dużo działał w Niemczech. Głosił kazania potępiające nazistowską ideologię, został przez to pogardliwie nazwany "kochającym Żydów kardynałem". Aktywnie przeciwdziałał nienawiści rasowej. Faktycznie kościół negocjował z Hitlerem i podpisał konkordat, gdy Hitler zagroził zamknięciem wszystkich szkół katolickich i utworzeniem Niemieckiego Kościoła Katolickiego. Jednak mimo niezamknięcia szkół, rodzice i tak bali się posyłać dzieci do szkół katolickich, które krytykowały nazizm.

    Ogólnie strasznie kłamiesz i wymyślasz historię.

    Nie podoba mi się wiele z tego co robi kościół katolicki, jestem przeciwnikiem nauki religii w szkołach, ale jeszcze bardziej jestem przeciwny zakłamywaniu historii i przerabianie jej tak, aby pasowała do Twojej ideologii, co Ty właśnie czynisz.

    Przez to co teraz napisałaś, chyba już nikt nigdy nie weźmie Cię poważnie, a przynajmniej mam taką nadzieję.

    Na prawdę przesadziłaś, zakłamywać tak dobrze udokumentowaną historię, którą zna chyba każdy polak, jeszcze w erze powszechnego dostępu do internetu i co za tym idzie archiwalnych dokumentów. Takich głupot na tym forum jeszcze chyba nikt nigdy nie napisał

    13 Cytuj
  • 14 maj 2019

    Drogi mknp chcesz powiedzieć, że Watykan i KK nie pomagał hitlerowskim zbrodniarzom ukryć się przed odpowiedzialnością prawną?

    http://www.historycy.org/index.php?showtopic=6942&st=30

    Międzynarodowy Czerwony Krzyż i Watykan pomagały hitlerowskim zbrodniarzom zbiec za granicę
    https://www.tygodnikprzeglad.pl/ucieczka-klasztorna-droga/

    10 Cytuj
  • 14 maj 2019

    Poniżej link do wypowiedzi pana Piotrowicza - "obrońcy pedofila w sutannie", który na zaproszenie gazety polskiej Myślenice (O ZGROZO) w domu parafialnym (sic!) był prelegentem.

    I wszystko jasne.

    https://www.youtube.com/watch?v=Aj6b3m5cCpQ

    10 Cytuj
  • 15 maj 2019

    Coraz bardziej odsłania się problem z opanowaniem popędów seksualnych:

    "Molestowane zakonnice rodziły dzieci". (...) Papież Franciszek przyznał, że molestowanie zakonnic przez księży i biskupów opisane przez "Women Church World" miało miejsce. - Są księża i biskupi, którzy to robili. Nie chcę słyszeć, że Kościół nie ma tego problemu, bo ma - mówił papież w rozmowie z dziennikarzami."

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24432535,papiez-franciszek-o-molestowaniu-zakonnic-sa-ksieza-i-biskupi.html

    Papież po stronie molestowanych zakonnic

    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1781336,1,papiez-po-stronie-molestowanych-zakonnic.read

    Franciszek o grzechach Kościoła. Słowa o Janie Pawle II wywołały burzę

    https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/papiez-franciszek-o-naduzyciach-seksualnych-w-kosciele-i-o-janie-pawle-ii/7wtymf7

    Aleksandra Głowacka
    Odpowiedzialność osób prawnych Kościoła katolickiego za czyny niedozwolone

    http://www.repozytorium.uni.wroc.pl/Content/65065/010_Glowacka_Aleksandra_Odpowiedzialnosc_osob_prawnych_Kosciola_katolickiego_za_czyny_niedozwolone.pdf

    11 Cytuj
  • 15 maj 2019
    bono napisał/a:

    Próbujesz zniekształcić to co piszę. Sam jestem wierzący z własnego wyboru, bo mam taką potrzebę. Ale to nie znaczy że kupuję każdą głupotę, którą próbuje mi wcisnąć kler. Nie jestem też ortodoksem. Nie mam takiej potrzeby aby co miesiąc chodzić do spowiedzi. Dla mnie przyjęcie komunii jest czyś wyjątkowym i nie zgadzam się z katolikami zachodu, którzy na każdej mszy przyjmują komunię. Nie kupuję też afiszowania się swoją pobożnością w miastach jak Myślenice, gdzie część ludzi pokazuje swoje wyróżnienie pozostałym, jacy to oni są do przodu i gdzie dostaną miejsce w raju.

    Nie bono, nie probuje znieksztalcac to co piszesz .Ja to tak odczytuje to co piszesz i chyba nie jestem w tym osamotniony.Wiem co chcesz przekazac.Ja tez widze to podobnie. Bardzo duzo ludzi deklaryje ze wierzy i praktykuje,ale ich wiara jest plytka powierzchowna,rytulalna. Wiecej ma wspolnego z podtrzymaniem tradycji jak z prawdziwa wiara.Ludzie nie traktuja jej jako swoistej,wspanialej intrukcji obslugi człowieka i nie czerpia z niej pelnymi garsciami,tylko koncentruja sie na wypelnianiu rytualow, ktorych i tak nie rozumieja ,a po zakonczeniu takowych zyja jak zyja .Dlatego takie swiadectwo w dzisiejszych czasach zniecheca ,ludzie odchodza lub szukają innych alternatyw.Ja to tak widze.

    3 10 Cytuj
  • 15 maj 2019

    Piotrowicz ma walczyć z pedofilą z ramienia PIS... Lepszego kandydata nie mogli znaleźć.
    https://www.wykop.pl/link/4951717/piotrowicz-ma-prowadzic-prace-nad-projektem-ustawy-o-karach-dla-pedofilow-xd/

    6 1 Cytuj
  • 15 maj 2019
    m_markos napisał/a:

    Piotrowicz ma walczyć z pedofilą z ramienia PIS... Lepszego kandydata nie mogli znaleźć.
    https://www.wykop.pl/link/4951717/piotrowicz-ma-prowadzic-prace-nad-projektem-ustawy-o-karach-dla-pedofilow-xd/

    Piotrowicz jest łącznikiem między ePiSkopatem a PiS. Trampoliną miédzy PRL i państwem PiS. Wyrazem tęsknoty Kaczyńskiego za PRL- em, z którego nie wyrósł. Wydaje się, że w świetle ostatnich enuncjacji o pedofilii w KK to ostatnie podrygi ginącej ostrygi, bardziej ośmiornicy, która od 2015 roku doszła do głosu, aby ostatecznie się unicestwić. Daj Bóg, aby tak się stało. Odnowa KK i odnowa demokracji. To byłby pożytek z tego fatalnego aliansu tronu i ołtarza. Bez polityki jednak tematu pedofilii w KK nie da się wyczerpać. Sami do tego prowokują. Przykre, ale ta hipokryzja w naszym powiecie, Małopolsce powiatowej jest olbrzymia.

    6 1 Cytuj

Odpowiedz